Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3500615 | Odgovora: 15726 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Branimir Badza
Arizanov Branimir
Srbija

Član broj: 338658
Poruke: 51
..92.211.pools.vodafone-ip.de.



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.09.2018. u 16:09 - pre 68 meseci
Za taj status se ne mogu tačno setiti kolko sam čekao ali je bilo baš dugo da sam zaboravio ali sad za ove zadnje sam baš pratio i oni su bili ovako tri meseca i koji dan ne znam tačno možda tri ili četiri onda mi se promenilo u proverka koja je stajala mesec i pet dana pa se onda vratio status položitelno koji je stajao osam dana i evo danas potpisano.Mogu ti samo reći da nisam bio na dopuni išlo je valjda kako treba ali moj prvi odlazak i predaja dokumenata je bila 21.04.2014 godine to mislim da je tako nisam zaboravio.A prvi put sam otišao u Bosilegrad u opštini 23.11.2013.godine .
Mogu ti reći da sam se načekao Meksi
 
Odgovor na temu

jejans

Član broj: 336733
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.09.2018. u 16:29 - pre 68 meseci
Citat:
andriola:
Citat:
jejans:
Andriola ,

meni se promenio 06.04. a br. prepiske 52xx/2017.

jejans,na kom statusu si sada?


Andriola , ja sam na dopolnitelnoj, traže originalni dokument na osnovu kojeg dokazujem poreklo. Imam do 28.10.2018. rok da pošaljem .
 
Odgovor na temu

Branimir Badza
Arizanov Branimir
Srbija

Član broj: 338658
Poruke: 51
*.dip0.t-ipconnect.de.



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.09.2018. u 16:59 - pre 68 meseci
Može li mi neko obijasniti kako se sada zakazuje i šta dalje hvala
 
Odgovor na temu

meksi
srbija

Član broj: 338818
Poruke: 47
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.09.2018. u 17:05 - pre 68 meseci
Citat:
Branimir Badza:
Za taj status se ne mogu tačno setiti kolko sam čekao ali je bilo baš dugo da sam zaboravio ali sad za ove zadnje sam baš pratio i oni su bili ovako tri meseca i koji dan ne znam tačno možda tri ili četiri onda mi se promenilo u proverka koja je stajala mesec i pet dana pa se onda vratio status položitelno koji je stajao osam dana i evo danas potpisano.Mogu ti samo reći da nisam bio na dopuni išlo je valjda kako treba ali moj prvi odlazak i predaja dokumenata je bila 21.04.2014 godine to mislim da je tako nisam zaboravio.A prvi put sam otišao u Bosilegrad u opštini 23.11.2013.godine .
Mogu ti reći da sam se načekao Meksi

Hvala, druze na odgovoru.
Reci mi jos samo jesi li to bio na intervju 21.03.2017 god ?
 
Odgovor na temu

Branimir Badza
Arizanov Branimir
Srbija

Član broj: 338658
Poruke: 51
*.dip0.t-ipconnect.de.



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.09.2018. u 17:22 - pre 68 meseci
Da tako je tad sam bio
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.09.2018. u 18:59 - pre 68 meseci
Branimire, imas to objasnjeno ranije na forumu samo treba da se pronadje, objasnjavali su mnogi to. Sad treba online da rezervises datum kad ces da podignes ukaz, pa kad odes da ga podignes prijavis se tamo na sluzbenu adresu i predajes za EGN(maticni broj). EGN ti izlazi za desetak dana, pa kad odes da ga podignes tad prolazis proceduru slicnu kao i ovde za vadjenje pasosa. Znaci slikanje, placanje taksi, i to je to. Znam da pasos mogu da ti zavrse za jedan dan, za nedelju dana i za mesec dana u zavisnosti za koju se soluciju odlucis, ali je onda taksa razlicita. Pojedinosti ne znam ni ja jer nisam jos vadio, ali javice se valjda neko da ti pomogne, ili listaj forum unazad...
 
Odgovor na temu

meksi
srbija

Član broj: 338818
Poruke: 47
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.09.2018. u 19:43 - pre 68 meseci
1.Kad izadje na sajtu da je Molba prihvacena i podpisana onda se otvori i mogucnost za zakazivanje termina za podizanje Ukaza o drzavljanstvu.Na dan kad se ide u Sofiju
-Plati se taksa 50+6 leva
-poneti dve slike ko za pasos
-podizete "Ukaz"
2. Idete u opstinu da podnesete zahtev za EGN.U nekim opstinama traze preveden i legalizovan izvod rodjenih,izvod iz knjige vencanih pa cak i prevod pasosa naravno bez legalizacije.Na sluzbenoj adresi je najlakse tamo se ne traze navedeni papiri.
-potrebno je popuniti tri formulara koja dobijete na salteru u opstini
-platite taksu za obradu papira u samoj opstini
-posle nekoliko dana dobijate Uverenje sa adresom i sa EGN
-ostavite Izvod rodjenih da se prevede i legalizuje da bi Vam bio gotov kad dodjete sledeci put posto ce trebati da se nosi u policiju
3.Posle nedelju dana dolazite ponovo u Sofiju.Ako ste na sluzbenoj adresi(LEGE 6) mozete u bilo kojem policijskom odeljenju da podnesete zahtev za licnu kartu i pasos,najblize je Treto rajono odelenie.Ako zelite dokumente za jedan dan onda samo Maria Luiza.
U policiji Vam treba:
-fotokopija Ukaza
-original iz opstine o adresnoj registraciji
-izvod rodjenih naravno preveden i legalizovan.Trebate imati i fotokopiju istog koji ce oni na salteru uporediti sa originalom i original Vam vratiti
-fotokopiju pasosa strana gde je slika i strana gde se nalazi pecat od zadnjeg ulaska Bugarsku
-popunite Zajavlenie (dobija se na salteru)
-popunite deklaraciju (dobija se na salteru)
-platite takse
-slikaju Vas za licnu kartu (samo slikaju ne treba otisak prsta)
-ako hocete i pasos onda dajete i otisak prsta .
Gotove dokumente podizete u zavisnosti od toga koju ste taksu platili u roku od jednog do mesec dana.

Ovo sam ja negde ranije vidjao na forumu.
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.09.2018. u 20:28 - pre 68 meseci
Da to je to, sazvakano lepo.
 
Odgovor na temu

ikac2000
ikac2000
Nis

Član broj: 27534
Poruke: 519



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.09.2018. u 20:46 - pre 68 meseci
Razlog za LK sto nema otiska je da do sada nije bila biometrijska.

Citao sam negde da od 2017 izdaju iste, za njih bi trebao otisak.
 
Odgovor na temu

Branimir Badza
Arizanov Branimir
Srbija

Član broj: 338658
Poruke: 51
*.dip0.t-ipconnect.de.



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.09.2018. u 21:32 - pre 68 meseci
Citat:
izvrnuta torta:
Branimire, imas to objasnjeno ranije na forumu samo treba da se pronadje, objasnjavali su mnogi to. Sad treba online da rezervises datum kad ces da podignes ukaz, pa kad odes da ga podignes prijavis se tamo na sluzbenu adresu i predajes za EGN(maticni broj). EGN ti izlazi za desetak dana, pa kad odes da ga podignes tad prolazis proceduru slicnu kao i ovde za vadjenje pasosa. Znaci slikanje, placanje taksi, i to je to. Znam da pasos mogu da ti zavrse za jedan dan, za nedelju dana i za mesec dana u zavisnosti za koju se soluciju odlucis, ali je onda taksa razlicita. Pojedinosti ne znam ni ja jer nisam jos vadio, ali javice se valjda neko da ti pomogne, ili listaj forum unazad...

Hvala izvrnuta torto mislim da sam pročitao ali ko zna na kojoj strani je post moram krenuti negde od 150 strane pa naćiću valjda hvala puno
 
Odgovor na temu

Branimir Badza
Arizanov Branimir
Srbija

Član broj: 338658
Poruke: 51
*.dip0.t-ipconnect.de.



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.09.2018. u 21:35 - pre 68 meseci
Citat:
meksi:
1.Kad izadje na sajtu da je Molba prihvacena i podpisana onda se otvori i mogucnost za zakazivanje termina za podizanje Ukaza o drzavljanstvu.Na dan kad se ide u Sofiju
-Plati se taksa 50+6 leva
-poneti dve slike ko za pasos
-podizete "Ukaz"
2. Idete u opstinu da podnesete zahtev za EGN.U nekim opstinama traze preveden i legalizovan izvod rodjenih,izvod iz knjige vencanih pa cak i prevod pasosa naravno bez legalizacije.Na sluzbenoj adresi je najlakse tamo se ne traze navedeni papiri.
-potrebno je popuniti tri formulara koja dobijete na salteru u opstini
-platite taksu za obradu papira u samoj opstini
-posle nekoliko dana dobijate Uverenje sa adresom i sa EGN
-ostavite Izvod rodjenih da se prevede i legalizuje da bi Vam bio gotov kad dodjete sledeci put posto ce trebati da se nosi u policiju
3.Posle nedelju dana dolazite ponovo u Sofiju.Ako ste na sluzbenoj adresi(LEGE 6) mozete u bilo kojem policijskom odeljenju da podnesete zahtev za licnu kartu i pasos,najblize je Treto rajono odelenie.Ako zelite dokumente za jedan dan onda samo Maria Luiza.
U policiji Vam treba:
-fotokopija Ukaza
-original iz opstine o adresnoj registraciji
-izvod rodjenih naravno preveden i legalizovan.Trebate imati i fotokopiju istog koji ce oni na salteru uporediti sa originalom i original Vam vratiti
-fotokopiju pasosa strana gde je slika i strana gde se nalazi pecat od zadnjeg ulaska Bugarsku
-popunite Zajavlenie (dobija se na salteru)
-popunite deklaraciju (dobija se na salteru)
-platite takse
-slikaju Vas za licnu kartu (samo slikaju ne treba otisak prsta)
-ako hocete i pasos onda dajete i otisak prsta .
Gotove dokumente podizete u zavisnosti od toga koju ste taksu platili u roku od jednog do mesec dana.

Ovo sam ja negde ranije vidjao na forumu.

Meksi možda jeste kao što ti kažeš ali meni je danas potpisan ukaz ali se opcija nijedna nije otvorila ali hvala puno na odgovoru
 
Odgovor na temu

cvetiliana
Cvetiliana Vladimirova
Sofia, Bulgaria
CV CONSULT BG Ltd.
Sofia, Bulgaria

Član broj: 336027
Poruke: 31
85.118.81.*

Sajt: www.cvconsult-bg.com


+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.09.2018. u 10:28 - pre 68 meseci
Dobar dan dragi forumisti,
Svima Vama koji se osecate kao Bugari ili ste drzavljani Republike Bugarske ,zelim srecan nacionalni praznik. 6 Septembar-dan Ujedinjenja Istocne Rumelije sa Knezevinom Bugarskom. Srdacan pozdrav u ime nase ekipe- Cvconsult bg! 🇧🇬🇪🇺
 
Odgovor na temu

Decko86

Član broj: 332846
Poruke: 6



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.09.2018. u 11:13 - pre 68 meseci
Pozdrav forumasi.
Da podelim lepu vest sa vama. I ako sam sumnjao da su se baba i deda po ocu izjasnili kao Bugari (nisam ih poznavao i nemam kontakta sa ocevom stranom) danas sam iz opstine Dimitrovgrad dobio M9 obrazac na kucnu adresu gde jasno pise da su i baba i deda po narodnosti Bugari.

Sad cekam CV consult i idem dalje pa sta bude.
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.09.2018. u 11:27 - pre 68 meseci
Decko86, srecnu za dalje.
 
Odgovor na temu

Retama17
Nigde

Član broj: 339015
Poruke: 8
*.pool.telenor.hu.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.09.2018. u 13:32 - pre 68 meseci
POSTOVANI, voleo bih da udjem u proceduru za bugarsko drzavljanstvo. Da li imate nekog posrednika ozbiljnog koji bi mogao da pomogne oko dobijanja porekla i samog drzavljanstva. Ako neko ima nekog ozbiljnog i proverenog posrednika neka mi pise u privatnu poruku.
 
Odgovor na temu

Branimir Badza
Arizanov Branimir
Srbija

Član broj: 338658
Poruke: 51
*.dip0.t-ipconnect.de.



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.09.2018. u 17:14 - pre 68 meseci
Ovako ljudi ja sam danas zakazao da podignem udostoverenie 21.09.2018 god.u 11:35.
Srecno svima koji čekajuono što sam i ja čekao 4 godine i 7 meseci svima želim sreću
 
Odgovor na temu

Stefan27

Član broj: 339016
Poruke: 509
*.crnagora.net.



+37 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.09.2018. u 01:59 - pre 68 meseci
Pozrdav svima,
hitno mi je potrebna informacija u vezi lekarskog pregleda za bugarsko drzavljanstvo.
Sta tacno treba obaviti od pregleda, koliko se cekaju rezultati i koliko kosta pregled.
Takodje, interesuje me gde se ste radili lekarski i kako izgleda finalni lekarski nalaz koji izdaje doktor. Da li pise samo jedna recenica ili za svaki pregled posebno.
P.S. Citao sam prethodne stranice foruma ali nigde nisam mogao da nadjem sve ove informacije koje su mi potrebne.
Molim Vas da mi odgovorite ukoliko znate.

Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

Mika1979
pekar
ne radim trenutno
Rekovac

Član broj: 333298
Poruke: 89
*.mbb.telenor.rs.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.09.2018. u 09:34 - pre 68 meseci
Sto se tice Jagodine, pregled se obavlja u bolnici u Medicini rada. Odes ujuru u 8. Platis mislim oko 2500 ne secam se tacno, tu je negde, bude uvek oko 4-5 u grupi , dodje medicinska sestra i vodi grupu kroz bolnicu. Ima 4 papira A4 formata. Krv, opsta medicina, psihijatar. U okviru labaratorije rade ti i pregled za sidu i sifilis i veliku krvnu sliku. Sve to traje nekih 2 sata najvise. Dolazis sutra dan za analizu krvi, a ostali papiri su na salteru. Pregleda te doktor opste prakse, das mu analizu krvi, on pogleda i udari zadnji pecat i to je to .
 
Odgovor na temu

Stefan_13
Medicinski tehnicar

Član broj: 338688
Poruke: 558
*.dynamic.vipmobile.rs.



+30 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.09.2018. u 10:35 - pre 68 meseci
Brano , zašto si čekao skoro 5 godina ? Jesi li bio na dopuni ili gde je kočilo ?
@Mika1979 Ja sam bas pitao Prevodioca vezano za Lekarski , kaže da je ranije bilo aktualno da se vadi krv na viruse u okviru lekarskog ali da ima par godina kako je to izostavljeno i da Bugarska to vise uopste ne traži ali kao lekari i dalje uzimaju jer vise naplate cenu lekarskog , sto mi je i logično . A Sifilis , kakve to veze ima sa državljanstvom , kad je to običan triper. Kao treba napomenuti u medicini rada da nema potrebe da uzrokuju krv na viruse i time naplaćuju veću cenu lekarskog. Ide najobičniji lekarski kao pred upis na vožnju , obrazovanje ili bilo šta drugo .
 
Odgovor na temu

Onewayticket

Član broj: 338961
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.09.2018. u 11:15 - pre 68 meseci
@Stefan_13 Nisi u pravu, sifilis nije isto što i triper. Triper je gonoreja a sifilis je jako ozbiljna bolest. Zajedničko im je što su obe polno prenosive. Evo ti link sa batuta, čisto da razumeš zašto se traži test. http://www.batut.org.rs/download/mikrobiologija/Sifilis.pdf
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3500615 | Odgovora: 15726 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.