Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3503408 | Odgovora: 15726 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jotev74
Nis

Član broj: 326369
Poruke: 151
*.exe-net.net.



+35 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.02.2019. u 20:36 - pre 63 meseci
Bravo @Ikac2000
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.02.2019. u 20:38 - pre 63 meseci
Delim misljenje sa ikcem 100% jer je glupo da zbog nemarnog ponasanja neko dobije zabranu u EU a posle toga ni u Bugarsku ne moze da udje jer ko je pratio forum od avgusta prosle godine Bugarska bez obzira sto nije u Sengenu mora da postuje zabrane i ne sme da pusta te ljude u zemlju sto znaci da pojedinac sa zabranom ni drzavljanstvo ne moze da privede kraju.
 
Odgovor na temu

Mikipavlovic995
Miroslav Pavlović
Aleksinac
Aleksinac ,Srbija

Član broj: 339762
Poruke: 23
*.gprswap.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.02.2019. u 20:56 - pre 63 meseci
Citat:
ikac2000:
Sa privremenom mozete da radite u EU dok vas ne uhvate i deportuju sa zabranaom, ako ukapiraju, jer je to dozvola boravka za Srb drzavljanina a ne drzavljanstvo

Sa obicnom, regularnom sa drzavljanstvom, ne treba pasos.

Pisano je dosta o tome u temi, a i Cvetilijana je potvrdila isto u temi.

Nemojte da vam uzimaju pare i lazu o mogucnostima.

Jedini motiv prica o ovome i ko zna od koga plasiranih iskustva je sisanje ovaca.

Strpite se godinu dana do pravog drzavljanstva, inace mozete da imate dosta problema kasnije.

Druze svaka cast ....Mene interesuje da li mogu da izvadim stalnu,normalnu kako da je nazovem licnu kartu sa utvrdjenim poreklom ili dobojenim poreklom iz DABC ...Bio sam na interviju 9jan kazu da mora jos god dana do pasosa pa sam mislio ranije da izvadim lk..Hvala unapred
 
Odgovor na temu

Stefan_13
Medicinski tehnicar

Član broj: 338688
Poruke: 558
*.mediaworksit.net.



+30 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.02.2019. u 21:05 - pre 63 meseci
Ne može , šta ne razumes....o boze
 
Odgovor na temu

Shommy90

Član broj: 330239
Poruke: 21
185.46.214.*



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.02.2019. u 21:56 - pre 63 meseci
Da li ima neko novost dokle se stiglo sa potpisivanjima ukaza? Ja cekam 4 meseca. Ne znam da li je neko skoro dobio i koliko cesto potpisuje? Unapred hvala.
 
Odgovor na temu

jotev74
Nis

Član broj: 326369
Poruke: 151
*.exe-net.net.



+35 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.02.2019. u 22:21 - pre 63 meseci
To samo ona zna...
https://www.facebook.com/IlianaIotova/
Pitajte je :)
 
Odgovor na temu

Blgarin90
Nikola Markovic
Socialni radnik
Falcon
Bosilegrad

Član broj: 339786
Poruke: 40
46.11.103.*



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo08.02.2019. u 00:09 - pre 63 meseci
@Jotov74 hvala na ovako dobrom opisu. Sad me zanima jos par sitnica. Za maticni izvod rodjenih moram da idem ponovo kod ovlascenog tumaca za bugarski jezik? Jel treba to da se overava u njihovom konzulatu npr u nisu ili sofiji il nije potrebno? I jos jedno pitanje da li je bolje odnosno koja je razlika ako nadjes normalnu adresu i ovu sluzbenu u lege 6? Koje su mane a koje povoljnosti? Hvala
 
Odgovor na temu

gace87
nezaposlen

Član broj: 186947
Poruke: 12
*.dynamic.vipmobile.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo08.02.2019. u 05:28 - pre 63 meseci
Jel neko ima interviju od pocetka februara kakva su pitanja da li su ista ili su ipak nesto ubacili ja idem za par dana pa me interesuje ima li sta novo?
 
Odgovor na temu

jotev74
Nis

Član broj: 326369
Poruke: 151
*.exe-net.net.



+35 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo08.02.2019. u 10:30 - pre 63 meseci
Citat:
Blgarin90:
@Jotov74 hvala na ovako dobrom opisu. Sad me zanima jos par sitnica. Za maticni izvod rodjenih moram da idem ponovo kod ovlascenog tumaca za bugarski jezik? Jel treba to da se overava u njihovom konzulatu npr u nisu ili sofiji il nije potrebno? I jos jedno pitanje da li je bolje odnosno koja je razlika ako nadjes normalnu adresu i ovu sluzbenu u lege 6? Koje su mane a koje povoljnosti? Hvala

Za policiju tj. kod predavanja dokumenata za licnu kartu ili pasos treba Vam preveden i legalizovan izvod iz maticne knjige rodjenih.
Meni je prevod uradila Milanka iz Nisa i overila u niskom Konzulatu a mozete to da uradite i kod notara u Sofiji kada idete da prijavite adresu i predajete za EGN.
Sto se tice koja je bolja adresa ,sluzbena ili neka "normalna" ,ja bih rekao da je bolje ici na onu drugu i to ne zbog toga sto bi imali bilo kakva manja prava sa sluzbenom adresom vec da bi izbegli eventualne kazne i da bi imalo gde da Vam stigne posta.
Da objasnim, ja sam prijavljen na sluzbenu Lege 6 i niko mi ne osporava tu adresu ali recimo da Vas zaustavi policija u Nemackoj zbog nekog prekrsaja ili Vas snimi kamera ,oni ce Vam poslati kaznu na prijavljenu adresu u Nemackoj. U slucaju da jos niste prijavili adresu ili se odjavili sa iste u medjuvremenu, oni ce Vam poslati kaznu na adresu u Bugarskoj. E tu nastaje problem...
Vas nema ko da obavesti o prispecu kazne,ne platite je u roku i protiv Vas krece prekrsajna prijava i naravno uvecana kazna. Vi to cak i ne znate a kada se vratite u Nemacku,moze Vam se desiti da Vas privedu prilikom prvog legitimisanja.
Da ne misle ljudi da pricam pausalno,to se desilo mom kolegi sa kojim sam radio u Nemackoj do aprila prosle godine ,koga je snimila kamera na autoputu zbog prekoracenja brzine.
Umesto 80 eura koliko je bila kazna,obzirom da smo otisli sa adrese ,u oktobru kada se vratio opet u Nemacku ,nakon sto je prijavio adresu ,nakon 20-ak dana dosao mu policajac na vrata.
Rekli mu da mora da u roku od 8 dana plati kaznu od 340 eura ili ce biti priveden. Rekli su mu da su oni uredno prosledili resenje i instrukcije placanja na adresu u Bugarskoj.
Osim ovog primera ,cuo sam za jos neke gde su ljudi kaznjavani u samoj Bugarskoj zbog nejavljanja na pozive koje su im slale razne bugarske institucije ali ja nemam nikoga u Bugarskoj pa sam bio prinudjen da se prijavim na Lege.
Kako za hiljade mojih cimera tako i za mene
 
Odgovor na temu

Usernaame
Nikolic Vojkan
Abe to nemam
Niš be

Član broj: 338329
Poruke: 102
77.77.9.*



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo08.02.2019. u 10:49 - pre 63 meseci
Citat:
jotev74:
@ Username
Vojkance pa sa tobom li da se dopisujem ovde ? :)
Hajde odgovoricu ti zbog drugih clanova a i da ti ustedim neku rakiju :)
Deca su bila na intervju marta 2017-te ,od jula cekali potpis,sinu potpisano 13.1.2019. a cerka jos ceka potpis.

@mucko030
Nazalost,slozio bih se sa clanom @Stefan27 da cesto i posrednici precene svoje mogucnosti i iako mi je Cvetiliana prijateljica i ja sam je preporucio nekim prijateljima koje je mrzelo da sami zavrse ovu krajnje jednostavnu proceduru ,ja sam zavrsio sve sam. Nekada se stvari iskomplikuju preko posrednika jer on ne moze da reaguje istog momenta kao sto mozete vi licno. Osim toga ,ja bih da javno pohvalim rad celokupne administracije u Sofiji. Na svakom salteru od DABC,Ministarstva pravde preko Opstine do policije svi su bili neverovatno ljubazni predusretljivi. Jedno vrlo pozitivno iskustvo.
Ko zna, mozda odem i u posrednike :)

Jotev nem9j da mi stedis rakiju nego dodji,bice mi zadovoljstvo
 
Odgovor na temu

darkokkg
Darko Pavlovic

Član broj: 338655
Poruke: 16
...cgnat.res.cust.swisscom.ch.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo08.02.2019. u 12:43 - pre 63 meseci
Po prepiskata Vi predstoi da bъde izvъršen finalen eksperten pregled predi da bъde razgledana ot Sъveta po graždanstvo.
konacno posle vise od godinu dana na dopuni promenjen status danas.
sad koliko jos do kraja ko zna...
 
Odgovor na temu

majestymilic
milic vlada
Srbija

Član broj: 216364
Poruke: 71
185.34.94.*



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo08.02.2019. u 12:55 - pre 63 meseci
Citat:
darkokkg: Po prepiskata Vi predstoi da bъde izvъršen finalen eksperten pregled predi da bъde razgledana ot Sъveta po graždanstvo.
konacno posle vise od godinu dana na dopuni promenjen status danas.
sad koliko jos do kraja ko zna...


Taj status nekih dva meseca stoji.
 
Odgovor na temu

cvetiliana
Cvetiliana Vladimirova
Sofia, Bulgaria
CV CONSULT BG Ltd.
Sofia, Bulgaria

Član broj: 336027
Poruke: 31
151.251.247.*

Sajt: www.cvconsult-bg.com


+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo08.02.2019. u 13:52 - pre 63 meseci
Postovana, @ Sonjaaa! Ne mogu da ostanem ravnodusna na Vas slucaj, u skladu sa tim smatram da je normalno da i ja iskazem svoje misljenje.
Svaki klijent Cv Consult kompanije dobija najbolju i najkompetentniju uslugu u sferi administrativno-pravnih usluga za strance u Republici Bugarskoj. Svaka usluga koju vrsimo ja i moj tim je u skladu sa zakonima Republike Bugarske.
Svaki moj klijent zna i moze da potvrdi da ovo sto ste izneli su najobicnije lazi. Pritom vidim da ste novi korisnik u forumu tako da je i Vas identitet diskutabilan. Slobodno mozete doci u mojoj kancelariji kad imate “probleme”. Medjutim problem je sto ja pamtim svakog svog klijenta, ne samo klijenta vec i problematiku slucaja kao i njegove nosioce porekla, tako da mogu slobodno da kazem da Vas identitet meni nije poznat i Vi uopste niste moj klijent.
Srdacan pozdrav!
👌 Ovom prilikom zelim sve forumiste da obavestim da ima pomaka u statusima u sistemu Ministarstva pravde RB. Ponovo se ukljucuju na razgledanje lica koja su na dopunskoj proveri. Zelim Vam prijatan ostatak dana , Cvetilijana i njen tim! 🙏🏻🇪🇺🇧🇬🇷🇸
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo08.02.2019. u 14:04 - pre 63 meseci
Pa to i sami znamo, i vidimo. Ajde recite neku insajdersku informaciju, kada ce se krenuti s potpisivanjem ukaza? Dzaba pomaci u statusima, kad nas ukoce na zadnjem statusu.
 
Odgovor na temu

cvetiliana
Cvetiliana Vladimirova
Sofia, Bulgaria
CV CONSULT BG Ltd.
Sofia, Bulgaria

Član broj: 336027
Poruke: 31
151.251.247.*

Sajt: www.cvconsult-bg.com


+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo08.02.2019. u 14:27 - pre 63 meseci
Dragi @izvrunata torta, “ under secret”... “vrsim veoma se ozbiljne provere za dokazivanje bugarskog porekla”...
Veliki pozdravi!
 
Odgovor na temu

Stefan27

Član broj: 339016
Poruke: 509
*.static.panet.rs.



+37 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo08.02.2019. u 14:50 - pre 63 meseci
Ocigledno je i svima jasno, da se ne vrse nikakve ozbiljnije provere porekla vec se namerno koci proces da traje sto duze, inace bi do sada morali da izdaju milion drzavljanstava.
Ako ste primetili za svo ovo vreme, uvek neko ukoci proces. Ili je to DABC ili raznorazne komisije a sad navodno i viceprezident. Kad ova bude pocela da potpisuje neko drugi ce da ukoci. Bas su providni.
Da se zaista vrse ozbiljne provere ne bi deca bugarskih roditelja cekala potpis 6 meseci, pa tu je bar jasna slika!
Sve je ovo tragikomicno,mnogo su neozbiljni.
 
Odgovor na temu

cvetiliana
Cvetiliana Vladimirova
Sofia, Bulgaria
CV CONSULT BG Ltd.
Sofia, Bulgaria

Član broj: 336027
Poruke: 31
151.251.247.*

Sajt: www.cvconsult-bg.com


+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo08.02.2019. u 15:25 - pre 63 meseci
Postovani Stefane, u pravo ste, ali ima neki “stvare” koje ne moze da se prica u forumi. Izvinite me za gramatiku, ali sum bugarka. Pozdrav
 
Odgovor na temu

Stefan27

Član broj: 339016
Poruke: 509
*.static.panet.rs.



+37 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo08.02.2019. u 15:35 - pre 63 meseci
Postovana Cvetiliana, srpski vam je jako dobar :),
ono sto sam hteo da kazem je da trebaju da se uozbilje malo, jer ceo proces mnogo dugo traje. Uostalom, to svi znate najbolje.
Hvala Vam svakako na svakoj informaciji, jer nam puno znaci.
 
Odgovor na temu

cvetiliana
Cvetiliana Vladimirova
Sofia, Bulgaria
CV CONSULT BG Ltd.
Sofia, Bulgaria

Član broj: 336027
Poruke: 31
151.251.247.*

Sajt: www.cvconsult-bg.com


+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo08.02.2019. u 15:49 - pre 63 meseci
Hvala Vam puno dragi Stefane za lepsi reci, trudija se sa jezik :) U svakom slucaj kad imam neki potrebni novosti ste obavesija. Lep vikend na svi forumisti! Pozdravi od Sofija, Bugarska
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta
Nis

Član broj: 193721
Poruke: 550
*.exe-net.net.



+48 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo08.02.2019. u 16:11 - pre 63 meseci
U prevodu, ceka se politicka odluka, ako su im ovi iz EU rekli da ne daju, ima tako i da bude i kraj. Dobice jedino oni ciji su roditelji vec bugarski drzavljani i kraj. Ja da sam sada na pocetku procedure, ne bih ni pocinjao, toliko izgubljenog vremena i para i na kraju nista.
A vi biste mogli da kazete ljudima iskreno da je zavrseno sa drzavljanstvima, da ne trose pare i zivce za dzabe.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3503408 | Odgovora: 15726 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.