Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3499158 | Odgovora: 15725 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

antonov87
Srbija

Član broj: 337401
Poruke: 14
*.dynamic.vipmobile.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.08.2019. u 14:55 - pre 56 meseci
Da li je neko jos resavao preko ambasade i po dobijanju ukaza poslao zahtev za registraciju na adresu isto preko ambasade a da mu nisu urucili ukaz ?
Danas kad sam zvao ambasadu receno mi je da odem u Sofiju i tamo odnesem ukaz koji su mi navodno dali kad sam podneo zahtev za adresom.
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta




Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.08.2019. u 15:09 - pre 56 meseci
Pa ti ako si predao za adresu morao si da u toj molbi posaljes i kopiju ukaza. Takva je procedura. Ne mozes da dobijes adresu i EGN bez ukaza.
 
Odgovor na temu

antonov87
Srbija

Član broj: 337401
Poruke: 14
*.dynamic.vipmobile.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.08.2019. u 15:12 - pre 56 meseci
da s tim sto mi nisu dali nijedna kopiju ukaza a kazu da ponesem kad odem do Sofije..Verovatno jesu poslali uz zahtev za adresom, ne znam da li ce mi traziti u Sofiji opet. Prilicno su nejasni u davanju informacija..
 
Odgovor na temu

gagulakure
dragan vucicevic
pekara
pekara
beograd

Član broj: 339772
Poruke: 35
*.rev.dnainternet.fi. via ipv6



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.08.2019. u 15:38 - pre 56 meseci
ija isto cekam da me pozovu iz ambasade da predam za adresu,sada ce vec mesec dana kako niko ne zove zvao sam ambasadu oni samo kazu pozvacemo kad to stigne kod nas i to je to..ako je neko isao preko ambasade ceo postupak....neka se javi i objasni kako sta ide....
 
Odgovor na temu

ducilola

Član broj: 336902
Poruke: 67
*.mbb.telenor.rs.



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.08.2019. u 16:05 - pre 56 meseci
Eee konacno mi je danas potpisan!!!Sad zakazivanje i sve ostalo
...moram proučiti malo...
Ja sam iz 2015,bila na dopuni,potpis čekam od novembra!!!
 
Odgovor na temu

EminaVanjaAca
Emina Badrkic
Zaječar,Srbija

Član broj: 339963
Poruke: 31
*.dynamic.vipmobile.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.08.2019. u 16:19 - pre 56 meseci
Jedino mene preskacu... ja cekam od oktobra isto iz 2015
 
Odgovor na temu

ducilola

Član broj: 336902
Poruke: 67
*.mbb.telenor.rs.



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.08.2019. u 16:29 - pre 56 meseci
118**/2015 sam ja
A iskreno nisam sigurna da li sam od oktobra ili novembra,nisam sigurna...tako da sad ces i ti ne brini😉
 
Odgovor na temu

antonov87
Srbija

Član broj: 337401
Poruke: 14
*.dynamic.vipmobile.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.08.2019. u 16:47 - pre 56 meseci
@gagulakure po mogucnosti uzimaj taj ukaz i ostalo u Sofiji resavaj makar i vise puta isao.. Meni su pre vise od godinu dana nakon predaje za adresu rekli da ce mi javiti kad mogu do Sofije, jos nikakvu konkretnu informaciju ni odgovor od njih nisam dobio..
 
Odgovor na temu

EminaVanjaAca
Emina Badrkic
Zaječar,Srbija

Član broj: 339963
Poruke: 31
*.dynamic.vipmobile.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.08.2019. u 17:00 - pre 56 meseci
Citat:
ducilola:
118**/2015 sam ja
A iskreno nisam sigurna da li sam od oktobra ili novembra,nisam sigurna...tako da sad ces i ti ne brini😉


A ja sam 2477/3015
Ne znam kako i sta... nema pravila
 
Odgovor na temu

tsns
Novi Sad

Član broj: 339878
Poruke: 10
*.89.35-54.dynamic.3bb.co.th.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.08.2019. u 17:31 - pre 56 meseci
Caos svima,

Ja iskreno ne znam zasto su uopste to slali za ambasadu u BGu, niko me nije pitao kako zelim da podignem ukaz niti koja je razlika u procedurama. Kada mi se promenio status pisalo je seldece: "Vašeto udostoverenie e izprateno v konsulska služba Belgrad-Sъrbiя. Pri polučavane na udostoverenieto sledva da zaяvite adres za registraciя v Republika Bъlgariя, kakto i da predstavite 2 br. aktualni snimki pasporten format". Citajuci vasa iskustva, cini mi se da ovo sad nikako nece glatko da prodje i iskreno bih volela da mogu u Sofiji sve da resim licno.

Iz ambasade definitivno ne daju jasne informacije, da ih nisam maltretirala za bar neke odgovore ne bih, na primer, saznala da prilikom podizanja ukaza treba i neke formulare da popunim na bugarskom i da mi za to treba prevodilac. Nisu mi cak ni rekli da pripremim novac da uplatim takse, to sam saznala od vas ovde na forumu...

Inace moj proces je izgledao ovako:
- intervju u BG-u 19 juli 2017
- poslednji status da je odobreno pocetak oktobra 2018
- ukaz potpisan pocetkom avgusta 2019
- poziv iz ambasade da podignem ukaz 22 avgust 2019

Imam odlicnog prevodioca pa se nadam da ce mi ona mozda dati vise informacija. Trenutno sam na putu tako da cu ici s njom da podignem ukaz pocetkom septembra pa cu pisati kako je proslo.

Srecno svima koji jos uvec cekaju!

Pozdrav :)
 
Odgovor na temu

izvrnuta torta




Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.08.2019. u 17:52 - pre 56 meseci
Kada si predavala molbu za dobijanje drzavljanstva, popunjavala si obrazac gde je imala i rubrika gde zelis da podignes ukaz, da li u Ministarstvu pravde u Sofiji, ili u nekom od konzulata, i ako je u konzulatu da napises u kom. Ali to je trebao neko da se zainteresuje i da procita, a ako ti je popunjavao posrednik trebao je da te pita. Takodje si mogla da zakazes podizanje u Sofiji, iako si u molbi napisala ambasadu u BG, i to onog trenutka kad ti je izasao ukaz, na stranici na kojoj si proveravala da li je izasao, prvih 24h mogu i oni koji su se izjasnili da zele da podignu u konzularnom predstavnistvu, da promene tu stavku, ako ne promene u tom periodu sistem automatski prebacuje na onu opciju koja je navedena u molbi.

O svemu ovome smo pisali na forumu mnogo puta, i ja sam isto napisao da zelim da podignem u konzulatu u Nisu, pa sam juce kad mi je izasao ukaz uspeo da promenim online i da zakazem u Sofiji.
 
Odgovor na temu

ducilola

Član broj: 336902
Poruke: 67
*.dynamic.mbb.telenor.rs.



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.08.2019. u 21:25 - pre 56 meseci
E ja nesto ne mogu da zakažem termin kako god upišem kaže odaberite datum i vreme,ja odaberem...i opet nista
 
Odgovor na temu

bubica82
trgovac

Član broj: 335671
Poruke: 3
*.dynamic.vipmobile.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.08.2019. u 23:46 - pre 56 meseci
Pozdrav svima,
Zanima me informacija vencanje sa bugarskim drzavljaninom? Da li ima neko info kakav je proces i ako se vencamo u Srbiji ?
 
Odgovor na temu

tsns
Novi Sad

Član broj: 339878
Poruke: 10
..4c5:60ce:e8bf:f83d:9adc:d73e



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo28.08.2019. u 04:28 - pre 56 meseci
Citat:
izvrnuta torta :
Kada si predavala molbu za dobijanje drzavljanstva, popunjavala si obrazac gde je imala i rubrika gde zelis da podignes ukaz, da li u Ministarstvu pravde u Sofiji, ili u nekom od konzulata, i ako je u konzulatu da napises u kom. Ali to je trebao neko da se zainteresuje i da procita, a ako ti je popunjavao posrednik trebao je da te pita. Takodje si mogla da zakazes podizanje u Sofiji, iako si u molbi napisala ambasadu u BG, i to onog trenutka kad ti je izasao ukaz, na stranici na kojoj si proveravala da li je izasao, prvih 24h mogu i oni koji su se izjasnili da zele da podignu u konzularnom predstavnistvu, da promene tu stavku, ako ne promene u tom periodu sistem automatski prebacuje na onu opciju koja je navedena u molbi.

O svemu ovome smo pisali na forumu mnogo puta, i ja sam isto napisao da zelim da podignem u konzulatu u Nisu, pa sam juce kad mi je izasao ukaz uspeo da promenim online i da zakazem u Sofiji.



Hvala na odgovoru! :)

Nisam imala posrednika, radila sam sama sa prevodiocem. Ne secam se da me je neko pitao kako zelim da podignem ukaz i ne verujem da bih svesno izabrala da traje duze da sam dobila precizne informacije o tome. Sto se tice ovog foruma, verujem da jeste puno puta pricali o ovome, ali ja sam forum nazalost tek kasnije otkrila.

Sto se tice pravila za 24h, ne znam kako je kod vas, ali ja ako zelim da znam kog datuma mi se promenio status moram svaki dan da proveravam, sto ja nisam bila u mogucnosti. Zbog toga je vrlo moguce da je ukaz potpisan par dana pre nego sto sam ja otkrila. Mozda je negde postojala mogucnost da izaberem da dobijam e-mail notifikacije kad se promeni status, ali ja nisam postavljala puno pitanja oko toga, bila sam presrecna kad su mi godinu dana nakon intervjua i nekoliko poziva i mejlova kasnije konacno dali pin da pratim svoj predmet.


Pozdrav!

P.S. Setila sam se da me je neko pitao kako sam potvrdila poreklo, pa evo odgovora. Moja baba sa tatine strane je polu bugraka, a njena mama i moja prababa je bila bugarka. Kad sam radila proveru porekla podnosila sam babin, tatin i svoj izvod iz maticne knjige rodjenih.
 
Odgovor na temu

Sudski prevodilac
Ilka Encheva
Sofija
Kalinka BG
Sofiя

Član broj: 340618
Poruke: 20

Sajt: https://editor.slavic-cen..


+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo28.08.2019. u 06:00 - pre 56 meseci
Citat:
ducilola:
E ja nesto ne mogu da zakažem termin kako god upišem kaže odaberite datum i vreme,ja odaberem...i opet nista


Ne možete, jer su termine, koje hoćete već zauzete verovatno za dva meseca napred, tako da morate da pokušate bar mesec-dva kasnije od datuma, koji ste sada izabrali. Pre nedelju dana kao prevodilac sam pomagala i bila sa klijentom u Ministarstvu baš zbog toga. Ako ne možete zakazati, meni neće biti problem da pitam u Ministarstvu kada je prvi slobodan datum za intervju
 
Odgovor na temu

Sudski prevodilac
Ilka Encheva
Sofija
Kalinka BG
Sofiя

Član broj: 340618
Poruke: 20

Sajt: https://editor.slavic-cen..


+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo28.08.2019. u 06:13 - pre 56 meseci
Citat:
bubica82:
Pozdrav svima,
Zanima me informacija vencanje sa bugarskim drzavljaninom? Da li ima neko info kakav je proces i ako se vencamo u Srbiji ?


Ovde je opisan postupak za venčanje: https://www.mfa.bg/bg/uslugi-p...-granica/grajdansko-sastoianie

Za državljanstvo ovde:
"II. Izuzeci

1. Brak sa bugarskim državljaninom

Uslov je podnosilac prijave da prebiva u Bugarskoj najmanje 3 godine trajno ili dugoročno - najmanje 3 godine mora da ima brak sa bugarskim državljaninom;

Kandidat mora da ispunjava sve gore navedene opšte uslove, uključujući i znanje bugarskog."


[Ovu poruku je menjao Sudski prevodilac dana 28.08.2019. u 07:26 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Sudski prevodilac dana 28.08.2019. u 07:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

gagulakure
dragan vucicevic
pekara
pekara
beograd

Član broj: 339772
Poruke: 35
*.rev.dnainternet.fi. via ipv6



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo28.08.2019. u 08:32 - pre 56 meseci
pozdrav Sutski prevodilac,dali mozete da nam date malo vise informacija u postupku preko ambasade....dali moze ukaz da se uzme u ambasadi kada je vec poslat tamo pa da se ostalo oko adrese i egna resava u sofiji i naravno da nam se vrate nasi dokumenti sa kojima smo predavali za drzavljanstvo...
 
Odgovor na temu

bubica82
trgovac

Član broj: 335671
Poruke: 3
*.dynamic.vipmobile.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo28.08.2019. u 09:25 - pre 56 meseci
Citat:
Sudski prevodilac:
Citat:
bubica82:
Pozdrav svima,
Zanima me informacija vencanje sa bugarskim drzavljaninom? Da li ima neko info kakav je proces i ako se vencamo u Srbiji ?


Ovde je opisan postupak za venčanje: https://www.mfa.bg/bg/uslugi-p...-granica/grajdansko-sastoianie

Za državljanstvo ovde:
"II. Izuzeci

1. Brak sa bugarskim državljaninom

Uslov je podnosilac prijave da prebiva u Bugarskoj najmanje 3 godine trajno ili dugoročno - najmanje 3 godine mora da ima brak sa bugarskim državljaninom;

Kandidat mora da ispunjava sve gore navedene opšte uslove, uključujući i znanje bugarskog."


[Ovu poruku je menjao Sudski prevodilac dana 28.08.2019. u 07:26 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Sudski prevodilac dana 28.08.2019. u 07:28 GMT+1]

Hvala na informaciji.
Ako ja imam bugarske papire to jest pasos , ne bi on da dobije bugarske papire .
Nego nam treba za odlazak iz Srbije za povlacanje porodice. Vencali bi se u Srbiji s obzirom da imam dvojno drzavljanstvo da li mogu kao Bugarka da se vemcam u Srbiji.
 
Odgovor na temu

gagulakure
dragan vucicevic
pekara
pekara
beograd

Član broj: 339772
Poruke: 35
*.rev.dnainternet.fi. via ipv6



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo28.08.2019. u 09:41 - pre 56 meseci
bubica82 nebitno je gde se vencate bitno je da onaj ko ima eu papire prvi nadje posao ,stan u zemlji u kojoj zelite da budete,,,i posle nekog vremena obicno 5,6 meseci(sve zavisi kako se ko snadje koliko zna jezik i ostalo) kada budete imali tri platne liste,adresu prebivanja onda ostali clanovi porodice dolaze na spajanje porodice.....dokumenti koji su potrebni za to se razlikuju od zemlje do zemlje ali sigurno trebaju:vencani list,adresa,posao to jest platne liste
 
Odgovor na temu

gagulakure
dragan vucicevic
pekara
pekara
beograd

Član broj: 339772
Poruke: 35
*.rev.dnainternet.fi. via ipv6



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo28.08.2019. u 09:46 - pre 56 meseci
kao bugarka u srbiji mislim da ne mozete ako niste rodjeni u bugarskoj...bar ja nisam mogao u beogradu, mada sve zavisi od opstine do opstine
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3499158 | Odgovora: 15725 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.