Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3536292 | Odgovora: 15769 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BasedMiguel
Beograd

Član broj: 348220
Poruke: 2



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo26.09.2023. u 17:35 - pre 7 meseci
Zdravo svima, zna li neko kakva je trenutna situacija po pitanju uslova za dobijanje potvrde o bugarskom poreklu? Deda mi je rođen u okolini Crne Trave za vreme bugarske okupacije, postoji li mogućnost da su ga tada Bugari zaveli kao Bugarina, pa da na kontu toga probam da tražim potvrdu ili nešto slično? Da li bi dovoljan dokaz bio samo izvod iz matične knjige rođenih, ili bih morao da ganjam neki papir na kome je eksplicitno napisano da je Bugarin (čovek je Srbin ali, koliko znam, za vreme okupacije su svi bili zvanično smatrani Bugarima)?

[Ovu poruku je menjao BasedMiguel dana 26.09.2023. u 23:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

daca80
Negotin

Član broj: 32787
Poruke: 273
*.sud.rs.



+21 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.09.2023. u 06:49 - pre 7 meseci
Moraš naći dokument u kome eksplicitno stoji da je po nacionalnosti bugarin.
 
Odgovor na temu

BasedMiguel
Beograd

Član broj: 348220
Poruke: 2



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.09.2023. u 21:24 - pre 7 meseci
Hvala, gde bih mogao da potražim tu vrstu dokumenta? Vidim da postoji matična služba opštine Crna Trava, mada mi deluje da oni samo izdaju izvode iz matičnih knjiga (ne znam da li su oni zaduženi za čuvanje tih starih dokumenata), meni bi trebao neki arhiv odakle bih mogao da dobijem neko svedočanstvo iz osnovne škole, izvod iz knjige rođenih iz tog perioda ili nešto slično, ali nikako ne mogu da nađem.
 
Odgovor na temu

SrdjanM72




Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo28.09.2023. u 11:07 - pre 7 meseci
Citat:
BasedMiguel: Hvala, gde bih mogao da potražim tu vrstu dokumenta? Vidim da postoji matična služba opštine Crna Trava


U opštini izdaju izvode. Treba naći matičnu knjigu i videti šta u njoj piše kao narodnost. Ukoliko ne piše bugarska narodnost u samoj knjizi neće ti niko izdati uverenje, u to budi siguran. Bilo je dosta zloupotreba i falsifikovanja i Bugari zvanično proveravaju validnost tih dokumenata preko ministarstva inostranih poslova. Kod nas je bilo i hapšenja pre par godina upravo zbog tih stvari...
To što je Crna Trava bila pod bugarskom okupacijom ti ne znači ništa. Bilo je maltene pola Srbije pod bugarskom okupacijom, pa ne piše nikome u matičnoj knjizi (ko je pod okupacijom rođen) da je Bugarin.
Ukoliko ti je neko od predaka rođen u bosilegradskoj opštini to je već druga priča.
Dokumenta od crkve i kojekakvih udruženja nisu validna u ministarstvu pravde u Sofiji. Treba ti dokument koji je izdao državni organ Bugarske ili neke strane države. A to konkretno znači da ti treba dokument koji je izdala naša matična služba....
 
Odgovor na temu

Irenica21
Irena Ignjatović
Kancelarija javnog izvršitelja
Kancelarija javnog izvršitelja
Beograd, Srbija

Član broj: 348229
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo30.09.2023. u 19:01 - pre 7 meseci
Zdravo. Nova sam u svemu ovome pa me zanima da li bih mogla da dokažem da imam bugarsko poreklo na osnovu originalnog izvoda iz mkr od moje mame iz 1963. godine na kojem stoji ime i prezime mamine mame i da je ona bugarske nacionalnosti? Hvala unapred 🙂
 
Odgovor na temu

SrdjanM72




Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo30.09.2023. u 21:53 - pre 7 meseci
Citat:
Irenica21: Zdravo. Nova sam u svemu ovome pa me zanima da li bih mogla da dokažem da imam bugarsko poreklo na osnovu originalnog izvoda iz mkr od moje mame iz 1963. godine na kojem stoji ime i prezime mamine mame i da je ona bugarske nacionalnosti? Hvala unapred 🙂

Ako u samom izvodu piše da je nacionalnost majke bugarska, to je OK. Ne bi bilo loše da pribaviš uverenje na obrascu br.9 kod matičara gde je izvršen upis u knjigu rođenih,venčanih u kome će matičar da upiše podatke i za babu i dedu po majci.
Napiši odakle je majka rodom, a i baba i deda po majci, iz koje opštine, da bi ti napisao preciznije.
P.S. Na forumu postoji masa stranica gde su ljudi pisali o tome, nemoj da te mrzi da prelistaš forum...
Pozdrav...
 
Odgovor na temu

niikoolaa

Član broj: 144709
Poruke: 206
*.dynamic.mbb.telenor.rs.



+27 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo03.10.2023. u 14:51 - pre 7 meseci
Prebacilo me na dopunu danas

17xx/2021
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo03.10.2023. u 15:46 - pre 7 meseci
Eto jos jedan dokaz kako se oni zazaju sa norodom i nikom nista. Covek preda dokument koji je validan pred bugarskim zakonom i zavrsi na dopuni. Ne znam samo kako misle da provere tvoju vojnu knjizicu jer sigurno da tih godina vojna sluzba nije imala kako da fotokopira i stavlja u arhivu fotokopiju gde moze da se vidi da ti je neko bio bugarin. Druga stvar smo mi koji smo na polozitelnom (neki vec godinu dana), i taman kad se obradujes, to je to, prosao si, zamenik predsednika drzave resi da ne potpisuje ukaze za takve slucajeve jer mu se moze da zeza ljude jer mu zakon nije predvideo rok za potpisivanje. Em nema rok (sto automatski moze da traje vecno i da covek umre cekajuci), em moze jednostavno da te odbije jer mu se tako ćefnulo (dok ocigledno nikog tamo od poslanika nije briga i ne pritiskaju politicki a mogli bi) i nema veze sto si prosao savet za grazdanstvo i sto ti je zahtev aminovao ministar za pravosudje. Tolke godine cekamo i na kraju nista, u jednom trenutku imas pravo, u drugom nemas. I takva drzava je u EU koja se “brine o ljudskim pravima”. Trt Miljojka.
 
Odgovor na temu

Stefan_13
Medicinski tehnicar

Član broj: 338688
Poruke: 563
*.mediaworksit.net.



+31 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo03.10.2023. u 15:52 - pre 7 meseci
Na kakvoj si dopuni ?
Užas , izgleda da sve manje više sa knjižicama prebacuju .
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo03.10.2023. u 16:02 - pre 7 meseci
Nije samo sa knjizicama. Upravo sam pregledao za terku i njeno dvoje dece koji su sa istim papirima kao i ja. Svi su zavrsili na dopuni. Za one koji ne znaju a nece da citaju unazad evo jos jednom. Znaci aplicirano je sa obrascem 9 na kom je navedeno da je moja prababa rodjena oko 1900. u selu pored Bosilegrada (sto ce reci da je rodjena kada je Bosilegrad bio u sastavu Bugarske) i za njene roditelje pise da su bugari koji su inace rodjeni 1880 i neke i pritom svi imaju bugarska imena i prezimena. Nas troje prosle godine krajem januara predjosmo na polozitelno a tetka i njeno dvoje dece na dopuni. Jos jedan dokaz da drzavljanstva bez papira izdatih od strane bugarske, jednostavno nece biti. Daj boze da nisam u pravu ali tesko.
 
Odgovor na temu

SrdjanM72




Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo03.10.2023. u 17:33 - pre 7 meseci
Izašao je ukaz br.83 3.oktobra. Videćemo da li će da se javi neko od naših državljana da je u ukazima...

Tečo, puno je falsifikovanih dokumenata u opticaju. Rusi ih valjaju na angro... To je jako unosan biznis i velika je para u igri. Pretpostavljam da proveravaju sve sa dokumentima koji nisu izdati od strane bugarskih organa. Šalju dopise preko MIP, pa kad stigne povratna informacija, stigla je. Ruku na srce, da ja radim u MP u Sofiji bez razmišljanja bih zahtevao dopunske provere. Nas niko nije terao silom da se hvatamo u to kolo. Ne možemo da se ljutimo na službenike u MP, ljudi rade svoj posao i štite interes države. Za to ih narod tamo plaća...
 
Odgovor na temu

SRBIBUGARI
SRBIBUGARI
MEDTEHNICAR
Srbija Bugarska

Član broj: 342344
Poruke: 33



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.10.2023. u 16:28 - pre 7 meseci
Pozdrav

Prepiskata e razgledana ot Sъveta po graždanstvoto. Izvadena e za dopъlnitelna proverka,

Hoceli ovo da odbiju na kraju ?
Oktobar 2020 intervju
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.10.2023. u 20:26 - pre 7 meseci
Za sada se nazalost niko od nasih sa tog statusa nije vratio na polozitelno. Mahom svi sada zavrsavaju na taj status osim onih koji apliciraju sa bugarskim dokumentima a sta ce biti, niko ne zna.
 
Odgovor na temu

zeenmc1

Član broj: 348190
Poruke: 5
*.cpe.sn.co.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.10.2023. u 00:55 - pre 7 meseci
Pozdrav ljudi, pitanje, mozete li mi reci kako se ide po koracima do drzavljanstva, nakon predavanja papira i intervjuua ?
Sad supruga ceka neki pin, i adresu sajta gde ce pratiti svoj predmet, da li znate kako proces ide dalje, i kako ce se menjati na sajtu ?
 
Odgovor na temu

SRBIBUGARI
SRBIBUGARI
MEDTEHNICAR
Srbija Bugarska

Član broj: 342344
Poruke: 33



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.10.2023. u 15:01 - pre 7 meseci
Nazalost ako je tako jbg sve...

Misljenje je da nakon 2024 ili 2025 godine ne treba pokusavati ni sa papirima ni bez ni sa papirima da posrednici traze jer ce i ovako sve trajati 5 godina, a Srbija ce mozda i uci u eu posto vecina trazi zbog eu boravka i rada pasose eu ,sto se iskoristi ova god i sredina 2024 to je to jer se dugo ceka preko 5 god
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo09.10.2023. u 18:16 - pre 7 meseci
Nije se us.ao onaj sto mu wc daleko nego sto na vreme nije krenuo. Pametnom dosta.
 
Odgovor na temu

Stefan_13
Medicinski tehnicar

Član broj: 338688
Poruke: 563
*.mediaworksit.net.



+31 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo09.10.2023. u 18:25 - pre 7 meseci
Najgore je Sto to trajr mesecima, I Jos se nikome nije pomerio taj status bar na otkaz ili šta god .
 
Odgovor na temu

jekal
jelena lazov
nis

Član broj: 348097
Poruke: 7
*.dynamic.a1.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.10.2023. u 11:50 - pre 7 meseci
Bila sam na dopuni ( trazili su da dokazem vezu sa dedom ) ispostavilo se da sluzbenik na salteru nije uzeo jedan dokument prilikom predavanja dokumenta a dao mi je potvrdu da je sve primio I sada sam opet vracena na status da se ceka eksperski pregled saveta za gradzansko. Do kada bih mogla da ocekujem promenu statusa?
 
Odgovor na temu

SrdjanM72




Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo10.10.2023. u 12:37 - pre 7 meseci
Citat:
jekal: Bila sam na dopuni ( trazili su da dokazem vezu sa dedom ) ispostavilo se da sluzbenik na salteru nije uzeo jedan dokument prilikom predavanja dokumenta a dao mi je potvrdu da je sve primio I sada sam opet vracena na status da se ceka eksperski pregled saveta za gradzansko. Do kada bih mogla da ocekujem promenu statusa?

Ako su te vratili na finalni status onda će da bude promena za mesec, dva...Sada brže ide.
 
Odgovor na temu

Stefi231
Stefan djordjevic
Nis Srbija

Član broj: 345972
Poruke: 50
*.dynamic.mtsdoo.com.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo12.10.2023. u 21:22 - pre 7 meseci
Ja vec 10meseci cekam potpis i jos nista. Intervju 21.10.2019god
Stefan Djordjevic
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3536292 | Odgovora: 15769 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.