Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3519212 | Odgovora: 15759 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Serb.ch
Dogodine u Cirihu

Član broj: 327329
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo13.09.2016. u 13:16 - pre 93 meseci
Ne menjaju svakog dana, vec od prilike jednom mesecno izbace oko 1000-1500 brojeva sa promenama. Od 27 juna si najverovatnije, tad se i meni promenio status na finalni. Ista dokumenta dodatna kao i ti, uverenje iz mat. knjigu da je predak bugarske narodnosti. Nadam se da ce ovog meseca i nama da promene status, jer evo vec je proslo mesec dana od 16. avgusta kada je bila zadnja promena i do sada je na vecinu njih i potpisan ukaz od strane Viceprezidenta (nije svima).
serb.ch
 
Odgovor na temu

Joe S
PPP
Beograd

Član broj: 334147
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo13.09.2016. u 13:23 - pre 93 meseci
Pa dobro, znaci da ce uskoro ponovo promena. Red bi bio i na nas onda, dosta ljudi poznajem koji su na osnovu to papira dobili. Nego nesto sam cuo od zemljakinje,znali li neko da se to desilo drugome:devojka vec 3 meseca ceka potpis viceprezidenta(nije na finalnom pregledu,vec na potpisu). Izgleda da je standard mesec dana, cudno mi to.
 
Odgovor na temu

paki87
bugi men
operater
kragujevac, srbija

Član broj: 333572
Poruke: 30
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo13.09.2016. u 20:54 - pre 93 meseci
Pozdrav ljudi. Intervju sam zavrsio u aprilu 2014, a dokumenta za dopunu sam nosio izvod da su mi predaci bugarske narodnosti u avgustu 2015. I jos uvek mi stoji status da sam za dopunu, a bratu od tetke je status da zakaze za ukaz. A ista dokumenta smo predavali i istog dana smo sve predavali. Jel zna neko da l ce uskoro da mi se promeni status :(
moma
 
Odgovor na temu

micevdaniel
Beograd

Član broj: 164040
Poruke: 57
212.62.38.*



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.09.2016. u 11:39 - pre 93 meseci
Pozdrav svima!
Treba mi mala pomoc, procitao sam dobar deo teme ali nisam nacisto oko necega. Moja situacija je sledeca, rodjen sam u Makedoniji (Strumica). Planiram da podnesem zahtev za bugarsko drzavljanstvo uskoro. Naime, moj stric (caletov rodjeni brat) je preko nekih posrednika i advokata u Sofiji uspeo da dobije bugarsko drzavljanstvo jos pre 7-8 godina, ako ne i vise. Nakon toga su na isti nacin dobili i njegovi sin i cerka. Iskreno, nemam pojma kako su oni dokazali bugarsko poreklo i koji predak je u pitanju i da li je bila neka muljaza ili kako vec... cak ni oni ne znaju, stric zna samo da je dao kamaru para advokatu i da mu je ovaj sve pozavrsavao. Kako, niko ne zna.

Planiram svakako da unajmim advokata u Sofiji za sve ovo, nemam previse vremena za jurcanje papira. Koliko sam mogao da se raspitam, kostace 400-500e sve ukupno, sto nije tako strasno. E sad, nije mi jasno sledece... da li bi moj advokat mogao da dokaze moje bugarsko poreklo tako sto bi strica povezao sa mnom? Ili mora da se trazi predak koji je "native" Bugarin, a ne neko ko je dobio drzavljanstvo po tom postupku nacionalizacije?
 
Odgovor na temu

shommy_kg
Srbija, Kragujevac

Član broj: 330253
Poruke: 175
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.09.2016. u 12:29 - pre 93 meseci
Pozdrav svima...dugo se nisam javljao jer nisam ni imao razloga. Predao za DABC preko Ambasade u Beogradu 28.12.2015 i pre par dana stiglo je uverenje o poreklu. Sada se bacam na prikupljanje dokumentacije za Ministarstvo. Idem opet preko ambasade. Jeste sporo ali je bar sigurno, izuzetno su prijatni i uvek spremni da Vam izadju u susret ma koliko Vi dosadni bili.

Jedino sto me buni jeste:

1. autobiografija - kako treba da izgleda? Klasican CV ili nesto drugo?
2. lekarska doznaka - koji se sve nalazi lekara pod tim podrazumevaju? Sve se bese obavlja u Zavodu za zastitu rada?

Hvala svima unapred
 
Odgovor na temu

kamerman

Član broj: 47513
Poruke: 534
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.09.2016. u 20:45 - pre 93 meseci
Citat:
zavrc: zdravo ljudi
da se javim da sam poslat na duponu...
da li treba da zakazem termin u dabac?


Ti si bio na intervju 2015 ? Koje si papire predao pa su te poslali na dopunu i kad ti je pregledan predmet ?

Citat:
shommy_kg: Pozdrav svima...dugo se nisam javljao jer nisam ni imao razloga. Predao za DABC preko Ambasade u Beogradu 28.12.2015 i pre par dana stiglo je uverenje o poreklu. Sada se bacam na prikupljanje dokumentacije za Ministarstvo. Idem opet preko ambasade. Jeste sporo ali je bar sigurno, izuzetno su prijatni i uvek spremni da Vam izadju u susret ma koliko Vi dosadni bili.

Jedino sto me buni jeste:

2. lekarska doznaka - koji se sve nalazi lekara pod tim podrazumevaju? Sve se bese obavlja u Zavodu za zastitu rada?
Hvala svima unapred


Ides prvo u Medicinu rada i trazis da ti daju obrazac za lekarsko uverenje potrebno za dobijanje dvojnog drzavljanstva.Placa se oko 2800 din. kod njih odmah.Nakon toga ides kod grudnog lekara (snimaju ti pluca pa ti doktor pregleda snimak).Ovo se radi zbog tuberkuloze.Nakon toga ides kod psihijatra pa kod psihologa i onda natrag u medicinu rada da ti overe da je sve ok.Dobijas poseban uput za Higijenski zavod (Zavod za zastitu zdravlja) gde ti vade krv i tu ti rade test na Sidu i Sifilis.Ovi rezultati se cekaju 10 dana.Kada sve to zavrsis, posaljes uverenja iz Suda, SUP-a i ova lekarska uverenja posredniku da ti ih u medjuvremenu prevede i da ti ti papiri budu gotovi pre intervjua.
 
Odgovor na temu

zavrc
Beograd

Član broj: 331286
Poruke: 68
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.09.2016. u 21:18 - pre 93 meseci
Da 2015
Krstenicu od mog oca na kojoj pise da je narodnost bugarin kao i njegovi otac i majka..
Pa nzm tacno da ti kazem dugo nisam gledao i pre neki dan sam pogledao i video dopuna..
Traze mi na uvid papir na osnovu kog sam dobio pravo na bugarsko drzevljanstvo...
Kako sad ide ta dopuna, jel se zakazuje nesto, ili samo nosim u Sofiu
 
Odgovor na temu

DiMaggio
profesor
srednja skola

Član broj: 334407
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.09.2016. u 21:41 - pre 93 meseci
Zavrc, kada ti je tačno bio intervju i kada si dobio proizhod? Da li si predao overenu kopiju krstenice ili si imao original?


[Ovu poruku je menjao DiMaggio dana 15.09.2016. u 11:35 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao DiMaggio dana 15.09.2016. u 11:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

kamerman

Član broj: 47513
Poruke: 534
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo14.09.2016. u 22:09 - pre 93 meseci
Citat:
zavrc:
Da 2015
Krstenicu od mog oca na kojoj pise da je narodnost bugarin kao i njegovi otac i majka..
Pa nzm tacno da ti kazem dugo nisam gledao i pre neki dan sam pogledao i video dopuna..
Traze mi na uvid papir na osnovu kog sam dobio pravo na bugarsko drzevljanstvo...
Kako sad ide ta dopuna, jel se zakazuje nesto, ili samo nosim u Sofiu

Pretpostavljam da si dao kopiju tog papira pa ti traže original na proveru.Ti si proizhod dobio 2014 kada jw bilo problema izmedju Dabc i Ministarstva.U tom statusu koji si dobio bi trebalo na kraju da ti piše datum do kada trebaš da odneseš te papire koje ti traže.Nosiš ih u Sofiju u Ministarstvo.Predaješ ih na isti šalter gde si bio da zakažeš intervju.
 
Odgovor na temu

zavrc
Beograd

Član broj: 331286
Poruke: 68
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.09.2016. u 11:23 - pre 93 meseci
DiMaggio
Na intervju sam bio polovinom februara 2015...
Predao sam overenu kopiju a imam i original krstenicu
rekli su mi da ne predajem original ali izgleda da je bilo bolje

kamerman
Predao sam overenu kopiju...
Da li treba da se zakaze termin u Ministarstvu sad ili samo odnesem kad hocu?
 
Odgovor na temu

kamerman

Član broj: 47513
Poruke: 534
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.09.2016. u 12:31 - pre 93 meseci
Koliko znam, možeš bilo kad da odeš bez zakazivanja, ali za svaki slučaj proveri negde.
 
Odgovor na temu

shommy_kg
Srbija, Kragujevac

Član broj: 330253
Poruke: 175
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.09.2016. u 14:07 - pre 93 meseci
Hvala puno kamerman...ti si ovu proceduru doktorirao :D
 
Odgovor na temu

kamerman

Član broj: 47513
Poruke: 534
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.09.2016. u 14:25 - pre 93 meseci
Ne bih voleo da je doktoriram i da me pošalju na dopunu :(
 
Odgovor na temu

zavrc
Beograd

Član broj: 331286
Poruke: 68
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.09.2016. u 14:41 - pre 93 meseci
da li neko zna adresu Dabc-a?
I ako ima neko ko je bio na dopuni da mi kaze u koliko sati bi bilo najbolje da budem tamo?
 
Odgovor na temu

kamerman

Član broj: 47513
Poruke: 534
212.200.65.*



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.09.2016. u 15:51 - pre 93 meseci
Šta će ti Dabc za dopunu dokumenata !? Treba da ideš u Ministarstvo ako pitaš za tebe.
Adres:
Sofiя 1000, bul."Dondukov" 2A
 
Odgovor na temu

Serb.ch
Dogodine u Cirihu

Član broj: 327329
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.09.2016. u 16:22 - pre 93 meseci
Citat:
zavrc:
da li neko zna adresu Dabc-a?
I ako ima neko ko je bio na dopuni da mi kaze u koliko sati bi bilo najbolje da budem tamo?


Iskopiraj onaj kartoncic sa brojem predmeta, sa obe strane. I prilozi sva dodatna dokumenta koja imas, prevedena na bugarski naravno. Moras da imas napisanu i molbu. Stavi u molbi broj predmeta i napisi koja dokumenta prilazes. Ako su izvodi, moras sve izvode da povezes do tebe npr. (baba, otac, pa tvoj izvod), sve to spojis i prevedes kao sto sam gore napisao. Mozes i preko poste da posaljes, stize za nedelju dana, a povratnica za mesec dana od prilike, kao sto sam ja poslao, iako mi nisu trazili.

Posto saljes medjunarodno, ako saljes postom, pisi sve na engleskom.

Directorate for Bulgarian citizenship
ul. Avsakov 5, 1040 Sofia

Evo ti primer molbe, samo sredi malo.


DO
DIREKCIЯ ZA BЪLGARSKO GRAŽDANSTVO



MOLBA



Ot ...ime i prezime..., EGN: ...matični broj...., mяsto na raždane: Grad ......,Republika Sъrbiя, Molba vh. nomer: ..broj predmeta.., PIN: ..broj koji si dobio na intervju...



Uvažaemi,

Molя da bъdat priloženi dopъlnitelni dokumenti kъm prepiskata mi za polučavane na bъlgarsko graždanstvo.

Prilagam:
- Udostoverenie ot grad , če baba mi e ot bъlgarska narodnost.

- Izvlečenie ot registъra na rodenie na baщa

- Izvlečenie ot registъra na sklюčenie graždanski brakove na baba

Intervю e provedeno v 1. avgust 2015.


Molя potvъdete če direkciяta razpolaga s cяlata dokumentaciя, neobhodima za startirane na procedurata po molbata mi.


Blagodarя predvaritelno



Data: -----------
gr. Sofiя
Podpis na molitelя
__________________



serb.ch
 
Odgovor na temu

kamerman

Član broj: 47513
Poruke: 534
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.09.2016. u 16:50 - pre 93 meseci
@serb_ch ovo vredi za sve pare :)))))
 
Odgovor na temu

Serb.ch
Dogodine u Cirihu

Član broj: 327329
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.09.2016. u 17:15 - pre 93 meseci
Ma vredi Kamerman, vredi. Ali dzabe ja sve to pisem ovde, ako me sad roknu :D, dao sam dobra dokumenta, ali se opet cimam . Tako se cimam oko toga, nemas pojma, a sve sam se raspitao do detalja, mnogo je tesko dobiti sve informacije, tri godine ulozeno u ovo, kao sto rekoh za svaki slucaj poslao i dodatna dokumenta, iako mi nisu trazili. Sto je najgore sto 90% koji imaju pasose, nece da pomognu, nece da daju informacije. Samo ti kazu nesto osnovno, a upravo neke sitnice mnogo znace, i bez tih sitnica nema dalje u celom postupku. Ko je prosao celu proceduru, bez posrednika, zna koja je to golgota. Kad sam bio prvi put u DABC, sneg da me zaveje za malo na Vlasini, haos, januar mesec, uvece u 1h zaputio se ja u DABC :D, palo metar snega, sreca ispred ide kamion i cisti, ali opet nije svejedno, posle svi silni prevodi, sto pre da se preda i prevede dokumentacija, pitaj onog, pitaj ovog...glava puca. Pa kod doktora, sta treba, kako treba, niko ne zna tacno. I evo proslo sve, doso na kraju, tako da ako dobijem, bice to velika pijanka :D

[Ovu poruku je menjao Serb.ch dana 15.09.2016. u 18:29 GMT+1]
serb.ch
 
Odgovor na temu

Serb.ch
Dogodine u Cirihu

Član broj: 327329
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.09.2016. u 17:23 - pre 93 meseci
Da napomenem, toliko sam se utripovao oko celog postupka, da odem posle mesec dana u Sofiju da proverim, da li su stigla dodatna dokumenta, jer od povratnice ni traga ni glasa. Odem ja, ispred MP nema guzva, pitaju gde ces, ja kazem > da prasam za dopolnitelna dokumenta :D. Udjem, malo red unutra, sad je dole interjvu, na prizemlju, gde smo predavali dokumenta, tu otvorili jos 3 kancelarije i tu vrse interjvu. Sacekam ja par osoba ispred mene, oni ni da beknu bugarski, decko im jedno prica oni kao vanzemaljci ga gledaju, dodjem ja na red, nasmejan > "zdrave, kak ste, da prasam za dopolnitelna dokumenta sto sam podnel", dal e zavedeno. Dam mu onaj kartoncic, pogleda i kaze stiglo i zavedeno, kazem mersi (prijatno) i toliko. Nedelju dana nakon sto sam poslao iz Srbije stiglo u Sofiju. Vracam se kuci, kad postar doneo povratnicu :D Jbm ti baksuza, no nema veze, mozda se sve na kraju isplati. Bar od svega toga, jedino onaj Kebab vredi za sve pare, dvesta metara od MP, kroz onu kocku ulicu :D Pozdrav
serb.ch
 
Odgovor na temu

kamerman

Član broj: 47513
Poruke: 534
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo15.09.2016. u 20:10 - pre 93 meseci
😀😀😀😀😀 znam o čemu pričaš.Isti osećaj.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3519212 | Odgovora: 15759 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.