Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kvalitet rasveta?

elitemadzone.org :: TechZone :: Kvalitet rasveta?

[ Pregleda: 7023 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Rusi
Novi Sad

Član broj: 64282
Poruke: 292



+5 Profil

icon Kvalitet rasveta?13.09.2007. u 20:00 - pre 201 meseci
Jel bi moglo da se rangiraju rasvete-sijalice po nekom redosledu? Ako bi rekao da je obicna sijalica (od 30din) po kvalitetu stvaranja svetla, osvetljenja losija od halogenke jel bi tako moglo da se kaze da je od halogenke nesto drugo bolje?

Vise me zanima iz tog razloga da kada se nadjem u prodavnici da znam ljudi sta da objasnim. Kupovao sa sijalice (kupio sam diode) i trazim sa takve sijalice da kada se ukljuce da fasciniraju kako izgleda, jer su potrebne za to i to, tu ce staklo biti i tome slicno... Prodavci me nisu najbolje shvatili pa me intersuje koje su sijalice odlicne za dekoraciju, osvetljenje itd.
 
Odgovor na temu

nebko
NoviSad

Član broj: 156044
Poruke: 223
*.ns.ac.yu.



+4 Profil

icon Re: Kvalitet rasveta?14.09.2007. u 15:30 - pre 201 meseci
Ovo sto si ti napisao jako je tesko razumeti,ako si tako objasnjavao i u prodavnici i ne cudi me sto su ti prodali diode.

Aj. probaj malo prezicnije da pobjasnis sta te zanima
Kad nešto želis, niko te sa tog puta nemože skrenuti, moze ti samo otežati put i
stvoriti sebi neprijatelja.
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

ptak 13.
Član broj: 143532
Poruke: 1476
77.46.187.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Kvalitet rasveta?18.09.2007. u 18:45 - pre 200 meseci
Stvarno je nejasno napisano ne mogu ti pomoci ako mi ne kases to malo jasnije.Mora da te interesovalo jako nase misljenje ali te mrzelo da kucas sve pa si nam skratio pricu.
Stvarno bez zezanja pojasni malo.
Pozdrav od Nikole ! ! !
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.co.yu.



+370 Profil

icon Re: Kvalitet rasveta?19.09.2007. u 00:31 - pre 200 meseci
da je hteo, valjda bi nesto napisao za ovih pet dana.
 
Odgovor na temu

Rusi
Novi Sad

Član broj: 64282
Poruke: 292



+5 Profil

icon Re: Kvalitet rasveta?20.09.2007. u 02:13 - pre 200 meseci
Sorry ljudi...evo me.

Diode su mi se svidele na kraju najvise kako sijaju.

Pa ne znam kako vise da objasnim... Koja je lepa i kvalitetna dekoretivna rasveta? Koja vrsta sijalica se koristi za tako nesto? Ne moze se korsiti za tako nesto sijalica od 30din (ove sto koristimo po kuci) jer sija ruzno-zuto nego (ta i ta vrsta sto vi treba da mi kazete) se koristi za lepo osvetljavanje sobe, nekog predmeta itd. To je stvar ukusa ali prepostavljam da postoje neka vrsta sijalica koje prvenstveno sluze da daju nekakvu svetlu da bi rekao "iiijuuu kako sija!!!"

Kako se dele izrade sijalice? Ja se ne razumem, ali znam da ove obicne koriste volfram. Ne znam da li je on zaduzen sto daje tako obicno zuto svetlo a mozda je i u drugim sijalicama volfram ali zbog neke izrade (staklo, srebnasta folija itd) sija tako i tako... Halogenka vec mnogo lepse sija od ove... Kako se izradjuje ne znam...
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.co.yu.



+370 Profil

icon Re: Kvalitet rasveta?20.09.2007. u 02:52 - pre 200 meseci
Najjednostavnije, svaka sijalica moze da sluzi i za rasvetu i za dekoraciju. Sve zavisi od tebe, prostora, raznih jos uslova, cena, oblici, potrosnja, kakav efekat zelis da postignes itd, itd. Podela postoji u tom nekom tehnickom smislu, idi na neki sajt tipa philips ili sl. Pa vidis kakvih sve tipova lampi ima i koje su podele i gde se koja koristi. Za dekoraciju obidjes stranice koje se bave uredjenjem prostora. U pocetku su halogene (izuzimajuci automobile), sluzile u kuci za dekoraciju, sada sve vise i za osvetljenje. Jasna granica ne postoji. Proizvodjaci pokusavaju da prate trendove, pa izradjuju svakakve oblike i lampi i kucista, pa ti biraj. Naravno, treba pri tom postovati tehnicke, odnosno bezbedonosne aspekte. Sve ostalo je na tvojoj masti.
 
Odgovor na temu

Rusi
Novi Sad

Član broj: 64282
Poruke: 292



+5 Profil

icon Re: Kvalitet rasveta?21.09.2007. u 18:18 - pre 200 meseci
Ok, hvala na odgovoru. Sledeci put kada budem trazio nesto baci cu malo detaljnije pogled mada sam i sa ovim sto sam kupio zadovoljan.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Kvalitet rasveta?

[ Pregleda: 7023 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.