Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problemi sa licenciranim Windowsom XP SP2

[es] :: Windows aplikacije :: Problemi sa licenciranim Windowsom XP SP2
(Zaključana tema (lock), by calexx)

[ Pregleda: 1464 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

alien2000

Član broj: 132856
Poruke: 50
212.200.182.*



Profil

icon Problemi sa licenciranim Windowsom XP SP213.09.2007. u 23:23 - pre 202 meseci
Na poslu imam brendovani racunar IBM Think Centre A51 sa instaliranim licenciranim Windowsom XP Pro SP2. Medjutim taj Windows nije OEM (nemam CD) vec firma od koje je kupljen kaze da IBM prodaje racunare sa instal. windowsom bez CD-a.
Kada je kupljen raunar (jos uvek imam garanciju koja vazi do septembra 2008) u cenu je verovatno uracunata i cena windowsa (nisam siguran). E sada, da skratim, Doslo je do nekog bug-a (kvara sta li vec) u Windowsu i imam vise problema koji sada nisu bitni. Ja sam hteo da apgredujem Win ali nisam imao licencirani instalacioni disk win. (koji je vec snimljen) pa sam isti potrazio od firme od koje je kupljen. Ljudi iz te firme su mi rekli da ne mogu da mi daju windows jer to nije OEM vec ga IBM tako prodaje, vec da uradim sledece: da stavim bilo koji piratski windows i da pokrenem instalaciju pa kad doje do nekih 80% da pozovem predstavnistvo Microsofta u Beogradu i procitam im kljuc legalne verzije koji imam na nalepnici koja je zalepljena na kuciste i da ce oni bez problema da mi daju kljuc za piratsku verziju te da ce ona da mi radi kao legalna. E sad ovo meni zvuci i smesno i glupo. Kada sam jednom prilikom kod kuce pokusao da postojeci windows (piratski) apgredujem drugom verzijom (isto piratski) i kad sam ubacio kljuc novog, win. nije hteo da nastavi instalaciju. Da li je moguce da postoji ovakva procedura da legalni win. apgredujem piratskim i da ponovo bude legalni. Napominjem da mi je bitno da u firmi bude legalni Windows.
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Problemi sa licenciranim Windowsom XP SP213.09.2007. u 23:36 - pre 202 meseci
Ovu poruku si već ostavio i prebačena je tamo gde joj je mesto, u Windows desktop. Tu su i odgovori pa nastavi u toj temi a ova ostaje da vidiš šta se desilo tj da ne pomisliš da je pitanje obrisano.
 
0

[es] :: Windows aplikacije :: Problemi sa licenciranim Windowsom XP SP2
(Zaključana tema (lock), by calexx)

[ Pregleda: 1464 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.