Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Auto se gasi prilikom pritiska kvacila!

elitemadzone.org :: AutoZone :: Auto se gasi prilikom pritiska kvacila!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 42061 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MpegTv1

Član broj: 133782
Poruke: 22
*.beogrid.net.



Profil

icon Auto se gasi prilikom pritiska kvacila!23.09.2007. u 20:48 - pre 201 meseci
Vozim Renault Scenic 1.6 2004 god. benzinac i u toku voznje auto se poneki put ugasi kad pritisnem kvacilo.
Naime, prilikom pritiska kvacila broj obrtaja padne ispod 800 i auto se ugasi. To se ne desava uvek vec povremeno.
Recimo 1 dan se gasi pa onda 2 dana radi normalno, itd. Cim se ugasi momentalno ga palim bez problema.
Da li neko zna u cemu je problem?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

stsung
NS

Član broj: 12899
Poruke: 432
*.ADSL.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: Auto se gasi prilikom pritiska kvacila!24.09.2007. u 12:19 - pre 201 meseci
Pozd.

Da li vozish na plin?

Svako dobro.
 
Odgovor na temu

MpegTv1

Član broj: 133782
Poruke: 22
*.beogrid.net.



Profil

icon Re: Auto se gasi prilikom pritiska kvacila!24.09.2007. u 18:13 - pre 201 meseci
ne ne vozim na plin.
 
Odgovor na temu

Stole_sto_ljubi_zene_gole
Milan Stosic
dipl. ing.
Kragujevac

Stole_sto_ljubi_zene_gole
Član broj: 57952
Poruke: 298
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.kragujevac.co.yu


+1 Profil

icon Re: Auto se gasi prilikom pritiska kvacila!24.09.2007. u 18:43 - pre 201 meseci
Jel si kontorlisao ili menjao skorije filter za vazduh? Zna da pravi takve probleme ako je preterano zaprljan..
Nemojte ljudi na silu... uzmite veci cekic..
 
Odgovor na temu

ovojeadresa
Dragan Jovicevic
Pozega

Član broj: 43600
Poruke: 76
77.46.186.*



+6 Profil

icon Re: Auto se gasi prilikom pritiska kvacila!24.09.2007. u 19:13 - pre 201 meseci
Citat:
stsung: Pozd.

Da li vozish na plin?

Svako dobro.


A šta ako vozi na plin? Ja vozim na plin, i desi mi se da mi padne broj obrtaja kad stisnem kvačilo (a poveća se kad stisnem kočnicu?!), ali se retko dešava, pa nisam na to obraćao pažnju.
 
Odgovor na temu

stsung
NS

Član broj: 12899
Poruke: 432
82.117.201.*



+2 Profil

icon Re: Auto se gasi prilikom pritiska kvacila!24.09.2007. u 19:58 - pre 201 meseci
Pozd.

Meni se deshavalo to kad vozim na plin ... ako vozim 80 i vishe i onda stisnem kvachilo, broj obrtaja padne i motor se ugushi, tj. ugasi se. Majstor za plin je to odma reshio, trebalo je valjda membrane srediti/ochistiti ... neshto slichno pretpostavljam je i u ovom sluchaju, nema dovoljno vazduga zbog zaprljanih filtera ili tako neshto pa se motor ugushi. Ovo mozhe biti gadno ako se relativno brzo krecesh jer kad se motor ugasi ugasi se i servo i volan je teshko okretati, a i kochnica izgubi snagu, tako da ga morash brzo upaliti.

Svako dobro.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Auto se gasi prilikom pritiska kvacila!24.09.2007. u 21:07 - pre 200 meseci
Citat:
stsung: Ovo mozhe biti gadno ako se relativno brzo krecesh jer kad se motor ugasi ugasi se i servo i volan je teshko okretati, a i kochnica izgubi snagu, tako da ga morash brzo upaliti.

Svako dobro.
Pa nista lakse od toga - samo pustis kvacilo i motor je istog trenutka upaljen.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

apex
kikinda

Član broj: 31144
Poruke: 918
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.polovni-delovi.com


+1 Profil

icon Re: Auto se gasi prilikom pritiska kvacila!24.09.2007. u 21:30 - pre 200 meseci
@MpegTv1

kada ti se to desava, u toku voznje, motor hladan/vruc, daj malo vise simptoma
http://www.polovni-delovi.com - Najveći portal polovnih delova za sve tipove vozila
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
212.62.47.*



+11 Profil

icon Re: Auto se gasi prilikom pritiska kvacila!24.09.2007. u 21:47 - pre 200 meseci
"Mozda je prevelik aksijalni luft p***a mu materina". Antologijska recenica mog tece ali u tvom slucaju je moguce. Da ne teoretisem sad sta sve moze da se desi kada se radilica pomeri, moguce je to ili neki trivijalan razlog tipa sajla od kvacila se naslanja na neki kabal koji gubi spoj. Ili je zaribao druk lezaj.
 
Odgovor na temu

MpegTv1

Član broj: 133782
Poruke: 22
*.beogrid.net.



Profil

icon Re: Auto se gasi prilikom pritiska kvacila!24.09.2007. u 22:29 - pre 200 meseci
Nema pravila. Nekad se ugasi kad je motor vruc u sred voznje, a nekad se ugasi kad je totalno hladan. Onda se recimo ne gasi 2-3 dana, pa ponovo pocne da se gasi (jedanput, dvaput). Zanimljivo je to sto cim se ugasi odmah se pali bez problema.

Citam na nekim Slovenackim forumima da se najverovatnije radi o Motoricu - regulatoru ler gasa (regulatoru vazduha). Potrebno je navodno ocistiti klapnu za vazduh koja se uprljala.

Da li vi takodje mislite da je to resenje?


Pozdrav
 
Odgovor na temu

stsung
NS

Član broj: 12899
Poruke: 432
*.ADSL.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: Auto se gasi prilikom pritiska kvacila!24.09.2007. u 23:16 - pre 200 meseci
Citat:
pctel: Pa nista lakse od toga - samo pustis kvacilo i motor je istog trenutka upaljen.


Bogme kad se meni tako ugasi, nece se tako upaliti, jedino na kljuch. Da pride josh imash problema i pri paljenju (prljave dizne) onda si bash u chabru ;)

Svako dobro.
 
Odgovor na temu

apex
kikinda

Član broj: 31144
Poruke: 918
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.polovni-delovi.com


+1 Profil

icon Re: Auto se gasi prilikom pritiska kvacila!25.09.2007. u 00:48 - pre 200 meseci
Citat:
Citam na nekim Slovenackim forumima da se najverovatnije radi o Motoricu - regulatoru ler gasa (regulatoru vazduha). Potrebno je navodno ocistiti klapnu za vazduh koja se uprljala.

Da li vi takodje mislite da je to resenje?


kako ti se ponasa motor na leru, da li menja broj obrtaja ili ne, da li povecava sam sebi broj obrtaja motora?

http://www.polovni-delovi.com - Najveći portal polovnih delova za sve tipove vozila
 
Odgovor na temu

MpegTv1

Član broj: 133782
Poruke: 22
*.beogrid.net.



Profil

icon Re: Auto se gasi prilikom pritiska kvacila!25.09.2007. u 18:44 - pre 200 meseci
Na leru se ponasa sasvim normalno, uopste ne menja broj obrtaja. Auto uopste ne trese ni u voznji ni na leru :)

Upravo sam danas proverio servisnu knjizicu i ustanovio da nisam promenio filter vazduha 16.000 km !!! Takodje filter goriva nisam menjao oko 20.000km.

Najverovatnije je filter vazduha ili se zaprljao motoric koji regulise ler gas. Kazu na nekim forumima da se treba ocistiti klapna za vazduh na tom motoricu!
Sta vi mislite o ovome?

pozdrav
 
Odgovor na temu

MpegTv1

Član broj: 133782
Poruke: 22
77.46.197.*



Profil

icon Re: Auto se gasi prilikom pritiska kvacila!28.09.2007. u 19:54 - pre 200 meseci
Promenio sam filter vazduha, i ocistio motoric koji kontrolise ler gas (klapnu za regulaciju vazduha).

Moram priznati da se auto mnogo bolje ponasa, medjutim opet mi se 2-3 puta u toku voznje gasi prilikom pritiska kvacila. Uglavnom se to desava prilikom kocenja i spustanja u nizi prenos npr. iz 3 u 2 brzinu, ler gas padne ispod 800 rpm i auto se ugasi.

Da li neko zna gde je problem?

Hvala unapred

Pozdrav
 
Odgovor na temu

apex
kikinda

Član broj: 31144
Poruke: 918
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.polovni-delovi.com


+1 Profil

icon Re: Auto se gasi prilikom pritiska kvacila!02.10.2007. u 23:17 - pre 200 meseci
Citat:
ocistio motoric koji kontrolise ler gas (klapnu za regulaciju vazduha).


Cekaj malo, nisam siguran kakva je konstrukcija usisa kod tebe na vozilu, ali da li si siguran da si ocistio motorcic ler gasa ili si ocistio samo klapnu?

Ovo je motorcic ler gasa, da li si to cistio?


http://www.polovni-delovi.com - Najveći portal polovnih delova za sve tipove vozila
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

MpegTv1

Član broj: 133782
Poruke: 22
91.150.123.*



Profil

icon Re: Auto se gasi prilikom pritiska kvacila!04.10.2007. u 18:34 - pre 200 meseci
U pravu si. Problem je u step motoru tj. motoru za regulaciju ler gasa (kao sto je na slici).

Prvobitno sam cistio samo klapnu medjutim danas sam ocistio i motoric. On je problematican !!!

Sada cu videti kako se ponasa a ako se problem bude ponovio nista mi ne preostaje nego da zamenim step motor.

Problem je sto tog dela nema u prodavnicama za moj tip auta, vec se narucuje iz kataloga. Da li neko zna gde se moze nabaviti i po kojoj ceni?


Pozdrav.

MpegTv
 
Odgovor na temu

Krayzie
Stefanopulos
Sumadija

Član broj: 26705
Poruke: 177
91.150.116.*



Profil

icon Re: Auto se gasi prilikom pritiska kvacila!13.11.2007. u 23:58 - pre 199 meseci
A cime se cisti Step motor?
Neko mi rece da se potapa u neku kiselinu...
Ko gresi - GORECE, ko ne gresi - ZAGORECE!
 
Odgovor na temu

iwdza
Komnenic Ivan
Supporter, Sika Schweiz AG
Switzerland

Član broj: 162323
Poruke: 3
*.flashcable.ch.



Profil

icon Re: Auto se gasi prilikom pritiska kvacila!17.11.2007. u 17:20 - pre 199 meseci
Za tvoj auto postoji "recall" i svaki ovlasceni servis renoa duzan je da ti to besplatno promeni. To je poznati problem sa usisom vazduha (klapna ne otvara/zatvara kako bi trebalo). Obrati se renoovom servisu bez pardona i ako si u srbiji pripreti da ces da obavestis direktno reno ako ti to ne zamene (naravno besplatno). Imao sam slican problem u Srbiji sa volvoom i lopov je pokusao da mi naplati 800€, u Svajcarskoj sam deo dobio gratis uz izvinjenje od garaziste u ime firme koju zastupa. Kod nas su zastupnici firmi poznatih proizvodjaca na losem glasu - osim par njih - ponasaju se kao da je to njihova prchija svesni da nema ko da ih tuzi. Promenimo taj obicaj na zadovoljstvo postenih potrosaca.
 
Odgovor na temu

zolitas
Peci Zoltan
servis/vlasnik
Odzaci

Član broj: 77888
Poruke: 527
212.200.80.*

Jabber: MNS: zolitas@panline.net
Sajt: www.zolitas.co.yu


Profil

icon Re: Auto se gasi prilikom pritiska kvacila!17.11.2007. u 17:52 - pre 199 meseci
kod nas je lose gorivo i to se desava kod mnogih automobila........samo ocisti "steper" i to je to.

PS:Karburator sprej koristi za to
...ZOLITAS.............Odzaci
 
Odgovor na temu

nicco zhyw

Član broj: 163375
Poruke: 1
77.46.213.*



Profil

icon Re: Auto se gasi prilikom pritiska kvacila!18.11.2007. u 20:51 - pre 199 meseci
Pozdrav svima!

Imam isti problem kao i @Mpeg, samo sto moj auto radi nemirno na leru.
Kada je hladan, desava se da se i ugasi sam od sebe...

Ako je i kod mene stvar u tom, step motoru, kako da ga skinem i gde se on uopste nalazi?

Inace, auto je polo 1.4 '98 god.

Hvala unapred!

Ziveli!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Auto se gasi prilikom pritiska kvacila!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 42061 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.