Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mašina za pranje sudja Whirlpool - problem

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Mašina za pranje sudja Whirlpool - problem

[ Pregleda: 8998 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivoa
ekonomist

Član broj: 157901
Poruke: 8
195.29.157.*



Profil

icon Mašina za pranje sudja Whirlpool - problem25.09.2007. u 15:19 - pre 200 meseci
Pozdrav svima na forumu!

Evo pratim već neko vrijeme ovaj forum pa sam odlučio da i ja postavim jedno pitanje. Radi se o Whirlpool mašini za pranje suđa koja je stara oko godinu dana i koja ima ovakav problem. Tokom pranja (i predpranja) iz mašine se ponekad začuje potmuli zvuk brujanja, kao da se negdje nešto trese i vibrira. Zanimljivo je to da nema pravila kada se taj zvuk pojavi i kada prestane. Jednostavno, mašina počne prati, radi neko vrijeme i onda se pojavi taj zvuk. Nekad traje duže, nekad kraće, i sam od sebe nestane. Ako u trenutku kad se zvuk pojavi otvorim vrata od mašine što trenutno zaustavlja rad, i odmah ih zatvorim, mašina nastavi prati normalno, bez zvuka, koji se opet može, a i ne mora pojaviti.

Zvao sam servis koji mi je rekao da oni baš i ne bi dolazili s obzirom na to da zvuk nije uvijek prisutan i ne da im se gubiti vrijeme čekajući da se zvuk pojavi!!! Nego da im se javim kad taj zvuk bude konstantan!!!

Mašina je poluugradbena, model WP 69/1 IX, a broj: 8542 691 38769.

Jedino što sam našao na internetu pretraživajući po modelu su bile stranice iz Rusije, Češke, Poljske i slične, a nisam našao ništa o nekakvoj servisnoj dokumentaciji osim ovog dokumenta koji slično opisuje moj problem:

Whirlpool Europe
S E R V I C E Consumer Services 4812 718 40175

Service Bulletin
Dishwasher

Models: All appliances type “Point” with the synchronmotor for the permanent washing system

Ref.: Vibrations or noise caused by the synchronmotor resting on the drip tray plate

Under some circumstances it could happen, that the synchronmotor touches the drip tray
and causes noise or vibrations.
From week 35 just the motor will be turned by 90° in the production to get more distance
between the motor and the drip tray.
Until this week, there is a solution for the production and for the service with a foam
rubber.

Spare part number: 4812 466 68776

SIRIAS code: M 4050 02

The foam rubber has to be sticked like shown on the picture


(postoji i slika - cijeli dokument mogu poslati e-mailom, to je jedna pdf stranica)


This documentation is only intended for qualified technicians who are aware of the respective safety regulations.
Date: 15.08.03 / Peter Liehm
Document-No: 4812 718 40175 Subject to modification - Änderungen vorbehalten


Obzirom da je ovaj problem dokumentiram servisnom informacijom iz 2003, za pretpostaviti je da je ekipa iz Whirlpoola to ispravila u sljedećim šasijama.

Ili smo mi još uvijek manjevrijedno tržište od drugih...................

Ako netko ima sličan problem, ili zna uzrok i rješenje, molim da mi pomogne.

Pozdrav svima,

Ivo
 
Odgovor na temu

rgdrajko
Beograd

Član broj: 117734
Poruke: 710
80.93.249.*



+3 Profil

icon Re: Mašina za pranje sudja Whirlpool - problem26.09.2007. u 01:49 - pre 200 meseci
Ma to se cesto javlja skoro kod svih masina za pranje sudja i ne predstavlja nikakav kvar jer voda pod velikim pritiskom udara u razlicito sudje koje je razlicito postavljeno od kojih se neka i pomalo pomeraju i mlaz vode stvara to brujanje.
rgdrajko
 
Odgovor na temu

ivoa
ekonomist

Član broj: 157901
Poruke: 8
195.29.157.*



Profil

icon Re: Mašina za pranje sudja Whirlpool - problem26.09.2007. u 10:52 - pre 200 meseci
Hvala na brzom odgovoru i sugestiji.

Zaboravio sam navesti da se taj problem pojavljuje i kad mašina pere bez suđa u njoj, tj. kad je prazna, odnosno kad smo stavili ono sredstvo za ispiranje i dezifinciranje što bi trebalo napraviti jednom mjesečno. Nije to zvuk udaranja vode u suđe nego konstantno 'rondanje', slično kao kad prede mačka, naravno puno glasnije.
 
Odgovor na temu

rgdrajko
Beograd

Član broj: 117734
Poruke: 710
80.93.249.*



+3 Profil

icon Re: Mašina za pranje sudja Whirlpool - problem27.09.2007. u 18:58 - pre 200 meseci
Ma to je skoro normalno, kod nekih sudo masina se jace a kod nekih slabije cuje, ali mora da se cuje i to zavisi od jacine i pumpe i tipa mlaznica kao i od izolacije masine na buku. Nemate potrebe da se brinete. Kod mene tako godinama radi, a i kod drugih.
rgdrajko
 
Odgovor na temu

ivoa
ekonomist

Član broj: 157901
Poruke: 8
195.29.157.*



Profil

icon Re: Mašina za pranje sudja Whirlpool - problem02.10.2007. u 10:38 - pre 200 meseci
Ma nije ovo normalan zvuk, ovo zvuči kao da nešto nije dobro pritegnuto pa vibrira ili tako nešto. Nije to zvuk vode.
 
Odgovor na temu

rgdrajko
Beograd

Član broj: 117734
Poruke: 710
80.93.249.*



+3 Profil

icon Re: Mašina za pranje sudja Whirlpool - problem02.10.2007. u 22:39 - pre 200 meseci
Onda moras da otvaras sudo-masinu, sto nije bas jednostavno i zahteva odredjeno tehnicko znanje, bolje pozovi servis jer se moze mnogo toga iskomplikovati.
rgdrajko
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Mašina za pranje sudja Whirlpool - problem

[ Pregleda: 8998 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.