Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

1212m V2 - SAVET

[es] :: Muzička produkcija :: 1212m V2 - SAVET

[ Pregleda: 3210 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MarjanDjurkovic

Član broj: 152409
Poruke: 24
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon 1212m V2 - SAVET03.10.2007. u 10:35 - pre 201 meseci
Pocetnik sam u audio produkciji imam SB LIVE 5.1 na kojoj sam radio do sada ali nisam zadovoljan kvalitetom zvuka. Planiram da kupim za neki dan EMU 1212m V2 pa me interesuju par stvari:

01. Da li mogu direktno da povezem dinamicki mikrofon na EMU 1212m V2 ili mi treba mikrofonsko predpojacalo i kondezatorski mikrofon (ukoliko treba preporucite mi najbolje resenje u nekom nizem cenovnom rangu).

02. Kartica na sebi ima dosta ulaza i izlaza osim par njih, mislim na midi i izlaza za zvucnike, ne znam ostali cemu sluze, poz hvala unapred



 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
217.24.18.*



+30 Profil

icon Re: 1212m V2 - SAVET04.10.2007. u 09:33 - pre 201 meseci
01. Treba ti mikrofonski preamp.
Sta je "nizi cenovni rang" ? Koliko novca nameravas da izdvojis za preamp i mikrofon ? Bez tih podataka tesko je bilo sta preporuciti.
02. Na ovoj kartici imas: analogni linijski ulaz i izlaz (npr. na linijski ulaz ces povezati mik. preamp, a na izlaz uredjaj koji ti sluzi za monitoring/slusanje), MIDI in/out, opticki ADAT interfejs i S/PDIF digitalni interfejs (ne verujem da ces koristiti ta poslednja dva).
 
Odgovor na temu

MarjanDjurkovic

Član broj: 152409
Poruke: 24
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: 1212m V2 - SAVET04.10.2007. u 10:36 - pre 201 meseci
Mikrofon bi uzeo Behringer B-1 koji kosta nekih 70-80e, za mikrofonski preamp stvarno ne znam, koliko kvalitet zvuka zavisi od njega, daj mi neku preporuku. Hvala, poz
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.co.yu.



+30 Profil

icon Re: 1212m V2 - SAVET04.10.2007. u 18:54 - pre 201 meseci
Steta je uzeti E-MU 1212 i na to nakaciti Behringerov mikrofon.
Ali ako je budzet toliko ogranicen, onda se jedino mozes drzati Behringera. Pomenuti mikrofon mozes da prikacis na neku mini-miksetu iz Behringer Xenyx serije (npr. Xenyx 802) koja ce ti sluziti kao preamp.

Vidi ipak da uzmes neku malu Yamaha mixetu iz MG serije ili neku Tapco mikseticu...nesto su skuplje, ali ipak bolje.
Razlika u kvalitetu je primetna...ako mozes da izbegnes mikrofon B-1 i nabavis M-Audio Nova koji je nesto skuplji ali mnoooogo bolji, to bi bio korak napred.
 
Odgovor na temu

MarjanDjurkovic

Član broj: 152409
Poruke: 24
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: 1212m V2 - SAVET04.10.2007. u 19:29 - pre 201 meseci
Poslusacu tvoj savet, znaci M AUDIO NOVA je bolj od Behringer B-1 trazio sam nesto po internetu ali nisam nasao cenu kod nas, doduse nisam ni imao puno vremena, samo mi reci koju mikseticu da uzmem YAMAHU ili TAPCO (Ako nije problem da mi das tacne oznake miksetica). Hvala puno
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.co.yu.



+30 Profil

icon Re: 1212m V2 - SAVET04.10.2007. u 21:54 - pre 201 meseci
M-Audio Nova bi trebalo da je izmedju 120-140 evra. Ima da se kupi u BG.
Tapco mikseta, model je Blend 6, ali ne znam da li je trenutno ima u prodaji.
Mislim da Yamaha ima novu seriju malih mikseta, najbolje da odes do Mitrosa ili Lyra Style i raspitas se kod njih (na njihovim sajtovima nema sve iz ponude), oni drze Yamahin program. Bitno je to bude mikseta sa bar dva mikrofonska i dva linijska ulaza, da bi mogao jednog dana da prikljucis jos nesto na nju ako zelis. I naravno, mora da ima fantomsko napajanje za kondenzatorski mikrofon (+48 V) sto danas ima skoro svaka mikseta.

Ako ipak hoces preamp umesto miksete, najjeftinija (a da nije Behringer) varijanta je M-Audio AudioBuddy
 
Odgovor na temu

MarjanDjurkovic

Član broj: 152409
Poruke: 24
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: 1212m V2 - SAVET07.10.2007. u 11:32 - pre 201 meseci
Pazario sam karticu cekam da stigne PTT-om za koji dan.

Imam jos par pitanja nadam se da nisam dosadan:

01. Sobzirom na to da je EMU 1212 kartica prevashodno namenjana audio produkciji kako ce se ponastati u multimediji, prvenstveno mislim na igrice, zatim na grebovanje video materijala sa video rekordera postoji li LINE IN, ili cu morati da koristim ingegrisanu karticu na maticnoj ploci i njen LINE IN

02. Da li moze da se u mikseticu npr Tapco Blend 6 ili Yamahicu mogu da prikljucim osim kondezatorskog i dinamicki mikrofon

03. Predlozi mi neke studijeske monitore u rangu od 150-250e kakvi su monitoru po kvalitetu zuvka u ovom cenovnom rangu, da li se oni povezuju sa karticom preko pojacala ili direktno na digitalne izlaze na kartici ili na analgne. Imam nekog lika koji pravi kako "SVADBARSKE" tako i "HI-FI" kutije i u tom poslu je dosta dobar. E sad sobzirom da je odlika studijskih monitora da ne farbaju zvuk da li je moguce da se nesto slicno izvede u domacoj radionici ili je to nemoguca msija, postoji li neka sema na netu za izradu studijskih monitora

04. Imas li neki demo snimak koji si radio sa 1212 cisto da cujem kako zvuci

Poz
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.co.yu.



+30 Profil

icon Re: 1212m V2 - SAVET07.10.2007. u 13:09 - pre 201 meseci
01. U igricama to sve funkcionise kako treba. Sto se tice grabbovanja video materijala preko TV karte, to zavisi od kartice koju koristis i da li ces moci da napravis audio vezu izmedju E-MU kartice i TV karte (vecina TV karti to zahteva)...npr. kod M-Audio Audiophile to nije moguce, pa mora preko integrisane. Takodje, za one multimedijalne varijante tipa audio internet komunikacije, cini mi se da ces morati i dalje da se sluzis svojom integrisanom karticom.
02. Naravno, ali kada koristis dinamicki mikrofon mora da se iskljuci fantomsko napajanje....a moze i drugacije - da se napravi jedan mali adapter sa kondenzatorima da taj napon ne bi isao u din. mikrofon. To je prakticna stvar.
03. U tom cenovnom rangu je malo sta preporucljivo. Mozes da uzmes nesto tipa Alesis Monitor1 MkII, oni su oko 200 evra par. To su tzv. pasivni monitori (nemaju pojacivac snage u sebi za razliku od aktivnih), sto znaci da ces morati izmedju izlaza svoje zvucne karte i tih zvucnika da imas i neko audio pojacalo. Izbegavaj zvucnike iz "kucne radinosti".
04. Nigde nisam rekao da imam karticu 1212, ja imam M-Audio Audiophile 2496
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: 1212m V2 - SAVET

[ Pregleda: 3210 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.