Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nece Vista na Wireles, ma nema sanse :(

[es] :: Wireless :: Nece Vista na Wireles, ma nema sanse :(

[ Pregleda: 1651 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

wex-alpha
Sarajevo

Član broj: 7580
Poruke: 845
..to512.806592-163.bih.net.ba.



+13 Profil

icon Nece Vista na Wireles, ma nema sanse :(05.10.2007. u 13:39 - pre 202 meseci
Ovo je vec treci slucaj do sada. Sva tri puta razliciti laptopi.

Dolazi mi covjek sa Vistom u domet moje wireless mreze (unsecured) i vidi ime mreze. Kada klikne na nju, pise connecting i onda disconected.

Ova mreza bez ikakvih problema radi sa XP. Donesem XP laptom, kliknem na ime mreze i gotovo... idem na internet.

Cacko sam na visti sve sto mi je palo na pamet. Koliko sam razlicityih kombinacija napravio, imao sam konekciju koja se zvala test 30... i opet nista. Nece ni na DHCP a niti kada ukucam fiksne adrese.

Mrezu uredno vidi, signal je 80% i sve je to OK, ali nece i nece. Da li ima nesto bas karakteristicno za Vistu ili?


:(
 
Odgovor na temu

wex-alpha
Sarajevo

Član broj: 7580
Poruke: 845
..to512.806592-163.bih.net.ba.



+13 Profil

icon Re: Nece Vista na Wireles, ma nema sanse :(05.10.2007. u 14:03 - pre 202 meseci
Interesuje me da li je ovo moguci problem.

http://windowsvistablog.com/bl...eless-connectivity-issues.aspx

Citat:
Test results from Microsoft and our customers show that some Windows Vista beta users experienced connectivity problems when connecting to public WiFi hotspots. In many cases, the root cause of the problem is access point or router hardware which is not compatible with the 802.11 power save protocol. The symptoms of the problem are either failing connections or extremely poor connection performance and throughput. Typically, these problems are experienced only when the computer is on battery power—connecting to AC power solves the issue.


Probat cu kasnije da spojim laptop na struju, pa da vidim...
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Nece Vista na Wireles, ma nema sanse :(

[ Pregleda: 1651 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.