Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

40 godina fotografije, misterija ili stvarnost

[es] :: Digitalni fotoaparati :: 40 godina fotografije, misterija ili stvarnost

[ Pregleda: 3015 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon 40 godina fotografije, misterija ili stvarnost21.10.2007. u 09:21 - pre 201 meseci


Posmatrajuci ove malisane, predstavnike svog vremena, namece se pitanje kad i da li cemo docekati trnutak da u ovako malom kucistu dobijemo FF senzor.

Kao sto se vidi mali Rolei nije nimalo veci od savremenog Canona, a projektuje na lajka format.


[Ovu poruku je menjao zarsilic dana 23.10.2007. u 01:06 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.3dnet.co.yu.



+1349 Profil

icon Re: 40 godina fotografije, misterija ili stvarnost21.10.2007. u 10:10 - pre 201 meseci
Moguće je napraviti mali FF aparat koji bi ličio na taj Rollei, ali to nema realnog smisla, jer bi bio uskraćen za zum i svetlosnu jačinu objektiva.

S obzirim na kvalitet današnjih senzora, neuporedivo je korisniije ići na manji senzor, a zum većeg opsega i veće svetlosne jačine. Proizvođači to i rade, ali preteruju u tome.

Nadam se da će Canon sa svojim novim malim CMOS senzorima za kompakte prekinuti tu tradiciju i uspostaviti zdraviji kompromis i između veličine senzora, kvaliteta objektiva i njihovog raspona, šuma i rezolucije.

Full-frame će ostati ezoterija, ne zbog njegove cene, nego zbog cene objektiva koji ga opslužuju.
 
Odgovor na temu

vlada1970
Novi Beograd

Član broj: 83013
Poruke: 455
*.cpe.vektor.net.



+2 Profil

icon Re: 40 godina fotografije, misterija ili stvarnost21.10.2007. u 10:37 - pre 201 meseci
Meni je ovo vrlo zanimljiva tema jer sam uvek bio zainteresovan za minijaturizaciju . Ne znam mnogo o tome ali bih voleo da se tako nesto za mog zivota dogodi , pa makar i oko samog senzora u full formatu da stave oklop . I da to bude ceo aparat .

Prosirio bih ovo ako smem sa jednom temom o mobilnim telefonima . Od kad su se pojavili telefoni sa kamericama u sebi , dugo ( ali mozda i ne tako dugo ) je trebalo da se dobiju kamerice koje ce da daju pristojne upotrebljive fotografije a da ne budu samo mrlje od slika . I evo sad vec i kod nas mogu da se kupe telefoni sa 5 Mpix-elnim kamerama . Licno imam samsung P850 sa 3 Mpix kamerom , koji ima namestanje ISO od 100-400 , i white balance u vise segmenata i mogu da biram kakav fokus hocu od tri predlozena . I vidim da u odnosu na ranije telefone ovaj a i jos pokoji , imaju kamere koje za brzu i hitnu upotrebu mogu da daju sasvim prihvatljive rezultate . Poceo sam ovo da pricam jer na mobilnom forumu su se ranije pojavili neki fake telefoni , koji po meni kad bi bilo moguce napraviti , bili bi stvarno super . Kao ova na primer Nokia 6639 sa izmenjivim objektivima .






E sad razmisljam , ako je ovo neki covek predlozio kao lazni telefon , a znamo da ljudska masta moze svasta , ko zna sta nas ceka u buducnosti . Mozda ovako nesto i stvarno naprave za nashe praunuke . Bilo bi lepo .

Iz toga zakljucujem sa svojim vrlo skromnim znanjem a ujedno se izvinjavam ako sam mnogo otisao u stranu od teme , da bi bilo vrlo lepo kad bi stvarno u kompakt digitalac u nekoj buducnosti mogao da se stavi full format i jos i sa izmenjivim objetkivima . Ko zna ...... !


 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: 40 godina fotografije, misterija ili stvarnost21.10.2007. u 11:12 - pre 201 meseci
Ma, ne treba tu da se pravi zoom. Fix 35mm ili fix 20mm za APS i nista vise. U santimetar debeo poklopac moze da se smesti senzor sa elektronikom; ni kod dSLRa nema toda vise. U jedan prostor od rolnice filma elektronika sa kondenzatorom za blic, a u drugu baterija.
Siguran sam da bi ovako skockan dobio svoje mesto na trzistu kao zasebna kategorija.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.co.yu.



+896 Profil

icon Re: 40 godina fotografije, misterija ili stvarnost21.10.2007. u 14:36 - pre 201 meseci
I cijena kao garsonjera u centru Beograda...
 
Odgovor na temu

Paramecijum

Član broj: 15642
Poruke: 1314
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: 40 godina fotografije, misterija ili stvarnost21.10.2007. u 15:43 - pre 201 meseci
Šta god radili sa kućištima i senzorima i minijaturizacijom, nema trika da objektivi budu manji, tako da to u konačnom gubi smisao.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: 40 godina fotografije, misterija ili stvarnost21.10.2007. u 15:57 - pre 201 meseci
Cena?
Pa neka bude koliko treba da bude. Ne sme biti vise od jeftinijih dSLRa. Ovakva kategorija ne bi ni bila za "svakoga".
Pa ni mali Rolei nije bas svako kupovao, ali je imao svojih pristalica dovoljno da se proizvodnja isplati. Dobro radi i danas. Jeste mali objektiv ali kvalitetan i ume napraviti extra fotku. (Samo da je kvalitetnih filmova?).
 
Odgovor na temu

NShappy
Novi Sad

Član broj: 26248
Poruke: 704
*.qatar.net.qa.



+1 Profil

icon Re: 40 godina fotografije, misterija ili stvarnost21.10.2007. u 16:49 - pre 201 meseci
Ni jednoj modernoj fotografskoj kompaniji ne pada na pamet da ulaže resurse, ljudske i finanasijske, da napravi nešto što se neće prodati u bar 1000000 komada. A mali digitalac sa fixnim objektivom i velikim senzorom bi se prodao u otprilike, više puta manje primeraka. To se možda pojavi kao neki poseban model za neki poseban jubilej.

A taj rolej, verovatno mu u ćoškovima svetlo pada na ravan filma pod mnogo većim uglom nego što bi podneo senzor. Što eto, opet komplikuje konstrukciju.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: 40 godina fotografije, misterija ili stvarnost

[ Pregleda: 3015 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.