Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

tojota korola 1,3 xl

elitemadzone.org :: AutoZone :: tojota korola 1,3 xl

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 21792 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

oljo33
ognjen vulic

Član broj: 161310
Poruke: 11
*.teol.net.



Profil

icon tojota korola 1,3 xl30.10.2007. u 15:25 - pre 199 meseci
zdravo narode!
evo naletio sam na ovaj sajt i nadam se da mi neko moze pomoci.
naime imam tojotu korolu xl 1,3 88 godiste
imam problema naj vjerovatnije sa karburatorom;,
zivim u visegradu i da li neko slucajno zna nekog dobrog majstora da bi mi mogao nastelovati karburator,ler gas,automatski saug,potrosnja goriva desetak litara ...
samo ne servis u cacku,oni znaju samo zamijenita stari dio za novi.
pomagaj te!
oljo
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.co.yu.



+896 Profil

icon Re: tojota korola 1,3 xl30.10.2007. u 17:36 - pre 199 meseci
Mozes to i sam, pretrazi malo forum, ja sam davao uputstva za automatski saug. Isto tako, mozes i sam podesiti smesu i ler gas (ako imas obrtomer). Imam neka uputstva za to...

Da li auto ide dobro? Da li pali automatski saug kako treba i kakav je na leru?

Ja znam dobrog majstora (koji meni odrzava Corollu), ali on je u Beogradu...
 
Odgovor na temu

oljo33
ognjen vulic

Član broj: 161310
Poruke: 11
*.teol.net.



Profil

icon Re: tojota korola 1,3 xl30.10.2007. u 18:55 - pre 199 meseci
nasao sam na forumu one slike karburatora
cini mi se da je kod mene karburator malo drugaciji,na vrhu nema leptir nego neku pokretnu plocu,ima vise nekakvix sarafa za stelovanje ne znam ni ja cega,ima onih vakuma desetak ,nekih cjevcica
do sada su mi ga 2 puta rastavljali
sto se tice rada motora i vuce,nekad radi mirno i ima dobru vucu a nekad je za na prepoznati.
ako uspijem slikacu ga pa ces vidjeti
samo znam ja kad sam je nabavio prije 10 godina bila je vrlo dobra ali nisam imao dobrog majstora,pa sam je vozio u bajinu bastu kod nekog majstora i od tada nastaju problemi
oljo
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.co.yu.



+896 Profil

icon Re: tojota korola 1,3 xl31.10.2007. u 09:28 - pre 199 meseci
Mozda imas V tip karburatora. Slikaj pa da vidimo, imam i za njega kako se steluje...
 
Odgovor na temu

skorohaker
Beograd

Član broj: 38395
Poruke: 229
*.opera-mini.net.



+1 Profil

icon Re: tojota korola 1,3 xl01.11.2007. u 17:46 - pre 199 meseci
Au, koliko problema sa Korolom u poslednjih mesec dana. Neko neobavesten bi pomislio da taj auto ništa ne valja.
ckopoxakep
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.co.yu.



+896 Profil

icon Re: tojota korola 1,3 xl01.11.2007. u 17:49 - pre 199 meseci
I sve su problem sa karburatorom posle cirka dvadesetak godina upotrebe... sta ces, auto je krs... :))))

Ja samo znam da su komsije na Fordovima i Opelima remontovali karburatore jedno 200 puta za 15 godina - a ja sam samo jednom imao taj problem koji ima vecina - da zeza automatski saug na Corolli.

I dalje mi trosi 5,5 na otvorenom... ludilo:)
 
Odgovor na temu

skorohaker
Beograd

Član broj: 38395
Poruke: 229
*.adsl-3.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: tojota korola 1,3 xl01.11.2007. u 20:26 - pre 199 meseci
^ Naravno, nemoj to ni da poredis sa Opel Ford "konkurencijom". Uzgred, svi FBC Japanci imaju problema sa saugom, ne treba Korolu posmatrati odvojeno od ostalih po tome kao uostalom, ni po kvalitetu.
ckopoxakep
 
Odgovor na temu

oljo33
ognjen vulic

Član broj: 161310
Poruke: 11
*.teol.net.



Profil

icon Re: tojota korola 1,3 xl02.11.2007. u 19:52 - pre 199 meseci
a druze sta ti mislis,ako nadjem polovan karburator da li bi to moglo biti kakvo rjesenje?
oljo
 
Odgovor na temu

oljo33
ognjen vulic

Član broj: 161310
Poruke: 11
*.teol.net.



Profil

icon Re: tojota korola 1,3 xl02.11.2007. u 19:55 - pre 199 meseci
i garant auto kao auto je odlican samo su kod nas problem majstori.
nemamo jos iskustva sa japancima kao sto imamo npr sa svabama.
oljo
 
Odgovor na temu

skorohaker
Beograd

Član broj: 38395
Poruke: 229
*.adsl-3.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: tojota korola 1,3 xl02.11.2007. u 22:57 - pre 199 meseci
^ Jeste, i malo je ljudi kojima bih poverio svoj karburator sa Hyundaija. Ustvari, ne znam nijednog. Koga god sam pitao: Koliko ti trosi? Uuuu, ne diraj nista.
ckopoxakep
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.co.yu.



+896 Profil

icon Re: tojota korola 1,3 xl03.11.2007. u 18:01 - pre 199 meseci
Citat:
oljo33: a druze sta ti mislis,ako nadjem polovan karburator da li bi to moglo biti kakvo rjesenje?


Prvo da nam kaze sta te zeza na karburatoru. Automatski saug? Potrosnja? Ako je samo automatski saug - to se lako resava. Ako samo treba stelovanje karburatora, to nije problem - moze se nastelovati plovak, automatski saug, ler gas i smesa. To bi neki ozbiljniji majstor morao da zna napamet. Drugo je remont karburatora za Corollu, to eventualno u Bolecu ili da se nadje neko specijalizovan.

Polovni delovi za Corollu su jako skupi. Prosto deru kozu na otpadima jer retko cega ima i retko se trazi... Mislim da bi remont u Bolecu ispao jeftiniji od polovnog...
 
Odgovor na temu

oljo33
ognjen vulic

Član broj: 161310
Poruke: 11
*.teol.net.



Profil

icon Re: tojota korola 1,3 xl04.11.2007. u 09:12 - pre 199 meseci
da li bi dijagnostika motora ista pomogla,da li bi detaljnije mogao saznati u cemu je problem?
zna li ko koliko bi kostala dijagnostika motora?
nasao sam jedan auto otpad izmedju Cacka i G.Milanovca,ovaj karburator sto ja imam sa kliznom plocom kosta 70 evra a karburator sa leptirom kosta 100 evra (naravno polovni)
oljo
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.co.yu.



+896 Profil

icon Re: tojota korola 1,3 xl04.11.2007. u 15:40 - pre 199 meseci
Ne postoji dijagnostika za te serije Corolla (EE90).

Kazi nama sta je problem, ja se rauzmem podosta u taj auto...
 
Odgovor na temu

oljo33
ognjen vulic

Član broj: 161310
Poruke: 11
*.teol.net.



Profil

icon Re: tojota korola 1,3 xl05.11.2007. u 16:46 - pre 199 meseci
druze evo stelovao sam malo automatski saug,i nasao sam jedan onaj vakum ventil(valjda se tako zove)od njh desetak sto idu na karburator,bio je okrenut naopako.Sad cu malo pratiti potrosnju i rad motora,cini mi se da sada mirnije radi.
Jos sta je interesantno,sporo mi se grije i dostize radnu temparaturu,npr kad krenem negdje dalje ona se zagrije i cim krenem nizastranu kazaljka od temparature pocme opadati gotovo na pocetak,a majstor je skidao termostat i kaze da je on ispravan.
Mozda i ovo utice na saug?
oljo
 
Odgovor na temu

tweeester
Ivan Arandjelovic
bg yu

Član broj: 724
Poruke: 882
194.106.174.*

Sajt: www.javasvet.net


Profil

icon Re: tojota korola 1,3 xl06.11.2007. u 08:10 - pre 199 meseci
Ovi problemi sa sporim grejanjem su ipak najverovatnije od neispravnog/starog termostata. Jednostavno je oslabio i otvara se previse i prerano.

Kako je majstor utvrdio da je ispravan? To je jedino mogao potapanjem u kipucu vodu i posmatranjem kada se otvara/zatvara, ali cak i to nije 100% pouzdano. Da ne bude zabune, cak i u veoma vrucoj vodi termostat mora da bude sasvim zatvoren, treba da pocne da se otvara tek preko 90 stepeni ili tako nesto ...

Mozda ipak zamena termostata pomogne, to je deo koji je reda velicine 500 din. a odrzavace radnu temperaturu motora na propisanom nivou, znas i sam da se hladan motor haba vise jer su svi delovi dizajnirani da tek na propisanoj temperaturi imajo potreban oblik i medjusobne zazore.
<< tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi >>
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
77.105.3.*



+896 Profil

icon Re: tojota korola 1,3 xl06.11.2007. u 08:54 - pre 199 meseci
Obavezno menjaj termostat, antifriz i ocisti sistem za hladjenje (i pazite da ne ostane vazduha). Kod nje ide oko 5,5 lit tecnosti za hladjenje (moze 5 lit komotno). Dakle, zameni se termostat, antifriz (ionako ide zima sad) i nabije se pritisak kako treba - da izadje visak vazduha (pre toga majstor moze da ispere hladnjak). Nekad i zbog vazdusnih dzepova varira temp. ali mi ovo mirise na termostat. Ja cim sam vido da mi kazaljka sara, zamenio sam termostat (moj je kasnije krenuo da otvara). Sad je temp ispod pola (kako treba da bude) i na pola pali ventilator. Nema oscilacija u temperaturi, uvek je zakucana, za mrvu se dize kad stojis na velikim vrucinama.

Moze i to da zeza saug (posto on i meri temp. rashladne tecnosti do odredjenog nivoa). Kod Corolle termostat otvara izmedju 80 i 84 stepena, kupuje se termostat koji ima oznaku 82 (82 stepena).
 
Odgovor na temu

oljo33
ognjen vulic

Član broj: 161310
Poruke: 11
*.teol.net.



Profil

icon Re: tojota korola 1,3 xl06.11.2007. u 22:17 - pre 199 meseci
ok
promijenicu termostat,nasao sam u Vitezu jednu prodavnicu i cijene dijelova nisu velike(dobro,sigurno nisu originali ali nije ni kucna radinost)
kad to uradim cucemo se i nastaviti diskusije,ovo je odlican sajt
oljo
 
Odgovor na temu

oljo33
ognjen vulic

Član broj: 161310
Poruke: 11
*.teol.net.



Profil

icon Re: tojota korola 1,3 xl07.11.2007. u 18:06 - pre 199 meseci
druze kako cu ocistiti sistem za hladjenje i kako trebam paziti da mi neostane zrak,i ovo sto kazes da se nabije pritisak je li da ne stavljam cep na hladnjak odmah?
i jos ovo kad upalim auto i kad prebacim onu rucicu sa hladnog na toplo zacuje se voda da cirkulise.
ne znam hoces li skontati sta te pitam.
oljo
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
77.105.3.*



+896 Profil

icon Re: tojota korola 1,3 xl08.11.2007. u 09:29 - pre 199 meseci
Bolje prepusti majstoru da ti ocisti sistem za hladjenje, nemoj sam. Takodje mora i da proveri sistem da li je pod pritiskom.

A to sto cujes vodu kad ukljucis grejanje, cirkulise do hladnjaka za grejanje/grejace. Ti kad otvoris klapnu za grejanje, mora da pusti vodu u sistem...
 
Odgovor na temu

oljo33
ognjen vulic

Član broj: 161310
Poruke: 11
*.teol.net.



Profil

icon Re: tojota korola 1,3 xl08.11.2007. u 14:47 - pre 199 meseci
u zadnje vrijeme svasta mi se desava,evo kako je zahladilo vrijeme i svijecice mi pocele zezati,zagare brzo.
Kad promjenim ovaj termostat ako ne bude nikakvih promjena ja sam spreman doci u Beograd kod tog tvog majstora,naravno prvo bi sa dogovorio sa tobom sta i kako,ako je to moguce?
oljo
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: tojota korola 1,3 xl

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 21792 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.