Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zatamnjena stakala. Zabrana.

elitemadzone.org :: AutoZone :: Zatamnjena stakala. Zabrana.

Strane: 1 2

[ Pregleda: 17522 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Zatamnjena stakala. Zabrana.05.05.2012. u 11:15 - pre 144 meseci
Citat:
jedino ne znam da li ce vozaci morati da koriste rejban, fotogrej naocare


Ovo je mudra konstatacija,stim sto nisu firmirane nego street varijanta i izgledaju 10x gore od tih zatamljenih stakala.Ja licno nevolim to zatanjivanje jer ,
1.Nevidim gestikulaciju vozaca u kruznom toku na slaviji kada ja imam predost a sa njegove sam leve strane.
2.Na auto putu i nevidim kroz njegovo vozilo (mislim kroz zadnju soferku).
3.Ovo sve 100x gore kada si na motoru.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Zatamnjena stakala. Zabrana.05.05.2012. u 20:16 - pre 144 meseci
Novine su cudo. Pre ovog pravilnika na snazi je bio pravilnik po kome je moglo na svim staklima(osim soferke) max 15 %, a pre tog pravilnika je kratko vreme vazio isti ovaj pravilnik koji su sad vratili(30% napred i pozadi kolko hoces). Samo da se pise nesto po novinama da bi narod o cemu imao da prica po forumima i komentarima online novina.
 
Odgovor na temu

Obavestenje

Član broj: 302186
Poruke: 22
*.adsl.verat.net.



+10 Profil

icon Re: Zatamnjena stakala. Zabrana.05.05.2012. u 23:56 - pre 144 meseci
Da li neko moze da posalje link na kome se mogu pronaci podaci koji je stepen zatamnjenja fabrickih stakala na automobilima raznih marki? Mislim na fabricka stakla koja nisu zatamnjena odnosno ona standardna.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Zatamnjena stakala. Zabrana.06.05.2012. u 07:56 - pre 144 meseci
Ne postoji takav link. Ni jedan proizvodjac automobila ne deklarise ovaj podatak.

Obicno se fabricka zatamnjenja, u zavisnosti od opreme i zahteva kupca krecu od 5 do 70%, ali se ovaj podatak ne navodi u procentnom obliku.

5% je kod vecine standard dok su veci procenti redji. Najvise sto sam do sada izmerio (na bocnim staklima van ravni vozaca) bilo je oko 70% i to na "jakom suncu" kada je najveca fotosenzitivnost.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Zatamnjena stakala. Zabrana.07.05.2012. u 07:44 - pre 144 meseci
Ja nisam video lepse fabricki zatamnjena stakla, od OPEL Zafire.
 
Odgovor na temu

Obavestenje

Član broj: 302186
Poruke: 22
*.adsl.verat.net.



+10 Profil

icon Re: Zatamnjena stakala. Zabrana.07.05.2012. u 14:36 - pre 144 meseci
@Zarko Silic

Setio sam se da je u jednoj od emisija SAT bio test i merenje zatamnjenosti na nekoj od Toyota vozila ali ne znam u kojoj epizodi tacno. Merili su stepen zatamnjenosti standardnih fabrickih stakala i onih sa folijama. Uglavnom, ukoliko su fabricka stakla zatamnjena od 5-10% onda je mozda najbolje dodati foliju na sva stakla osim sofersajbne i zatamniti ih do dozvoljenih 30% i to moze da bude prihvatljivo i prakticno i estetski. Ne znam kako to izvesti sve i da dozvoljena vrednost koju budu merili u AMSS bude u redu. Jedino ukoliko u servisima gde se folije stavljaju imaju opremu za merenje koju ima i AMSS pa se onda u AMSS ode samo papire/potvrdu.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Zatamnjena stakala. Zabrana.07.05.2012. u 17:23 - pre 144 meseci
U boljinm servisima za montazu folije poseduju instrumente za merenja zatamljenosti, ali mnogo vazije je to da poseduju ovlascenje za ugradnju takvih folija jer ce takvi servisi, ubuduce, izdavari sertifikat i nece biti potreban dodatni atest. (Slicno kao na Zapadu).
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Zatamnjena stakala. Zabrana.

Strane: 1 2

[ Pregleda: 17522 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.