Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

32 bit client for Oracle.

[es] :: Oracle :: 32 bit client for Oracle.

[ Pregleda: 1779 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

radovan.antic
IT manager, Tim Point
Skopje, Macedonia

Član broj: 161804
Poruke: 1
79.126.168.*



Profil

icon 32 bit client for Oracle.04.11.2007. u 09:57 - pre 200 meseci
Zdravo svima.
Imam jedan veliki problem sa podesavanja clienta na Oraclu. Prica je sledeca.
Na poslu imamo Oracle 8.0.5 database i aplikaciju u access2 koja komunicira preko 16 bitnog Oracle clienta.
Uvek kad se instalira nova masina prvo se instalira 16 bitni client za da moze aplikacija da radi, a onda se instalira 32 bitni Oracle client za da
moze da i drugi programi kao excel ostvare komunikaciju sa bazom.
Sve to tako radi i nije imalo problema nikad.
Ali pre nekoliko dana sam nabavio dell laptop d830 koji ima windows XP na njemu i 64bitan Intelov procesor.
kad sam napravio instalaciju sve je bilo ok, 16 bitni client radi normalno, ali 32 bitni oracle client se instalira i onda kad treba da se doda alijas
za bazu i da se testira konekcija, bez ikakvu poruku wizard se iskljuci, nema nikakav error niti neki event u windowsu,
jednostavno ne radi.
kad pokrenem sql plus ili bilo sta povezano za oracle onda mi javi ono send dont send eror u windowsu.
Probao sam sve kombinacije, cak i preinstalirao citavu masinu iz pocetka ali uvek isto se desava.
Mislim da jedino moze da bude problem u 64 bitnom procesoru jer samo je to razlicno kod ovu masinu.
Sve sam probao ali ne mogu da nadjem resenje, pa zato ako bilo ko ima nekakvih slicnih iskustva ili imao neki slican problem da to podeli.
Hvala puno

[Ovu poruku je menjao radovan.antic dana 04.11.2007. u 11:08 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao radovan.antic dana 04.11.2007. u 11:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Oracle :: 32 bit client for Oracle.

[ Pregleda: 1779 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.