Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prosirenje Hilbertovog prostora!

[es] :: Fizika :: Prosirenje Hilbertovog prostora!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6744 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tomkeus

Član broj: 40478
Poruke: 503
*.eunet.yu.



+6 Profil

icon Re: Prosirenje Hilbertovog prostora!22.11.2007. u 12:23 - pre 200 meseci
Citat:
petarm: definicija Prostor neprekidnih linearnih funkcionela nad oznacavamo sa . Elementi od se nazivaju temperirane distribucije ili distribucije sporog rasta.

Imas sad tu niz nekih da kazem osobina. Jedna od njih je da ako je distribucija homogena ona je i temperirana! Periodicne distribucije su temperirane. Temperirane distribucije su zapravo izvodi nekih sporo rastucih fja. Jedan primer za temperiranu distribuciju ti je Dirakova fja.


Ako hoćeš da ne izgubiš kosu pre tridesete godine savetovao bih ti da se ne petljaš sa matematičkom literaturom iz funkcionalne analize (na osnovu napisanog mi se čini da si nešto tako čitao) na tvom nivou studija i znanja.

Pod onim što ti zoveš "temperirana distribucija" fizičari podrazumevaju "distribucija". Nisam siguran da se negde u fizici koristi nešto što nije temperirana distribucija zato što samo one garantovano imaju Furijeove transforme. Dakle, svugde gde sam napisao "distribucija" slobodno stavi "temperirana distribucija".
 
Odgovor na temu

Milan Milosevic

Član broj: 67
Poruke: 932
77.46.225.*



+31 Profil

icon Re: Prosirenje Hilbertovog prostora!22.11.2007. u 20:32 - pre 200 meseci
tomkeus:Nikad čuo za temperirane distribucije.
Nisam ni ja, ali nisam hteo da ispadnem glup u drustvu.
Ali sad je sve jasnije.
 
Odgovor na temu

petarm
Petar Mali
Zrenjanin

Član broj: 20220
Poruke: 1879
*.ns.ac.yu.



+33 Profil

icon Re: Prosirenje Hilbertovog prostora!23.11.2007. u 11:37 - pre 200 meseci
Slusao sam od 16. - 24. septembra ove godine ubrzani kurs iz Frakcionog racuna sa primenama u mehanici. Kurs su drzali akademik Stevan Pilipovic (matematicar), akademik Teodor Atanackovic (masinac) i jedan gostujuci profesor iz Hamburga. Zanimljivo je da je i profesor Atanackovic na svojim predavanjima koristio izraz temperirana distribucija, iako nije matematicar, pa pretpostavljam da postoji razlog za to!
 
Odgovor na temu

petarm
Petar Mali
Zrenjanin

Član broj: 20220
Poruke: 1879
*.ns.ac.yu.



+33 Profil

icon Re: Prosirenje Hilbertovog prostora!23.11.2007. u 14:52 - pre 200 meseci
Citat:
tomkeus:
Pod onim što ti zoveš "temperirana distribucija" fizičari podrazumevaju "distribucija". Nisam siguran da se negde u fizici koristi nešto što nije temperirana distribucija zato što samo one garantovano imaju Furijeove transforme. Dakle, svugde gde sam napisao "distribucija" slobodno stavi "temperirana distribucija".


A inace sto se tice prostora ono sto je lepo da kada uradis Furije transform nekog od elemenata iz ovog prostora rezultat ti ostaje u i na njemu se radi Furije analiza danas (u se naravno radila nekad!)
 
Odgovor na temu

petarm
Petar Mali
Zrenjanin

Član broj: 20220
Poruke: 1879
*.ns.ac.yu.



+33 Profil

icon Re: Prosirenje Hilbertovog prostora!23.11.2007. u 14:58 - pre 200 meseci
I mozes li na kraju malo preciznije da definises taj Rigid Hilbert space ?

 
Odgovor na temu

[es] :: Fizika :: Prosirenje Hilbertovog prostora!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6744 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.