Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kazna za parkiranje!?

elitemadzone.org :: MadZone :: Kazna za parkiranje!?

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 32335 | Odgovora: 96 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nigor79

Član broj: 161976
77.46.176.*



Profil

icon Kazna za parkiranje!?05.11.2007. u 16:33 - pre 200 meseci
Može li mi neko reći da li je organ dužan da me prvo upozori,pa da me kazni za parkiranje i da li postoji onih 15 minuta,koji bi trebalo da isteknu pre nego mi napiše kaznu za nepropisno parkiranje?
Moj slučaj:"Obavljam posao vozača dostavnog vozila.Zaustavio sam se na magistrali(dve trake u jednom smeru,dve u drugom),uključio sva 4,istrčao do radnje(3 metra od parkiranog vozila),ispred mog auta staje pauk,izlazi organ i počinje da piše.Odmah sam izašao,došao do njega i rekao da odmah idem,ali nije bilo pomoći.Rekao mi je da krenem za njim(on se vozio u pauku) i odvezao me da se parkiram na autobusko stajalište(može li to??!!).Tu mi je napisao kaznu da sam "zaustavio vozilo na kolovozu protivno saobraćajnom znaku zab,zaustavljanje i parkiranje."Nije slikao vozilo,nije me opomenuo,kakve su mi šanse kod sudije"
Molim odgovor,što pre.Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

rafiki
Beograd

Član broj: 48988
Poruke: 276



+63 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje!?05.11.2007. u 17:30 - pre 200 meseci
Ako si stao iza znaka "zabranjeno parkiranje i zaustavljanje", onda je na tom mestu zabranjeno bilo kakvo zaustavljanje, cak i na sekund. Organ nije duzan da te upozorava da si nacinio prekrsaj, mada se to koristi kao jedna od mera prevencije prekrsaja, u stilu: "ovaj put vas upozoravam i pustam, sledeci put pisem kaznu".
Kod sudije sanse su ti slabe tj. nikakve iako ce se verovatno javiti mnogo njih tvrdeci suprotno. Na kraju krajeva, ti jesi prekrsio zakon (ako si stao iza gore navedenog znaka).

Pozdrav

Edit: typo greske
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje!?05.11.2007. u 19:40 - pre 200 meseci
Citat:
nigor79:
da li postoji onih 15 minuta,koji bi trebalo da isteknu pre nego mi napiše kaznu za nepropisno parkiranje?

Postoji tih petnaest minuta koji treba da isteknu pre nego što ti napiše kaznu za, baš kao što si i sam rekao, nepropisno parkiranje. Međutim, on te je ovde kaznio za nepropisno zaustavljanje, što nije isto. Sve u svemu, potvrđujem prethodni komentar.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje!?05.11.2007. u 20:53 - pre 200 meseci
Citat:
nigor79Zaustavio sam se na magistrali...

Ajd` sad prst na celo i razmisli dal` je na magistrali dozvoljeno zaustavljanje?

A sad razmisli kako ces sudiji objasniti da si se ti tu samo zaustavio.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

qazqaz

qazqaz
Član broj: 138871
Poruke: 65
77.46.251.*



+15 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje!?05.11.2007. u 21:38 - pre 200 meseci
Muka mi je prosto od takvih bahatih vozaca koji krajnju desnu koriste za parkiranje (satra zaustavljanje). Pun ih je grad. I pored uredno postavljene zabrane, oni tako ladno smo stanu i to je to. Pretpostavljam da nikad ni culi nisu za trake za uperedu voznju, a ovamo se zale i kukaju. Ja nisam pandur, i ja kukam na njih, puno, ali prosto me nerviraju krajnje nesavesni vozaci. Da ne govorim sto za njih zelenilo nije nikakva prepreka za parking. 100 puta sam licno video kako neko prednjim branikom udara u onaj znak zabr. parkiranje i zaustavljanje. LoL! I posle se takvi jos i bune nesto.....
 
Odgovor na temu

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje!?05.11.2007. u 22:23 - pre 200 meseci
Ja se slazem za taj znak "zabranjeno zaustavljanje i parkiranje" ! Al sta ako ti se pokvari auto? ne moze slep sluzba da dodje za sekund, vec je logicno da imas 15min da uklonis vozilo!
Ja jedino sansu vidim u tome! Kazi da ti se pregrejao motor, ili da ti se upalila lampica za ulje pa si istrcao do obliznje radnje da kupis destilovanu/ulje!

Ne znam na koju magistralu misli, u gradu ili van grada, al u kragujevcu je to opste poznato da se na takvom putu ( sa dve trake u jednom i dve u drugom ) ona desna koristi za parkiranje, odnosno da se samo leva koristi za saobracaj, doduse samo u toku dana :D
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dialup.blic.net.



+6455 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje!?05.11.2007. u 22:54 - pre 200 meseci
Citat:
hakinen: Ja se slazem za taj znak "zabranjeno zaustavljanje i parkiranje" ! Al sta ako ti se pokvari auto? ne moze slep sluzba da dodje za sekund, vec je logicno da imas 15min da uklonis vozilo!
Ja jedino sansu vidim u tome! Kazi da ti se pregrejao motor, ili da ti se upalila lampica za ulje pa si istrcao do obliznje radnje da kupis destilovanu/ulje!


Pa automobil se ne kvari svaki dan. A uostalom, ako si toliko nesavestan vlasnik automobila pa isti ne servisiraš i dozvoliš da se nađeš u takvoj situaciji, i treba ti napisati kaznu.
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje!?05.11.2007. u 23:17 - pre 200 meseci
Citat:
hakinen:Al sta ako ti se pokvari auto?


@ventura
I na "najboljem" autu moze da pukne guma.....

Ali tada se iza auta postavi sigurnosni trougao i sl.

U opisanom slucaju to nije uradjeno i sluzbena lica su mogla da se uvere u ispravnost vozila.
Nazalost kod nas je katastrofalno stanje sto se tice resenja vezanih za prava i obaveze vozaca dostavnih vozila.....
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dialup.blic.net.



+6455 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje!?05.11.2007. u 23:27 - pre 200 meseci
Pa pukne guma pukne, ako je baš zapeo da napiše kaznu nek piše... Meni vozački staž 6-7 godina, prešao 200-250,000km i još mi nijednom, ninajednom autu nije pukla guma... Vala ako mi puke guma jednom u 6 godina, i ako se baš potrefi da sam na mestu gde je zabranjeno zaustavljanje, pa vala mogu da platim tu kaznu, neću umreti od toga.
 
Odgovor na temu

barcode

Član broj: 10297
Poruke: 196
89.216.222.*



+81 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje!?06.11.2007. u 00:16 - pre 200 meseci
Citat:
qazqaz: Muka mi je prosto od takvih bahatih vozaca koji krajnju desnu koriste za parkiranje (satra zaustavljanje). Pun ih je grad. I pored uredno postavljene zabrane, oni tako ladno smo stanu i to je to.

Ovde ima i normalnih ljudi ocigledno. Kad tad ce nestati likova koji

"Samo za sekund istrce iz kola" da:
1. U bulevaru od Vuka do Cvetkove pijace caskom popiju kaficu u obliznjem kaficu.

2. Bilo gde u gradu stanu na autobuskoj stanici 'samo da u trafici kupe cigare'.

3. U Sarajevskoj ulici na pretposlednjem semaforu pre Nemanjine stanu da istovare kiselu vodu i koka kolu, i to OBAVEZNO jedan u levoj i jedan u desnoj traci paralelno tako da svi moraju da prodju kroz srednju traku, i tako svaki j... dan u 09:00

4. Kupe nesto u prodavnici, "samo za par minuta" i pritom mi se parkiraju ispred kola da ja ne mogu da izadjem. I onda, "izvini, izlazim odmah".

5. Parkiraju na travnjaku iako 10 metara dalje imaju parking mesto, ali, zaboga, nece videti svoj auto kroz prozor stana. Pri tome, naravno pokusaju par puta da se popnu na taj isti travnjak i naprave rov na travi. Dodjavola, STA VAM VREDI DA VIDITE AUTO KROZ PROZOR STANA? Gledacete ga celu noc kroz prozor da ga neko ne ukrade, jel? Sigurno...

6. Iduci zutom trakom na autoputu u gradu onemogucavaju hitnu pomoc da prodje autoputem (vise puta licno gledao kako hitna pomoc bezuspesno pokusava da prodje). Zamislite da ste VI u tim kolima hitne pomoci!

I jos covek pita kako da izbegne kaznu? Ah, da, upalio si sva 4, to ti daje za pravo da stanes na magistrali, a i prodavnica je samo 3 metra dalje, to ce biti odlicna odbrana. A reci i da ti je nestalo ulja, pregrejao se motor, naprsla sofersajbna i pukla guma. Sudija sigurno nista od toga do sada nije cuo. I savetujem da ulozis zalbu i da platis sto vise sudskih troskova...

I nije ovo upereno direktno protiv tebe nego sam generalno besan zbog neodgovornih.

[Ovu poruku je menjao barcode dana 06.11.2007. u 01:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje!?06.11.2007. u 08:01 - pre 200 meseci
Citat:
nigor79: Moj slučaj:"Obavljam posao vozača dostavnog vozila.

Kao takav ti sigurno bolje od nas znas kako se taj posao obavlja, a ako si pocetnik onda ces najbolje saznati od kolega. Verovatno ako do sledeceg slobodnog parkinga imas 5km onda se ne ocekuje da parkiras tamo pa se pesice vratis (slicno kao sto kad pesak prelazi ulicu nije svejedno da li u blizini postoji pesacki prelaz ili je najblizi udaljen preko 100 metara).
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Milan Jovanovic
Nis, Srbija

Član broj: 70480
Poruke: 42
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Kazna za parkiranje!?06.11.2007. u 14:02 - pre 200 meseci
Citat:
ventura: ... i još mi nijednom, ninajednom autu nije pukla guma...

Hvala Bogu pa u nekim zemljama ljudi voze kola po normalnim putevima, ali to ovde nije slucaj. Meni se, recimo, desilo da vozeci ovim nasim jedinim "auto-putem", u jednom danu (u jednom pravcu!), izbuse mi se dve gume, na razmaku od 30-40 km. Naravno da u tom slucaju ne treba niko da placa kaznu, jer je to nesrecna situacija. Ali nikako ne treba tolerisati pomenute bahatosti, narocito u prometnim ulicama.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje!?06.11.2007. u 14:28 - pre 200 meseci
To sto ti se dva puta busila guma samo znaci da si imao stare gume, a ne da su losi putevi
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Milan Jovanovic
Nis, Srbija

Član broj: 70480
Poruke: 42
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Kazna za parkiranje!?06.11.2007. u 14:37 - pre 200 meseci
Nisu gume stare. Vodim racuna o tome. Cak imam i posebne (dve prednje) za zimu.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9513
*.dip0.t-ipconnect.de.



+10254 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje!?06.11.2007. u 16:49 - pre 200 meseci
Kad se auto pokvari, onda treba da se stavi znak opasnosti, tj. trokut koji si dužan da nosiš u kolima.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dialup.blic.net.



+6455 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje!?06.11.2007. u 16:58 - pre 200 meseci
Citat:
Milan Jovanovic: Nisu gume stare. Vodim racuna o tome. Cak imam i posebne (dve prednje) za zimu.


Čak imaš dve prednje zimske gume! :)

Ako ti vodiš računa o tome, pa onda imaš čak dve prednje zimske gume, šta li je onda sa ostalima koji ne vode računa...
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
77.105.3.*



+896 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje!?07.11.2007. u 09:17 - pre 200 meseci
Citat:
ventura: Pa automobil se ne kvari svaki dan. A uostalom, ako si toliko nesavestan vlasnik automobila pa isti ne servisiraš i dozvoliš da se nađeš u takvoj situaciji, i treba ti napisati kaznu.


Offtopic, ali nesto veoma smesno iz burazerovog servisa (on je sef servisa novih vozila u Porsche SCG).

Scena: Slepuju Audi A8. Unutra na papiru primedba vozaca (auto je u garantnom roku):

"Padala je velika kisa. Prosli smo kroz baru i auto se ugasio. Kao Yugo"

Axaxaxaxa... tako da, nikad ne reci nikad za cak i nov auto...

Sad na topick:

Ne moze da se izvuce cak i da kaze da se auto pokvario, zato sto nije propisno obelezen trouglom iza vozila na dovoljnoj udaljenosti da vozaci blagovremeno uoce trougao (pa cak i da menja gumu mora da stavi trougao).

Jednostavno prekrsio je zabranu zaustavljanja. Da je bio nepropisno parkiran, to je druga prica (na trotoaru ili slicno)...
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
77.105.3.*



+896 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje!?07.11.2007. u 09:22 - pre 200 meseci
Citat:
ventura: Čak imaš dve prednje zimske gume! :)
Ako ti vodiš računa o tome, pa onda imaš čak dve prednje zimske gume, šta li je onda sa ostalima koji ne vode računa...


Da si procitao zakon video bi da su zimske gume obavezne samo za pogonske tockove (nije da ga branim, ali tako je)...

Uostalom, postoje odlicne allweather gume te nema potrebe voditi racuna o tome... dokle god je pritisak kako treba i sara u dozvoljenim granicama i tockovi balansirani (tj, gume).

Slazem se za nesavesne vozace koji ne vode racuna o gumama, cega sam se nagledao - boze, sta ljudi imaju umesto guma to je cudo jedno... pa ja menjam gume cak iako je dobra sara i sve, ali dzaba ako su "ocvrsnule" i presle manje nego sto je propisano... bezbednost na prvom mestu. Za 18 godina, nikad mi pukla guma nije na autu...
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje!?01.02.2013. u 22:54 - pre 136 meseci
ZAUSTAVLJANJE VOZILA
Zaustavljanje vozila je svaki prekid kretanja vozila na putu u trajanju do 15 minuta, osim prekida koji se vrši da bi se postupilo po znaku ili pravilu kojim se reguliše saobraćaj

A kako ovo protumaciti ne znam sta pise u zakonu ali ovo je tekst iz Auto-skole po kome ispada da do 15 min nije napravljen prekrsaj ili gresim . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
*.adsl.eunet.rs.



+690 Profil

icon Re: Kazna za parkiranje!?01.02.2013. u 23:26 - pre 136 meseci
1) Tema na koju si odgovorio je stara 5 godina
2) (nisam siguran 100% al me mrzi da proverim) zakon iz kog si citirao više nije aktuelan
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kazna za parkiranje!?

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 32335 | Odgovora: 96 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.