Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Alergoloske probe

[es] :: Nauka :: Alergoloske probe

[ Pregleda: 2988 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tahiti

Član broj: 162219
Poruke: 7
*.jotel.co.yu.



Profil

icon Alergoloske probe07.11.2007. u 20:07 - pre 202 meseci
Prilikom alergoloskih tesova utvrdjen mi je AcLA IgM = 20.7
Niko mi ne kaze sta je osim alergologa koji je kazao da je normalna vrednost do 10.
Imunolog,Hematolog No coments, U Zavodu za transfuziju su mi preporucili da dam krv da se proveri LUPUS.
Inace operisao sam laporaskopski zucnu kesu polovinom maja ove godine, posoperativni tok OK, nedelju dana po operaciji javlja se tamna zgrusana krv i traje 76 dana.Postojala je sumnja na emboliju pluca sto je iskljuceno na pulmologiji gde sam lezao deset dana i uradjena bronhoskopija i sintigrafija. Gastrolog-ultra zvuk OK i grafoskopija OK. ORL-sve OK. Krv u ispljuvku je nestala kako se i pojavila bez dijagnoze i medikamenata. Od operacije D-dimer mi je stalno uvecan i kretao se od 589 posle operacije do desetak kasnijih analiza koje pokazuju da je vrdnost oko 300. Najlepse molim ukoliko na forumu ima lekara komentar na sve ovo. Hvala.
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.adsl.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Alergoloske probe07.11.2007. u 20:24 - pre 202 meseci
acla ili aca su koliko ja znam anti-kardiolipinska antitela, povezana sa nekim autoimunim oboljenjima.
sumnjam da je to povezano sa operacijom, i mislim da je najbolje da se ne oslanjate na informacije sa interneta, vec se obratite nekom dobrom lekaru- imunologu ili sta god i uradite te imunoloske probe tamo gde su vas uputili.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

tahiti

Član broj: 162219
Poruke: 7
*.jotel.co.yu.



Profil

icon Re: Alergoloske probe07.11.2007. u 21:04 - pre 202 meseci
Nenade, hvala na informacijama mada meni kao energeticaru nisu jasni mnogi medicinski pojmovi, ali listacu Vikipediju i snaci se nekako. Bio bih Vam neizmerno zahvalan ako mi preporucite nekog specijalistu jer imunologa,alergologa je veoma malo,bar prema mojim saznanjima.
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.adsl.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Alergoloske probe08.11.2007. u 16:03 - pre 202 meseci
ja bih recimo pokusao sa ovako necim: http://www.klinicki-centar.co....=view&id=93&Itemid=132

za svakog specijalistu ce vam trebati uput, nisam siguran kako to funkcionise sa papirologijom, pretpostavljam da je dovoljno da odete kod lekara opste prakse, objasnte nalaz, i da vam je savetovan spec. pregled (zbog mogucih autoimunih oboljenja...)
mozda mozete i da odete kod njih da se direktno raspitate za sve- proceduru, papire....
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Alergoloske probe08.11.2007. u 16:21 - pre 202 meseci
autoimuna oboljenja su ona kod kojih, prosto receno, tvoja bela krvna zrnca prepoznaju neki deo tvog tela kao strano telo i pokusavaju da ga se rese... uzroci su uglavnom nepoznati, a lecenja cesto neuspesna... npr. kada leukociti iz nekog razloga prepoznaju jedan protein koji se nalazi u spojnicama izmedju misicnih celija, nastupa jedan oblik misicne distrofije sa paraplegijom i teskim posledicama... da te ne plasim, nisu bas sve autoimune bolesti toliko strasne...
 
Odgovor na temu

tahiti

Član broj: 162219
Poruke: 7
*.jotel.co.yu.



Profil

icon Re: Alergoloske probe08.11.2007. u 21:22 - pre 202 meseci
Hvala i Vama na objasnjenjima. Danas sam bio kod hematologa, radjene su neke analize krvi i uglavnom sve je OK. Medjutim u centralnoj laboratoriji sam juce dao krv na analizu i samo je los holesterol neznatno iznad gornje vredonosti. Ono sto se prvi put javlja kod tih analiza koje cesto radim je da je sedimentacija 1.Laik sam, ali kazu da je sve niza to bolje??????? Kako mi je posle operacije zucne kese d-dimer stalno uvecan (kretao se oko 300) danas je 380. Unazad pet godina zivim na maslinovom ulju bez zejtina i masti.
 
Odgovor na temu

tahiti

Član broj: 162219
Poruke: 7
*.jotel.co.yu.



Profil

icon Re: Alergoloske probe08.11.2007. u 21:33 - pre 202 meseci
Nenadu informacija da sam 21 dan lezao na klinici za Alergologiju,(od 09.10.2007 do 31.10.2007) da su tamo otkrivene povecane vrednosti IgM-a, da sam otpusten bez terapije i da u otpusnoj listi pise da je potrebna kontrola u poliklinici KCS, uz predhodno prikupljene analize. Kakve analize i koje analize niko mi nije objanio iako sam se energicno zalagao za detaljna uputstva. Upucen sam na svog lekara koji nije upucen u ovu problematiku ( lekar medicine rada ). Koliko vidim u gadnom sam sosu a izlaza skoro da i nema. Ostaje jos da i psihicki "puknem" da zavrsim sa mukama. Danas sam se cekajuci kod hematologa malo smejao sto nije u skladu sa vremenom i problemima. Naime jedan simpatican cikica me je upitao dali i ja sakupljam dokumnetaciju za vizu. Cudno sam ga pogledao a on mi je uz osmeh prijavio "Pa ovde se dobija viza za onaj svet".Crni humor, ali i on nekad moze da bude simpatican.
Nenade, znacajni su mi Vasi komentari, nemojte da odustajete od komentara, molim Vas.
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.adsl.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Alergoloske probe09.11.2007. u 20:47 - pre 202 meseci
onda vidite sa vasim lekarom da vas uputi na tu polikliniku. kako god bilo pokusajte da zanemarite onakve komentare, a ako ste zabrinuti za svoje zdravlje to treba da vam predstavlja motiv da 'pojurite' lekare, a ne da klonete duhom.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

tahiti

Član broj: 162219
Poruke: 7
*.jotel.co.yu.



Profil

icon Re: Alergoloske probe11.11.2007. u 11:35 - pre 201 meseci
Hvala doktore na lepim recima i naravno tacnim, samo jednu preporuku tesko da cu moci da ispostujem. Naime posle devetomesecnog bitisanja po raznim klinikama postao sam alergican na bele mantile. Koga od lekara da pojurim kada sam u nekoliko slucajeva (verujte mi na iskrenosti) bio uglavnom od po godinama starijih lekara, upitan a sta je to d-dimer ili alergologa i imunologa ima vrlo malo ili,ili......Cast profesiji i ne zelim pojedinacne slucajeve da generalizujem ali
 
Odgovor na temu

tahiti

Član broj: 162219
Poruke: 7
*.jotel.co.yu.



Profil

icon Re: Alergoloske probe16.11.2007. u 22:03 - pre 201 meseci
Molba za SUPERBAKU. Sta je to "RESORBENS"?
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Alergoloske probe17.11.2007. u 09:43 - pre 201 meseci
sa ovim terminom se jos nisam sretao, ali po sastavu reci bih rekao da je u pitanju supstanca koja pomaze resorpciju... u medicinskom smislu, pod resorpcijom se podrazumevaju procesi putem kojih pojedine supstance u rastvorenom medijumu prelaze u unutrasnju sredinu (krv, limfa, mozdana tecnost) preko membrane razlicitih tkiva... najcesce se podrazumeva resorpcija kod varenja gde hrana prelazi preko crevnih celija u krv, i u tom slucaju bi resorbens mogao da bude neki probiotik koji potpomaze varenje... u slucaju nekih otoka, resorbens bi znacio neku supstancu koja povlaci ekstracelijsku tecnost nazad u celije ili krv...
da nisi mozda mislio na adsorbens?
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.adsl.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Alergoloske probe17.11.2007. u 12:33 - pre 201 meseci
Citat:
superbaka:u slucaju nekih otoka, resorbens bi znacio neku supstancu koja povlaci ekstracelijsku tecnost nazad u celije ili krv...?

nemojte me drzati za rec, ali mislim da se radi bas o ovome. kao npr lek chymoral, koji ubrzava razgradnju modrice/otoka posle povrede.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

tahiti

Član broj: 162219
Poruke: 7
*.jotel.co.yu.



Profil

icon Re: Alergoloske probe17.11.2007. u 22:28 - pre 201 meseci
Superbaka, posto imam neogranicen pristup Netu, zamolio me prijatelj (koji je strastveni pcelar) da se informisem o preparatu koji mi je naznacio onako kako sam ja doslovno prepisao. Moguce je da je pogresno prepisao, i zato molim tumacenje pojma
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: Alergoloske probe

[ Pregleda: 2988 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.