Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Zlatna" mladež

elitemadzone.org :: MadZone :: "Zlatna" mladež

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 34599 | Odgovora: 91 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.202.*



+471 Profil

icon Re: "Zlatna" mladež16.11.2007. u 12:58 - pre 199 meseci
Citat:
Dusan Marjanovic: kad si 20-somethin sasvim je ok i normalno da vozis punto, clio, corsu i sl jer realno to je ono sto moze covek u ranim dvadesetim da sebi priusti, moze i nesto preko...

Ne slažem se. To bi onda značilo da naši studenti idu na predavanja puntom i kliom, a većina se švercuje u busu, a ovi što dolaze iz manjih mesta, da i ne govorimo.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: "Zlatna" mladež16.11.2007. u 13:20 - pre 199 meseci
@Buum
To Ti kažem

Mada, verovatno smo kompleksaši, jer ne vozimo RR-a, ili barem neki auto od 500+ konja.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Dusan Marjanovic
Consultant, SAS
Beograd

Dusan Marjanovic
Član broj: 59
Poruke: 1290
91.148.89.*

Jabber: dusanm@gmail.com
ICQ: 84621598
Sajt: marjanovic.net


+6 Profil

icon Re: "Zlatna" mladež16.11.2007. u 13:32 - pre 199 meseci
Nisam mislio naravno da svi voze, nego AKO voze onda je normalno da voze neki auto iz te klase.
VMware VCP/Microsoft MCSE 2003/HP ASE
 
Odgovor na temu

vkbfwr

Član broj: 157672
Poruke: 19
77.46.241.*



Profil

icon Re: "Zlatna" mladež16.11.2007. u 13:35 - pre 199 meseci
slazem se sa zutolkjuncem secam se studentskih dana, i oni studenti koji su imali auto, nisu ga ni iz bliza sami zaradili. jesam studirao fakultet koji nema veze ni sa kakvom komercijalom i lakom zaradom, ali tako su stajale stvari globalno.

a i kada stavite na papir, nije dobra situacija.za prezivljavanje kao student ajd da zaradjujete prosecnu platu, neko kaze 300e, znaci da vam neko sa vasom srednjom skolom na ruke sipa 25.000din mesecno, a jos bi valjalo da je part time posao. e toga nema, slobodno proverite! al ajde da i kobajagi ima, sta sa 300e. ja sam jedno vreme placao garsonjericu na periferiji oko 150e, sa racunima i osnovnim troskovima ne bi ispadalo ispod 300e. tu ste na nuli i to je zivot jednog filadendrona, znaci biljke, ustvari treba vam mnogo vise, da budete na zivotnom minimumu. a gde je tu mlados ludos... A kakva crna kola, mozda al u snovima.

studenti u inostranstvu su tu u visestrukoj prednosti i ako zele mogu da zarade pristojno, ako hoce, i da tim parama obezbede ono sto kod nas sanjaju...
 
Odgovor na temu

Dusan Marjanovic
Consultant, SAS
Beograd

Dusan Marjanovic
Član broj: 59
Poruke: 1290
91.148.89.*

Jabber: dusanm@gmail.com
ICQ: 84621598
Sajt: marjanovic.net


+6 Profil

icon Re: "Zlatna" mladež16.11.2007. u 13:56 - pre 199 meseci
Evo ja sam student iz unutrasnjosti koji je dosao u veliki grad ;) sam finansira svoj zivot itd i ne zivi bas kao biljka :) Sve ovo stoji, ali ne bih mogao to da izvedem da sam na nekom domacem faxu tipa medicina gde oni mene upregnu ceo dan, ok medicina je malo specificna ali...to je to :) sad tu ide druga prica, da nasi studenti imaju neki trip kako to sto studiraju jeste jako velika i bitna stvar sama po sebi i da samim tim nisu oni duzni da rade bilo sta drugo sem da bleje medjusobno jedni drugima na gajbama, ispijaju kafe tako, gledaju tv...sta ja znam...tu i tamo daju neki ispit...(ionako samo ludaci to zavrshe pre 30te.../ironija), mama i tata su ponosni jer je sin student zaboga...i tako :) ja cesto razmisljam da bi bio dobar trip da placaju ispite onoliko koliko ja placam da izadjem na svaki, a da pre toga taj novac zarade sami...mislim da bi se kod nas prosecno vreme studiranja skratilo znatno...ovako prijavi ispit za 100 dinara, pa ako prodje prodje, ako ne...u sledecem roku ce...mozda...kad se studiranje shvati kao neki manji/veci luxuz...sto u principu i jeste, mozda se stvari malo i poprave :)
VMware VCP/Microsoft MCSE 2003/HP ASE
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-217-84.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: "Zlatna" mladež16.11.2007. u 14:17 - pre 199 meseci
Citat:
Dusan Marjanovicionako samo ludaci to zavrshe pre 30te...


hjahahahaha :D:D:D:D,nice one :))))

p.s. nisam ljubitelj italijanskih serijskih automobila,doduse alfa i fiat bas se ne mogu meriti,ali same shit 8)

tako da,bolje da je odabrao nekog japanca/korejanca (:)
 
Odgovor na temu

vkbfwr

Član broj: 157672
Poruke: 19
77.46.241.*



Profil

icon Re: "Zlatna" mladež16.11.2007. u 14:22 - pre 199 meseci
ima i tu vrlo istine, pogotovo oko studiranja za dz, ali ja stvarno ne znam da li se nesto promenilo, dok sam ja studirao, a to nije bila medicina, imao sam svakodnevne obaveze na fakultetu u vidu vezbi, i znam da nije bilo moguce raditi klasicno radno vreme. imao sam neke kombinacije preko vikenda, ali nije bilo sansi da od toga zivim.

s druge strane imam dobrog prijatelja koji sada studira ekonomiju tj. menadzment il kako vec (sa 10tak god zakasnjenja) na jedom od onih privatnih fakulteta, firma mu to finansira, ali obaveze i kvantitet koji se treba savladati nisu ni izbliza onakve kakve smo mi nekada imali, ne kazem da je to lose, ali je defintivno mnoooogo lakse. Jednostavno radi full time, gotovo nicega se nije lisio, a stize da ga zavrsava u roku.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.lv.lv.cox.net.



+6455 Profil

icon Re: "Zlatna" mladež16.11.2007. u 18:33 - pre 199 meseci
Vidim da su ove skoro svi veoma isključivi. Ili Ili. Nema ništa između. Ili je devojka 'sponzoruša' ili nije. I sl.

Moje neko mišljenje (a delimično formirano i na osnovu iskustva) je da je baš baš svaka devojka 'sponzoruša'. Šta to znači. Pa ajde stavite se vi u situaciju devojaka. Recimo da vas startuje devojka ona ružnjikava ništa specijalno, a odmah nakon toga vas startuje neka devojka koja izgleda kao mlazni avion, vozi dobar auto, ima baš mnogo para itd itd... Koju bi ste vi odabrali? Ružnjikavu? Ma da - važi... Da li bi onda bili muške sponzoruše? Pa naravno da ne bi, jer svako gleda najbolje za sebe. E sad, situacija se dalje razvija, i vi ostanete sa tom bogatom devojkom u vezi, i to preraste u dosta ozbiljnu vezu, iako možda za to ni nije bilo izgleda na samom početku. Da li ste onda muška sponzoruša? Ja mislim da ne.

Sa devojkama je ista situacija. Kad ima mnogo ponude, onda one sebi mogu da priušte da budu itekako izbirljive. Većini devojaka se sviđaju neke obične svakodnevne stvari, recimo kad dečko ima dobar auto, kad se lepo oblači i sl. Postoje i devojke koje to ne zanima, takve recimo zanima da li je taj dečko u nekom bendu i sl. da li je ona manja ili veća 'sponzoruša' od ove prve, jer isto gleda 'interes' samo što su ti 'interesi' različiti u ova dva slučaja.

Postoje devojke koje isključivo gledaju interes, nije da ne postoje. Međutim sa takvim devojkama se adekvatno ponaša, i onaj u kome devojka vidi interes, takođe ima interes u toj devojci. Tako da se onda u tom slučaju obe stranke mogu okarakterisati kao 'sponzoruše', jer obe jure interes. A iz takvih 'veza' se vrlo retko desi nešto više (ja još nikad nisam čuo za takav slučaj), tako da se to nikako nemože gledati kao na neku masovnu pojavu koja je uzela maha u društvu. Dakle, pravih sponzoruša (ako ćemo ih tako nazvati) ima jako jako malo, i to su uglavnom izolovani slučajevi... Isto kao što jako malo ima devojaka koje se bodu u venu, a opet ih ima i takvih...

Prosečan muškarac će sa dobrim autom sigurno lakše smuvati devojku, nego da nema to auto. Prosečan kažem, jer ima izuzetaka na obe strane, gde neko recimo ima toliko samopouzdanja, šarma, priču da može da smuva bilo koju devojku iako nema ni kučeta ni mačeta (znam za nekoliko takvih slučajeva), a takođe znam i za ljude koji imaju sve, pa opet ne mogu nikako da smuvaju devojku. Dakle ovde pričamo o generalnom proseku, a ne izuzetcima.

Devojke generalno ne obraćaju mnogo pažnje na urođenu 'lepotu' muškarca, znači da li je on lep u licu i sl. već više cene neke druge stvari, zato se i može videti da često ružni likovi šetaju mnogo dobre ribe. Većina muškaraca (pa i gomila na ovoj temi) koji pljuju po 'sponzorušama' su uglavnom nesigurni u sebe, nemaju šarma, ne umeju da prišu devojci, nemaju generalno neku priču, i onda iz toga proizilaze kompleksi da su sve devojke sponzoruše ida gledaju samo materijalno, i da samo oni sa dobrim autom i parama u džepu mogu da smuvaju devojke, a oni ih ionako neće jer su 'sponzoruše'. Ja tu stranu potpuno razumem, i to je upravo taj prosek kome bi dobar auto pomogao, jer bi mu stvorio više samopouzdanja, i onda bi opet vratio stvari na početak priče kod ostalih...

Može na ovu temu mnogo mngoo da se piše, i stvari sigurno nisu tako jednostavne kako ih ljudi predstavljaju...

Kako se ovo sve odnosi na prvobitnu temu i emisiju o "Zlatnoj mladeži". Pa ta emisija upravo cilja na tu veoma veoma malu grupu devojka, koje su stvarno sponzoruše i koje stvarno gledaju isključivo materijalni interes, jer je hteo da pokaže ironiju u svemu tome i da stereotipizuje kompletan taj sloj društva koji se ubraja u 'zlatnu mladeš' (što je samo po sebi jako debilno), a način na koji je to želeo da uradi je toliko glup da je reakcija na taj njegov dokumentarac kakva jeste (neozbiljna). Dakle on je krenuo sa nekim totalno stereotipnim i džukačkim pristupom misleći da će postići time ono što je naumio, a ustvari je dobio neki sasvim drugačij rezultat. Da bi postigao ono što je naumio, MORAO je da ima neki baš baš dobar auto tipa BMW 5/6/7/M, Audi A6/A8, neki dobar džip recimo Porsche Cayenne/Audi A7, ili neki takav auto sličnog ranga. Trebao je biti dobro i skupo obučen, potom, trebao je da ode na neko od trendi mesta u gradu, da uzme dobar sto, mnogo da troši, i da u svemu tome startuje ciljanu žensku grupu na adekvatan način. Tek tada bi on imao materijal za dokumentarac, i tek tada bi taj dokumentarac imao neku poentu i pokazao nešto.
Pošto je on uzeo čak i ispodprosečan auto (za Hrvatske uslove, gde se od nekoliko proseččnih plata u Zagrebu može kupiti taj auto), vozio se po ulici i iz auta džukački startovao devojke (među kojima sigurno nema njegove ciljne grupe), potom nesrećnice koje su se tu zatekle ponudio kokainom. Nesrećnice kojima je verovatno bio izbor, ili da sednu sa tim džukcem u auto, ili da se smrzavaju do kuće, i koje su i verovatno taj kokaon uzele iz straha od manijaka. Takav 'dokumentarac' u meni iskreno budi samo gađenje i ništa drugo. A one moje prvobitne poruke (koje su kao i inače pogrešno rastumačene, jer ljudi vole da im mozak stoji na standby jer im je napor da isti koriste) su bile isto ovo, samo i skraćenoj formi.



[Ovu poruku je menjao ventura dana 16.11.2007. u 19:44 GMT+1]
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: "Zlatna" mladež16.11.2007. u 18:52 - pre 199 meseci
Citat:
ventura: ... a odmah nakon toga vas startuje neka devojka koja izgleda kao mlazni avion, vozi dobar auto, ima baš mnogo para itd itd... Koju bi ste vi odabrali?

Ja bih odabrao onu što izgleda kao dobar auto, a vozi mlazni avion. ;)
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-217-84.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: "Zlatna" mladež16.11.2007. u 18:56 - pre 199 meseci
e,a kako u ...npr. kaficu vidis da li devojka vozi [besan auto,mlazni avion...]???

p.s. ventura manje vise si u pravu,ali delimicno :)


p.p.s. sto se tice "pravih" sponzorusa ,procitajte knjigu "sponzoruse" ,ne znam sad napamet ko je pisac,upisite u google "spoznoruse knjiga" ili tako nesto,pa ce izbaciti...
 
Odgovor na temu

Marko Lisinac
Atlanta, USA

Član broj: 781
Poruke: 129
*.hsd1.ga.comcast.net.

ICQ: 53095739


Profil

icon Re: "Zlatna" mladež16.11.2007. u 21:30 - pre 199 meseci
Citat:
ventura:Pa ajde stavite se vi u situaciju devojaka. Recimo da vas startuje devojka ona ružnjikava ništa specijalno, a odmah nakon toga vas startuje neka devojka koja izgleda kao mlazni avion, vozi dobar auto, ima baš mnogo para itd itd... Koju bi ste vi odabrali? Ružnjikavu? Ma da - važi...


A da je situacija recimo devojka koja dobro izgleda i vozi se GSP-om vs. debeli grob u extra autu? Sta bi izabrao?

Ne znam zasto povezujes uspeh, inteligenciju, lepotu i ostale pozitivne atribute sa posedovanjem auta i para? Kada vidim nekoga ko u svojim dvadesetim ima auto od preko 50K evra, prvo pomislim da njegovi roditelji imaju para, ili se bavi nekim mutnim poslovima. Da neko te pare u tim godinama posteno zaradjuje u ovoj zemlji tesko mogu da poverujem. Znaci uspesni alfa tinejdzeri i omladinci malo sutra, pre ce biti razmazeni tatini i mamini sinovi.
Postoji jos jedna kategorija, a to su oni "rich wannabe" koji voze kradena kola (tj. skinuta sa osiguranja) prebacena na plin i glume mafiju. Pre toga su par godina glumili mafiju po inostranstvu, ali samo vikendom jer se u toku nedelje kose travnjaci, ciste toaleti i istovaraju kamioni.

Da ne duzim, mislim da u Srbiji ne mogu da se vezuju pojmovi uspesnost i bogatsvo.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-217-84.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: "Zlatna" mladež16.11.2007. u 21:41 - pre 199 meseci
pa moguce je i legalno,da nisu roditljski novci ,voziti auto od 50+k eura,samo treba imati dobru originalnu ideju i znati je plasirati ...samo...
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
89.216.198.*

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: "Zlatna" mladež16.11.2007. u 22:12 - pre 199 meseci
Citat:
ventura: Recimo da vas startuje devojka ona ružnjikava ništa specijalno, a odmah nakon toga vas startuje neka devojka koja izgleda kao mlazni avion, vozi dobar auto, ima baš mnogo para itd itd... Koju bi ste vi odabrali? Ružnjikavu?

Tako je. Bolje je živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.adsl-4.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: "Zlatna" mladež16.11.2007. u 22:33 - pre 199 meseci
@ventura... u svemu se manje vise slazemo, recimo da je to i moje misljenje. Postoji izbor, i zasto ne odabrati najbolje. Zasto bih ja izabrao malu, debelu, ruznu devojku, umesto visoke, zgodne i lepe devojke, ako su im unutrasnje osobine iste. Malo gore sam napisao sta meni treba od devojke sada... znaci treba mi devojka za dugu vezu, i za pravu ljubav. Kakve god licne kvalitete imao, devojke 23-24 godine uglavnom zele odredjeni kvalitet zivota. Pre svega ozbiljne devojke u tim godinama zele stalnog decka, sa kojim ce mozda uci i u brak. Dakle taj decko treba da ima odredjeni izgradjeni stil zivota.
U takvoj ozbiljnoj vezi nije neobicno devojku izvesti makar jednom nedeljno na veceru, u pozoriste... da ne pricam o nekim drugim stvarima. I sami znate da problemi u porodicama uglavnom nastaju iz materijalnih razloga... pogledajte manje vise svi problemi i svadje imaju neki koren u materijalnim razlozima. Zasto bi devojka svesno ulazila u pricu, za koju zna da ce pre ili kasnije dovesti do svadja, briga i slicno. Pa zar nije svakoj devojci cilj da ima uspesnog decka/supruga, kao sto je i svakom muskarcu cilj da ima uspesnu devojku/suprugu, na koju ce moci da se ponosi. Razmislite o tome.
Zar nije svakoj devojci cilj da recimo posle romanticne vecere ili odlicnog nocnog izlaska sedne u zagrejan auto, i da u roku od 15 minuta bude ispred kucnog praga, umesto da se smrzava sa decokom cekajuci nocni bus sat vremena, i posle 45 minuta putovanja u nocnom busu, punom pijane "mlade gospode", stigne kuci tako da joj je preseo i izlazak, i bus, i decko... Obe varijante sam isprobao Mrzim ta filosofiranja, kao sve devojke su sponzoruse, mislim to mi je isto kao i kada neka debela i ruzna devojka kaze da su svi muskarci sovinisti, i da gledaju samo da iskoriste devojku za sex, pa ona nema prodju kod njih...

Citat:
Pošto je on uzeo čak i ispodprosečan auto (za Hrvatske uslove

Ventura preterujes... nije Alfa 166 ispod prosecan u Hrvatskoj, i sam znas da je tamo prosek mali auto u Punto klasi ili u najboljem slucaju auto nize srednje klase (tipa C4 i slicno). Veci automobili su i tamo iznad proseka. Mozda je u okviru proseka Alfa 166 od 4500 eur, ali takva Alfa je krsina,i u nju treba uloziti makar 2500 eur da bi bila licila na nesto. Takav auto treba i odrzavati, sto je ipak skupo za prosecnog Hrvata, cesto opterecnim i kreditima...

Alfa 166 je dobar porodicni auto, u Italiji je cesto sluzbeni auto direktora firmi (uz Lanciu Thessis/Kappu i Alfu 156/159 koji su takodje cesti), i nikako nije ispod prosecan auto.
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
212.200.215.*



+35 Profil

icon Re: "Zlatna" mladež16.11.2007. u 22:40 - pre 199 meseci
Citat:

Postoji jos jedna kategorija, a to su oni "rich wannabe" koji voze kradena kola (tj. skinuta sa osiguranja) prebacena na plin i glume mafiju.


Jeste, toj kategoriji su slicni oni koje se urce svojim poslovnim uspesima, znaju razliku izmedju ''besnih'' i besnih automobila, gadjaju se ciframa/brendovima kao da dnevno zaradjuju hiljade evra, a ovamo... obicne golje, bez kuceta i (dobrog sexy)maceta koje cak(ponekad)duguju ljudima kesh (obicno su to sitne, pilicarske sume od par stotina evra)... E, ti su mi najbedniji...
 
Odgovor na temu

tahuti

Član broj: 53920
Poruke: 83
*.vc.shawcable.net.



+41 Profil

icon Re: "Zlatna" mladež16.11.2007. u 22:56 - pre 199 meseci
Ova prica me podseti na Craiglist meets Wall Street http://howardlindzon.com/?p=2725
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
89.216.198.*

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: "Zlatna" mladež16.11.2007. u 23:02 - pre 199 meseci
Citat:
Stefano: Zasto bih ja izabrao malu, debelu, ruznu devojku, umesto visoke, zgodne i lepe devojke, ako su im unutrasnje osobine iste.

Jaoj, vi i dalje o ovome... Lepo ja kazem...

Citat:
Stefano:
Malo gore sam napisao sta meni treba od devojke sada... znaci treba mi devojka za dugu vezu, i za pravu ljubav. Kakve god licne kvalitete imao, devojke 23-24 godine uglavnom zele odredjeni kvalitet zivota. Pre svega ozbiljne devojke u tim godinama zele stalnog decka, sa kojim ce mozda uci i u brak. Dakle taj decko treba da ima odredjeni izgradjeni stil zivota.

Ozbiljne devojke u tim godinama bi u ovoj zemlji trebalo da se posvete svojoj karijeri, odnosno time da sebi izgrade kvalitet zivota koji zele. A tada ce i izbor decka/muza traziti po zdravijim kriterijumima, koji ruku na srce i dalje podrazumevaju muskarca koji je stabilan, realan, ne spava do 3pm a ostatak popodneva provodi ispunjavajuci tikete u kladionici i cirkajuci pivo sa ortacima iz kraja... Ali posto vecina devojaka u ovom gradu i sa svojih 29 zive kod keve i caleta, rade preko kurca za 200 evra i cekaju frajera u Alfi 166 kojem ce da se uvale na gajbu za dobar BJ, situacija i jeste takva kakva jeste... Za oba pola.

Citat:
Stefano:
Zar nije svakoj devojci cilj da recimo posle romanticne vecere ili odlicnog nocnog izlaska sedne u zagrejan auto, i da u roku od 15 minuta bude ispred kucnog praga

Koliko ja znam i Punto ima klimu... A s obzirom na ogranicenja u gradskoj voznji, ne verujem da ce znacajno sporije stici kuci nego sa Alfom 166. Dogovorite se vec jednom sta je smisao ove price, ovo nema poentu... Ti cas pricas jedno, cas drugo. Ako hoces devojci pokazati svoje kvalitete, mozes joj spremiti extra fensi veceru kod sebe na gajbi, uz malo vise truda. Ne moras spucati 100 evra na veceru i flasu vina (u koje se sasvim sigurno apsolutno ne razumes) da bi pokazao da si kvalitetan muskarac koji je u stanju da pruzi sigurnost. To je cisti bullshit koji prolazi samo u Srbiji, gde je i dalje nasledje devedesetih vidljivo na svakom koraku i cela ova prica samo dokazuje koliko je sve ovo superficial i kod nas i kod hrvata...

Ja da sam riba, tip koji bi me na prvom/drugom dejtu izveo na veceru od 150 evra i kurcio se svojim autom, dobio bi nogu momentalno... Jel to sve sto o sebi ima da ponudi pri upoznavanju? Da trlja na nos i trubi na sva zvona kako on ustvari ima kintu? Pff....

Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.203.*



+471 Profil

icon Re: "Zlatna" mladež16.11.2007. u 23:14 - pre 199 meseci
Citat:
boccio: Tako je. Bolje je živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi

Bolje živjeti sto godina sa ribom mlaznjak, nego sedam dana sa ništa specijano ružnjikavom.
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.adsl-1.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: "Zlatna" mladež16.11.2007. u 23:43 - pre 199 meseci
Citat:
Ozbiljne devojke u tim godinama bi u ovoj zemlji trebalo da se posvete svojoj karijeri, odnosno time da sebi izgrade kvalitet zivota koji zele.

Upravo tako. Ali te uspesne mlade devojke, zele pored sebe ozbiljnog ambicioznog muskarca, koji takodje gradi karijeru, ili ima vec izgradjenu karijeru.

Citat:
Ako hoces devojci pokazati svoje kvalitete, mozes joj spremiti extra fensi veceru kod sebe na gajbi, uz malo vise truda. Ne moras spucati 100 evra na veceru i flasu vina (u koje se sasvim sigurno apsolutno ne razumes) da bi pokazao da si kvalitetan muskarac koji je u stanju da pruzi sigurnost.

Naravno, ja sam devojci bezbroj puta spremio morske plodove i slicno, kuci, i bilo nam je mnogo lepo, mnogo lepse nego u bilo kom restoranu. Ja sam prvi put devojku izveo u Langouste za 6 meseci veze, pre toga mi je bilo prosto degutantno da je izvodim na takvo mesto. Sto se tice vina, ako se secas, bas sam tvoj savet poslusao, kada sam bas toj devojci prvi put isao u kucu kod njenih roditelja, i polako ulazim u tajne vina.

Citat:
cisti bullshit koji prolazi samo u Srbiji, gde je i dalje nasledje devedesetih vidljivo na svakom koraku i cela ova prica samo dokazuje koliko je sve ovo superficial i kod nas i kod hrvata

Ne samo kod nas i hrvata, vec u celoj istocnoj evropi, izuzimajuci mozda Cesku i Slovacku.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.lv.lv.cox.net.



+6455 Profil

icon Re: "Zlatna" mladež17.11.2007. u 02:36 - pre 199 meseci
Citat:
Horvat: pa moguce je i legalno,da nisu roditljski novci ,voziti auto od 50+k eura,samo treba imati dobru originalnu ideju i znati je plasirati ...samo...


50k eura je dosta ozbiljna cifra za auto, i treba ti minimalno plata od 1500 evra da bi vozio takav auto (i to pod uslovom da ti je auto najbitnija stavka u životu)...

@Stefano:

Kako gledam na mobile.de, ta alfa košta oko 3000 evra pa naviše... Dakle nije uopšte ništa specijalan auto... A u Zagrebu je najnormalnija plata 800-1000 evra... Ja to gledam po tome koliko zarađuje radnik na uplatnom mestu u kladionici (što je neki prosečan/ispodprosečan posao). Kod nas zarađuje jedva 300 evra, u Zagrebu oko 800 evra.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: "Zlatna" mladež

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 34599 | Odgovora: 91 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.