Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sql petlja za prikaz rekorda

[es] :: MS SQL :: Sql petlja za prikaz rekorda

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4750 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zidar
Canada

Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Sql petlja za prikaz rekorda28.11.2007. u 17:50 - pre 200 meseci
@Srki, Chachka
Citat:
Nije vam fora da mozgalice stavljate samo u MSSQL forum :-)

Hvala obojici na ukljucenju u diskusiju i zaista elegentnim resenjima.
Ma nisam ocekivao da ovo ispadne mozgalica, Teks me je ubedjivao da je ovo prosto i ja mu poverovao. Kad sam pokusao sam da resim problem, iz glave, shvatio sam da nije prosto jer ni u knjigama nisam mogao da nadjem dovoljno prosto resenje. Sva sreca sto nisam svoj kod prilozio:-)

@BezPanike:
Citat:
Zar se vrednost programera meri u odnosu na cenu RAM-a?
Sve se meri parama. Proizvodjna softvera za trziste ili za internu upotrebu jeste proizvodnja i svaka proizvodnja mora da bude sto ekonomicnija. Primeti da smo resenja dobili od Chachke i Srkija. Njih dvojica ni slucajno ne spadaju u kategoriju prosecnih programera. Takvi kao njih dvojica se ovde kod mene tesko nalaze, a i kad ih nadjes obicno nemas para da ih platis....

Ovo ti je kao fudbal. Imas nemacki fudbal, kako se nekad zvao 'industrijski fudbal', i imao si nas jugoslovenski, sinonim za kreativnost, maštovitost i još par takvih sitnica. Nemacka taktika se zasnivala na sto kracem putu da se lopta ubaci u mrezu, nasa na tome da Dzaja izludi Fogtsa na sredini terena. Mi ih dobijemo prvo poluvreme 2:0 i stanemo, dosta nam je bilo lepote, pokazali smo im sto znamo. Oni uvedu rezervistu Bonofa i nastave da trce kao da se nista nije desilo i mi izgubimo 4:2. Utakmica se igrala davne 1976 na finalnom turniru prvenstva Evrope u Beogradu. Pobedili su Česi, 1:0 nad nemcima u finalu. Mi smo zavrsili na cetvrtom mestu, posto smo izgubili od Holandije 3:2 u borbi za trece mesto. Od tada su nemci osvojili dve tri svetska prvenstva, holandjani igrali u nekoliko finala, a mi, znamo sta je bio. Toliko o dugorocnim efektima efikasnosti :-)

Kreativnost, maštovitost i još par takvih sitnica je dobra kombinacija, i to se trazi i podrzava, nema zbora. Probelm je sto kreativnost, maštovitost i još par takvih sitnica ponekad proizvede rezultat a ponekad ne, a utrosak vremena je isti u oba slucaja. Ako sam sa klijentom dogovorio da se trazenje rupa u sekvencama plati dva sata po 150 dolara, a kreativnost, maštovitost i još par takvih sitnica potrose 6 sati koje placam 50 na sat, ja sam na nuli a resenja mozda imama a mozda i nemam. Ako mi glupava tabela od 100 miliona rekorda resi taj problem za 1 sat, moj kreativni i mastoviti programer je slobodan da se posveti nekom drugom problemu za koga nemam primitivno resenje pomocu tabele od 100 miliona rekorda. A zaradili smo neto $250 pa ce biti za platu i sledeceg meseca. Vuk sit i jarici na broju.

@ adopilot
Citat:
Pošto smo pronašli šuplje brojeve šta onda

Kako se to najefikasnije može ponovo presortirati
Pogotovo kada se radi rastućem broju koji je PK za tablicu i FK na oko 10 tablica



Ako bas moras, mozes da na FK stavis CASCADE UPDATE. CASCADE UPDATE postoji na MS SQL, pitanej je da li ti zaista zelis to da uradis. Ako ti je sekvencijalni PK potpuno vestacki pa ga korisnik nikada ne vidi, CASCADE UPDATE ce verovatno zavrsiti posao (uradi back up pre toga :-) Ako se tvoj PK nasao na nekim odstampanim dokumentima, recimo fakturama koje su otisle kupcu, onda ne diraj nista. Ako pak imas prirodni kljuc, makar ga nisi proglasio za PK, zapitaj se da li ti treba vestacki kljuc povrh toga.

:-)
 
Odgovor na temu

[es] :: MS SQL :: Sql petlja za prikaz rekorda

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4750 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.