Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pomoc oko nstalacije i prikljucka na gasnu mrezu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: pomoc oko nstalacije i prikljucka na gasnu mrezu

[ Pregleda: 2813 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

chirikli
Dragana Stefanovic
besposlena
Ban.Novo Selo

Član broj: 163442
Poruke: 3
*.ppp.tiscali.fr.



Profil

icon pomoc oko nstalacije i prikljucka na gasnu mrezu30.11.2007. u 12:20 - pre 199 meseci
Dobar dan svima,
molila bih ako neko moze da mi pomogne oko prikljucka na gasnu mrezu.
Ne znam odakle da pocnem,problem je u stvari sledeci:
kupili smo kucu u Ban.Novom Selu i prodavac nam rekao da je prikljucak za gas placen,gas je doveden do kuce sa spoljasnje strane i videci cev nismo znali niti se raspitivali oko daljnih
etapa,misleci da je dovoljno samo izvrsiti unutrasnje instalacije
medjutim,komsinica kaze da je ta firma propala (gde su uplacivani prikljuchci)i da treba ponovo uplacivati prikljucak za gas?!Navodno,tako su njoj rekli...
Nama je posle izvesnog vremena stigao sat ili brojilo za gas ,doduse kod rodjake bivseg gazda koji nam je urucila,bio je vec placen od strane prodavca.
Po meni je logicno da ako je stigao sat onda je prikljucak vec placen,medjutim izgubila sam kontakt sa prodavcem a ne znam gde je pravo mesto za raspitivanje o tim stvarima,raspitivala sam se u "energogasu" (doduse telefonski)al su me izvodali na sve strane dok nisam nabasala na zid.*
Da li bi neko od prisutnih mogao da mi pomogne,nadam se da resim to pitanje posto trebam resiti problem oko grejanja, pa da bih mogla da znam otprilike koliko treba da odresimo kesu
za grejanje na gas,i da se isplati ta investicija,ili da razmisljam o nekoj drugoj...
Hvala na svim sugestijama,savetima itd.potpuno sam neuka po tom pitanju
pozdrav,Dragana
 
Odgovor na temu

chirikli
Dragana Stefanovic
besposlena
Ban.Novo Selo

Član broj: 163442
Poruke: 3
*.ppp.tiscali.fr.



Profil

icon Re: pomoc oko nstalacije i prikljucka na gasnu mrezu02.12.2007. u 23:13 - pre 199 meseci
Hvala na pomoci
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
195.252.78.*



+86 Profil

icon Re: pomoc oko nstalacije i prikljucka na gasnu mrezu03.12.2007. u 21:34 - pre 199 meseci
na teritoriji opstine pancevo distribuciju gasa vrsi NIS gas idi
kod njih pa se detaljno raspitaj sigurno ce ti reci gde je zapelo
 
Odgovor na temu

chirikli
Dragana Stefanovic
besposlena
Ban.Novo Selo

Član broj: 163442
Poruke: 3
*.ppp.tiscali.fr.



Profil

icon Re: pomoc oko nstalacije i prikljucka na gasnu mrezu04.12.2007. u 14:19 - pre 199 meseci
Hvala na odgovoru,Genije,cim dodjem ici cu da se raspitam o svim detaljima
Drugo nesto, koliko se kod nas krecu cene majstora za "ruke",bez materijala za uvodjenje grejanja,i ima li majstora blize nase lokacije,B.N.S.
Da pojasnim malo,u kuci nemamo nikakav vid grejanja za sada dolazimo samo leti,pa vodim trenutno dilemu kako,u stvari s cime grejati,razmisljala sam o klimi,citajuci sve postove
o raznim iskustvima,ne znam da li ce i kako ce uopste zagrejati sve(dole 70 mq sve otvoreno a gore 55mq,klasicno-tri sobe,hodnik i kupatilo).
Razmisljala sam i o "kanadskom bunaru" ili kako vec zovu taj sistem kod nas,gde se zakopaju cevi na dubinu 1,60 do 2 metra na duzinu od nekih 25-30 metara najmanje,kazu da vazduh koji ulazi spolja greje se temperaturom iz zemlje.otprilike na 14 stepeni i tako topao greje u kuci tih 14stak step.a ostalo samo dogrejati nekim drugim sistemom.
U svakom slucaju je bolje nego grejati svih 20 i kusur stepeni bez icega,a treba samo ulaganje u cevi i kopanje,posle ne placas nista.Ali taj sistem je najbolje ugraditi prilikom gradnje kuce,jer tad najmanje kosta,mada i kasnije nije neostvarljivo,samo su to dodatne investicije.Takodje,taj sistem leti radi obrnuto ,tj.izduvava istu temperaturu u kuci prilikom vrucina,i uvek je sveze.
Ima li kakvih iskustva s tim sistemom?
Uopsteno,kad bi sad trebali uvoditi grejanje za sta bi se odlucili?Struja,centralno,gas,drva,klima,toplotna pumpa?I kolike su investicije za materijal i sl.
Jako je zanimljiva i ta geotermalna energija[al'nemam bunar]

Dragana,koja mrzi zimu!
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
195.252.78.*



+86 Profil

icon Re: pomoc oko nstalacije i prikljucka na gasnu mrezu07.12.2007. u 19:05 - pre 199 meseci
da ne bi bila reklama pogledaj p.p.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: pomoc oko nstalacije i prikljucka na gasnu mrezu

[ Pregleda: 2813 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.