Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem sa jednocevnim sistemom grejanja

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: problem sa jednocevnim sistemom grejanja

[ Pregleda: 12506 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

arsa12

Član broj: 154417
Poruke: 3
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon problem sa jednocevnim sistemom grejanja04.12.2007. u 23:51 - pre 198 meseci
Imam jednocevni sistem u zgradi i koristim daljinski sistem grejanja. Imam problema sa uronskim ventilima koji se valjda zapuše od nečistoće u vodi pa radijatori ne funkcionišu dok ih neskinem i isperem. Inače sam nezadovoljan jednocevnim sistemom ili bar kako je on kod mene izveden. Imam pitanje, dali bi zamena postojećih uronskih ventila sa usponskim ventilima poboljšalo situaciju, pozdrav
 
Odgovor na temu

skroller
Ilic Aleksandar

Član broj: 33169
Poruke: 73
212.200.195.*



+5 Profil

icon Re: problem sa jednocevnim sistemom grejanja14.12.2007. u 12:21 - pre 198 meseci
Ne bi dobio nista. Resenje tvog problema je ugradnja hvataca necistoca kod ulaza vode kod prvog radijatora. On u sebi ima jedno sito koje skuplja svu prljavstinu. Mozes ispred i iza njega da ubacis po jedan ventil da ne bi kasnije kod ciscenja morao da praznis sistem za grejanje. Znaci zatvoris ventile, odvijes sito, ocistis, vratis sito i to je to. Lako brzo, jednostavno i daleko jeftinije od zamene uronskih ventila.
 
Odgovor na temu

2220666
student
Novi Sad

Član broj: 29074
Poruke: 5
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 129565326


Profil

icon Re: problem sa jednocevnim sistemom grejanja17.12.2007. u 16:04 - pre 198 meseci
Imam isti problem samo sto je kod mene grejanje na gas tako da imamo svoju podstanicu.
Meni kaze neki majstor da ugradim neke slavinice na svaki radijator i kada se zaprlja zavrnes ventil i odvrnes slavinicu, izadje voda a samim tim i prljavstina. Skeptik sam po tom pitanju a jos pogotovo sto znam da onda treba dopuniti sistem vodom ...

Ovo resenje pre ulaska vode u prvi radijator mi deluje zanimljivo.
Gde se moze kupiti hvatac prljavstine i koliko kosta da se ugradi?
Jedino sto kod mene u zgradi ima pre radijatora i neki kalorimetar (koji se zadnji put zapusio), sto znaci da bi trebao hvatac da se ugradi pre kalorimetra.

Inace jednocevni sistem je katastrofa, skoro sve komsije u ulazu su stavljajle plocice umesto parketa u hodnicima posto im se osusio parket (zazor od 1-2 cm duzinom hodnika). Neko ce reci vlazan parket ... E pa bio sam kod prijatelja koji je sam sebi zidao kucu i znam koliko se trudio oko kvaliteta svega pa i parketa i njemu se rasusio, manje ali se rasusio.
 
Odgovor na temu

arsa12

Član broj: 154417
Poruke: 3
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: problem sa jednocevnim sistemom grejanja18.12.2007. u 11:48 - pre 198 meseci
Skrolleru pozdrav za pravi odgovor od arsa12
 
Odgovor na temu

skroller
Ilic Aleksandar

Član broj: 33169
Poruke: 73
77.46.255.*



+5 Profil

icon Re: problem sa jednocevnim sistemom grejanja18.12.2007. u 18:56 - pre 198 meseci
Citat:
2220666: Imam isti problem samo sto je kod mene grejanje na gas tako da imamo svoju podstanicu.
Meni kaze neki majstor da ugradim neke slavinice na svaki radijator i kada se zaprlja zavrnes ventil i odvrnes slavinicu, izadje voda a samim tim i prljavstina. Skeptik sam po tom pitanju a jos pogotovo sto znam da onda treba dopuniti sistem vodom ...

Ovo resenje pre ulaska vode u prvi radijator mi deluje zanimljivo.
Gde se moze kupiti hvatac prljavstine i koliko kosta da se ugradi?
Jedino sto kod mene u zgradi ima pre radijatora i neki kalorimetar (koji se zadnji put zapusio), sto znaci da bi trebao hvatac da se ugradi pre kalorimetra.

Inace jednocevni sistem je katastrofa, skoro sve komsije u ulazu su stavljajle plocice umesto parketa u hodnicima posto im se osusio parket (zazor od 1-2 cm duzinom hodnika). Neko ce reci vlazan parket ... E pa bio sam kod prijatelja koji je sam sebi zidao kucu i znam koliko se trudio oko kvaliteta svega pa i parketa i njemu se rasusio, manje ali se rasusio.

Lose te savetuje "majstor", po sistemu seci dupe krpi gace :) Sto cesce dopunjavas sistem, vise se stvara talog od kamenca.

Hvatac necistoca ima da se kupi u prodavnicama vodovodnog materijala i opreme za centralno grejanje, cena ugradnje vec zavisi od situacije na licu mesta i majstora. Jedan savet - nemojte stedeti na majstorima, jer mnogo skuplje posle moze da vas izadje stednja. Najbolje je da hvatac ugradis pre kalolimetra (to je uredjaj za merenje potrosnje toplote), jer tako i njega stitis od zaprljanja i zapusavanja.

Jednocevni sistem nije katastrofa, katastrofa je sto vama nisu izolirane cevi koje prolaze kroz pod ;)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: problem sa jednocevnim sistemom grejanja

[ Pregleda: 12506 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.