Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Logitech x-540 na dvd plejeru

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Logitech x-540 na dvd plejeru

[ Pregleda: 1753 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zepp
beograd

Član broj: 94455
Poruke: 66
77.46.247.*



Profil

icon Logitech x-540 na dvd plejeru11.12.2007. u 21:24 - pre 199 meseci
Imam problem.
Pazario sam danas x-540 u nameri da ga nakacim na dvd player narodne kategorije ( 5.1 ulaz ), na kutiji za zvucnike pise da idu i na dvd, ali ja nemam kabl, niti tacno vidim mesto gde bi se taj kabl trebao ''utuknuti''.
Jedini ulazi na vuferu su 5 za zvucnike, i 3 za konzolu i PC, najobicnija ''zenska''. Pored toga ima izlaz za slusalice na daljincu.
Guglanjem sam video da na nekim forumima savetuju da se kupi RCA converter to 3x3.5mm jacks, ali nisam siguran sta je to, i da li ima kod nas da se kupi.
Da li je neko upucen u ovaj problem.
Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

b_o_k_i
Beograd

Član broj: 36681
Poruke: 3
*.adsl-4.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Logitech x-540 na dvd plejeru05.01.2008. u 21:13 - pre 198 meseci
Prvo, nadam se da imas 5.1 izlaz na DVD playeru jer ako nemas onda samo mozes da simuliras surround preko matrix mode-a sto nije najsrecnije resenje. (imas objasnjeno u uputstvu koje si dobio uz zvucnike)

Moras da kupis kabl koji na jednom kraju ima zensku bananicu a na drugom par chincheva koji ulaze u dvd player. (trebace ti tri komada)

Sad ide povezivanje - prvi kabl: zelena bananica - front rigth/left; drugi: crna bananica - rear right/left i treci: zuta bananica - central/sub.

Vodi racuna da nije sve jedno gde bodes chincheve ali mislim da se tu neces zeznuti jer 99% ovih kablova ima crveni i beli chinch, a i na 99% playera imas crveni i beli dzek.
 
Odgovor na temu

zepp
beograd

Član broj: 94455
Poruke: 66
212.200.212.*



Profil

icon Re: Logitech x-540 na dvd plejeru06.01.2008. u 21:54 - pre 198 meseci
Hvala!

Ja sam vec ranije resio ovaj problem, ali sam zaboravio da ovde to i napisem :)

Elem, ja sam problem resio tako sto sam, kao najveci noob, otisao u prodavnicu kablova i objasnio kakav ulaz moram da povezem sa kakvim izlazom :)
Kabl je oko 400 dinara, povezuje 3 izlazna dzeka sa woofera ( u kome su utaknuti svi ostali zvucnici ) a kao izlaz ima 5+1 cincheva koji se povezuju sa DVD-em. I radi. Ali se mora paziti na pomenuti raspored kojim se isti povezuju.
Problem sa ovim zvucnicima je u tome sto su izgleda vise predvidjeni kompu, sa kojim se povezuju samo 1 najobicnijim kablom, ili konzoli, isti slucaj. Sto se tice plejera, definitivno ne postoji drugi nacin nego da se tabana do radnje, sto ume da iznervira ako vec niste planirali tako nesto.
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Logitech x-540 na dvd plejeru

[ Pregleda: 1753 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.