Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje kod yuga

elitemadzone.org :: AutoZone :: Grejanje kod yuga

[ Pregleda: 10049 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

piromaniak
Milan Vujaklija
student
Beograd

Član broj: 160077
Poruke: 13
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Grejanje kod yuga15.12.2007. u 05:58 - pre 198 meseci
Imam yuga 55 i problem sa grejanjem.Prvo mi je curela voda iz hladnjaka ali to sam resio.Sada je problem u tome sto pri malom ler gasu (na semaforu) duva hladno a pri voznji je mlako -toplo kako kad.Pritom napominjem da imam ugradjen gas ali ne mogu da poverujem da rasprsivac moze u toj meri da ohladi vodu iz bloka jer je povezamo blok-rasprsivac-mali hladnjak.
Jucer u voznji dugo mi je na malim obrtajima duvao jedva mlako iako sam vozio 20 minuta.U momentu sam pukao i forsirao motor u mestu do max obrtaja i odjednom grejanje je proradilo normalno.
Sta bi moglo biti?Sumnjam na slavinu da je zapusena

Ima li neko slucajno semu kako se povezuju sajle rucica za kontrolu grejanja sa kutijom i slavinom grejaca.
Sve velike umove niko nije shvatao.Mene niko ne shvata.Znaci li to da sam genije?!
 
Odgovor na temu

Mobtel
Subotica

Mobtel
Član broj: 43396
Poruke: 963
62.108.123.*

ICQ: 279816748


+6 Profil

icon Re: Grejanje kod yuga15.12.2007. u 09:27 - pre 198 meseci
Prokleti jugo i njegovo grejanje!
 
Odgovor na temu

RS TURBO
Damir Mujagic

Član broj: 160054
Poruke: 457
89.146.180.*



Profil

icon Re: Grejanje kod yuga15.12.2007. u 12:59 - pre 198 meseci
nisi naveo dali ti je radna temperatzura motora na normali ( na pola) kad puse hladno ili kako ti kazes mlako... ako jeste onda ti se zacepio najverovatnije mali hladnjak pomocu kojeg se grije kabina ( nije se skroz zacepio nego od nekoliko celija npr. 10 7 zacepljeno a 3 rade) to ti je uzrok tome ako ti je to... a ako ti ne dize temp do pola onda ti termostat ne zatvara dobro nego stalno pusta vodu kroz hladnjak i ne moze da ugrije motor tj. tesko ugrije motor. A to sto si u mjestu turirao do max RPM to ti i nije pametno bilo da radis yugi :( ako ti sad radi grijanje mozda ti se i crijevo zacepilo koje je dolazilo do malog hladnjaka pa ti je sada se odcepilo ali opet nikad se ne zna... ako ti opet pocne slabo grijati (a radna teperatura je na pola) onda ti je mali hladnjak zacepljen.


pozzz
anti-TDI
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9441
*.dip0.t-ipconnect.de.



+10242 Profil

icon Re: Grejanje kod yuga16.12.2007. u 14:39 - pre 198 meseci
Nemaš dovoljno rashladne tečnosti u sistemu.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

piromaniak
Milan Vujaklija
student
Beograd

Član broj: 160077
Poruke: 13
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Grejanje kod yuga16.12.2007. u 15:27 - pre 198 meseci
^ Kao sto sam napomenu nedavno sam vrsio opravku hladnjaka koji je cureo.Zar ne mislis da sam tada po zavrsetku popravke sipao vodu i da je jos uvek ne proveravam svaki cas nivo vode da bi bio siguran da je rupa stvarno zapusena

@RS TURBO

Verovatno je crevo bilo zapuseno jer kad je duvalo mlako temp. motora je bila na normali.Nije termo prekidac sigurno jer otvara kako treba tek kad se zagreje motor posteno.Temp. mi pada ispod polovine jedino na auto putu kad bas idem brzo.Izgleda da sam onim turiranjem u mestu proterao to sto je u crevu jer sad radi ko zmaj :)
Samo se pitam dokle :P
Sve velike umove niko nije shvatao.Mene niko ne shvata.Znaci li to da sam genije?!
 
Odgovor na temu

RS TURBO
Damir Mujagic

Član broj: 160054
Poruke: 457
89.146.187.*



Profil

icon Re: Grejanje kod yuga16.12.2007. u 20:35 - pre 198 meseci
ako ti sad radi pez problema onda ce ti i raditi nadalje nadam se :) ako ti se nebi opet zacelio ( to sto se zacepilo bilo) hehehe


pozzz
anti-TDI
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Grejanje kod yuga

[ Pregleda: 10049 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.