Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

jedno pravno pitanje

elitemadzone.org :: MadZone :: jedno pravno pitanje

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 12505 | Odgovora: 60 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-217-84.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: jedno pravno pitanje17.12.2007. u 23:46 - pre 199 meseci
fuzz,istina je to,ali ako bude "cutao" ,nastavice se isto s***** i jos vise ce se osiliti,kad vidi da mu niko nista ne moze/ne zeli uciniti...

edit:ana... promeni poruku ,napisao si "podlaktice" umesto "podkolenice" ;)
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: jedno pravno pitanje17.12.2007. u 23:48 - pre 199 meseci
Citat:
anakin14:
sad mi trebaju pravni saveti a da nisu od advokata posto je i njemu u interesu da ga tuzim jer radi na procenat. Hocu objektivnost!

Slažem se da će ti advokat predstaviti stvari tako da te ubedi u to da ga angažuješ; međutim, tvoj prijatelj sudija (kog si pominjao) ne radi na procenat, i njemu bi trebalo da veruješ.

Citat:
anakin14:
a on je kvalifikovan samo za posao koji bi tada izgubio, a kamoli u selu

Nije tačno, ima poslova za koje ne treba kvalifikacija. Pomenuo sam vukljanje džakova, a tek na selu ih ima koliko voliš (da kopa njivu, npr.). Naravno, lepše je nositi uniformu i iživljavati se, ali ko mu je kriv.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
79.101.148.*



+363 Profil

icon Re: jedno pravno pitanje17.12.2007. u 23:55 - pre 199 meseci
Citat:
anakin14: Advokat kaze : ti mozes da dobijes u najboljem slucaju 1000000 din a on gubi posao.

Posteno.

Citat:
Sa obzirom da sam svestan da on ako izgubi posao to je kraj njegove karijere i (mozda) unistavanja zivota njegove porodice
U slucajevima otmica se cesto desava da se zrtva zblizi sa otmicarem i da pocne da saoseca zbog njegovih problema a u stvari zaboravlja da je ona zrtva i da njoj zivot ugrozen. Ovde je primetno slicno razmisljanje. Pa trebao je da on razmislja o posledicama po svoju porodicu a ne ti. Ti si ostecena strana. Ako ces da brines za gladnu decu u Etiopiji na svoju stetu, onda zaboravi na tuzbu jer si ili lud ili imas neke moralne principe koji te sprecavaju da se uklopis u ovaj sistem koji funkcionise kod nas.



Citat:
covek zivi u selu sto je jos gore (ovo samo napisao zato sto je i u gradu tesko doci do posla bez kvalifikacije a on je kvalifikovan samo za posao koji bi tada izgubio

Svaka shusha danas moze zavrsiti kurs od 6 meseci za policajca(znam primere poluretardiranih iz mog grada koji jesu). Ako zici na selu verovatno ima zemlju. Nek je obradjuje.

Citat:
Po meni on treba po dzepu da se udari, pa ako i treba i toliko koliko kaze advokat, 2 godine nek radi za dzabe, ali ne da gubi posao

Ti bi i jare i pare: "Gospodine sudija, nemojte dopustiti da mu oduzmu posao. Samo ga novcano kaznite. Ima zenu i decu. Mora misliti na njih". A da je tvoje dete u pitanju i da mu je ostalo npr. invalid? I tada bi tako razmisljao?

Ako hoces pravnu drzavu onda treba da molis da se krivcu oprosti? Ajde da ih prvi put uopste ne kaznimo vec da im damo drugu sansku, a troskovi lecenaj ce na teret drzave. A o poverednju ostalih gradjana u sistem na osnovu takvih primera necemo raspravljati jer ima bitnijih problema u drustvu.

Imam svoje misljenje o takvima kao ti, ali necu ga izreci. U najblazem smislu kukavice...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.ADSL.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: jedno pravno pitanje18.12.2007. u 00:03 - pre 199 meseci
Citat:
anakin14: Advokat kaze : ti mozes da dobijes u najboljem slucaju 1000000 din a on gubi posao. Sa obzirom da sam svestan da on ako izgubi posao to je kraj njegove karijere i (mozda) unistavanja zivota njegove porodice, covek zivi u selu sto je jos gore (ovo samo napisao zato sto je i u gradu tesko doci do posla bez kvalifikacije a on je kvalifikovan samo za posao koji bi tada izgubio, a kamoli u selu) , e sad meni je nanesena itekako i nematerijalna i materijalna steta. Po meni on treba po dzepu da se udari, pa ako i treba i toliko koliko kaze advokat, 2 godine nek radi za dzabe, ali ne da gubi posao, jer ce udarcem po dzepu da nauci lekciju, a zadrzace posao. To bi bilo moje misjenje, sad mi trebaju pravni saveti a da nisu od advokata posto je i njemu u interesu da ga tuzim jer radi na procenat. Hocu objektivnost!


Cekaj, da rekapituliram :)
Ti si ubedjen da slucaj sigurno dobijas. Pandur je na kolenima. Ali ti se brines za porodicu tog policajca...troje dece i to...i mislis da je najbolje resenje da on radi 2 godine bez plate :)
Pa onda bolje da ide u zatvor, da jede za dz.

A ako trazis "objektivan pravni savet" na forumu, kraj drugara sudije, onda...jbg...
Moja procena je da ti neces dobiti milion dinara i da on nece dobiti otkaz, kao sto sam ti uostalom vec i rekao.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
89.216.232.*



+137 Profil

icon Re: jedno pravno pitanje18.12.2007. u 00:08 - pre 199 meseci
Da ne ispadne da ja hocu tih famoznih milion dinara, to je citat advokata koji sam dva puta naveo, dakle ja: 1000000 on: otkaz . To je verzija jednog advokata a ima ih... i to verovatno da me navuce da on preuzme slucaj. Medjutim i sudija - majka mog drugara , se slozila sa tim i rekla isto da je to NAJBOLJI slucaj za mene a NAJGORI za njega. A mene interesuje NAJVEROVATNIJI ISHOD?
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: jedno pravno pitanje18.12.2007. u 00:12 - pre 199 meseci
Najverovatniji ishod?!? Covece nisi mi jasan, mislio sam da si postavio ovu temu sa namerom zadovoljenja pravde ali sad vidim da ni ti ne znas sta hoces.
Prebio te pandur? Slomio kosti, kontuzija? Osecas se ponizenim i onda povrh svega trazis najverovatniji ishod?

Najverovatnije da price nije ni bilo.
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
89.216.232.*



+137 Profil

icon Re: jedno pravno pitanje18.12.2007. u 00:15 - pre 199 meseci
Ma nije ni bilo nego mi je dosadno pa izmisljam... To da ne znam sta hocu ZNAM i ja, uplasen sam malo, pitam vas sta moze da se desi, odkud znam, ja ga tuzim a mene posle biju ponovo, a i ovo da se saosecam sa njim kao zrtve sa otmicarima mozda je i tacno.Jednostvano pretrpeo sam stres i sad ne znam sta da radim. A ako mi bas ne verujete okacicu skenirani nalaz lekara.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: jedno pravno pitanje18.12.2007. u 00:17 - pre 199 meseci
1) Tuzices pandura i boriti se svim snagama da ga stigne sto gora kazna za taj cin.
2) Zaboravices na sve i nerado se secati odluke.
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
89.216.232.*



+137 Profil

icon Re: jedno pravno pitanje18.12.2007. u 00:20 - pre 199 meseci
Hvala.Svaki savet mi znaci.
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.ADSL.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: jedno pravno pitanje18.12.2007. u 00:21 - pre 199 meseci
Jedino da ti svi zajednicki kao forum pruzimo garancije ishoda slucaja. Pa ako ne bude tako - tuzis nas.
Najbolju procenu ishoda ti moze pruziti neki sudija, koji je ili sudio slicne slucajeve ili ih je susretao u komunikaciji sa kolegama.
A procene laika si vec dobio, ali ti se ne svidjaju.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
89.216.232.*



+137 Profil

icon Re: jedno pravno pitanje18.12.2007. u 00:26 - pre 199 meseci
Vi kao da ja vas napadam? Ko je rekao da mi se ne svidjaju,upravo sam se zahvalio. Nije mi se svidelo samo ono nece VISE da me maltretiraju u najboljem slucaju. Mislim da je to pogresna procena. Kad bolje razmislim pored pravnih znace mi i saveti laika. Samo zelim da cujem sta ljudi misle o ovome. Moja porodica,moja zena,moji drugari svi misle da treba da ga tuzim, a ne treba da ga se plasim i da sam BUDALA i da mora da me je i u glavu sutnuo kada se SAOSECAM sa njim . Ja sam samo zeleo da cujem sta siri krug ljudi misli,i zadovoljan sam. U svakom slucaju hvala.
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.ADSL.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: jedno pravno pitanje18.12.2007. u 00:41 - pre 199 meseci
Nemas ti sta da saosecas sa njim. Cinjenica je da idioti mogu da imaju decu, i kako stvari stoje tako ce jos dugo biti :)
E sad, sama cinjenica da neki idiot ima dete, ne oslobadja istog od bilo kakve odgovornosti.
Znaci kao sto ti Dalibor rece, mozes ili da pokusas to da isteras do kraja ili da odustanes. Ako se odlucis na ono prvo, a posto vidim da si pod stresom, budi svestan da ce i taj proces biti stresan.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
89.216.223.*

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: jedno pravno pitanje18.12.2007. u 02:57 - pre 199 meseci
Ček malo. Nisam pravnik, ali koliko znam, postoji suđenje po službenoj dužnosti, a postoji i privatna tužba. U prvom slučaju, nema tu nikakve odštete, već postoji minimalna i maksimalna kazna za to delo koje je on učinio, a koju će on dobiti (ako se dokaže da se desilo to što ti pričaš) zavisi od mnogo faktora kao što su raspoloženje sudije, ugled tog policajca, tj. njegovi raniji postupci, ocena njegovog komandira, svedočenja... tako da ne postoji najverovatniji ishod, jer svaki slučaj je slučaj za sebe. E sad, ti možeš ako hoćeš na osnovu privatne tužbe dodatno da tražiš odštetu za nanete povrede, pretrpljen strah, nemogućnost da obavljaš posao... itd. Dakle, ti možeš ako hoćeš da prijaviš slučaj, a kada te pitaju da li želiš da tražiš odštetu, odgovoriš negativno. Naravno, možda i grešim, ali mislim da ovako ide.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.dip0.t-ipconnect.de.



+10255 Profil

icon Re: jedno pravno pitanje18.12.2007. u 09:57 - pre 199 meseci
Anakin, poslušaj savet što će ti čiča dati:

1. O porodici policajca treba da brine policajac, a ne ti. Nikad više nemoj da misliš na njegovu porodicu.
2. Ako taj policajac dobije otkaz - uradio si dobro delo: ne zbog osvete, već si potencijalno preventivno sprečio fizičko maltretiranje svojih drugova, sugrađana a možda i svoje dece.
3. Imaš pravo na moralno i materijalno zadovoljenje. Misli o sebi i svojim pravima.

Jedno ne znam: da li bi zaista uspeo na sudu, ali imeš već komentara i o tome.

A evo kontrasta. Odgovori na pitanja:
Da li je policajac mislio na tebe dok te je šutirao ? Da li se zabrinuo da ti ne polomi zube, vilicu, rebra, ili nedajbože da te šutnuo u jaja da ostaneš bez dece? Da li su ona dvojica mislila na tebe dok te je onaj jedan maltretirao. Šta je mislio načelnik? Da smo i dalje u 19 veku.

AKO IMAŠ KINTE, ŽIVACA, VREMENA I PODRŠKU PORODICE TUŽI GA! URADIĆEŠ DOBRO DELO. ODSTRANIĆEŠ DEO "KANCERA" U POLICIJI U TVOM GRADU. DOBIĆEŠ ZADOVOLJENJE NA KOJE IMAŠ PRAVO.

A uvek možeš da se obratiš medijima, to će ti svakako pomoći.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Borovic
Stefan Borovic
Beograd

Član broj: 80154
Poruke: 204
*.eunet.yu.

Jabber: borovic@elitesecurity.org


Profil

icon Re: jedno pravno pitanje18.12.2007. u 11:30 - pre 199 meseci
Tvoja priča mi izgleda vrlo sumnjivo... Prvo, delo teške telesne povrede se goni po službenoj dužnosti (ex oficio) hteo to ti ili ne! Gledaj to na sledeći način... Ako ubiješ čoveka, tužba će biti podignuta želela to porodica žrtve ili ne.
Hm...

Citat:
stanicu da se zali iz koje je isteran

Prvo, na koji način si isteran iz stanice?

Citat:
Decko je otisao u bolnicu i konstatovan

Šta si odgovorio dežurnoj patroli u Urgentnom Centru kad su te pitali šta ti se desilo (to je njihova zakonska obaveza) ?

Citat:
Dosli su policajci i insistirali da dodje u stanicu

Gde su došli policajci i na osnovu čega su insistirali da dođeš?

Citat:
gde je pritom rekao da nece da tuzi i ide kuci, njima je to bilo dovoljno te ga

Oni sami znaju da to ne zavisi od tebe, šta tu ima da im bude dovoljno?!

A pre svega, šta je prethodilo nasrtanju policajca na tebe? Gde i kad se dogodio incident?

P.S. Lažno moralisanje te neće učiniti plemenitim u očima drugih, ma koliko se ti tome nadao! Sve najbolje!

n
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
89.216.232.*



+137 Profil

icon Re: jedno pravno pitanje18.12.2007. u 11:37 - pre 199 meseci
to za gonjenje po sluzbenoj duznosti nisam znao.
iz stanice sam isteran sa - aj bezte kuci.
odgovorio sam u urgentnom da me je bio policajac, oni su napisali povredjen u sukobu sa policijom
dosli su u bolnicu dok sam cekao ortopeda da dodje a samo su insistirali da dodjem, kao da se dogovorimo.
incident se dogodio na ulici u pola 4 i prethodilo je njegovo guranje i recenica "mars svi kuci" nasta sam ja rekao "gospodine prekoracenje ovlascenja mogu li da dobijem vasu legitimaciju" a posla toga znate sta je bilo.
p.s. stvarno mi nije motiv da budem plemenit u ocima drugim,vec samo ne znam jos sta da radim, rekao sam vec da imam veliki pritisak okoline koji mi govore da tuzim oplicajca.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: jedno pravno pitanje18.12.2007. u 11:43 - pre 199 meseci
Citat:
anakin14: incident se dogodio na ulici u pola 4 i prethodilo je njegovo guranje i recenica "mars svi kuci" nasta sam ja rekao "gospodine prekoracenje ovlascenja mogu li da dobijem vasu legitimaciju" a posla toga znate sta je bilo.

Vidis ja to panduru u Srbiji ni lud ne bih rekao.
Davno sam shvatio kako pravda funkcionise u Srbiji, nisam nastradao kao ti ali sam izvukao pouku jos pre 10-15 godina.
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
89.216.232.*



+137 Profil

icon Re: jedno pravno pitanje18.12.2007. u 11:46 - pre 199 meseci
Koliko znam, a potvrdili su mi da sam upravu to je tvoje pravo da mu trazis legitimaciju i kad ti trazi licnu kartu a kamoli kada te gura i dere se na tebe.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: jedno pravno pitanje18.12.2007. u 11:48 - pre 199 meseci
Citat:
anakin14: Koliko znam, a potvrdili su mi da sam upravu to je tvoje pravo da mu trazis legitimaciju i kad ti trazi licnu kartu a kamoli kada te gura i dere se na tebe.

Znaci ti i par ortaka u pola 4 ujutro caskate o ekonomiji i dodje pandur i iz cista mira pocne da se dere na vas i gura uz povike mrs kuci? Hmmmm...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.dip0.t-ipconnect.de.



+10255 Profil

icon Re: jedno pravno pitanje18.12.2007. u 11:53 - pre 199 meseci
Nigde u svetu nije tek tako - tužiti policajca i dobiti ga na sudu. Ovo su jako ozbiljne stvari, i zdravstveno (po tebe) i pravnički a i društveno. Vidim, mlad si dečko, pa pretpostavljam da možda i dalje živiš sa roditeljima i da su još uvek, hvala bogu živi.
Znaju li oni za sve ovo ? Imaš li njihovu podršku ? Imaš li u široj familiji ili među kućnim prijateljima nekog ko bi ti pomogao ? Pazi, "Ne može šut sa rogatim". Nećeš moći sam, veruj mi.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: jedno pravno pitanje

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 12505 | Odgovora: 60 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.