Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Lg klima sa inverterom Cemu to sluzi??????

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Lg klima sa inverterom Cemu to sluzi??????

[ Pregleda: 9771 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sumarius
Dejan kuzmanovic
Radnik u Trgovini.
Debeljaca.

Član broj: 96468
Poruke: 22
*.3dnet.co.yu.



Profil

icon Lg klima sa inverterom Cemu to sluzi??????21.12.2007. u 18:50 - pre 198 meseci
Imam ugradjen model lg 12 -ticu sa inverterom kupljen za lokal i iskljucivo za grejanje ali...
do 0 stepeni spoljasne temperature jos radi i nagura oko 19-20 stepeni unutra,cim su poceli ovi hladniji dani skoro da duva hladno.proveren je gas ima dovoljno,po recima servisera deo snage odlazi na grejanje spoljasnje jedinice i njeno odmrzavanje tako da u sustini sto je hladnije slabije ce da greje.....e sad zasto se to prodaje kao klima koja moze da greje do -14 stepeni a na -1 nevredi nicemu?Klima je placena 45000 dinara pa jer moguce da je to bacen novac?ili je samo Lg los kao uredjaj ili je mozda neispravan?
hvala unapred na pomoci!!!
You Dont Know The Power Of A Dark Side!!!!
 
Odgovor na temu

frigo servis bata
vrsac

Član broj: 57285
Poruke: 429
91.143.219.*



+1 Profil

icon Re: Lg klima sa inverterom Cemu to sluzi??????21.12.2007. u 23:45 - pre 198 meseci
LG inverter nije krs nego jedna od boljih klima kontaktiraj ovlasceni servis tj.centralni servis da vidimo sta ce oni da ti kazu....Da i koje je velicine lokal,Pozdrav
 
Odgovor na temu

Sumarius
Dejan kuzmanovic
Radnik u Trgovini.
Debeljaca.

Član broj: 96468
Poruke: 22
*.3dnet.co.yu.



Profil

icon Re: Lg klima sa inverterom Cemu to sluzi??????23.12.2007. u 01:49 - pre 198 meseci
e ovako zvao sam ih rekli su da su imali takve prituzbe i da izgleda da treba tako da radi.....samo da podsetim rekao sam im da duva skoro hladno,temperatura u prostoriji je 13 stepeni a lokal je nesto manje od 60 kvadrata....ja znam da ona ne moze da podigne tamo temperaturu na vise od 20 stepeni ili slicno ali ...ona skoro da duva hladno ...i jednostavno ona negreje...servis iz beograda sam pozvao ...garanciju nisu hteli da priznaju posto oni nisu ugradili..a serviser je od oka ne pipnuvsi klimu rekao da joj treba gas i da je punjenje 75 eura...ja sam pozvao servis koji godinama ugradjuje za nas klima uredjaje i ugradili su klima da nezna im se broj...proverili su gasa ima dovoljno....eto to bi bilo to...

You Dont Know The Power Of A Dark Side!!!!
 
Odgovor na temu

frigo servis bata
vrsac

Član broj: 57285
Poruke: 429
91.143.219.*



+1 Profil

icon Re: Lg klima sa inverterom Cemu to sluzi??????24.12.2007. u 21:01 - pre 197 meseci
Aj onda ovako.Taj sto ti je rekao da ima dosta gasa pitaj ga koliki je pritisak koji je ocitao na tvojoj klimi,a ja cu da ti kazem da treba da bude preko 35 bara i da jako mali broj majstora ima manometre za taj gas a obicni manometri su do 30 bara pa da vidimo dalje.Ili ovako,ako mozes da pridjes spoljnoj jedinici i dohvatis cevi koje idu iz klime te na njima izmeris sa nekim digitalnim termometrom temperaturu koja treba da bude preko 50 stepeni celzijusa i ako ima tada klima ne moze bolje da greje.Ili na izlazu iz unutrasnje jedinice izmeri to sto dava koliko je trebalo bi da je min.35 stepeni vazduh pa na vise ako je toliko tvoja klima ne moze bolje da greje tj.verovatno izolacija na lokalu nije ok,ili se cesto otvaraju vrata pa ne moze da postigne temperaturu...
 
Odgovor na temu

Sumarius
Dejan kuzmanovic
Radnik u Trgovini.
Debeljaca.

Član broj: 96468
Poruke: 22
*.3dnet.co.yu.



Profil

icon Re: Lg klima sa inverterom Cemu to sluzi??????25.12.2007. u 10:40 - pre 197 meseci
Po recima servisera unutra ima 4 bara ili tako nesto nemoj me uzimati za rec cev sam pipnuo e sad da li ima 50 stepeni to ne znam ali mlake su tj oseti se da je toplo ali...ti kad stavis ruku ispred klime ti ne osetis da duva toplo skoro je hladno ili tek malo mlako u svakom slucaju hvala ti na pomoci morace da ipak se odnese to u servis ili ne znam....
You Dont Know The Power Of A Dark Side!!!!
 
Odgovor na temu

kuza
petar kuzmanovic
C:\Program Files\P\Ja.exe

kuza
Član broj: 24269
Poruke: 161
77.46.226.*

Sajt: www.yahoo.com


Profil

icon Re: Lg klima sa inverterom Cemu to sluzi??????25.12.2007. u 21:57 - pre 197 meseci
Pogresno ti je objasnjeno....bez invertera klima moze da hladi do -5 (po specifikacijama,mada u praksi moze i na nizoj temp.)
Ako posedujes inverter ,spoljna temperatura je nebitna!Klima uredjaj radi na principu odvodjenja toplote,pogresio si u jednoj stvari a to je sto si uredjaj platio tolike pare a nisi zvao ovlasceni servis!Ne znam odakle si mozda ti mogu pomoci jer u jedno sam siguran da taj uredjaj mora da greje!!!Radio sam u centralnom ovlascenom servisu tako da iz bilo kog grada ti mogu dati kontakt od mojih prijatelja!tj. podservisera
Bilo bih glupo da ti objasnjavam koji su moguci kvarovi i uzroci jer niti imas sa cime da proveris niti posedujes dovoljno znanje u toj oblasti!

Nista Nije Sigurno...Osim toga da je sve Nesigurno...
 
Odgovor na temu

frigo servis bata
vrsac

Član broj: 57285
Poruke: 429
91.143.219.*



+1 Profil

icon Re: Lg klima sa inverterom Cemu to sluzi??????25.12.2007. u 22:30 - pre 197 meseci
Zovi servis tj uvoznika i neka ti poprave tu klimu pa plati popravku,ovako mozemo do sutra....To sto je rekao 4 bara nema veze sa zivotom i ne moze na grejanju taj pritisak da bude.Ako je gas r410 a unutra pritisak 4bara temperatura gasa je daleko u minusu ne znam napamet tacku isparenja znam da treba da bude oko 8 bara na hladjenju tj tacka isparenja je tada oko +5.Ponavljam na grejanju pritisak gasa sa r22 treba da bude od 20-25bara,a sa r410a preko 35bara....
 
Odgovor na temu

Sumarius
Dejan kuzmanovic
Radnik u Trgovini.
Debeljaca.

Član broj: 96468
Poruke: 22
*.3dnet.co.yu.



Profil

icon Re: Lg klima sa inverterom Cemu to sluzi??????28.12.2007. u 12:01 - pre 197 meseci
ok !!!!nemoj da me bijete !!!hvala na pomoci !!pozvacu ovog servisera pa nek on procita sta ste napisali ,mozda ce moci on bolje da objasni,a rekao sam da me ne uzimate za rec za 4 bara ....eh da i zaboravio sam da je izmereno koliko je temperatura koju daje unutrasnja jedinica a to je 18stepeni
You Dont Know The Power Of A Dark Side!!!!
 
Odgovor na temu

frigo servis bata
vrsac

Član broj: 57285
Poruke: 429
91.143.219.*



+1 Profil

icon Re: Lg klima sa inverterom Cemu to sluzi??????28.12.2007. u 17:31 - pre 197 meseci
Ja sam juce montirao jednu Lg inverter radi ko grom.
 
Odgovor na temu

Pajapatak
Srbija,Bgd

Član broj: 26601
Poruke: 789
77.46.216.*

Sajt: www.frigoservis.rs


+10 Profil

icon Re: Lg klima sa inverterom Cemu to sluzi??????29.12.2007. u 23:28 - pre 197 meseci
I ja sam skoro jednu namontirao LG-inverter i radi sasvim OK.
4 bara je malo za R410 a to je merio kada je klima u modu hladjenja.Dopunite je i vidite sta ce onda biti.
Serviser rashladne tehnike
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Lg klima sa inverterom Cemu to sluzi??????

[ Pregleda: 9771 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.