Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Đavolja varoš prva na listi sedam svetskih čuda prirode

elitemadzone.org :: MadZone :: Đavolja varoš prva na listi sedam svetskih čuda prirode

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 79839 | Odgovora: 53 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
91.150.124.*



+130 Profil

icon Đavolja varoš prva na listi sedam svetskih čuda prirode24.12.2007. u 22:58 - pre 198 meseci
Djavola Varos zauzela je večeras prvo mesto u svetu po broju glasova od 170 predloženih kandidata.
http://www.blic.co.yu/kultura.php?id=24601
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-217-84.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Đavolja varoš prva na listi sedam svetskih čuda prirode24.12.2007. u 23:42 - pre 198 meseci
ti "stupici" su "djavolja varos"??pff
Citat:
Đavolja varoš prva na listi sedam svetskih čuda prirode
Autor: FoNet | 24.12.2007 - 22:32



Prirodni spomenik Đavolja varoš zauzela je prvo mesto u svetu na listi za izbor sedam svetskih čuda, saopstila je večeras Turistička organizacija opštine Kuršumlija.

Kako je u izjavi za FoNet rekao direktor Turističke organizacije opštine Kuršumlija Radovan Tanasković, prirodni spomenik Đavolja Varoš zauzela je večeras prvo mesto u svetu po broju glasova od 170 predloženih kandidata.

"Očekivali smo da se nađemo na listi od 21 predloga od kojih bi se izabralo pobedničkih sedam predloga, ali smo mogli samo da sanjamo da budemo na prvom mestu samo nekoliko dana pošto je ovaj atraktivni prirodni spomenik ušao u uži izbor za sedam svetskih fenomena prorode. Mislim da je ovo najbolji način da se o turističkim potencijalima Srbije čuje u svetu", rekao je Tanasković i dodao da se glasanje i dalje nastavlja do formiranja konačne liste.

Na listi se nalazi 170 predloženih prirodnih spomenika iz celog sveta na internet sajtu www.new7wonders.com a glasa se sa putem ineterneta.
Akciju za izbor sedam svetskih čuda prirode pokrenula je agencija Bernarda Vebera iz Švajcarske.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Đavolja varoš prva na listi sedam svetskih čuda prirode24.12.2007. u 23:46 - pre 198 meseci
Hehe... a šta si očekivao? Od sumraka do svitanja?
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-217-84.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Đavolja varoš prva na listi sedam svetskih čuda prirode24.12.2007. u 23:51 - pre 198 meseci
pa 1. mesto "7 svetskih cuda prirode"...mislim...ima i vecih "cuda" ...sve mi ovo mirise [da ne kazem smrdi],da je neki klinac napravio skriptu koja automatski salje "glas" za "djavolju v." ;)
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
91.150.124.*



+130 Profil

icon Re: Đavolja varoš prva na listi sedam svetskih čuda prirode24.12.2007. u 23:56 - pre 198 meseci
Citat:
Horvat:...sve mi ovo mirise ,da je neki klinac napravio skriptu koja automatski salje "glas" za "djavolju v." ;)

Mislis neki "djavo"..
 
Odgovor na temu

qazqaz

qazqaz
Član broj: 138871
Poruke: 65
91.150.118.*



+15 Profil

icon Re: Đavolja varoš prva na listi sedam svetskih čuda prirode24.12.2007. u 23:59 - pre 198 meseci
ovde mozete glasati:

http://www.new7wonders.com/nat...e/c/DavoljaVarosRockFormation/


ko zna, mozda Đavolja varoš bude bolja od konkurenata (pogledajte konkurenciju )
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-217-84.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Đavolja varoš prva na listi sedam svetskih čuda prirode25.12.2007. u 00:08 - pre 198 meseci
Citat:
waikiki: Mislis neki "djavo"..

ha ha ha

ontopic:cek,glasanje uopste nije ni zavrseno??pa koji k. su onda objavili u novinama da su zauzeli 1. mesto??nije to zadnji krug eurovizije i da imaju 12 poena vise od sledeceg "takmicara" ,pa da mogu reci,PRVI SMO

edit:sajt je inace sprdnja,pominju se "nova" svetska cuda,pa uvrste tu i koloseum i taj mahal i druge...mislim...nek se odluce

edit2:gde naci "top 10" nature nominees?
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12849



+4784 Profil

icon Re: Đavolja varoš prva na listi sedam svetskih čuda prirode25.12.2007. u 00:10 - pre 198 meseci
Pa naravno da su pozurili da objave, nece valjda da cekaju da se promeni situacija sa glasovima...
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-217-84.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Đavolja varoš prva na listi sedam svetskih čuda prirode25.12.2007. u 00:14 - pre 198 meseci
dobro da nisu prvo objavili vest "djavolja varos je uvrstena u glasanje za 7 svetskih cuda prirode" i ispod sitnim slovima "moguce je bilo sta prijaviti od strane bilo koga"...debilana
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
91.150.124.*



+130 Profil

icon Re: Đavolja varoš prva na listi sedam svetskih čuda prirode25.12.2007. u 00:31 - pre 198 meseci
Citat:
Horvat: pa 1. mesto "7 svetskih cuda prirode"...mislim...ima i vecih "cuda" ...

Pa iskreno, konkurencija u evropi i nema nista zanimljivije.
predlozi iz evrope: http://www.new7wonders.com/nature/en/nominees/europe/
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-217-84.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Đavolja varoš prva na listi sedam svetskih čuda prirode25.12.2007. u 01:41 - pre 198 meseci
nije evropa citav svet ;)
 
Odgovor na temu

tune

Član broj: 1213
Poruke: 402



+87 Profil

icon Re: Đavolja varoš prva na listi sedam svetskih čuda prirode25.12.2007. u 09:27 - pre 198 meseci
Citat:
waikiki: Pa iskreno, konkurencija u evropi i nema nista zanimljivije.


Jok bre!
Ako nas kandidat pobedi imace evidence (in esse) da nas opet satanizuju.

 
Odgovor na temu

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
77.46.250.*



+141 Profil

icon Re: Đavolja varoš prva na listi sedam svetskih čuda prirode25.12.2007. u 10:01 - pre 198 meseci
Ej ljudi, citam vas i ne mogu da verujem kakvi ste!!! A posle se svi zalite na Srbiju kako je ovakva ili onakva, a u stvari sve je to do ljudi koji zive u njoj.

Hajde da pukusam da vam objasnim neke stvari, mozda se predomislite i mislite drugacije Mislim da sU 07.07.2007 god. pocele nominacije za sedam svetskih cuda prirode. Od tad svi su mogli da nominuju sta su zelili i koga su hteli (cak i samog sebe ako se smatrate "debilanom" ). Nominacije toliko ne uticu na to dal' ce neko uci za izbor ili ne, nego postoji komisija koja to odredjuje. Igrom slucaja (a i nasom srecom) tu se uvrstila i Djavolja Varos. Izabrani su oko 200 (nisam siguran, ali mislim da je 221) prirodnih svetskih cuda za koje se glasa do 31.12.2008. gde u sledeci krug ulaze 21 kandidat. U 2009. godini se glasa za 7 prirodnih svetskih cuda. Tako da Dj. Varos nije zauzela 1. mesto nego je trenutno na 1. mestu.

U stvari, ovo sve nije ni bitno, nego ja se pitam, kako mozete tako da razmisljate? Nije valjda da nikom nije stalo da i Srbija ima kandidata. Mozda ste i u pravu da ona ne zasluzuje prvo mesto, ali sve to zavisi od glasanja. A posto je i glasanje skoro pocelo, moze i od ostalih kandidata da se ocekuje da se priblize nasem fenomenu.

Druga stvar, pitam se da li je i neko od vas koji ste ovo komentarisali bio da poseti Dj. Varos? I na osnovu cega posle izvodite te vase zakljucke da ona ne treba da bude medju 7 svetskih cuda. Zar nije cudo da se erozijom zemljista stvaraju takve figure na cijim vrhovima ostane kamen? A jos kad pridjete figuri, izgleda kao da je na njoj neko uklesao milione malih takvih figurica.
Ma daaaaj, nemoj da ste smesni...

Meni je, iskreno, bas drago sto je Srbija dostigla jedno takvo mesto u Svetu. Valjda ce se posle ovoga konacno i razviti turizam kod nas i postati popularni u Svetu.
I ovom prilikom pozivam sve ljude dobre volje koji zele da pomognu Srbiji i Djavoljoj Varosi kako bi ostala na prvom mestu do kraja takmicenja. I mislim da bi mogi moderatori da ovu temu postave kao TOP, ili cak da u dogovoru sa TO Srbije postavi cak i baner na forumu.

Molim vas, nemojte mnogo komentarisati na ovu moju poruku, ja zaista zelim da barem nesto uspe u ovoj nasoj zemlji.

Pozz
qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Đavolja varoš prva na listi sedam svetskih čuda prirode25.12.2007. u 10:46 - pre 198 meseci
Pri tome nema šanse za neko preveliko varanje po pitanju glasanja i pravljenja "skripte" (kaže se skript, ne skripta, skripta je ono što se fotokopira i kupuje na fakultetima). Naime, da biste glasali morate da imate validnu email adresu na koju ćete dobiti jedinstveni link i onda dvoklikom na njega dajete svoj glas, tj. potvrđujete isti. E, sad, ako je neko uspeo da napravi skript koji parsuje email dobijen na mail server, pa onda skirpt koji simulira da si browser, i neka smo prvi. B)
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-217-84.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Đavolja varoš prva na listi sedam svetskih čuda prirode25.12.2007. u 11:09 - pre 198 meseci
znam sta je skripta :) ,a ako cemo jos pravilnije nije skript,vec script

a i verovatno ima "vecih cuda prirode" u srbiji :)

a to sto kazes da se zavrsava tek 2009. jos vise potvrdjuje moju stavku kako je ovo debilan clanak ;),sad fali da svaki put kad promeni poziciju i vrati se na 1. mesto pisu o tome...
 
Odgovor na temu

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
77.46.250.*



+141 Profil

icon Re: Đavolja varoš prva na listi sedam svetskih čuda prirode25.12.2007. u 11:42 - pre 198 meseci
Izgelda da si ti vece cudo prirode sto si se uopste i rodio

Dobro, bez vredjanja molim, to je zabranjeno... Hajde, mogu da se slozim da clanak nije bas napisan kako treba, ali to je posao novinara. A ja mislim da na ovu temu ne bi trebali da komentarisemo kako je clanak napisan, vec kako da pomognemo da i ostane na prvom mestu

A sto se tice drugih prirodnih cuda, bas bih voleo da vidim i cujem koji su to. Jos jednom da te pitam: "da li si bio u Djaovljoj Varosi pa tako pises?" A ako postoje druga prirodna cuda u Srbiji a nisu nominovana, to je stvar ljudi koji se toliko zalazu za nasa cuda po Srbiji da budu vidjena i posecena od strane drugih u svetu...
qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
*.ev.co.yu.



+110 Profil

icon Re: Đavolja varoš prva na listi sedam svetskih čuda prirode25.12.2007. u 12:20 - pre 198 meseci
Uopste ne vidim da treba da se glozimo oko ovoga...

Umesto da sada iskoristimo priliku i sa marketingom skrenemo turiste koji ce krenuti na grcku na more sledece godine...
...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

dekibre
Dejan Mladenovic
Oslo, Norveska

Član broj: 21820
Poruke: 246
84.236.124.*

Sajt: dekibre.on.w802.net/index..


+4 Profil

icon Re: Đavolja varoš prva na listi sedam svetskih čuda prirode25.12.2007. u 12:52 - pre 198 meseci
Upravo sam glasao za Djavolju Varos, mada nikada tamo nisam bio a voleo bih da to posetim. Licno bih predlozio iz Srbije jos i Kanjon reke Uvac mada nemam neku dobru sliku koju bih prilozio video sam par na netu koje su fenomenalne i to je mesto koje bih takodje voleo da posetim. Od predloga koje sam video ostale najvise bih voleo da vidim Capadociu u Turskoj.


You can fool some people sometimes,
But you can't fool all the people all the time. (Bob Marley)
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
91.150.124.*



+130 Profil

icon Re: Đavolja varoš prva na listi sedam svetskih čuda prirode25.12.2007. u 20:12 - pre 198 meseci
Pa ne moramo ostati na prvom mestu, dovoljno ce biti i sedmo. Jer biraju se sedam svetskih cuda prirode. Trenutno prvo mesto je dobar pokazatelj da ce se Djavola Varos naci u prvih 7. A vest o trenutnom prvom mestu ce zaintrigirati mnoge da posete ovo mesto... svi su izgledi da ce Djavola Varos postati prava turisticka atrakcija.
Na netu nema kvalitetnije (sa vecom rezolucijom) slike Djavole Varosi. Trazio sam, sve su sitne, nikakve.. Ako neko ima, nek okaci..
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.adsl.beotel.net.



+968 Profil

icon Re: Đavolja varoš prva na listi sedam svetskih čuda prirode25.12.2007. u 20:33 - pre 198 meseci
sure thing.
pa kada nagrnu turisti u Kuršumliju a oni imaju cca 5 ležajeva, ili tako nekako...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Đavolja varoš prva na listi sedam svetskih čuda prirode

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 79839 | Odgovora: 53 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.