Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem sa odzakom

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: problem sa odzakom

[ Pregleda: 4924 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ddrazenn
Profesor

Član broj: 167223
Poruke: 3
80.74.160.*



Profil

icon problem sa odzakom25.12.2007. u 01:09 - pre 198 meseci
Dobar dan! Imam "mali" problem sa odzakom. Radjen je samotnim cevima fi200 oblozenim mineralnom vunom i betonskim blokovima (plastom). Posle mesec dana lozenja curi na vise mesta, a pri dnu je poceo i pucati po jednom sastavu, a vidi se i uspravna linija po jednom bloku. Interesuje me da li moram odmah da ga celog dodatno izolujem i oblazm ciglom i da li mozda moram da ga vezujem da ne bi pao? Hvala unapred
 
Odgovor na temu

IvoD
Ivo Dimitrijević
Beograd

Član broj: 123450
Poruke: 182
91.148.114.*

Sajt: yt1r.weebly.com


+4 Profil

icon Re: problem sa odzakom25.12.2007. u 09:37 - pre 198 meseci
Koristi pretragu, bilo je već, al' ajde:
ako je vrh dimnjaka ''propisno'' postavljen, ako si koristio ''vunu'' (a ne mineralno uže) za oblaganje cevi pri stavljanu u oplatu (''ciglu''), ako zagreješ dimnjak tako što ćeš otvoriti sve klapne dok izgori prva vatra i ako majstori nisu bili fušeri, onda se obrati tržišnoj inspekciji i zahtevaj da ti proizvodjač vrati pare i nadoknadi štetu.
 
Odgovor na temu

Ivan 89

Član broj: 264550
Poruke: 320
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: problem sa odzakom03.01.2012. u 20:50 - pre 149 meseci
Imam jedan problem a on glasi ovako
Tacno ispod odzaka kroz zid izbija garez i sve otpada sa zida malter, gips i vala ne znam sta sve nismo stavljali i nista malter probije a gips i sl se odlepi i otpadne sve sto je naneseno.
Dal postoji koje stedstvo da se nanese ili sta drugo sem rusenja komina i tog dela zida kako bi se to sprecilo.
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+292 Profil

icon Re: problem sa odzakom04.01.2012. u 09:30 - pre 149 meseci
samo novo zidanje pomaže, al onda postavi neli "topliji" odžak.
Izbaci iz upotrebe "štedišu" previše ohladi dim, a ne uštedi ti tolko ogreva da posle svake sezone zidaš novi odžak.
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

Ivan 89

Član broj: 264550
Poruke: 320
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: problem sa odzakom04.01.2012. u 21:09 - pre 149 meseci
Ne koristim stedisu i komin koristi smederevac sporet, sporet gori extra.
A sto se tice odzaka on je rusen i zidan nov sa cevima zasticen staklenom vunom i on ne pravi problem samo taj deo zida gde probija garez.
Videcu ako uspem sutra okaciti neku fotografiju kako to izgleda
 
Odgovor na temu

Ivan 89

Član broj: 264550
Poruke: 320
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: problem sa odzakom05.01.2012. u 19:34 - pre 149 meseci
Evo nekih slika






[Ovu poruku je menjao ivanneagic dana 05.01.2012. u 20:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+292 Profil

icon Re: problem sa odzakom05.01.2012. u 19:58 - pre 149 meseci
tu nešto nije odrađeno kako treba!
Imal "šešira" iznad cevi? u kakvom stanju su obšivi? jel stara ciglja ponovo upotrebljena?
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

Ivan 89

Član broj: 264550
Poruke: 320
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: problem sa odzakom06.01.2012. u 16:05 - pre 149 meseci
U pitanju je kuća na spratu loži se u prizemlju a problem se dešava na spratu.
Problem je bio od pre pa smo mislili da je komin u pitanju, bio je zidan sa ciglom pa smo ga srušili misleći da sa njega curi i sliva se na zid i sazidan je nov od blokova u koji se postavljaju šamotne cevi i naravno izolacija u bloku .
I mi smo mislili da je to prestalo kada smo malterisali taj deo zida (sa druge fotografije) već posle nekog vremena počele su da se pojavljivaju fleke kao da je neko isprskao namerno zid i polako su postajale sve veće i veće dok nije došlo do ovog kao na slici posle tri godine.
Inače komin nema nikakav šešir.
Neki kažu da nije malterisan u unutrašnjem delu zida gde prolazi dim pa da zato probija garež kroz njega a da nije komin u pitanju.
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+292 Profil

icon Re: problem sa odzakom07.01.2012. u 09:45 - pre 149 meseci
Citat:
ivanneagic: U pitanju je kuća na spratu loži se u prizemlju a problem se dešava na spratu.
Problem je bio od pre pa smo mislili da je komin u pitanju, bio je zidan sa ciglom pa smo ga srušili misleći da sa njega curi i sliva se na zid i sazidan je nov od blokova u koji se postavljaju šamotne cevi i naravno izolacija u bloku .
I mi smo mislili da je to prestalo kada smo malterisali taj deo zida (sa druge fotografije) već posle nekog vremena počele su da se pojavljivaju fleke kao da je neko isprskao namerno zid i polako su postajale sve veće i veće dok nije došlo do ovog kao na slici posle tri godine.
Inače komin nema nikakav šešir.
Neki kažu da nije malterisan u unutrašnjem delu zida gde prolazi dim pa da zato probija garež kroz njega a da nije komin u pitanju.

A dali je i postavljena cev? Bez cevi taj materijal je previse porozan pa malter ne pomaže.
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

Ivan 89

Član broj: 264550
Poruke: 320
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: problem sa odzakom07.01.2012. u 16:19 - pre 149 meseci
Da naravno postavljen blok u bloku šamotna cev i izolacija znam da je i za nešto korištena staklena voda ukoliko se dobro sećam , tako je odradjeno sve do zida a dalje zid nije diran.
U zidu gde prolazi dim je zidan sa ciglom i tu nema šamotne cevi jer to nismo ni dirali ništa, a tu izbija garež.
Buni me to što na kući imam tri odzaka jedan ni ne koristimo tako da ni ne pravi problem, drugi je prvo koristen za kaljavu pec a sad za sobnu pec za parno grejanje i on ne pravi problem a treci itekako je problem inace svi su zajedno zidani sa kućom pa samo u ovom ima neka greska koja pravi problem.
Dal postoji neka smesa neka tečnost ili neka varijanta kako bi se taj zid zaštitio izolovao da ne izbija ta garež.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: problem sa odzakom07.01.2012. u 22:17 - pre 149 meseci
Citat:
U zidu gde prolazi dim je zidan sa ciglom i tu nema šamotne cevi jer to nismo ni dirali ništa, a tu izbija garež.

Mislim da u ovom grmu leži zec...

1.Kako god znaš i umeš ustanovi da li se u odžaku stvara kondenzat ili "prokišnjava".
2.Jednom kada se u cigle/blokove upije ta crna,čađava tečnost stalno će izbijati i nema na svetu sredstva kojim ćeš to sprečiti.
3.Rušenje tog dela,ubacivanje/uzidavanje čistih,novih cigala/blokova.(to ti je i Horvat napomenuo)
4.Obezbediti da u odžak ne dospevaju atmosferske padavine.
5.AKO se stvara kondenzat,ustanoviti razlog i otkloniti ga.

Sve u svemu,pošto si već nazidao tzv"šidel",zahvat krpljenja je zaheban do zlaboga i nazad.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: problem sa odzakom

[ Pregleda: 4924 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.