Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

IP televizija kod nas?

[es] :: Digitalna Televizija :: IP televizija kod nas?
(TOP topic, by Cileinteractiv)
Strane: << < .. 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 316871 | Odgovora: 1207 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Gost




Profil

icon Re: IP televizija kod nas?13.03.2012. u 13:31 - pre 147 meseci
E4 (zabavni kanal iz sky uk paketa), Comedy central, Nickelodeon i Showtime (americki za filmove i serije).
To su extra kanali. Kakav bi to udarac bio konkurenciji...

To bi bila vest kada bi je video na Telekomovom sajtu.
A svaki dan ga posećujem , ali sve isto:

Hd music u prekidu, Valjevo više nije u ponudi, Tv Sunce jeste, Duga se gasi itd... Wow


 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: IP televizija kod nas?13.03.2012. u 14:27 - pre 147 meseci
Takodje sto se tice i decijih kanala. Mene ne zanimaju, ali ovaj Disney XD i Disney Ch. su maltene isti kanali sa istim serijama i stvarima. Drugo je bilo kad smo mi imali Fox Kids (Disney XD sada) recimo, secam se da sam ga kao klinac voleo vise i od Cartoon Networka. Ovo sad nema veze ni sa klasicnim Disneyem ni sa Fox Kidsom. Jedini kanal koji zaista daje crtane filmove Disneyeve produkcije i koji je stvano za decu je Disney Cinemagic. Daje i one klasicne crtace i animirane serije koje smo mi gledali i ove neke novije, ali brate za njega mozes da kazes da je deciji kanal. Mogu komotno da izbace ovaj Disney Junior i XD i da ostave samo Disney Ch i da ubace Cinemagic. Valjda je bolje (bar ja tako mislim) da nam deca rastu uz neke prave disneyeve serije a ne uz neke novije verzije teletabisa i sta ti ja znam.
 
Odgovor na temu

supdej

Član broj: 273008
Poruke: 49
*.dynamic.stcable.net.



+3 Profil

icon Re: IP televizija kod nas?13.03.2012. u 17:42 - pre 147 meseci
e kad bi ubacili sky kanale to bi bio pravi pogodak.
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: IP televizija kod nas?13.03.2012. u 20:22 - pre 147 meseci
Meni je jedino krivo što nema History Ch. u ponudi IPTV. :( Svi ostali kanali se mogu i više nego dobro zameniti kao odgovor na ekskluzive SBB ali History je vrhunski kanal. Duplo je bolji od Viasat History.
 
Odgovor na temu

sigma444
Beograd

Član broj: 278203
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: IP televizija kod nas?13.03.2012. u 20:49 - pre 147 meseci
Sve je to lepo narode ali mislim da sama kompanija Sky Digital nije zainteresovana u ovom trenutku da plasira te kanale na teritoriju Balkana, pa tako i Srbije u Telekom IPTV mrezi. Cak i kad bi Telekom Srbije hteo da sklopi neki ugovor sa njima mislim da oni ne bi bili zainteresovani za takvu saradnju u ovom trenutku (nadam se da gresim). Koliko znam, oni vecinu sky digital kanala plasiraju uglavnom u kablovskim mrezama Velike Britanije i Irske, a za ostatak Evrope nude pojedinacnu ponudu za krajnjeg korisnika(nesto slicno poput domaceg Total tv-a). Cene su mnogo vece i nisu pristupacne nasem standardu. Nije mi poznato da ih neko zastupa u Srbiji legalno.
Naravno, bilo bi lepo videti u ponudi IPTV-a kanale FX, Film 4, movie4man, True Movies 1, True Movies 2, Zone Horror, Film 24 ili citav filmski paket "Sky Movie" koji se sastoji od cak 11 tematskih filmskih kanala koji bi jednostavno "oduvao" HBO paket...ali ko bi to mogao da placa. Mali broj ljudi, prosecan gledalac na Balkanu sigurno ne. Da ne govorim o lokalizaciji na nase titlove. Tek to bi podiglo cenu distribucije u kablu. Suvise smo malo trziste. Jedino ako bi se sky digital odlucio na poslovni potez da krene sa plasmanom svojih kanala na teritoriju citavog Balkana u kablovskim i IPTV mrezama. Tada bi mozda bila i cena niza. Ali to su za sada pusti snovi.
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: IP televizija kod nas?13.03.2012. u 21:36 - pre 147 meseci
Ma kakvi pa gde ceo sky movie paket kod nas, pa to bi kostalo jedno 10 000 din. mesecno :lol: Niko to i ne treba da trazi. HBO i Cinemax su sasvim dovoljni za nase trziste. Evo recimo Pirati sa Kariba 4 idu u martu na HBO. Pa kad ce na nekoj nasoj televiziji da daju taj film, verovatno kroz jedno 5 godina :D
Ali sa npr. FX-om ili Comedy Central-om mozda je stvar drugacija jer su ovi kanali lokalizovani sad vec na dosta podrucja. Turci recimo imaju i TNT a on je poznat po serisjkom/filmskom programu ali i po NBA-ju. E sad ne znam sta ide na njihovoj verziji, dal ide NBA?... ali serije i filmovi sigurno idu.

Iskreno ja sam siguran da ce neki od ovih kanala koje smo pominjali u poslednjih nekoliko postova uskoro ugledati i nase podrucje ali eto pisemo ovo u nadi da neko iz Telekoma gleda i zna koje kanale ljudi zele i sta treba da im bude prioritet sto se tice prosirenja ponude. Skoro 10 eura mesecno za 80% fta i bezveznih kanala je mnogo pa i sa Arenama. Ako ostavimo po strani situaciju u zemlji i standard (a tesko da mozemo) ovako realno gledano 1000 dinara mesecne pretplate za televiziju je nista ali ovo sto oni nude u osnovnoj ponudi je beda i ne kosta ni toliko. Ali eto, mozda cu da ispadnem budala pa cu da kazem da i dalje verujem u Telekom da ce iznenaditi i da ce se potruditi da bude konkurentan na trzistu sto se tice televizije u (bliskoj) buducnosti.
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: IP televizija kod nas?14.03.2012. u 09:34 - pre 147 meseci
ma neka "zviznu" u osnovnu ponudu taj "Comedy Central", "TNT", "AXN SciFi" i "AXN Crime" pa da vidis kako ce da zasvrbi ove iz SBB-a koji
ne daju fox, universal i viasat kanale Telekomu Srbije ali kakve smo srece oni ce sve to pre da uvedu od IPTV-a :(
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: IP televizija kod nas?14.03.2012. u 10:17 - pre 147 meseci
vidim da su neki forumasi pominjali da bi IPTV trebao da se potrudi i uvede FX kanal u svoju ponudu. Samo da vas podsetim
da FX kanal pripada FOX kompaniji, a zastupnik za FOX kanale u Srbiji je SBB sto vec svi dobro znamo. Dakle, ako se ikada
i pojavi ovaj kanal u Srbiji, lokalizovan ili ne, uvesce ga prvi u svoju ponudu najverovatnije SBB, osim u slucaju da FOX kompanija taj kanal
nezavisno plasira putem odvojenih ugovora koji nemaju veze sa FOX Life i FOX Crime kanalima cij je zastupnik SBB.
 
Odgovor na temu

supdej

Član broj: 273008
Poruke: 49
*.dynamic.stcable.net.



+3 Profil

icon Re: IP televizija kod nas?14.03.2012. u 11:44 - pre 147 meseci
nema nama pomoci sa lelekomom ljudi!!!!!!
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: IP televizija kod nas?15.03.2012. u 07:02 - pre 147 meseci
Ma dajte ljudi, skupo ovo skupo ono, zar zaista verujete da Telekom Srbije ne moze da plati i obezbedi bar dodatna 2 ekstra kanala za osnovnu ponudu,nesto
kvalitetno kao AXN itd. To su price nastale na njihovim laznim opravdanjima sa ciljem da im vise para ostane u dzepovima. Znate li vi koju oni lovu tamo okrecu, ta svuda su sponzori, gde god treba i ne treba i to sa nasim parama. Plate su im bogovske, jedino ova omladina koja radi po salterima malo zaradjuje, a oni u pozadini "deru jarca" samo tako.Da ne govorim o zakonitostima trostrukog oporezivanja zbirnog racuna. Ako ja dobijem jedinstven racun za fix telefon, IPTV i ADSL Internet zasto mi lupaju pdv na svaku
tu stavku posebno ako je zbirni racun. Trebao bi da platim jedan pdv 18% na ceo iznos a ne 3x18%. No to je vec pitanje i za drzavu i ministre...malo sam probio temu, sorry!
 
Odgovor na temu

abyss

Član broj: 2945
Poruke: 684
*.static.isp.telekom.rs.



+51 Profil

icon Re: IP televizija kod nas?15.03.2012. u 08:16 - pre 147 meseci
Code:
Trebao bi da platim jedan pdv 18% na ceo iznos a ne 3x18%.


Procenti se ne sabiraju. Uzmi digitron pa proveri.
--
"Once hadst thou passions and calledst them evil. But now hast thou only
thy virtues: they grew out of thy passions."
 
Odgovor na temu

popusicko

Član broj: 12568
Poruke: 679



+729 Profil

icon Re: IP televizija kod nas?15.03.2012. u 09:30 - pre 147 meseci
Velika vecina ljudi je potpisala ugovor na dve godine u akciji pred novu godinu 2011,
Sto znaci da svima istice ugovor za nekih 8,9,10 meseci.
poboljsanje ponude mozemo da ocekujemo tek tada kad ih bude 70% korisnika resilo da napusti.
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: IP televizija kod nas?15.03.2012. u 10:30 - pre 147 meseci
Da njih interesuje kvalitet ponude IPTV-a i da im je stvarno stalo do kvaliteta usluge vec sutra bi mogli da urade nesto po tom pitanju. Da mrdnu malo guzice, da pojure zastupnike nekih dorih kanala, da se lepo dogovore, ispotpisu ugovore i da samo gledaju kako im broj korisnika raste. Umesto toga samo ce doavati slobodne u vecini slucajeva ne kvalitetne i dosadne kanale i verovatno ce podizati cenu uz obrazlozenje kako imaju u ponudi te kanale koji su maltene besplatni. Jedino im ne zameram sto ne mogu da privuku neke kanale (osim Arene preko koje se zesce pere novac sigurno) da budu njihove ekskluzive jer ko ce im dati to pravo kad konkurencija pokriva mnogo vise trzista nego oni. Nemaju nikakvu viziju i plan kako treba da rade na duze staze. Jedini spas da IPTV bude konkurentan drugim platformama u Srbiji jeste privatizacija Telekoma Srbije, ali prava privatizacija, da dodju stvarno neke ozbiljne firme koje nece dozvoliti da im propadne nesto gde su ulozili pare. A ovo privatizacija, samo da bi se privatizovali koja se vrsi u 80% slucajeva kod, nas to mogu macku o rep da okace.
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: IP televizija kod nas?15.03.2012. u 14:52 - pre 147 meseci
Evo gospodo i Telekoma kako to rade Poljaci recimo (znam da gospodu iz Telekoma apsolutno boli dupe za ovo ali moram da napisem) http://www.cyfraplus.pl/zamow_cyfre.html#STA

Ovaj paket od 108 zlota (2890 din. po valute converteru) je najskuplji neki paket ali pogledajte sta sve ima od kanala. 3 HBO-a ali HD i 5 vrhunskih Canal + kanala takodje u HD, AXN u HD, Fox Life u HD, Nat Geo i NatGeo Wild oba 2 u HD i jos neki takodje u HD. Od 129 kanala u paketu 30 kanala su HD. Da ne pominjem da su svi ovi kanali ili sinhronizovani ili imaju poljske titlove, sto bi neko rekao lokalizovani su za njihovo trziste. I daj Boze da ima jedno 10 FTA kanala u ovom paketu.

Koliko bi ovo sve kostalo kod nas po Telekom Srbija racunici? Znam da ce neko sad reci da oni i Cyfra + ne mogu da se porede jer je Poljska vece trziste i sigurno ima neuporedivo vise korisnika i upravu je u neku ruku ali evo ovako.....

Oni cene 4 Cinemaxova HD kanala 15 zlota (sto bi trebalo da bude 401 din.) a Telekom ceni 2 Cinemax kanala koji nisu HD 295 din. Znaci po nekoj racunici otprilike to mu dodje duplo skuplje. Plus sto bi Telekom naravno veoma lepo i naplatio i uslugu lokalizovanja ovih kanala, verovatno duplo skuplje (a verovatno i vise) nama korisnicima nego sto su to prevodilacke kuce naplatile njima. Pa ja necu da preteram ako bih rekao da bi ovakav paket po Telekomu Srbija kostao jedno 7000 dinara mesecno ako ne i vise.

I sad neko da mi kaze da ovo sto nudi Telekom u osnovnom paketu vredi 1000 dinara pa i nek ima 8 Arena sport kanala!
 
Odgovor na temu

sigma444
Beograd

Član broj: 278203
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: IP televizija kod nas?15.03.2012. u 15:47 - pre 147 meseci
Pise na sajtu telekoma da je Arena paket besplatan do 31. marta 2012. godine. Bas me zanima koliko ce da kosta kasnije.
Neka procenjena vrednost je bila ranije 400 dinara za Arena paket, a ja licno mislim da je tih 400 dinara bilo uracunato i do sada u 940 din pretplate za osnovni paket iako su oni to zvali "poklonom". To je i bio verovatno jedan od razloga sto nisu mogli da uvedu i neke druge kvalitetnije kanale u osnovnu ponudu osim "free to air" kanala sa satelita, jer bi onda osnovna pretplata presla hiljadarku odavno. Ako imaju imalo postenja kada 31. mata budu iskljucili "arene" neka nama ostalima koje ne zanima toliko fudbal smanje lepo pretplatu na 540 dinara ili neka nam uvedu 3-4 nova kvalitetna kanala u osnovnu ponudu. Ali vrlo je izvesno da tako nesto nece uraditi (iskustvo nas bar tome uci), a pretplata ce ostati ista. Verovatno ce nam uvesti jos par "turbo dizel folk kanala" i neki kanal vesti mozda i neki deciji da nadoknade 4 Arena kanala koja ce ugasiti.(zapravo verovatno ce ugasiti Arenu 2,3,4 a kec ce mozda ostati u osnovnom paketu).
:(
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: IP televizija kod nas?16.03.2012. u 14:25 - pre 147 meseci
@Sigma 444
Ovi kanali koje si nabrojao Film 4, True Movies 1 i 2, Horror Channel (Bivši Zone Horror), movies4man su slobodni za gledanje, bez ikakve pretplate i kartica. Pored njih slobodni za gledanje su još BBC 1,2,3,4, ITV 1,2,3,4, Channel 4, E4, Channel 5. Recimo većinu njih (zavisi od veličine tanjira) pretplanici Total TV-a mogu da gledaju, ali da okrenu antenu na 28 E.

E sad pošto su to engleski kanali i Telekom verovatno smatra da ljudi u Srbiji bolje znaju bugarski, rumunski, italijanski, mađarski onda su razumljivo oni ponudili Rai 1, BNT World, M2, DW, France 24 itd. umesto neke od ovih engleskih kanala. Mislim bravo za Telekom, ja ih potpuno razumem.
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: IP televizija kod nas?16.03.2012. u 15:15 - pre 147 meseci
Citat:
Gost: @Sigma 444
Ovi kanali koje si nabrojao Film 4, True Movies 1 i 2, Horror Channel (Bivši Zone Horror), movies4man su slobodni za gledanje, bez ikakve pretplate i kartica. Pored njih slobodni za gledanje su još BBC 1,2,3,4, ITV 1,2,3,4, Channel 4, E4, Channel 5. Recimo većinu njih (zavisi od veličine tanjira) pretplanici Total TV-a mogu da gledaju, ali da okrenu antenu na 28 E.

E sad pošto su to engleski kanali i Telekom verovatno smatra da ljudi u Srbiji bolje znaju bugarski, rumunski, italijanski, mađarski onda su razumljivo oni ponudili Rai 1, BNT World, M2, DW, France 24 itd. umesto neke od ovih engleskih kanala. Mislim bravo za Telekom, ja ih potpuno razumem.

Potpuno si pobrkao stvari.Ti kanali jesu slobodni, ali za britansko trziste. To su postigli time sto je snop satelita usko usmeren na britansko ostrvo. Sa ovih prostora je teoretski moguce gledati te kanale, ali je potrebna antena velikog precnika (preko 2 m.). Pretplanici Total TV-a ne mogu da da gledaju ove kanali ni kada bi okrenuli antenu.
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: IP televizija kod nas?16.03.2012. u 18:24 - pre 147 meseci
A Telekom nema velike antene? Sve zavisi koje kanale za BBC-jeve i ITV-jeve treba bas velika antena (bar tako pisu ljudi sa ostalih nekih foruma). Ok mozda jesi u pravu za Total TV, ali hteo sam da kazem da korisnici Totala imaju vecu antenu mogli bi da gledaju neke od ovih kanala. Neki od nasih kablovskih operatera nudili su neke od ovih kanala, ne sve naravno ali imali su neke kao recimo Film 4. Pa pogledaj program recimo na Film 4 i E4? Nek Telekom stavi ova 2 kanala, ne mora nista vise i videces reakciju ljudi posle nekog vremena. A posle ako hoce nek krenu i sa lokalizovanjem. Uglavnom siguran sam da nisu ovi kanali skupi s obzirom da su vec FTA.
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: novi kanali iptv19.03.2012. u 21:45 - pre 147 meseci
2012godina je ubedljivo najlosija za iptv do sada, uvalili se u kredite preko guse tako da ove godine od noviteta nista nece biti, jedino mozda smanje jos neki kanal jel je izgleda to trend u 2012godini. HD paket je zakovan na 9 kanala gde nacionalna geografija, discovery hd showcase i food network nemaju prevod. Jedno me chudi zasto nema jos uvek eurosport hd kanala a bili su u testnom periodu. Operateri open iptv sta god da ih pitash samo kazu nemaju informacija i kako se trude da poboljsaju uslugu ali tog pobosljasnja nigde na vidiku. Jedva chekam da se i kod nas uvede 4G mreza pa da lepo upadnu brojni operateri iptv televizije, tako da udaljenost i kablovi vishe nece biti problem.
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: novi kanali iptv20.03.2012. u 17:12 - pre 147 meseci
Ha ha ha, bolje se smejati nego plakati na ovakav IPTV ! Pod hitno treba smeniti kompletno rukovodstvo IPTV-a, trust nesposobnih nemozgova
upravlja necim sto bi itekako moglo biti konkurentno ili profitabilno samo kad bi imali ideja. Cim mi istekne ugovor zbogom IPTV. Nece me ubediti da im ostanem
korisnik cak ni kad bi mi na dan isteka ugovora ponudili sve kanale koje nisu mogli da uvedu a trebali su. Sramota!
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalna Televizija :: IP televizija kod nas?
(TOP topic, by Cileinteractiv)
Strane: << < .. 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 316871 | Odgovora: 1207 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.