Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Opel suza problem

elitemadzone.org :: AutoZone :: Opel suza problem

[ Pregleda: 9869 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.yu.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Opel suza problem28.12.2007. u 08:09 - pre 197 meseci
Problem je sledeci: kad upalim auto cuje se nesto u motoru kao tktktktkt... Reko bi da je bregasta. Znaci samo pri odredjenom broju obrtaja i to malom, kad dam veci gas radi normalno. Znam da je tesko da se odgovori ovako dok se ne cuje auto, ali mozda je neko imao slican problem.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Opel suza problem28.12.2007. u 11:02 - pre 197 meseci
Benzinac? Dizel?

Hladno je vreme pa hoce da se cuju podizaci ventila, pogotovo ako u motoru imas 15W40 ulje, dok se ulje ne zagreje, odnosno ne krene da podmazuje "punom parom".

U sustini je normalna pojava kod OHC motora sa vecom kilometrazom, pogotovo zimi. Ne valja da se cuje leti...
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.yu.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Opel suza problem28.12.2007. u 12:31 - pre 197 meseci
Moguce da je to, inace je benzinac 1.3 ohc, a doduse sad ga ne vozim negde dalje da bi se normalno zagrejao motor. Leti se ne cuje i ne trosi ulje ni malo. Ulje sam sipao Galax, mozda neko bolje da mi preporucis. Hvala. I jos nesto sam zaboravio da dodam. Posto on ima automatski sauh, kod mene izgleda ne radi, pa moram da drzim gas jedno 3-4 min da se zagreje, e tek onda proradi sauh. Jedan mehanicar mi je reko da treba da zamenim Vakum-sauh. Sta je to da li znas.
 
Odgovor na temu

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
212.200.31.*



+17 Profil

icon Re: Opel suza problem28.12.2007. u 13:46 - pre 197 meseci
Meni isto cuka na malim obrtajima... Kada dam veci gas ne primecuje se.. Fiat Uno.
Mislim da je u pitanju bregasta osovina. Ojeli su se bregovi posto nije stelovana na vreme a sada je kasno :(
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
89.216.120.*



+896 Profil

icon Re: Opel suza problem28.12.2007. u 16:16 - pre 197 meseci
Los je Galax za taj motor. Sipaj recimo neki Elf, Mobil, Valvoline ili Havoline 10W40 (imas u svim velikim marketima originale).

Cuju ti se podizaci ventila, ali moze kod njega da se cuje i bregasta ako je naceta a lose ulje u motoru. Vakuum sauh je jedno "lonce" iz koga ide "pipa" koja jednostavno gura ler diznu da drzi veci broj obrtaja i postepeno smanjuje kako se motor greje.

Posto ne troska ulje slobodno sipaj neko polusinteticko 10W40, dobro je za zimu.
 
Odgovor na temu

RS TURBO
Damir Mujagic

Član broj: 160054
Poruke: 457
89.146.171.*



Profil

icon Re: Opel suza problem28.12.2007. u 17:54 - pre 197 meseci
hmmm deci mom se kolegi isto tako culo (Opel Corsa 1.2) kad je ledeno vrijeme ili kad ga ne pali po par dana (ako je hladnije vrijeme oko 0 stepeni i nize od 0) ili kad ga pali ujutro a kad je hladno vrijeme sad ne znam jeli to taj zvuk culo se tak,tak,tak,tak i cim doda gas prestane se cuti ali i on je mislio da je bregasta a na kraju kad mu je uradio generalku znate sta se culo... prvi lezaj na radilici bio je totalno potrosen i culo se lupkanje ali nije gubio pritisak ni nista samo lupkalo dok nije okrenulo lezaj i prolupao motor i onda je morao generalku da radi. Sad ja ne znam jeli to taj zvuk ili nije ja samo navodim sta je bilo kolegi na Corsa 1.2. Ali se bas culo kao da je gore na bregastoj zvuk bio i malo jace se culo kao da lupas cekicem manjim po punom zeljezu (a to je lupala radilica u lezaj a lezaj u klipnjacu jer je bio lezaj potrosen dosta) pa bom vidite da nije to.

Ako ti se cuje kad je na leru kad dodas gas i dalje se cuje ali puno manje i opet kad pustis gas kad se vrati rad motora na ler i opet se cuje tak,tak,tak onda su podizaci ventila, a ako se cuje lupkanje (tak,tak,tak,tak) i kad dodas gas prestane i kad pustis gas tek onda radi normalno (ne cuje se vise) onda ti je leteci lezaj (jedan od njih) na radilici potrosen.

pozzz

[Ovu poruku je menjao RS TURBO dana 28.12.2007. u 20:21 GMT+1]
anti-TDI
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.yu.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Opel suza problem29.12.2007. u 11:15 - pre 197 meseci
Ok hvala svima, nije taj zvuk za lezaj jer sam taj problem imao nekad sa Reno 18. Ovo se drugacije manifestuje. Nista menjam ulje i kupujem taj vakum sauh.
 
Odgovor na temu

frigo-sani
lenas suljic
serviser rashladne tehnike,Frigo-Sani
B i H

Član broj: 153709
Poruke: 141
80.242.125.*

Sajt: https://frigo-sani.ba


+4 Profil

icon Re: Opel suza problem29.12.2007. u 14:42 - pre 197 meseci
Moj stari je imao Kadeta suzu 1.3 OHC benzinca prije nekih desetak godina.
Bregasta mu je otisla sa 90 000 Km.Stari kupio neku polovnu,koja na sebi nije imala ostecenja
koja su bila vidljiva na staroj bregastoj.Montirali je,radilo sve dobro.Prodali ga nakon godine dana,
a novi vlasnik je takodje mijenjao bregastu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Opel suza problem

[ Pregleda: 9869 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.