Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

No Country for Old Men - komentari

elitemadzone.org :: MadZone :: No Country for Old Men - komentari

[ Pregleda: 5286 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Fac Ut Vivas
Ljuban Velagić
Beograd

Član broj: 75956
Poruke: 953
*.ptt.yu.



+11 Profil

icon No Country for Old Men - komentari07.01.2008. u 02:26 - pre 197 meseci
Skoro sam pogledao film "No Country for Old Men" koji ima jako dobru ocenu na IMDB-u http://www.imdb.com/title/tt0477348/

Nakon završetka filma ostao sam malo u čudu u smislu da li sam ja toliko glup pa nisam skapirao film, tj. zbog čega je dobio tako dobru ocenu na IMDB-u (21. na listi najboljih filmova), ili film stvarno nije nešto specijalno.

Zanimaju me vaši komentari, jel vam se svideo film, zbog čega jeste ili zbog čega nije. Da li zaslužuje to mesto na listi, pogledajte koji su filmovi iza njega. I da mi neko kaže šta je to što sam ja možda propustio a čini ovaj film tako dobrim.

Po meni ovo je prosečan "umetnički triler" u kome se na prilično surov način vidi kako jednu generaciju gazi vreme i to u najgorem mogućem smislu. Što se tiče glume Javier Bardem-a, koju svi hvale, nisam oduševljen, ok je ali ništa spektakularno po meni. Mnogo mi je gotivniji Josh Brolin. Film mi je zanimljiv jer nema muzike i uz celu sporost daje neku sablasnu atmosferu, naravno priča je takođe dobra. Ono što mi se ne sviđa je kraj, koji možda nisam skapirao...
 
Odgovor na temu

tahuti

Član broj: 53920
Poruke: 83
*.vc.shawcable.net.



+41 Profil

icon Re: No Country for Old Men - komentari07.01.2008. u 07:18 - pre 197 meseci
Nisam jos pogledao film ali vec vidjam po forumima kako niko nerazume poslednjih 30minuta filma.
http://www.martialtalk.com/for...8529&highlight=country+men
 
Odgovor na temu

Dark_Runger
GunRunner

Član broj: 22461
Poruke: 178
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: thepiratebay.org


+3 Profil

icon Re: No Country for Old Men - komentari07.01.2008. u 11:23 - pre 197 meseci
Primetio sam da kad izadje neki novi film na imdb bude napumpana ocena,kasnije se smanji.
Mozda producenti angazuju ljude da klikcu :)
Mada ovo je vec 30k glasova.
Barrier Break a lost soul a loaded weapon
These empty shells they rain hell the dark beckons
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.yu.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: No Country for Old Men - komentari07.01.2008. u 12:04 - pre 197 meseci
Meni se dopao film. Mozda zato sto volim takve filmove, nema amerikanstine tipa Barbi Ken, budi se nasminkana,svaka dlaka na svom mestu posle kupanja i ostale gluposti. Realan i dosta napet film iako je spor. I kraj je nepredvidiv sto ga cini jos boljim. Sve u svemu jedan od boljih filmova novije produkcije. Preporucujem.
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr07.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: No Country for Old Men - komentari08.01.2008. u 03:41 - pre 197 meseci
Jel to vec izaslo u Srbiji?

Ja cekam vec neko vreme na ovaj film, ovde izlazi sledece nedelje.
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.dynamic.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: No Country for Old Men - komentari08.01.2008. u 07:57 - pre 197 meseci
Citat:
Jel to vec izaslo u Srbiji?





Iskreno ja sam poceo veoma retko da verujem IMDB-u u poslednje vreme, jer stvarno ima brdo dobrih filmova koji su ocenjeni srednje ili cak ispod svakog kriterijuma.
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr07.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: No Country for Old Men - komentari08.01.2008. u 14:41 - pre 197 meseci
tjax, ovakvi filmovi moraju u bioskopu.

imdb ocena je samo proizvod posetilaca sajta. visoka ocena zna bas da prevari, dok vrlo niske ocene (ispod 5) najcesce imaju dobar razlog.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
77.46.189.*



+363 Profil

icon Re: No Country for Old Men - komentari08.01.2008. u 18:34 - pre 197 meseci
Npr. film Americki gangster. Ne znam u cemu je tolika vrednost tog filma a hvali se na sva usta? Niti neka posebna gluma, niti posebna radnja. Sasvim prosecno ostvarenje.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

milos308
Beograd

Član broj: 44043
Poruke: 59
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: No Country for Old Men - komentari08.01.2008. u 18:50 - pre 197 meseci
^^ meni je dobra i gluma i radnja.
 
Odgovor na temu

Fac Ut Vivas
Ljuban Velagić
Beograd

Član broj: 75956
Poruke: 953
*.ptt.yu.



+11 Profil

icon Re: No Country for Old Men - komentari08.01.2008. u 21:49 - pre 197 meseci
Citat:
kristi1: Meni se dopao film. Mozda zato sto volim takve filmove, nema amerikanstine tipa Barbi Ken, budi se nasminkana,svaka dlaka na svom mestu posle kupanja i ostale gluposti. Realan i dosta napet film iako je spor. I kraj je nepredvidiv sto ga cini jos boljim. Sve u svemu jedan od boljih filmova novije produkcije. Preporucujem.



Ma i meni je ok... ali nešto ne kapiram... Jel ima neko posebno značenje ono kenjanje na kraju o tome šta je sanjao? I takođe ono na kraju sa kolima... da ne pravim sad spoiler nekome... Ni to nisam skapirao, čemu to?
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr11.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: No Country for Old Men - komentari06.02.2008. u 14:58 - pre 196 meseci
Da ozivim temu :)

Ja mislim da ih je Bardem sve pobio do kraja. Ukljucujuci i Tommy Lee Jones-a. On na kraju prvo prica sa caletom koji je ubijen 30 godina ranije, a posle sa zenom o 2 sna.

Prvi san je da mu je cale dao neke pare, a da ih je on izgubio - sto je paralela sa njegovim napustanjem posla koji je nasledio od caleta. Drugi san je o tome kako su cale i on na konjima u mrklom mraku i cale odjase ispred njega sa nekom bakljom i on ostane sam u mraku, ali zna da ako samo prati to svetlo na kraju ce videti oca. Paralela je zlo/dobro mrak/baklja, ali mislim da je isto simbol i svetla na kraju tunela. Poslednja recenica je "Onda sam se probudio". Ja mislim da mu je ovaj drugi san bio poslednja misao pre nego sto je umro, a da je odmah potom u zagrobnom zivotu sreo oca (prethodna scena).
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: No Country for Old Men - komentari

[ Pregleda: 5286 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.