Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Novi Peugeot ili Seat???

elitemadzone.org :: AutoZone :: Novi Peugeot ili Seat???

[ Pregleda: 8023 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jacvi

Član broj: 168715
Poruke: 7
62.193.140.*



Profil

icon Novi Peugeot ili Seat???09.01.2008. u 09:25 - pre 198 meseci
http://www.verano.co.yu/reklama3.htm

ILI

http://w3.yu.seat.at/yu/files/cordoba_special_edition.jpg


Ali imajte na umu da cu i za jeftiniju verziju uci u kredite i pozajmice.

Hvala unapred...
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Novi Peugeot ili Seat???09.01.2008. u 12:41 - pre 198 meseci
Citat:
Ali imajte na umu da cu i za jeftiniju verziju uci u kredite i pozajmice.


Prezaduzivanje zbog auta smatram glupim potezom,ali svakom dajem pravo da odlucuje za sebe....

Od ova 2 auta Seat mi se vise svidja,mada razmisli i o
Kia Rio www.kia.co.yu/rio/
Hyundai Accent www.hyundai-auto.co.yu/cms/view.php?id=213
Opel Astra Classic II www.opelauto.co.yu/site/campaign/campaign_details.php?id=628
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Novi Peugeot ili Seat???09.01.2008. u 13:33 - pre 198 meseci
Od tog pezo 206 mutanta seat je definitivno lepsi auto...

LM, za te pare moj izbor bi sigurno bio (u verziji sa 4 vrata):
http://www.kia.co.yu/cache/data/ceniki/rio1.pdf

Posle ove rie bi stavio ceed pa accenta i to samo zbog cene...

da se ne zezas sa starim a osvezenim modelima i jos kusur da ti ostane
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Novi Peugeot ili Seat???09.01.2008. u 20:37 - pre 198 meseci

Bas sam danas gledao tog Seata tamo na Adi, u principu je sasvim korektna prica... za 11.5K se dobija pristojan auto sa (relativno) zadovoljavajucim nivoom opreme. Uz ucesce od 4K evra i Porsche-ovim leasingom se dobija auto za 150e mesecno, kasko ukljucen u cenu! Probao sam ga na licu mesta, i meni se licno dopada osecaj, iako je 1.4 sa 85 konja, uopste ne deluje tromo (ipak je 16v).

Downside:
Nivo opreme koji nude je takav kakav je i nema izmene/doplate/whatever. Doduse, ne idu tako daleko kao gorenavedena Kia koju sad upravo pogledah (Kia cee'd) da "štitnik za sunce sa ogledalom na vozačevoj i suvozačevoj strani" racunaju kao faken OPREMU (?!?!), a manuelna klima pocinje tek od treceg "nivoa" opreme... tiha jeza. Problem kod Cordobe dolazi u momentu sto je ona bukvalno WYSIWYG :))) u prevodu - nista od dodatne opreme se kod njih ne moze instalirati (osim plasticnog drzaca za case :) Ja pitah coveka za gomilu sitnica koju bih dodao za cash - el. podizace na zadnjim vratima, senzore za kisu, grejace sedista, bocne airbagove... i nista, jednostavno to ne rade, a ako odete negde drugde da vam stave npr. podizace zadnjih stakala - gubite garanciju na vozilo.

Dalje, uz taj model na popustu dolazi "priprema za radio", a naravno, fabricki radio/mp3/etc/ ne ugradjuju (ko sto vec rekoh u prethodnom pasusu), tako da je jedina opcija klasicna plocica sa buvljaka...

To jedino ostavlja malo rdjav ukus, inace za 150e mesecno i 4K ucesca (ili 2K ucesca i 200e mesecno) + kasko, ja mislim da nema bolji dil trenutno kod nas...

[Ovu poruku je menjao boccio dana 09.01.2008. u 21:51 GMT+1]
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

jacvi

Član broj: 168715
Poruke: 7
89.216.50.*



Profil

icon Re: Novi Peugeot ili Seat???10.01.2008. u 07:53 - pre 198 meseci
Hahaha. Bas sam sinoc i ja bio na Adi u salonu, i pitao ga za dodatnu opremu. A kaze mi prodavac da je bi opre mene decko, i sve to to isto pitao, i isprica mi ovu tvoju pricu. Verovatno je mislio na tebe :)

Malo sam se razocarao. Bez muzike i alarma. (Ali se naglasava metalic boja). A varijanta ovog njihovog lizinga, kad se stavi na papir, za najvece ucesce (a tad je najmanja rata, provizija) ispadne te auto 14091 Eur. Znaci veca cena za 2320eur. Na to dodas muziku, alaram, kao neke bitnije stvari od "dodatne" opreme, i izadje vec oko 2800eur preko one reklamne cene. A na sve to, auto nije tvoj tih 5 god (a mora da se na toliko otpalcuje, ne moze manje) i na kasko ide ucesce 5%.
Ne znam, ici cu do Verana ovih dana, da vidim kakav je Pezo..

Ali me sad i Astra ova zainteresovala. A voleo bih da mi neko kaze, ako zna, da li je to ova astra sto se sklapa u Zastavi, ili dolazi kulturno iz Nemacke. Nekad sam vozio Yuga, pa znate zasto sam skeptican i zasto pitam :)

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Tehnoman

Član broj: 147889
Poruke: 61
*.adsl.beotel.net.



+5 Profil

icon Re: Novi Peugeot ili Seat???10.01.2008. u 08:24 - pre 198 meseci
Citat:
jacvi: Ali me sad i Astra ova zainteresovala. A voleo bih da mi neko kaze, ako zna, da li je to ova astra sto se sklapa u Zastavi, ili dolazi kulturno iz Nemacke. Nekad sam vozio Yuga, pa znate zasto sam skeptican i zasto pitam :)

Pozdrav


Astra sa Zastavom ima samo papirologiju. Tj. oni obavljaju uvoz, carinjenje i ostalu papirologiju. U stvari cak ne sa Zastavom direktno vec sa novoformiranom firmom za tu svrhu "Zastava AGEM d.o.o.". Znaci automobili regularno dolaze iz uvoza kao i pre godinu dana.

Samo ta Astra Classic se ne sklapa u Nemackoj vec u GM fabrici u Poljskoj u Gliwice-u. I tamo se sklapa vec nekoliko godina.
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.cpe.vektor.net.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Novi Peugeot ili Seat???10.01.2008. u 10:18 - pre 198 meseci
Citat:
jacvi: A varijanta ovog njihovog lizinga, kad se stavi na papir, za najvece ucesce (a tad je najmanja rata, provizija) ispadne te auto 14091 Eur. Znaci veca cena za 2320eur. Na to dodas muziku, alaram, kao neke bitnije stvari od "dodatne" opreme, i izadje vec oko 2800eur preko one reklamne cene. A na sve to, auto nije tvoj tih 5 god (a mora da se na toliko otpalcuje, ne moze manje) i na kasko ide ucesce 5%.

Evo, malo sam se igrao sa digitronom...

Depozit: 3989e
Rata: 154e
Troskovi obrade: 117e
Procena za otkup: 720e (hmhmhmm...)
Kasko: gratis

Na 60 meseci to izadje tacno 14066 evra. Ako na to dodas da nemas ni CD/radio ni alarm u ovoj ponudi, i jos ako hoces da stavis alu-felne, whatever, dodaj realno 1000 evra na tu cifru.

S obzirom da je ovo (realno) stari model Seat-a, racunam da ce u prvoj godini da kalira oko 3K evra, a za 5 godina koliko traje lizing ce verovatno da vredi ispod 50% originalne cene, po oglasima Cordoba 2002-3 kosta oko 6K. Racunam da ce za 5 god da izgubi 8K od ukupne cene (14K), ili grubo receno kalira ~130 evra mesecno.

Bottom line, TCO za ovaj auto bi bio oko 300 evra mesecno, uz inicijalno ulaganje od 4-5K... I nije neka prica, ali opet - voleo bih da vidim neki bolji dil trenutno kod nas...

Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.cpe.vektor.net.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Novi Peugeot ili Seat???10.01.2008. u 11:03 - pre 198 meseci
Sad i ovo pogledah... Ovo je za Riplija, majke mi...

OPEL ASTRA CLASSIC II po ceni od 11500 Eura

Ona Kia gore sto racuna stitnik za sunce je jos dobra... Ovi ludaci u standardnu opremu racunaju merac predjenje kilometraze i brzinometar :)))))))) Inace, za 11.5K se dobija limarija sa stolicama i tockovima. Bukvalno SVE je dodatna oprema. Treba da dam 12 hiljada evra da bih rukom vrteo staklo, sumanuto.
http://www.opelkomnenovic.co.y...U_Astra_Classic_2007_10_25.pdf

Ako od toga hocu da napravim auto, koji ima klimu, 4 airbag-a, CD/radio, alarm, svetla za maglu, i par sitnica tipa el. podizaci i sl. znaci nesto bas osnovno treba mi jos oko 2K evra... Toliko o Astri Classic za 11K evra...


Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

jacvi

Član broj: 168715
Poruke: 7
89.216.50.*



Profil

icon Re: Novi Peugeot ili Seat???10.01.2008. u 11:49 - pre 198 meseci
Ja napravio bas nesto pre tvog posta, za manje od 12500, po meni sasvim zadovaljavucu masinu.. Istina mogla bi da bude i nasminkanija, ali za sad kako stoje stvari...

http://www.autopromet.co.yu/op...index.php?type=ASTRA%20CLASSIC

Na njega se ne placa carina, a sroz ocerupana, 1.4 verzija, je 10800. Ali imas mogucnost da fabricki narucis dodatnu opremu, posto nije "akcija" kao za Seata..

Usla mi je ipak u uzi izbor.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Novi Peugeot ili Seat???10.01.2008. u 11:51 - pre 198 meseci
I pritom dobiješ dinosaurusa koji figurira već 10 godina u manje-više neizmenjenom obliku.
Ja bih tu Astru uzeo samo besplatno.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Tehnoman

Član broj: 147889
Poruke: 61
*.adsl.beotel.net.



+5 Profil

icon Re: Novi Peugeot ili Seat???10.01.2008. u 11:56 - pre 198 meseci
@boccio

Verovatno je zastarela pdf informacija. Za 11.800e kod Astre Classic II (koja se uvozi preko zastave) dobijas motor 1.4, 5 vrata, manuelni klima uredjaj, ABS, elektro-servo upravljac, elektro podesive retrovizore sa grejanjem, elektricne podizace prednjih prozora, alarm, priprema za radio (nema radio ali je sve izvuceno na ISO standard), centralno zakljucavanje sa daljinskom komandom na kljucu, metalik boja itd itd.

 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Novi Peugeot ili Seat???11.01.2008. u 01:48 - pre 198 meseci
A sad jos nesto

LOGAN Laurete 1.4 MPI za ~10500€
www.hitauto.co.yu/dacia/logan_oprema.htm
www.hitauto.co.yu/dacia/logan_cenovnik.htm

Sta mislite o Daciji ?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Novi Peugeot ili Seat???11.01.2008. u 10:08 - pre 198 meseci
Citat:
sasa022:

Sta mislite o Daciji ?

U odnosu na kiu i hyundai?

Nema sanse...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

PavleK86
Pale

PavleK86
Član broj: 127034
Poruke: 34



Profil

icon Re: Novi Peugeot ili Seat???19.01.2008. u 11:39 - pre 197 meseci
Iako sam ljubitelj Peugeot-a, izmedju ova dva bi definitifno izabrao SEAT... Autic je sasvim cool, jedino to sto kazete za muziku.
Za zadnje el. podizace te boli uvo, neces ti nazad sjediti pozadi...
A Astra je druga prica, mnogo je bolja, to je sigurno, samo sto mi je SEAT nekako ljepsi...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.187.*



+5251 Profil

icon Re: Novi Peugeot ili Seat???19.01.2008. u 12:15 - pre 197 meseci
Ja bih uzeo Pezoa, bez premisljanja. Smoren sam od "nemaca" i njihovih dugmica i drzaca za case kao "dodatna" ekstra oprema, pri tome se za svaku zelju, prekidac i podizaci, CD ili sl, doplacuju stotine evra, kao da okrecem VW fabruku naopacke, porudzbinom.
Seat je lutka, Leon mi se svidja, ali kada se prisetim VW filozofije, i njihovih servisa, delova, specijalnih metoda, punog motora plastike..fuj..
Zato bih uzeo Pezoa, ima sve sto treba, za mirne voznje, bez maltretiranja i vozaca i vozila.

Pa kome to odgovara, eto.

Poz.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Novi Peugeot ili Seat???

[ Pregleda: 8023 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.