Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Uradi sam - Hleb, aparati za pravljenje ili....

elitemadzone.org :: TechZone :: Uradi sam - Hleb, aparati za pravljenje ili....

[ Pregleda: 9575 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

101010

Član broj: 166349
Poruke: 112
79.101.187.*



+18 Profil

icon Uradi sam - Hleb, aparati za pravljenje ili....21.01.2008. u 00:39 - pre 197 meseci
Uglavnom svaki kupovni beli hleb mi izaziva stomacne probleme.
Pa me interesuje ima li neko iskustva sa aparatima za pravljenje hleba, valjaju li cemu ili je bolje posao odraditi u rerni ?
Gledao sam na netu neke od tih aparata, i skapirao da uglavnom rade ako koristite recept i sastojke koje propise prozivodjac bas tog aparata, inace nista od hleba. Kako nismo u USA i nemamo te sastojke, a i ne zelim da dobijem hleb po tom receptu pitam se ima li smisla kupovati to kod nas ?
 
Odgovor na temu

branko_g
Merna tehnika i elektronika

Član broj: 159227
Poruke: 756
*.static-fiber.styrion.net.



+9 Profil

icon Re: Uradi sam - Hleb, aparati za pravljenje ili....21.01.2008. u 08:24 - pre 197 meseci
Citat:
Uglavnom svaki kupovni beli hleb mi izaziva stomacne probleme.


Možda si alergičan na Gluten?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: Uradi sam - Hleb, aparati za pravljenje ili....21.01.2008. u 10:51 - pre 197 meseci
Ne razumem koje sastojke nemamo?

Zar se ne koriste brasno, voda, kvasac...??
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

branko_g
Merna tehnika i elektronika

Član broj: 159227
Poruke: 756
*.static-fiber.styrion.net.



+9 Profil

icon Re: Uradi sam - Hleb, aparati za pravljenje ili....21.01.2008. u 11:13 - pre 197 meseci
Koliko sam upoznat Gluten je jedan enzim koji je normalni sastojak brašna.
Postoji jedan broj ljudi(1-2%) koji su na ovaj sastojak brašna alergični,i za njih
postoji brašno kod kojih je ovaj sastojak odstranjen i zove se "brašno bez glutena".
Isto tako postoje ljudi koji su alergišni na Laktozu u mleku, i za njih postoji" mleko bez laktoze".
 
Odgovor na temu

Zeleni zub
Darko Milicevic
dipl mat inf
Paracin

Zeleni zub
Član broj: 14108
Poruke: 877
*.beotel.net.



+85 Profil

icon Re: Uradi sam - Hleb, aparati za pravljenje ili....21.01.2008. u 21:41 - pre 197 meseci
101010 vidi PM
--
ES is the bes' ! ;)
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
77.46.253.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Uradi sam - Hleb, aparati za pravljenje ili....21.01.2008. u 22:33 - pre 197 meseci
http://www.youtube.com/watch?v=wx0HXr-C_wQ

Pravljenje hleba je toliko jednostavno da je glupavo kupovati biilo kakve uredjaje koji proizvode uglavnom katastrofalan rezultat.
Testo semo ze drzati u frizideru prilicno dugo tako da je priprema jako lagana :)

Inace, ono sto ti verovatno izaziva probleme su aditivi za regulisanje kiselosti.
 
Odgovor na temu

101010

Član broj: 166349
Poruke: 112
79.101.187.*



+18 Profil

icon Re: Uradi sam - Hleb, aparati za pravljenje ili....22.01.2008. u 14:37 - pre 196 meseci
Hvala na na odgovorima, pa da i ja odgovorim :)

Najverovatnije nisam alergican na gluten, jer neke nekupovne hlebove jedem bez problema, dok su kupovni uglavnom problem.
Izmedju ostalog probao bih da napravim hleb bez glutena, da probam i tu kombinaciju.

Oni
Citat:
bakara: Ne razumem koje sastojke nemamo?

Zar se ne koriste brasno, voda, kvasac...??
Citao sam review-ove za vecinu najopoularnijih bread-masina i problem najvecem broju korisnika je upravo dobiti zeljeni rezultat. Jer aparati cesto vec imaju podesene cikluse kao ves masina, podesene za specificnu mesavinu, cesto za odredjen brand brasna, kvasca, dotataka, itd. I iz nekog razloga mnogima ne uspeva da dobiju dobar hleb, da li je probelm u aparatima ili u amerima koji pisu te kritike :), ne znam.

Branko mislim da gluten nije enzim.

ZZub, hvala pogledao sam pp, razmislicu o toj opciji.

McKracken, interesantno, probacu :) evo ga bolji link za isti video o pravljenju hleba : http://www.youtube.com/watch?v=13Ah9ES2yTU

 
Odgovor na temu

IvoD
Ivo Dimitrijević
Beograd

Član broj: 123450
Poruke: 182
195.252.105.*

Sajt: yt1r.weebly.com


+4 Profil

icon Re: Uradi sam - Hleb, aparati za pravljenje ili....22.01.2008. u 14:53 - pre 196 meseci
Probleme uglavnom izazivaju naslage na debelom crevu koje nema šta da ostruže.
Ja sam posle grdnih snimanja i ispitivanja dopao jednog gastroenterologa, inače starijeg gospodina profesora, koji me je gadno isprepadao namrštenom facom i kabastom latinskom dijagnozom.
Medjutim, problem je rašen vrlo lako: ''obzirom da jedeš beli hleb onda u svaki obrok umešaj dve kašičice mekinja i što je moguće češće koristi kukurzno brašno''.
Trenutno jedem hleb od integalnog brašna sa dodatkom heljdinog brašna, susama, sirovog suncokreta... (naši su pekari javno priznali da farbaju hleb) koji mesi tašta (al' ne živaim ja kod nje nego ona kod mene). Još samo kad bi je navikao da to radi u vreme jeftine struje... - zato je kupovina uredjaja koji štedi struju u ovom slučaju dobar potez.
 
Odgovor na temu

branko_g
Merna tehnika i elektronika

Član broj: 159227
Poruke: 756
*.static-fiber.styrion.net.



+9 Profil

icon Re: Uradi sam - Hleb, aparati za pravljenje ili....22.01.2008. u 15:03 - pre 196 meseci
Citat:
Branko mislim da gluten nije enzim.


Tačno u pravu si, radi se o jednom proteinu, a simptomi se zovu Gluten-intolerancija.
Kako sam pročitao u Wikipediji simptomi su:
-Zatvor, Proliv
-Nedostatak apetita ili stalna glad
-Umor, malaksalost, poremećaji spavanja
-Mučnina

pa ako imaš neki od ovih simptoma oda je verovatno to To.
 
Odgovor na temu

101010

Član broj: 166349
Poruke: 112
91.150.123.*



+18 Profil

icon Re: Uradi sam - Hleb, aparati za pravljenje ili....23.01.2008. u 13:35 - pre 196 meseci
Samo da kazem da sam isprobao recept sa youtube videa i moja preporuka je zaboravite ga.
Mislim da su preskocili neke korake u spremanju jer ne mozes posle 12 sati naraslo testo umesiti u veknu i samo ubaciti na 250C rernu, nema vremena da opet naraste, dobije se cigla, moze ali motorkom da se sece.

Namerno skratim maksimaklno stvar i ubacim u rernu naraslo testo i dobio sam dobar hleb, jestiv vazdusat ukusan, 1 sat priprema 40min pecenje. Interesantno oba hleba sam napravio od tip 500 belog brasna, a iznutra su ispali zuti, kako uopste pekari dobijaju bash belu unutrasnjost hleba.

Ako vas ne mrzi napisite mi neki recept za pravljenje hleba i testa za hleb, ja sam odokativno stavio brasno so kvasac i uspelo je, sigurno moze mnogo bolje sa nekim proverenim receptom.

 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
89.142.60.*

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Uradi sam - Hleb, aparati za pravljenje ili....17.02.2008. u 01:03 - pre 196 meseci
Citat:
101010:
Oni Citao sam review-ove za vecinu najopoularnijih bread-masina i problem najvecem broju korisnika je upravo dobiti zeljeni rezultat. Jer aparati cesto vec imaju podesene cikluse kao ves masina, podesene za specificnu mesavinu, cesto za odredjen brand brasna, kvasca, dotataka, itd. I iz nekog razloga mnogima ne uspeva da dobiju dobar hleb, da li je probelm u aparatima ili u amerima koji pisu te kritike :), ne znam.


Znam da malo kasnim (25 dana :)) ali evo

Ja imam jednu od ovih masina (cak jednu jeftinijih, oko 30eur), i primetio sam, da je jako vazno da su svi sastojci dobro izvagani.

Nije fora u brendu kvasca dodataka, evo recimo za "obican" hleb ide:
460 g brasna
250ml vode
2 male kasicice soli
2 velike kasike secera
2 velike kasike ulja/margarina/maslaca
(za ove 'kasike' se dobije posebna mera plasticna, pa mozes onim tacno da stavis koliko treba)
pise 7g suvog kvasca, a ja dajem 2/3 onog svezeg (u kocki, mislim da 40g)

znaci nista, sto ne bi moglo da se nadje u obicnoj prodavnici
Vazno jeste i to, da kvasac i so ne smeju da se dodiruju (pre ukljucivanja naravno), znaci so u vodu, preko brasno, i kvasac u brasno (jos pogotovu ako je ukljucena timer/delay funkcija).
Onda masina umesi testo, i kad je vec izmeseno pocne da pisti, i onda mozes da ubacujes dodatke (znaci bukvalno sve zivo, beli/crni luk, masline, semenke,...), i onda jos malo umesi, i greje da se testo 'digne'
Znaci treba tacno da se odmeri ono 'glavno' testo, a svi ostali dodatci idu posle, kad je testo vec napravljeno.



Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Uradi sam - Hleb, aparati za pravljenje ili....

[ Pregleda: 9575 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.