Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kupovina Win XPa kod nas

[es] :: Advocacy :: Kupovina Win XPa kod nas

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 12134 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

past_love2001

Član broj: 68960
Poruke: 56
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Kupovina Win XPa kod nas24.01.2008. u 17:05 - pre 197 meseci
Zelim da legalizujem XPove na racunarima u firmi. Imam dva izbora: Win Xp home edition OEM ili Win XP pro koji je za 60-80e skuplji. XP Home edicija ima sve sto mi je potrebno, ali kazu mi da uz nju moram kupiti neki hardware. Posto mi nista od hardware-a nije potrebno uzeo bih par jeftinih miseva. U CT computers mi kazu da je to u redu i da su prodali mnogo takvih kombinacija. Ali kolega je zvao Microsoft u BGu i rekli su mu da to ne moze tako. Ili da kupim komp sa OEM verzijom ili samo XP pro. Naravno me ne zanima sta oni kazu, vec sta bi inspekcija mislila o tome? I da li kod nas postoji XP home retail verzija? Da li znate gde jos i koga bih mogao da pitam?
Hvala
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Kupovina Win XPa kod nas24.01.2008. u 19:25 - pre 197 meseci
Ja mislim da je to u redu.... Ako kupis XP u radnji, zalepis nalepnicu na odredjeni comp i koristis taj XP na tom compu ne znam sta bi oni mogli... Ti si nesto kupio i poceo da koristis. Ako im se ne svidja, nek se zale onome koji ti je prodao XP :) - ti si ga kupio i imas racun. Autorksa prava nisu prekrsena, EULA mozda i jeste, ali ona, koliko ja znam, nije pravo obavezujuca.

Ako zelis pravi odgovor - ti brate pozovi poresku upravu, ili otidi na neki salter i zamoli za savet. To im je posao - da te savetuju.... :) Reci im da imas comp sa Linux-om, da ti treba windows, i da li je to OK.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

past_love2001

Član broj: 68960
Poruke: 56
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Kupovina Win XPa kod nas25.01.2008. u 11:55 - pre 197 meseci
Jel se ta nalepnica dobija uz kupljeni XP? Sta je na njoj?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Kupovina Win XPa kod nas25.01.2008. u 12:40 - pre 197 meseci
Prava krsi onaj ko ti je prodao OEM XP bez racunara, a ne ti - ti si usao u licenciranu prodavnicu i kupio produkt.

Dakle, ako je CT Computers tebi prodao XP OEM sa misem, i za to ti izdao racun - ti si zavrsio svoje, instaliraj XP i nalepi nalepnicu na racunar.

Na nalepnici se nalazi serijski broj OEM verzije XP-a, hologram i logo Microsoft korporacije.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Kupovina Win XPa kod nas25.01.2008. u 12:59 - pre 197 meseci
Upravo tako, CT krzi ugovor o prodaji OEM software-a ako isti prodaje samo uz mis, to je takav bezobrazluk, neprofesionalizam i najgrublje krsenje ugovora da treba na robiju da idu svi odgovorni za to.

Niste ni svesni kakve sve probleme ima krajnji korisnik kasnije. Za svu podrsku je zaduzem OEM a ne Microsoft a kome ce korisnik da se obrati ako mu nesto ne funkcionise?

Sve u svemu nije tvoj problem nego problem CT.
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Kupovina Win XPa kod nas25.01.2008. u 13:40 - pre 197 meseci
MS i njegove licence... :-D
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Kupovina Win XPa kod nas25.01.2008. u 13:41 - pre 197 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Upravo tako, CT krzi ugovor o prodaji OEM software-a ako isti prodaje samo uz mis, to je takav bezobrazluk, neprofesionalizam i najgrublje krsenje ugovora da treba na robiju da idu svi odgovorni za to.

A zašto tačno?
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Kupovina Win XPa kod nas25.01.2008. u 13:45 - pre 197 meseci
Zato sto OEM software mora da bude isporucen preinstaliran na racunar i zato sto po OEM ugovoru OEM preuzima sve obaveze podrske.

http://oem.microsoft.com/downl...license/English_SB_License.pdf

Citat:
5. HARDWARE DISTRIBUTION. If this package contains hardware units, we grant you a nonexclusive right to
distribute each hardware unit only with either (a) a fully assembled computer system or (b) other non-Microsoft
computer hardware component. If you distribute a hardware unit with a fully assembled computer system, you
must preinstall the associated software drivers and programs supplied in this package, if any, on the fully assembled
computer system’s hard drive. Neither Microsoft, its affiliates, nor its distributors or suppliers makes any
warranty regarding compliance of the hardware units with any federal, state, provincial, or local laws or regulations,
or the laws or regulations of any non-U.S. jurisdiction, relating to computing devices or items sold to the
public. You have the sole responsibility to assemble, test, and certify the hardware units in conjunction with other
equipment that you manufacture, distribute, or sell.
6. PREINSTALLATION REQUIREMENT. When you distribute an individual software license for a desktop operating
system or application software, you must preinstall it on the fully assembled computer system’s hard drive
using the OEM Preinstallation Kit (“OPK”) provided in this package or otherwise made available by us. This preinstallation
requirement does not apply to server software. For a list of available OPKs, information about using
OEM preinstallation tools, OPK support and how to obtain OPKs, see www.microsoft.com/oem/sblicense/OPK.
Preinstallation is limited to one copy of each individual software license. You may not copy or modify the OPK or
OPK instructions. You may not distribute the OPK or OPK instructions to an end user.


[Ovu poruku je menjao Slobodan Miskovic dana 25.01.2008. u 14:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Kupovina Win XPa kod nas25.01.2008. u 14:01 - pre 197 meseci
OK, zgodno je znati. :)
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Kupovina Win XPa kod nas25.01.2008. u 14:04 - pre 197 meseci
Evo i spiska OEM System B. za Srbiju:

http://www.microsoft.com/oem/authdist/SerbiaMontenegro.mspx
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Kupovina Win XPa kod nas25.01.2008. u 19:52 - pre 197 meseci
^Slobodane, ja nešto ne znam da je to tačno. Ovde bez problema može da se kupi OEM kopija Windowsa. Takođe ako pogledaš neke prodavnice na netu (npr. RoyalDiscount.com), ista stvar.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
77.70.71.*



+105 Profil

icon Re: Kupovina Win XPa kod nas25.01.2008. u 19:55 - pre 197 meseci
Pazi nema sta da se razmislja, postoji zvanicni ugovor i to je to. Postavio sam i link ka tekstu.

Citat:
6. PREINSTALLATION REQUIREMENT. When you distribute an individual software license for a desktop operating
system or application software, you must preinstall it on the fully assembled computer system’s hard drive
using the OEM Preinstallation Kit (“OPK”) provided in this package or otherwise made available by us.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Kupovina Win XPa kod nas25.01.2008. u 19:58 - pre 197 meseci
Ma vidim ja to, ali vidim da OEM verzija može i da se kupi na Amazonu? Eno ga i na TigerDirect.com.

Nešto ne znam da bi ih MS pustio da to rade.. Ne znam kako :) ali očigledno.. A to i nisu kompanije koje valjaju stvari ispod tezge i slično.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
77.70.71.*



+105 Profil

icon Re: Kupovina Win XPa kod nas25.01.2008. u 20:09 - pre 197 meseci
Nisam uspeo da nadjem na Amazonu. Sve sto sam nasao su diskovi za System Builder-e.

btw. mozda postoji neka precutna saglasnost...mada opet...ostajes bez podrske.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Kupovina Win XPa kod nas25.01.2008. u 20:11 - pre 197 meseci
^Zar to nije to?

Mislim, pa jasno je da i Amazon i MS znaju da ljudi koji to kupuju nisu samo System Builder-i, itd. Nemaš podršku, nema instaliranja na drugi kompjuter, čak i ako ovaj crkne. Vidi komentare ljudi.. pa to su sve obični korisnici, itd.

Verovatno prećutna saglasnost, što kažeš.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.xdsl.xnet.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Kupovina Win XPa kod nas26.01.2008. u 01:15 - pre 197 meseci
Ovde na NZ moze da se kupi Vista OEM uz mrezni kabl ili nesto slicno.
 
Odgovor na temu

past_love2001

Član broj: 68960
Poruke: 56
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Kupovina Win XPa kod nas26.01.2008. u 01:29 - pre 197 meseci
Takodje me zanima na koji nacin se vrsi provera softvera uz koji se ne dobija "nalepnica": adobe ps(?), word(?) itd. Ne moze se od svakog ocekivati da skuplja racune za nagradnu igru...

Da li je moguce da inspekcija posle odredjenog vremena dodje opet, bez obzira ako je prvi put sve bilo "legalno"
 
Odgovor na temu

Stefan Markic

Član broj: 82674
Poruke: 759
*.dynamic.sbb.co.yu.



+73 Profil

icon Re: Kupovina Win XPa kod nas26.01.2008. u 05:27 - pre 197 meseci
Pre 6-7 godina sam kupio OEM verziju u jednoj prodavnici racunara, bez ikakvog hardvera, samo disk. Od tada sam vec nekoliko puta zvao podrsku i nije bilo nikakvih problema.
 
Odgovor na temu

past_love2001

Član broj: 68960
Poruke: 56
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Kupovina Win XPa kod nas28.01.2008. u 17:20 - pre 197 meseci
Da li neko zna sta se desava ako naidju na trial verziju programa? Da li navrate opet? :)
 
Odgovor na temu

Pneos
Pomocni radnik na gradjevini

Član broj: 138226
Poruke: 281
..9-r.retail.telecomitalia.it.



+5 Profil

icon Re: Kupovina Win XPa kod nas28.01.2008. u 19:59 - pre 197 meseci
Citat:
Ovde na NZ moze da se kupi Vista OEM uz mrezni kabl ili nesto slicno.
Tjah, druga zemlja dugi obicaji. Mene interesuje medjutim kako je moguce da sam kupio XP Professional sa laptopom i sve je bilo oko 600€, a posle sam video da XP kosta nekoliko 100-tina evra. Mislim, kako je moguc toliki popust ?
102>77+30+20 !
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Kupovina Win XPa kod nas

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 12134 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.