Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem prilikom rada sa cirilicnim tekstom (C#)

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: Problem prilikom rada sa cirilicnim tekstom (C#)

[ Pregleda: 2648 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bope

Član broj: 62233
Poruke: 291
*.adsl.verat.net.

Sajt: www.shortsms.me


+4 Profil

icon Problem prilikom rada sa cirilicnim tekstom (C#)28.01.2008. u 23:20 - pre 197 meseci
Prvim program koji treba da radi sa cirilicnim slovima ali imam velike probleme prilikom,npr,poredjenja dva stringa.
Ako je jedan string otkucan bez koriscenja shift-a (npr "zaba") a zatm isti taj string odkucan uz koriscenje stringa (da bi se dobila velika slova (npr "ZABA")) logika:

if(str1.ToUpper() == str2.ToUpper())

ne funkcionise zato sto ce posle prebacivanja u velika slova prvi string C# tumaciti kao "`ABA" a drugi (pisan uz "shift") kao "@ABA"!

Kako da resim ovaj problem?

P.S. font koji koristim je Times Ciril
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Problem prilikom rada sa cirilicnim tekstom (C#)28.01.2008. u 23:24 - pre 197 meseci
Koristi UTF-8 a ne yuscii.
 
Odgovor na temu

Bope

Član broj: 62233
Poruke: 291
*.adsl.verat.net.

Sajt: www.shortsms.me


+4 Profil

icon Re: Problem prilikom rada sa cirilicnim tekstom (C#)28.01.2008. u 23:46 - pre 197 meseci
Moze neki link ili sl?
Nisam do sada radio sa formatima texta u C#-u,ne znam to.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Problem prilikom rada sa cirilicnim tekstom (C#)29.01.2008. u 00:29 - pre 197 meseci
Najjednostavnije receno, kada unosis podatke, koristi neki standardan font (znaci ne neki "yu-font") i samopromeni layout dole pored systray-a. Ako nemas to, ides u control panel, Regional and language options, tab Languages, Details, pa tu na Add dodaj srpski latin i klikni na language bar da ga ukljucis u prozoru koji se pojavi.
 
Odgovor na temu

Bope

Član broj: 62233
Poruke: 291
*.adsl.verat.net.

Sajt: www.shortsms.me


+4 Profil

icon Re: Problem prilikom rada sa cirilicnim tekstom (C#)29.01.2008. u 00:42 - pre 197 meseci
Razmisljao sam o tome da koristim "nas" layout ali sam mislio da postoji neko resenje koje je "udobnije" za korisnike-da ne moraju da menjaju layout samo zbog tog programa (mislim na one korisnike koji inace ne koriste "nas" layout)
 
Odgovor na temu

Predrag Glumac
Luxembourg

Član broj: 167588
Poruke: 127
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Problem prilikom rada sa cirilicnim tekstom (C#)29.01.2008. u 01:11 - pre 197 meseci
A sta ako korisnik nema instaliran YU font Prosli su dani budzenja aplikacija da rade sa nekim balkanskim jezikom
To sto je Shadow preporucio JESTE najudobnije resenje, unicode ti, kao programeru, zadaje manje muka jer je sam tip string unicode. Hell, skoro ceo WinAPI ima duplirane funkcije - za non-unicode (zbog kompatibilnosti) i unicode !
Tebe nista ne sprecava da po startovanju aplikacije promenis na srpsku latinicu preko InputLanguage klase, tako da ce za korisnika biti "transparentno", i korisits sandardne Windowsove fontove.
 
Odgovor na temu

Bope

Član broj: 62233
Poruke: 291
*.adsl.verat.net.

Sajt: www.shortsms.me


+4 Profil

icon Re: Problem prilikom rada sa cirilicnim tekstom (C#)29.01.2008. u 02:18 - pre 197 meseci
Ljudi,hvala na savetu! Nisam ni znao da postoji InputLanguage klasa.Malo sam prokopao po netu i nasao resenje!
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: Problem prilikom rada sa cirilicnim tekstom (C#)

[ Pregleda: 2648 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.