Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa hidropodizacima kod opel kadet suze 1.3

elitemadzone.org :: AutoZone :: Problem sa hidropodizacima kod opel kadet suze 1.3

[ Pregleda: 7482 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sasa80
bozic sasa
loznica

Član broj: 108912
Poruke: 33
*.inffo.net.



Profil

icon Problem sa hidropodizacima kod opel kadet suze 1.331.01.2008. u 19:00 - pre 196 meseci
Kupio sam auto i posle stotinjak kilometara sam uradio mali servis zamena kaiseva ulja filtera .Problem je kad je hladan motor podizaci se necuju mnogo skoro za neprimetiti ali kad se ugreje na njegovu radnu temperaturu oni pocinju da se cuju na leru onako bucnije dosta nego sto bi trebalo.Pre zamene ulja tj. sa starim uljem koje je bilo prethodno u motoru nisu se culi toliko kad je vruc motor, pa sam poceo da sumnjam u ulje koje sam kupio a ono je Galax 15/40 ne znam ni sam sto sam ga kupio,pa sad dali neko zna koje je ulje najbolje za opela 1.3 sa hidro podizacima sinteticko,mineralno dali je pametno da uzmem Elf sinteticko i sa kojom oznakom ili bilo koje koje je dobro za opela unapred zahvalan na odgovorima?
sasa
 
Odgovor na temu

zolitas
Peci Zoltan
servis/vlasnik
Odzaci

Član broj: 77888
Poruke: 527
212.200.80.*

Jabber: MNS: zolitas@panline.net
Sajt: www.zolitas.co.yu


Profil

icon Re: Problem sa hidropodizacima kod opel kadet suze 1.331.01.2008. u 19:13 - pre 196 meseci
Probaj drugu marku ulja,takodje mineralno 15/40.......ako se i tada cuje,izmeri pritisak ulja kad je motor vruc.
...ZOLITAS.............Odzaci
 
Odgovor na temu

RS TURBO
Damir Mujagic

Član broj: 160054
Poruke: 457
*.PPPoE-7340.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Problem sa hidropodizacima kod opel kadet suze 1.331.01.2008. u 20:12 - pre 196 meseci
Shell ulje 15w-40 mineralno ulje probaj nasuti pa vidi onda hoce li se cuti i ono ti dodje u crvenoj kantici ulje i pise shell 15w-40. To je ulje dobro a nije poskupo. ili Castor GTX 15w-40 to ulje je malo skuplje ali je super za motor. Moj buraz ga sipa u BMW-a vis 6 godina i nema nikakvih problema samo mijenja ulje i filter.



pozzz
anti-TDI
 
Odgovor na temu

tweeester
Ivan Arandjelovic
bg yu

Član broj: 724
Poruke: 882
194.106.174.*

Sajt: www.javasvet.net


Profil

icon Re: Problem sa hidropodizacima kod opel kadet suze 1.301.02.2008. u 08:56 - pre 196 meseci
Kao i uvek, najlakse je da sipas Opelovo ulje, mineralno 15w-40, nije skupo.

Inace, jesi li sasvim siguran da su u pitanju hidopodizaci?

Imao sam isti slucaj, na slicnu buku sam se zalio mom iskusnom majstoru (radi samo opela) i rece on " ... podizaci zapravo retko kad odu ... a i kad odu tesko je oceniti da su oni u pitanju ... cesce je uzrok bregasta i klackalice .." i stvarno, ispostavilo se da mi je bregasta prilicno pojedena (cest slucaj na suzi), nakon zamene bregaste i klackalica zvuk je nesta potpuno :)

Pozz

p.s. Kroz otvor za dolivanje ulje gurni prst i pazljivo opipaj breg na bregastoj, ako osetis "risove" ili se poseces na njih (kao ja) onda je to to ...
<< tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi >>
 
Odgovor na temu

sasa80
bozic sasa
loznica

Član broj: 108912
Poruke: 33
*.inffo.net.



Profil

icon Re: Problem sa hidropodizacima kod opel kadet suze 1.301.02.2008. u 17:11 - pre 196 meseci
Hvala na odgovorima pokusacu sa drugim uljem mada sam sa ovim presao 2000km ali cu rado da ga bacim, sto se tice bregaste kad sam bio kod majstora on mi kaze kad je sipao ulje da je izgleda bregasta nova ubacena u nju ali videcemo opet kad otvorimo poklopac ventila jer mi je rekao da ce pokusati da razradi malo podizace,ali pre svega toga cu prvo ulje da promenim pa cu videti sta ce biti.
sasa
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Problem sa hidropodizacima kod opel kadet suze 1.3

[ Pregleda: 7482 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.