Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

padanje servisa Computer Browser

[es] :: Windows mreže :: padanje servisa Computer Browser

[ Pregleda: 1598 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

brahtala
ETF
Beograd

Član broj: 172783
Poruke: 5
*.eunet.yu.



Profil

icon padanje servisa Computer Browser13.02.2008. u 22:12 - pre 197 meseci
Imam windows server 2003 small business edition i racunare pod win xp proffesional na njegovom domenu.
Iz nekog meni totalno nepoznatog razloga servis Computer Browser pada tokom rada!
Ponekad i workstation i Remote procedure Call.
Ovo je vrlo nezgodno kod domen naloga, zbog update profila, naime obrise ga. Naravno ovo sve je posledica toga sto taj racunar spada s domena zbog gasenja ovog servisa. Tj uopste nema pristup LANu, dok ima internetu (preku rutera).
S obzirom da se ovo desava na dosta razlicitih racunara, doduse ne svim, iskljucio sam ulogu virusa, antivirusa i sl.

Nemam ideju sta bi vise ovo moglo biti!
Svaki put moram da s ulogujem kao admin na tim racunarim i podignem taj servis, sto je veliki problem.

Ako se nekome ovo desavalo, ili je cuo da se ovako nesto desava recite. Ili ako znate ko je kompetentan da ovakav problem resi.
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.adsl.verat.net.

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: padanje servisa Computer Browser15.02.2008. u 14:47 - pre 197 meseci
pa pogledaj u event log-u zasto pada.
Takodje kao privremeno resenje mozes namestiti da se automatski restartuje kad padne.

Znam da je bio neki bug u windowsu gde je padao Computer Browser (googlaj, nadji KB) ali ne i drugi servisi.

 
Odgovor na temu

lazovicn
mdc
PG

Član broj: 211434
Poruke: 1
77.222.1.*



Profil

icon Re: padanje servisa Computer Browser05.02.2009. u 08:52 - pre 185 meseci
zdravo procitao sam vasu temu u vezi padanja servisa kod mene se desava potpuno sve isto znaci padaju neki servisi na racunarima kao prvi computer browser a zatim i ostali i onda nema pristup mrezi,medjutim uradio sam update na sp3 i to je otklonilo problem a li za kratko vreme.
Molim vas ako ste vi nasli resenje da mi pomognete i kazete kako otkloniti problem
L:N
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: padanje servisa Computer Browser

[ Pregleda: 1598 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.