Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Part-time rad u Srbiji - sta je sa zdravstvenim, socijanim...

[es] :: Vodič za posao :: Part-time rad u Srbiji - sta je sa zdravstvenim, socijanim...

[ Pregleda: 2925 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

man in a shed
NS

Član broj: 31633
Poruke: 10
*.adsl-4.sezampro.yu.



Profil

icon Part-time rad u Srbiji - sta je sa zdravstvenim, socijanim...17.02.2008. u 15:26 - pre 197 meseci
Pozdrav svima,

Radim u jednoj IT firmi kao software engineer a uporedo i studiram poslediplomske studije. Redovno sam prijavljen na punu platu. U poslednje vreme (4-5 meseci) od kolicine rada u firmi nisam polozio nijedan ispit a studije sam debelo platio. Kad dodjem kuci posle posla skroz sam izmrcvaren i nije mi ni do cega, a kamoli do ucenja.

Razmisljam da pocnem da radim pola radnog vremena u firmi pa da polako krenem da zavrsavam poslediplomske. Da li neko zna kako je to u Srbiji zakonski regulisano tj. da li ce mi ici zdravstveno i socijano ako radim pola radnog vremena?

Da napomenem da sam poslediplomske studije poceo pre nego sto sam se zaposlio.

Hvala!
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Part-time rad u Srbiji - sta je sa zdravstvenim, socijanim...17.02.2008. u 17:21 - pre 197 meseci
Citat:
da li ce mi ici zdravstveno i socijano ako radim pola radnog vremena?

Zakonski, da. Inace, zavisi od poslodavca, postoji u Srbiji mnogo firmi koje uopste ne prijavljuju radnike na poreze i doprinose.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Part-time rad u Srbiji - sta je sa zdravstvenim, socijanim...

[ Pregleda: 2925 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.