Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ekstrudiranje plastike

elitemadzone.org :: TechZone :: ekstrudiranje plastike

[ Pregleda: 10105 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pinkic
elektronicar
banjaluka-srbac

Član broj: 174575
Poruke: 12
*.teol.net.



Profil

icon ekstrudiranje plastike02.03.2008. u 19:31 - pre 196 meseci
Bavim se ekstrudiranjem i brizganjem plasticnih masa pa ako ima jos nekih plasticara da malo razmijenimo iskustva bilo bi mi drago.Zanima me konkretno polipropilen za traku za vezivanje paleta.
 
Odgovor na temu

pinkic
elektronicar
banjaluka-srbac

Član broj: 174575
Poruke: 12
*.teol.net.



Profil

icon Re: ekstrudiranje plastike22.03.2008. u 17:51 - pre 195 meseci
Bas sam iznenadjen da nema niko na forumu s kim bih mogao malo prodiskutovati o ekstrudiranju
 
Odgovor na temu

ljepojevic
.

Član broj: 176174
Poruke: 19
*.dialup.blic.net.



Profil

icon Re: ekstrudiranje plastike23.03.2008. u 11:48 - pre 195 meseci

E komsija ,

po meni je problem u tome sto ljudi koji rade sa brizgaljkama i ekstruderim, podesavaju masine ,steluju alate nisu bas u bliskoj vezi sa internetom.
Cast pojedincima ali mislim da nas na ovim podrucija nema puno.
Mozda grjesim ali mislim da na SH jeziku nema ni jedan forum koji bi bio posvecen samo plastici.(slovenci imaju )

Ozezi sto se tice brizganja ,radio sam na raznim vrstama brizgaljki i sa raznim polimerima,ekstruziju za sad ne znam.
 
Odgovor na temu

pinkic
elektronicar
banjaluka-srbac

Član broj: 174575
Poruke: 12
*.teol.net.



Profil

icon Re: ekstrudiranje plastike23.03.2008. u 17:20 - pre 195 meseci
Radim u fabrici koja se uglavnom bavi extrudiranjem a imamo samo dvije brizgaljke na kojima radimo samo neke sitne proizvode da kompletiramo ove extrudirane.Ranije sam radio u drugoj firmi koja se bavila iskljucivo brizganjem.imali smo 10-ak nekih starih masina koje mi nisu ostale u najljepsem sijecanju.poluautomatski red,mehanicki izbacivaci,lokve ulja na sve strane,buka.....Posto sam u extrudiranju vec dugo napravio sam sebi jednu malu liniju na kojoj trenutno radim bastenska crijeva.To je sezonski proizvod tako da masina vise od pola godine stoji.Zanima me polipropilenska traka zato sto nema veze ni sa godisnjim dobom ni kisom ni vrucinom....Uspio sam ja nesto i dobiti ali nije to to sto treba biti.Ako vec poznajes neki slovenacki forum uputi me da odem malo i do njih.A sto se brizganja tice slobodno nacni temu ukljucicu se.pozdrav
 
Odgovor na temu

ljepojevic
.

Član broj: 176174
Poruke: 19
*.dialup.blic.net.



Profil

icon Re: ekstrudiranje plastike24.03.2008. u 19:37 - pre 195 meseci

Evo ga ,dobar sajt iz dezele


http://strojnistvo.com/

 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
77.237.106.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: ekstrudiranje plastike24.06.2008. u 19:31 - pre 192 meseci
Razmnisljam da se upustim u proizvodnju nekih plasticnih predmeta. Ne da ja proizvodim nego da narucim proizvodnju od nekoga ko se time vec bavi. Ali pre toga bi hteo da naucim nesto o proizvodnji plastike da budem malo upucen.

Mozete li da mi okacite nekoliko slika tipicnih predmeta koji se proizvode brizganjem
i nekoliko slika predmeta koji se proizvode ekstrudiranjem
da budem siguran sta je sta
 
Odgovor na temu

*mile*
Nis

Član broj: 84755
Poruke: 79
77.46.219.*



Profil

icon Re: ekstrudiranje plastike27.06.2008. u 12:38 - pre 192 meseci
Da nema neko mozda neku sliku ili blok semu masine za ekstrudiranje plastike? Da li postoje neki standardni oblici (dimenzije) alata?

pozdrav...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: ekstrudiranje plastike

[ Pregleda: 10105 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.