Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

aspnetdb.mdf u winforms

[es] :: .NET :: aspnetdb.mdf u winforms

[ Pregleda: 1861 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pl4stik
Senior .NET programmer/Consultant
oDesk
NI na nebu NI na zemlji

Član broj: 173596
Poruke: 715
82.117.195.*

Sajt: xx-auth.com.azhar.arvixe...


+31 Profil

icon aspnetdb.mdf u winforms05.03.2008. u 07:41 - pre 196 meseci
Kako, ako je uopšte moguće iskoristiti za autentifikaciju aspnetdb.mdf bazu u win form app. Imam web strane na koje se korisnici registruju i kad dobiju prava (promena role) trebalo bi da mogu da unose podatke u istu tu bazu (dodane tabele) iz win form app. E sad, kad se vežem na bazu vidim sve podatke normalno ali su oni o userima kriptani sta li. U aspx strani koristim one klase User, Role i to, ovde ih nema il ja nesto ne radim dobro.
To sto nekoliko miliona ljudi tvrdi da nisi u pravu ne znaci da stvarno nisi - Frank Zappa

https://youtu.be/DLe358DPGXU
 
Odgovor na temu

draksa
Dragan Radivojevic
Nis

Član broj: 88015
Poruke: 44
77.46.248.*



Profil

icon Re: aspnetdb.mdf u winforms05.03.2008. u 08:48 - pre 196 meseci
Caos,
to sto nemas u win aplikaciji sve one klase koje imas kad radis na web-u je zbog toga sto ih nisi ukljucio :)).
One se nalaze u System.Web.Security kod asp.net aplikacije se defaultu ispisuje ono using ....
U win aplikaciji toga nema (sto je i logicno) pa mora rucno da dodas. To ce da ti onoguci da imas one klase sa kojima radis u web aplikaciji.
Skoro da sam siguran da ovo nece da ti bude dovoljno da ti to proradi. Otkud ce tvoje klase "znati" odakle treba da preuzimaju podatke. U asp.net to se automatski poveze za tebe u pozadini a iz win aplikacije ....
pogledaj ovaj clanak pa mozda tu nadjes nesto korisno: http://aspnet.4guysfromrolla.com/articles/120705-1.aspx

Inace, to sto su podaci u bazi enkriptovani to je normalna stvar. Smatra se da nije bezbedno da se sifre i slicni podaci cuvaju u txt obliku. Ako se rucno logujes tako sto se povezujes na bazu i uporedjujes ono sto je uneto u formu za logovanje sa podacima u bazi onda to ne ide bas tako.

Svi podaci u bazi u enkriptovani pomocu nekog hashing algoritma. Saznaj negde po netu koji algoritam se koristi i kad saznas pronadji ga u System.Security.Cryptography. Primenis algoritam na sifru koju je neko uneo i onda poredis tako enkriptovani podatak sa onim iz baze. To se desava u pozadini kad se logujes pomocu onih klasa. Na ovaj nacin ti ne treba nista od onih klasa iz System.Web.Security

Ajd u zdravlje!
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: aspnetdb.mdf u winforms05.03.2008. u 09:16 - pre 196 meseci
Nisam siguran oko nekog jednostavnog nacina, i ja sam skoro gledao oko toga, ali nisam imao vremena da se ozbijlnije pozabavim time.
U svakom slucaju, baza ima stored procedure za sve operacije koje radi memebership provider tako da ako nista drugo, mozes njih koristiti (ne moras raditi direktno sa tabelama).
 
Odgovor na temu

pl4stik
Senior .NET programmer/Consultant
oDesk
NI na nebu NI na zemlji

Član broj: 173596
Poruke: 715
82.117.195.*

Sajt: xx-auth.com.azhar.arvixe...


+31 Profil

icon Re: aspnetdb.mdf u winforms05.03.2008. u 10:13 - pre 196 meseci
@Shadowed

I LOVE YOU MAN

COOL, to je to, super sljaka da znash, bar ono sto meni treba (aspnet_UsersInRoles_IsUserInRole).
To sto nekoliko miliona ljudi tvrdi da nisi u pravu ne znaci da stvarno nisi - Frank Zappa

https://youtu.be/DLe358DPGXU
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: aspnetdb.mdf u winforms

[ Pregleda: 1861 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.