Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

tehnologija za diplomski-savet

[es] :: Java :: tehnologija za diplomski-savet

[ Pregleda: 2019 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

perun_
Nemanja Andjelkovic
Banglades

Član broj: 151779
Poruke: 115
212.62.55.*

Sajt: 127.0.0.1


Profil

icon tehnologija za diplomski-savet06.03.2008. u 09:27 - pre 196 meseci
Ovako, problem je sledeci (obecavam da necu mnogo detaljisati ): Imamo odredjene organizacije, i svaka od njih ima svoju bazu podataka o svom poslovanju. Potrebno je sve to centralizovati. Dakle potrebno je uvesti web server, sa svojom bazom. Ove posebne jedinice ce, recimo jednom dnevno zahtevati update. Tako da serveru treba proslediti sve promene iz tih lokalnih servera, odnosno iz njihovih baza, od poslednjeg update-a.

Kojom tehnologijom resiti ovaj problem?

Pominjali su web-service, sto je meni licno prilicno nelogicno mada je po mom misljenju za prenos podataka xml svakako najprikladniji.. Nadam se da sam bio dovoljno jasan. Uz ovo bih dodao da prilicno dobro poznajem hibernate. Razmisljao sam o kombinaciji Hibernate+Spring...

Svaka pomoc je dobrodosla.
Ne treba ciljati u metu vec metati u cilj
 
Odgovor na temu

j2ee_developer
Ivan Tufegdzic
J2EE developer
Kragujevac

Član broj: 175161
Poruke: 4
79.101.165.*

Sajt: www.ivantufegdzic.co.nr


Profil

icon Re: tehnologija za diplomski-savet08.03.2008. u 15:58 - pre 196 meseci
Mislim da bi ti odgovarao Jboss server. Naravno koristi EJB i Hibernate. Mozes da koristis Spring ili Seam (ja koristim Seam). Dobri su i jedan i drugi, samo zavisi koji bolje poznajes.

Pozz
 
Odgovor na temu

perun_
Nemanja Andjelkovic
Banglades

Član broj: 151779
Poruke: 115
212.62.55.*

Sajt: 127.0.0.1


Profil

icon Re: tehnologija za diplomski-savet08.03.2008. u 23:52 - pre 196 meseci
Hvala najlepse na odgovoru!

Da, vec sam kao sto rekoh prilicno dobro savladao Hibernate a trenutno ucim EJB. Da li je JBoss Server podesniji za ovaj konkretan zadatak od Tomcat-a i zasto?
Ne treba ciljati u metu vec metati u cilj
 
Odgovor na temu

j2ee_developer
Ivan Tufegdzic
J2EE developer
Kragujevac

Član broj: 175161
Poruke: 4
79.101.234.*

Sajt: www.ivantufegdzic.co.nr


Profil

icon Re: tehnologija za diplomski-savet09.03.2008. u 20:40 - pre 196 meseci
Sada ti je mozda bolje da koristis Tomcat. On je application server i web server. Manji je i ima sve sto ti je potrebno.

Jboss server je Ok i ne trebaju mu dodatna podesavanja. Jboss server u sebi sadrzi Tomcat server i jos gomilu dodatnih stvari.

Pozdrav,
it
 
Odgovor na temu

zmau
Dragan Jovanović
programer
Šabac

Član broj: 80834
Poruke: 290
*.ADSL.neobee.net.



+80 Profil

icon Re: tehnologija za diplomski-savet09.03.2008. u 22:19 - pre 196 meseci
Tomcat je - kolko ja vidim - samo JSP/servlet server. Znači samo za prezentacioni sloj. Ne možeš na njemu da praviš ejb komponente. Za njih ti treba pravi app server, kao što je jboss.
A za projekat koji ti pominješ - redovna razmena podataka među serverima (bazama) - korisnički interfejs ti verovatno i nije potreban. Dovoljno je da se jedan isti algoritam izvršava s vremena na vreme.
Meni je u tvojoj priči najzanimljivije pitanje same razmene podataka. Da li uopšte koristiš svuda jedan isti DBMS ?
it works on my machine
 
Odgovor na temu

perun_
Nemanja Andjelkovic
Banglades

Član broj: 151779
Poruke: 115
212.62.55.*

Sajt: 127.0.0.1


Profil

icon Re: tehnologija za diplomski-savet09.03.2008. u 22:59 - pre 196 meseci
Ne. Zamisljeno je tako da same nize jedinice vec imaju svoje baze. Dakle neko u MySQL-u, neko u MSSQL-u i sta ja znam. Kao i aplikacije koje rade sa njima. Meni je potrebno samo da nekako znam sta se promenilo u tim bazama od poslednjeg update-a (da li nova kolona, sifarnik ili nesto slicno, ali to su vec detalji).

Danas sam i ja (uz pomoc Google-a) shvatio za Tomcat, i skinuo i instalirao JBoss...

Sta mislite, koliko je komplikovano koristiti Hibernate umesto Entity Bean-ova i koliko se to "isplati" raditi?
Ne treba ciljati u metu vec metati u cilj
 
Odgovor na temu

zmau
Dragan Jovanović
programer
Šabac

Član broj: 80834
Poruke: 290
*.ADSL.neobee.net.



+80 Profil

icon Re: tehnologija za diplomski-savet13.03.2008. u 09:33 - pre 196 meseci
Misliš li na entiti binove iz ejb2.1 speccifikacije ? Ako već nisi stručnjak za njih, zaboravi ih.
Ako već kažeš da dobro poznaješ hibernate, ne vidim nikakav razlog da koristiš entiti binove.
Samo je pitanje koliko će ti i hibernate biti koristan. Hibernate je zgodan za sitne obrade nad bazom (recimo, jedan insert, jedan update), a tvoj zadatak je takav da će ti verovatno u većem delu projekta više prijati suv SQL za masovne obrade podataka. Kada radiš sa masovnom obradom, hibernate će verovatno samo da ti zakomplikuje i (naročito) uspori program.
it works on my machine
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: tehnologija za diplomski-savet

[ Pregleda: 2019 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.