Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji procesor za glas?

[es] :: Muzička produkcija :: Koji procesor za glas?

[ Pregleda: 3012 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vaskogodfather

Član broj: 175183
Poruke: 64
*.dynamic.sbb.co.yu.



+5 Profil

icon Koji procesor za glas?08.03.2008. u 16:03 - pre 196 meseci
Dali iko ima iskustva sa Digitech S100 Multi Effects Processor i S200 bio je i neki Behringer-ov ne znam tacno koji cena mu je oko 7000 din, znatno jeftninija od ova dva modela. Napominjem da sam naveo ono sto sam nasao u Novom Sadu. Da li iko zna sta se konkretno dobija ovim procesorima na zivim svirkama da li je prevelika razlika izmedju njih posto cenovna jeste za svaki od po nekih 5 hiljada. Da li ima neki drugi procesor za glas u tom cenovnom rangu(maksimalno 20.000 din. ) koji moze da se nadje kod nas? Da li se isplati to uopste kupovati i da li neko ima bolji predlog vezan za kupovinu opreme za pevaca? Nesto tipa muse ili placebo da se zna kakve efekte bi koristio za glas. E da i da napomenem da se nikada ranije nisam susretao sa opremom te vrste pa ako bi neko mogao i da mi objasni sta cu tacno i sa kojom spravicom za glas dobiti? Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

pejatezgaros
Pejovic Zarko

Član broj: 131902
Poruke: 133
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Koji procesor za glas?09.03.2008. u 23:29 - pre 196 meseci
koristim S 200, kad snimam i samo jednom sam koristio na svirci, ZASTO? Zato sto (kako sam razumio) tebi treba za live nastupe za vokal, a na ovim procesorima toliko toga tebi nece trebati na live nastupima. Jednostavno na vecini danasnjih miksera(da ne pricam o Power Mate koji ima izuzetan efekt proc.)za svirke imas sasvim dovoljno efekata da proc. nije potreban. Hall, reverb, delay, sasvim dovoljno u nekoj kombinaciji. A narocito sad postaje trend na zivim svirkama da se radi sa vrlo malo efekta(kao pokazujemo svoje glasovne sposobnosti a ujutru ne mozemo da govorimo od promuklosti), Sto je proizvod kopiranja danasnje studijske produkcije i sve boljih mikrofona gdje je steta drasticno umotavati vokal u neki efekat a i enterijeri lokala u kojima sviramo (mesing,mermer,staklo...)postaju mucni kod stimanja ne samo efekta nego i vokala uopste. Tako da treba dozirati da se ne desi da se stvori neki nezeljeni "odbijanac".



PS: razlika izmedju S 100 i S 200 je velika ali ne igra ulogu za tvoju namjenu jer je razlika uglavnom u preset store i u nekim inst. efektima



pozzzzzzz
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Koji procesor za glas?

[ Pregleda: 3012 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.