Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prebaciti podatke sa pokvarenog LapTopa

[es] :: Laptopovi :: Prebaciti podatke sa pokvarenog LapTopa

[ Pregleda: 3919 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.eunet.yu.



+61 Profil

icon Prebaciti podatke sa pokvarenog LapTopa11.03.2008. u 10:26 - pre 196 meseci
Prijatelj me je zamolio da mu prebacim podatke sa pokvarenog Laptopa.
Jos uvek ne znam koji je model u pitanju, ali sam hteo da pitam sta treba da ocekujem prilikom toga

Ako sam dobro ukapirao u slucaju IDE diska, moram da kupujem onaj konvertor
U slucaju SATA ne moram...

Ili gresim?

Da li postoje tu jos neke stvari koje bi trebalo da znam?
Kakve probleme mogu da ocekujem?
Napajanje isto?
Koliko je komplikovano vadjenje samog hard diska?
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Prebaciti podatke sa pokvarenog LapTopa11.03.2008. u 11:03 - pre 196 meseci
Vidi ovako..
Za slučaj da je disk IDE: puno je lakše naći USB externo kučište za 2,5" HDD nego konverter. Izvadiš disk, ubaciš ga u externo kučište, priključiš na USB i voziš. Jednostavno, elegantno, bez puno prtljanja i funkcionalno. Cijena najjeftinijeg takvog kučišta koje tebi završava posao je 12€. Prilikom kupnje pazi da kučište bude za 2.5" ide diskove
Ako je disk SATA opet možeš ići na varijantu kao i gore samo da kučište bude predviđeno za sata diskove ili taj 2,5" disk direktno priključiti na svoju MBO (sata konektori su isti).

Glede kompliciranosti, to je ovisno od notebooka do notebooka ali više od 2-3 minute ti nebi smjelo uzeti. Vađenje/stavljanje diska iz notebooka je prilično jednostavna radnja koja zahtjeva mali križni odvijač. U igri obično budu 3 vijka; 2 drže poklopčić a jedan je odispod za disk i potom povučeš diskić za trakicu van... - "prosto kao pasulj" a vidjet ćeš kad otvoriš. Neki notebookovi imaju sistem da se disk vadi po strani (ibm, dell) al kako kažem sve to ovisi od modela do modela. Koji god da je u pitanju - nije komplicirano.
Javi kako napreduješ i gdje zapneš.



 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.adsl.beotel.net.



+61 Profil

icon Re: Prebaciti podatke sa pokvarenog LapTopa12.03.2008. u 00:09 - pre 196 meseci
hvala na odgovoru...
laptop (FS amilo a7645) je inace u najgorem mogucem stanju sto moze da bude... monitor je skroz odvaljen i nije uopste pricvrscen za telo.... postoji neka fora na koju ga aktivira... ali meni jos uvek nepoznata... cak ne radi ni moj monitor kad ga prikljucim na njegov izlaz... (?)

ali dobro... uspeo sam da ga upalim (posto mi je rekao da ne radi ni baterija vise)... cuo sam i windowsov startup sound....
medjutim nista dok ne nabavim rek za hard....
inace, hd se vadi lakse nego sto sam ocekivao... :)

'fala jos 1x

ako zapnem negde, javljam se sutra...
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Prebaciti podatke sa pokvarenog LapTopa

[ Pregleda: 3919 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.