Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Slackware 12 Lilo error #1

[es] :: Linux :: Slackware 12 Lilo error #1

[ Pregleda: 2114 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vuksamotnjak
Vuk Samotnjak

Član broj: 175728
Poruke: 2
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon Slackware 12 Lilo error #113.03.2008. u 20:37 - pre 196 meseci
Lilo odbija da se instalira bilo u root ili u MBR i javlja "lilo install error #1", sam slack se normalno instalirao na HDC1 ali lilo pravi probleme znachi ne moze ni na hdc ni na hdc1, svaka pomoc je dobrodosla. Da ne zaboravim HD je ispravan, Instalacioni DvD je takodje ispravan.
 
Odgovor na temu

NenadSM
Sremska Mitrovica

Član broj: 70835
Poruke: 208
*.ptt.yu.

ICQ: 373516076
Sajt: srem022.blogspot.com


+16 Profil

icon Re: Slackware 12 Lilo error #115.03.2008. u 13:31 - pre 196 meseci
Mislim da je problem do fstab-a. I meni se to desilo pa sam iz Win-a pristupio fajlu i video da u njemu uopste ne postoji unesena root particija( tj. bila je ali ne u fazonu dev/ hdXXX itd vec mislim da je bilo nesto drugcije) i zato nije hteo da ga instalira.Kad sam je na peske dodao i probao ponovo da instaliram Lilo odradio je.
Nemogu da ti dam detalje jer ne koristim vise Slack ali probaj ovo.
Mozda pomogne...
Imam Yugo. Nije neki, mozete misliti kakav je. Dobio sam ga kao drugu nagradu na Tomboli.
Prva nagrada je bila TORTA!
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.166.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Slackware 12 Lilo error #115.03.2008. u 14:09 - pre 196 meseci
I meni se desavalo vise puta da jednostavno Slack instalacija nece da instalira LILO nikako,
i to samo kada ga instaliram "preko" nekog drugog vec instaliranog distro-a. Kada ocistim ceo
HDD i stavim samo Slack, nije se javljao taj problem.
Na ovaj problem sam naisao samo kod Slacka, sve druge distribucije su vrlo lepo "gazile"
tudje boot-loadere i uspesno stavljale svoje ukljucujuci naravno i automatsko stavljanje
win-sistema u boot opcije ukoliko ga ima.
Ovaj posao mi se cini (u automatizovanom maniru) da najbolje obavljaju Fedora i Suse.

(sa ova dva distroa nikada nisam imao problema sa boot-loaderima i njihovom automatskom
instalacijom + prepoznavanje drugih instaliranih sistema)
 
Odgovor na temu

biske86
Ivan Biševac
Zubin Potok

Član broj: 62435
Poruke: 979
*.opera-mini.net.

Sajt: biske.rs


+39 Profil

icon Re: Slackware 12 Lilo error #115.03.2008. u 22:17 - pre 196 meseci
Ja sam skoro instalirao slackware a paralelno mi je radio xp. Potom sam reinstalirao xp zbog virusa i on mi je obrisao lilo u MBR. Posto sam nekoliko dana pre toga instalirao slackware i nisam vrsio neka podesavanja nije mi bilo tesko da ga instaliram opet. Pokrenuo sam instalaciju i sve je proslo u redu do instalacije lilo boot managera. Ne secam se da li je pisalo error 1 ali svejedno nije hteo lilo da se instalira kad sam probao da ga insaliram pomocu opcije install lilo automatically. Onda sam ponovo pokrenuo instalaciju kao i pre i zatim umesto opcije da se insalira automatski izabrao sam opciju ispod nje (nisam siguran ali cini mi se da se zove manually configure lilo.conf) i onda odradio jos par koraka i lilo je bio ispravno instaliran. Probaj na ovaj nacin mozda uspes. Javi sta si uradio.
 
Odgovor na temu

vuksamotnjak
Vuk Samotnjak

Član broj: 175728
Poruke: 2
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Slackware 12 Lilo error #116.03.2008. u 17:30 - pre 196 meseci
Radio sam svasta i nisam uradio nista, naime pretrazio sam sve forume ovoga sveta i video ljude sa slicnim problemom ali resenja nisam nasao. Na kraju sam odustao zakacio jos 1 disk i instalirao lilo na hda. Cela situacija me samo nervira (ovo mi nije prva lilo instalacija) posto je ranije sve islo kao podmazano, i ovaj problem se javio bez nekog meni vidljivog razloga.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Slackware 12 Lilo error #1

[ Pregleda: 2114 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.