Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ozbiljniji projekat

[es] :: C/C++ programiranje :: ozbiljniji projekat

[ Pregleda: 7005 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

marko000
marko vucinic
Beograd

Član broj: 6501
Poruke: 63
*.eltosan.co.yu



Profil

icon ozbiljniji projekat10.10.2003. u 17:00 - pre 250 meseci
Pre neki dan sam dobio ponudu da odradim projekat koji je dosta ozbiljniji od onoga sto sam do sad radio.Radi se o planu grada nalik na proizvod PlanPlus..

sto se tice mog dosadasnjeg iskustva,c++ poznajem skolski,sto znaci da znam sintaksu jezika i izradu konzolnih aplikacija...

takodje,imam iskustva sa bazama podataka,doduse u php-u..

bicu malo i subjektivan i reci da brzo ucim..

zanima me vasa procena;koliko je potrebno da udjem u stos i odradim tako nesto

ako je u pitanju period manji od godinu dana(mukotrpnog rada),koja je cifra koju treba da trazim za projekat..

da li bi uopste trebalo da se upustam? ;)

veliki pozdrav

marko
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.telia.com

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: ozbiljniji projekat10.10.2003. u 22:28 - pre 250 meseci
Takvu procenu mozes samo i jedino ti sam da uradis.
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

marko000
marko vucinic
Beograd

Član broj: 6501
Poruke: 63
*.eltosan.co.yu



Profil

icon Re: ozbiljniji projekat11.10.2003. u 10:18 - pre 250 meseci

po odgovoru bi rekao da sam neozbiljno formulisao problem..
ali u svakom slucaju hvala leki..

naravno da i procena i sam projekat zavise od mene...smatram da je najbolji nacin ucenja bilo kog jezika konkretan projekat i njegovo resavanje u odredjenom roku..prema ovome i zelim da udjem u takvu avanturu jer smatram da sam u svakom slucaju na dobitku sto se tice napretka

ono sto ne mogu da procenim u ovom trenutku je koliko je to veliki zalogaj..
nisam mislio da to neko proceni umesto mene jer je tako nesto skoro nemoguce
ono sto bih voleo da cujem od iskusnijih programera su parcijalne procene i iskustva
koliko projekti traju...koliko ljudi rade na njemu..koji su projekti u pitanju i sama isplativost rada na njima,pa cu se u celoj prici vec nekako naci..

na kraju krajeva,forum i jeste mesto za takvu vrstu price...

veliki pozdrav

marko
 
Odgovor na temu

vilyu
Web Developer
Beograd, Srbija

Član broj: 1188
Poruke: 444



+2 Profil

icon Re: ozbiljniji projekat11.10.2003. u 10:31 - pre 250 meseci
Posto si do sada radio samo konzolne programe, upozorio bih te da ce izrada onih sa lepim GUI-jem mnogo vremena trositi. Cak ces znatno vise vremena provesti podesavajuci sta ce se dogoditi s klikom na neko dugme, nego sto ces raditi na sustini programa. Naravno, prethodno moras da naucis pravljenje GUI aplikacija. Moje licno misljenje je da, ako ti je rok godinu dana, i ako ne ides na fax, odn. nisi negde stalno zaposlen, sigurno uzmes taj projekat. Mozda se drugi nece sloziti sa mnom oko profesionalnosti svega toga, ali to je idealan nacin da ti naucis nove stvari. Jos kad te novac ocekuje, milina je raditi. Isplativost svega ne bi trebalo samo da racunas u kolicini novca koji ces dobiti, vec i u znanju koje ces steci u radu na jednom takvom projektu. A godinu dana je dovoljno.
Pera električar 0637129710, BG, preporučujem.
 
Odgovor na temu

Voodoo
Novi Beograd

Član broj: 3508
Poruke: 488
*.dial.InfoSky.Net



+1 Profil

icon Re: ozbiljniji projekat11.10.2003. u 21:45 - pre 250 meseci
meni je srednja shkola bila odlichno vreme za uchenje visual basica, delphija i C++ buildera... da sam chekao fax da krenem da se bavim time, sisao bih tarabu...
enivej, treba ti puno vremena... uzmi prvo napravi neki text editor, imenik itd. pa onda radi plan grada...
 
Odgovor na temu

Rapaic Rajko
Bgd

Član broj: 4105
Poruke: 810
*.pexim.co.yu



+62 Profil

icon Re: ozbiljniji projekat14.10.2003. u 16:27 - pre 249 meseci
Treba ti i neko predznanje o grafici uopste. 'si radio makar neku 2d grafiku pod DOS-om?

Rajko
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: ozbiljniji projekat14.10.2003. u 21:50 - pre 249 meseci
Gde si komšija,

(vidim eltosan.co.yu = Smed. Palanka, e sada ili radiš kod mog imenjaka i prezimenjaka ili si pristupio iz kafića netu ;) )

U celoj stvari najkomplikovanije je osmisliti mapiranje neke baze objekata sa prikazom na slici i pretraživanjem. Znači imaćeš neku bazu sa koordinatama, a to sve treba da se sa sličicama uklopi u lepi prikaz mape grada. Za to ti treba neka biblioteka za rad sa grafikom (SDL, OpenGL,...). Sam interfejs možeš da napraviš uz pomoć FLTK-a koji se super uklapa sa OpenGl-om (nešto slično - plan grada u FLTK-u je radio Peca Damjanović, imaš i slike toga mada nisam siguran da li je radio mapiranje objekata iz koordinata).

Ostalo u aplikaciji je šminka, kako će da izgleda, koje efekte će da ima, crtanje ovih ili onih putanja, najkraći put od A do B i slično (i tu se koriste klasični algoritmi - graf i slično, samo izlaz prikazuješ lepeći i prikazujući sprajtove jedan na drugi)...

Rok od godinu dana je dosta lep, ali ne verujem da će neko hteti da ti plati godinu dana rada na takvom programu. Možda bolje rešenje je da radiš sa još nekim (iskusnijim) pa da zaradu podelite. Imaćeš profesionalniji pristup (preporuka vredi mnogo, ali loša preporuka može jako da smeta), a isti efekat - imaćeš podstrek za učenje svega toga.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: ozbiljniji projekat

[ Pregleda: 7005 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.