Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Iskljucivanje sa 'daljinskog sistema grejanja'

elitemadzone.org :: MadZone :: Iskljucivanje sa 'daljinskog sistema grejanja'

[ Pregleda: 5807 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 769
*.dynamic.sbb.co.yu.



+109 Profil

icon Iskljucivanje sa 'daljinskog sistema grejanja'18.03.2008. u 09:55 - pre 196 meseci
Elem, preziveo sam jos jednu zimu bez znacajnijih promrzlina boraveci u stanu, samo zahvaljujuci dogrevanju na struju = $$$. Trpim to vec preko 10god, i sada sam odlucio da se otkacim od toplane. Necu vise da placam nesto sto ne radi kako treba, a obecanja mi je dosta. Radijatori su toliko mlaki da je cak moguce da mi oni odvode toplotu iz stana. Racunam da godisnje platim oko 500eur toplani, i mislim da bi te pare mogao komotno da raspodelim na tri meseca grejne sezone, pa makar se grejao na stilski namestaj i stare violine. Da ne pominjem koliko me nervira kada u sred grejne sezone procene da je napolju toplo ("Ziko, vidi kako je lep dan danas"), pa taj dan ne greju; a obrnut slucaj se ne desava - naglo zahladjenje u septembru npr, i nikom ne pada na pamet da pali toplanu.
Da ne duzim, treba mi savet kako-gde-sta-kome. Gde da pocnem. Jel ima nekoga ko je to uradio? Pretpostavljam da treba da toplani napisem zahtev i to je to. Prestajem da placam.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
*.static.ikomline.net.

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Iskljucivanje sa 'daljinskog sistema grejanja'18.03.2008. u 14:00 - pre 196 meseci
Ne znam kako to tacno da izvedes ali te podrzavam u potpunosti.

Ja nemam tih problema, ali moj brat koji zivi na Vidikovcu ima, i to vec godinama. Zivi na poslednjem (12) spratu i jednostavno nikad nije imao grejanje kako valja, uvek se dogrevao na struju i meni nikako nije jasno zbog cega se njegovi, tokom ovih svih godina placanja enormnih racuna za struju, nisu odvojili od toplane.
Inace, oni imaju jednu TA pec i gomilu grejalica (stan ima oko 100m2) koje koriste uvek u zimskom periodu pored radijatora, i mozes da zamislis koliki su racuni u zimskom periodu.
Zalili su se mali milion puta, ali, izgleda da je problem u malom promeru cevi koje vode do visokih spratova u njegovoj zgradi, tako da koliko god da je topla voda u prizemlju, dok dodje do njega ohladi se, i nikakve jace pumpe ili bilo sta drugo nisu u stanju da poprave grejanje...



Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.lukoil.co.yu.



+10255 Profil

icon Re: Iskljucivanje sa 'daljinskog sistema grejanja'18.03.2008. u 14:05 - pre 196 meseci
Na žalost, koliko ja znam to i nije moguće, tj. nije moguće to uraditi tako da onaj ko hoće da se reši bede bude zadovoljan. Naime, kao naknadu što "cevi prolaze kroz stan" (ne)korisnik daljinskog grejanja je dužan da mesečno plaća lopovima 50% cene grejanja. Tako je bar bilo nekada.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 769
*.dynamic.sbb.co.yu.



+109 Profil

icon Re: Iskljucivanje sa 'daljinskog sistema grejanja'18.03.2008. u 15:13 - pre 196 meseci
Ma ja nisam do pre dve godine ni placao to 'grejanje', jednostavno sam dobijene uplatnice za 'komunalne usluge' naknadno placao preko opste uplatnice, sa naznakom da je bez grejanja, naravno umanjene za stavku 'grejanje'. Prethodno sam obavestio toplanu o tome, a tome je prethodila i besomucno duga ali neplodna 'saradnja' na otklanjanju mog problema.
Prosle godine je grejanje bilo pristojno, pa sam poceo/nastavio da placam. U medjuvremenu sam se raspitivao kod sudije, jer su povremeno dolazile od toplane kumulativne opomene i pretnje (koje sam ignorisao). Elem, sudija kaze, da ako sam podneo zahtev toplani da me iskljuce sa daljinskog grejanja, da mi onda ne mogu nista. Znaci neplacas, pa cekas ako pokrenu postupak, nek sami snose troskove. Ako oni nece ili nemogu da udovolje mom zahtevu za skidanje sa sistema, njihov problem. Nisam valjda ja tehnicki opremljeniji od njih za to ?!
A sto se tice naplate za NJIHOVE cevi koje prolaze kroz MOJ stan, nemoraju ni da mi plate :)
Nek ih nose, jebale ih cevi. Mogu i spolja da ih instaliraju, ili nek ih ugrade u zid i izoluju, pa nece ni tih fantasticnih 50% (ej!) toplote da mi 'odaju'. A od zalbi vajde nema, to svi znamo, ja pogotovo.


 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.lukoil.co.yu.



+10255 Profil

icon Re: Iskljucivanje sa 'daljinskog sistema grejanja'18.03.2008. u 16:02 - pre 196 meseci
Pazi nemoj da pomisliš da ih nedajbože branim, ali nisi baš u pravu.

1. Cevi prolaze kroz tvoj stan, pa se on tako zagreva. Mislim, teoretski. Ono 50% sam napisao po sećanju, ali nisam siguran za procenat. Možda je i manje. S tim što bi ti onda bili uklonjeni svi radijatori iz stana, a nisam siguran ko bi taj posao trebalo da plati.
2. Kupovinom stana sa daljinskim grejanjem ti si se unapred složio sa tim da će tu biti toplovodne instalacije, i da ćeš koristiti daljinsko grejanje. Tehnička izvedba tvog zahteva da te isključe je praktično nemoguća.
3. Nerealno je očekivati od toplane da cevi postavi tako da zaobiđu tvoj stan. (?!) Zamisli kako bi to bilo, da to toplana mora da radi, kako se kome, da izvineš digne.

Dakle, samo ti teraj pravne postupke, sa ciljem da dokažeš da ti gejanje ni nemaš. Od redovnog postupka za prestanak korišćenja usluga daljinskog grejanja za tebe nema vajde.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

pitikovski

Član broj: 116407
Poruke: 263
77.105.3.*



+19 Profil

icon Re: Iskljucivanje sa 'daljinskog sistema grejanja'18.03.2008. u 20:27 - pre 196 meseci
Ja sam pre par godina uzeo poslovni prostor u najam,taj prostor je koristio vlasnik tog istog prostora pre mene i iskljucio grejanje tako sto je podneo zahtev toplani.Oni mu zablombirali ventile na radijatorima i stavili nesto kao neka kutija preko tih istih ventila.Kada je meni izdavao taj prostor pitao me je da li zelim da placam grejanje i ako hocu on ce ga opet prijaviti.Meni je odgovaralo da nema grejanja i nisam hteo da mi opet prikljuci tako da nisam ni placao grejanje.Za tri godine koliko sam bio u tom lokalu samo je jednom dosla neka "kontrola" koja je proveravala da li su ventili odblombirani.
Tako da mislim da je to moguce uraditi i za privatan stan iako cevi prolaze kroz stan ili lokal.

 
Odgovor na temu

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 769
*.dynamic.sbb.co.yu.



+109 Profil

icon Re: Iskljucivanje sa 'daljinskog sistema grejanja'19.03.2008. u 23:24 - pre 196 meseci
Citat:
pitikovski: Ja sam pre par godina uzeo poslovni prostor u najam,taj prostor je koristio vlasnik tog istog prostora pre mene i iskljucio grejanje tako sto je podneo zahtev toplani.Oni mu zablombirali ventile na radijatorima i stavili nesto kao neka kutija preko tih istih ventila.Kada je meni izdavao taj prostor pitao me je da li zelim da placam grejanje i ako hocu on ce ga opet prijaviti.Meni je odgovaralo da nema grejanja i nisam hteo da mi opet prikljuci tako da nisam ni placao grejanje.Za tri godine koliko sam bio u tom lokalu samo je jednom dosla neka "kontrola" koja je proveravala da li su ventili odblombirani.
Tako da mislim da je to moguce uraditi i za privatan stan iako cevi prolaze kroz stan ili lokal.
Ja tako i zamisljam normalan sistem u normalnoj zemlji. Tako cu i da uradim, pa cemo videti kako ce se stvari odvijati...
 
Odgovor na temu

parazit2

Član broj: 272578
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Iskljucivanje sa 'daljinskog sistema grejanja'09.11.2010. u 20:59 - pre 163 meseci
Izvinjavam se sto vaskrsavam temu iz mrtvih ali posto je tema grejanja ponovo aktuelna mislim da je opravdano.
Nakon sto je koro svuda (ili svuda) grejanje poskupelo a nivo usluge ostao isti zanima me kako ide sa tim iskljucivanjem grejanja.
Koliko od prilike kosta iskljucivanje i da li posle moze opet da se ukljucis na sistem i uz kakve naknade.

Jos jednom izvinite sto dizem temu...
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Iskljucivanje sa 'daljinskog sistema grejanja'10.11.2010. u 09:49 - pre 163 meseci
Pa pise ti u postu iznad tvog. Podneses zahtev toplani i oni te iskljuce. Tako je uvek i bilo.
 
Odgovor na temu

bufalo bil
Beograd

Član broj: 137374
Poruke: 39
*.cpv-bgd.com.



+8 Profil

icon Re: Iskljucivanje sa 'daljinskog sistema grejanja'11.11.2010. u 08:58 - pre 163 meseci
A naknadno ukljucivanje osecam da kosta kao "svetog Petra kajgana"...
 
Odgovor na temu

alred950
savetnik, "D/E" Nis
Nis

Član broj: 276686
Poruke: 4
91.148.68.*

Sajt: www.via.bizhosting.com


Profil

icon Re: Iskljucivanje sa 'daljinskog sistema grejanja'25.11.2011. u 13:21 - pre 151 meseci
Sa daljinskog sistema grejanja mozes se iskljuciti kao individualac pod uslovom da imas saglasnost svih stanara zgrade i zahtevom toplani trazis jednostrani raskid ugovora po osnovu Zakona o obligacionim odnosim i Zakona o zastiti potrosaca. Oni ce ti odgovoriti da moras imati i dokaz da mora postojati odobrenje o prikljucku na daljinski sistem grejanja, sto uopste nije bitno, to samo plase "mecku sa resetom", to ukoliko dodje do suda sud nece ni ceniti, vec ce izvesti vestacenje da vestak utvrdi kako da se izoluju vertikale u stanu i na koji nacin da se radijatori blokiraju odnosno skinu, ali ne i odnesu jer je to vlasnistvo stana odnosno vlasnika stana. I samo im u zahtevu treba navesti da je bolje to uciniti sporazumno da se ne bi izlagali nepotrebnim sudskim troskovima. Bilo koje njihovo obrazlozenje suprotno zahtevu je neosnovano i pada na sud. Medjutim, kako zivimo u nepravoj drzavi, gde se zakoni ne postuju od same vladajuce klase zboh potreba finansiranja nihovih hirova i odrzanja na vlasti, konacna pravda se mora zatraziti na medjunarodnom sudu pravde u Strazburu. Cuo sam da je ovaj sud formirao ili ce formirati sudsku jedinicu u Srbiji zbog mnogo prispelih prituzbi gradjana Srbije na rad "naseg" pravosudja. I da vam posteno kazem to nece moci ni SNS da promeni, jer ce oni biti jos gori, vidite kako se ulizuju i crnogorcima i Hagu i Evropi samo da dodju na vlast. Nema boljih dana za Srbiju. Opasno se kuva u Evropi, Amerika huska Izrael da napadne Iran, a Iran ima atomsku bombu. Rusija upozorava Ameriku na raketni stit i postavlja svoj na isturenim granicama svoje zemlje, a do jucerasnji njihovi sateliti sada dupelisci Amerike, Rumunija, Bugarska, Poljska i dr. zaboravljaju kako su prosle u drugom svetskom ratu. Prijatelji moji Evropa i Amerika su preselile greskom svoj kapital u Kinu i dr. istocne zemlje u nameri da ostvare sto veci profit, a sada su kasno uvideli da su domacinskom politikom te zemlje dostigle enormni ekonomski razvoj sa tim kapitalom i sada to niko ne moze zaustaviti. Evropa moze i da menja strategiju i da menja evro ali kasno je, ovo mi sve mirise na svetsku katastrofu, tako da grejanje je minoran problem kao i zelja nasih politicara da udjemo u EU pa da kazu eo uspeli smo, a sto je narod za ove 11 godine doveden do prosjackog stapa to njih nije ni malo briga, oni su zaboravili na narod, oni su doneli 'prepisali" preko, ne znam ni ja, 300 zakona koji uopste nisu primereni nasoj ekonomskoj i zivotnoj situaciji, ali vlada raidi, skupstina radi, ogromne pare se okrecu, eu je dala donacije preko 70 milijardi evra, samo sto se "nezna" gde su, pa zato i traze pare od gradjana, za struju, vodu, grejanje i druge poreze i doprinose, a pitaju se zasto privreda je na -0 i zasto je izvoz pao na 0, zasto je otpusteno preko 700.000 radnika, zasto jedan radnik izdrzava jednog penzionera, zasto penzioneri izdrzavaju pored svojih sinova i kceri, sada i svoje unuke, zasto ce jos biti otpustanja radnika i td,itd. Vazno je da neki profesor Ekonomskog fakulteta koji jos uvek predaje teoriju kejnzijanstva i svetske krize iz 29, sa njegovim saradnicima prima kao guverner NBS preko 600.000 dinara i sigurno ne radi dzabe na Ekonomskom fakultetu, dge je plata profesora 200-300 i vise hiljada, zatim tu su upravni odbori, donacije, mahinacije i sl. E, to interesuje sve i sadasnje i buduce. Mene brine buducnost, ispada da mladima samo se pruza stap i sargarepa. Ko dobija bespovratna sredstva od fonda bez ikakve hipoteke i jos se hvali i predlaze, cinicno, da i drugi to treba da urade, pa dragi moji ako nemate posla a imate poslovnu ideju probajte kod fonda bez hipoteke ili bankarske garancije da dobijete bespovratna ili kreditna sredstva, videcete kako cete proci. Ili ako vas neko uvredi, vasu cast i dostojanstvo i vi ga tuzite npr. kao Mladjan Dinkica sto su uvredili i onda je sud veoma brzo doneo presudu u njegovu korist i isplatila mu strana koja ga je vredjala oko 50.000 evra, tako sam nezvanicno cuo, mozda i nije tako, ali verujem da bi isvakom gradjaninu u takvoj situaciji sud izasao u susret i ubrzao sa donosenjem presude, bez obzira da li ste obican gradjanin ili ste funkcioner.
Dosta je vise, uvidjam da sam dosadan, izvinite i srdacan pozdrav
 
Odgovor na temu

sonus70
Novi Sad

Član broj: 120808
Poruke: 176
212.178.240.*



+266 Profil

icon Re: Iskljucivanje sa 'daljinskog sistema grejanja'25.11.2011. u 20:08 - pre 151 meseci
Nakupilo ti se , a?
 
Odgovor na temu

Bik Koji Sedi

Član broj: 147189
Poruke: 237



+310 Profil

icon Re: Iskljucivanje sa 'daljinskog sistema grejanja'25.11.2011. u 20:28 - pre 151 meseci
Nego, bilo bi lepo da Zorg kaže da li je uspeo da se skine sa grejanja, i kako!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Iskljucivanje sa 'daljinskog sistema grejanja'

[ Pregleda: 5807 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.