Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Više računara wireless-om na wireless internet

[es] :: Wireless :: Više računara wireless-om na wireless internet

[ Pregleda: 2958 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Almedin

Član broj: 5895
Poruke: 425
*.tz2.dlp168.bih.net.ba.



+27 Profil

icon Više računara wireless-om na wireless internet18.03.2008. u 22:12 - pre 196 meseci
Sta sve treba da se dva računara u kući spajaju bežično na bežični internet? Je li za to služi WISP mod recimo WL-5460. Ako sam dobro razumio taj uredjaj u tom modu omogućava da se računari spajaju na njega bežično a on je istovremeno spojen na AP provajdera (ili griješim). Kako to funkcionira ako moram imati usmjerenu antenu za vezu sa provajderom (kako će se kompovi kačiti na njega).

Je li moguće na ovaj način napraviti da se jedan računar vidi iz vana?
 
Odgovor na temu

Schmidt
RHCE

Član broj: 80784
Poruke: 647
*.poen.net.



+10 Profil

icon Re: Više računara wireless-om na wireless internet19.03.2008. u 11:10 - pre 196 meseci
wl-5460 mozhe odraditi bash to, ali ima jedan problem:
wl-5460 ima samo jednu antenu, morash ga staviti u universal repeater mode. A u tom modu on odashilje signal preko antene kojom si spojen na providera. To znachi da cje ogroman broj ljudi vidjeti tvoj ap, konektovati se na njega i koristiti tvoj net. Zato ti ne bih preporuchio taj nachin.

Drugi nachin je da kupish ap koji cjesh imati u kucji na maloj anteni, na koji cjete se konektovati wirelessom, a taj ap kablom spojish sa wl-5460 koji je spojen na providera.
 
Odgovor na temu

Almedin

Član broj: 5895
Poruke: 425
*.tz.dlp181.bih.net.ba.



+27 Profil

icon Re: Više računara wireless-om na wireless internet22.03.2008. u 08:29 - pre 196 meseci
Citat:
Schmidt: wl-5460 mozhe odraditi bash to, ali ima jedan problem:
wl-5460 ima samo jednu antenu, morash ga staviti u universal repeater mode. A u tom modu on odashilje signal preko antene kojom si spojen na providera. To znachi da cje ogroman broj ljudi vidjeti tvoj ap, konektovati se na njega i koristiti tvoj net. Zato ti ne bih preporuchio taj nachin.


Ovo znači da ako koristim usmjerenu aktenu, nema ništa od dijeljenja po kući jer antena "gleda" u AP provajdera? Negdje na nekom forumu sam pročitao da je na ovaj način i veza duplo sporija?

Citat:
Drugi nachin je da kupish ap koji cjesh imati u kucji na maloj anteni, na koji cjete se konektovati wirelessom, a taj ap kablom spojish sa wl-5460 koji je spojen na providera.


Šta da koristim od opreme za ovo, dva ista uredjaja (WL-5460) ili nešto drugo. Na ovaj način opet neko može vidjeti moju mrežu (samo sa manje udaljenosti)? Ima li neko praktičnih iskustava?
 
Odgovor na temu

donlile
Republika Srpska

Član broj: 153225
Poruke: 18
*.paleol.net.



Profil

icon Re: Više računara wireless-om na wireless internet25.03.2008. u 10:25 - pre 195 meseci
Dovoljan ti je jedan AP, upravo AirLive 5460 radi taj posao bez problema, provjereno!
Stavis ga u mod WISP+Universal Repeater, ukljuci MAC kontrolu, odnosno napravis spisak MAC adresa koje se mogu asocirati na njega i problem "parazita" je rijesen, znaci niko ne moze koristiti net osim klijenata kojima dozvolis......ako zelis vise detalja, pitaj slobodno!
 
Odgovor na temu

Almedin

Član broj: 5895
Poruke: 425
87.250.117.*



+27 Profil

icon Re: Više računara wireless-om na wireless internet26.03.2008. u 14:34 - pre 195 meseci
Citat:
donlile: Dovoljan ti je jedan AP, upravo AirLive 5460 radi taj posao bez problema, provjereno!
Stavis ga u mod WISP+Universal Repeater, ukljuci MAC kontrolu, odnosno napravis spisak MAC adresa koje se mogu asocirati na njega i problem "parazita" je rijesen, znaci niko ne moze koristiti net osim klijenata kojima dozvolis......ako zelis vise detalja, pitaj slobodno!


Upravo me detalji i interesuju. Izguglao sam stranica i stranica ali ne mogu naci konkretnu informaciju o ovome.

Ako ga stavim u WISP+Universal Repeater mod, mogu li u tom modu spojiti switch i ici na internet sa racunara na switchu i istovremeno sa racunara sa wireles-om. Radi li to u praksi ako koristim neku usmjerenu antenu (pretpostavljam da ona salje signal na sve strani ali slabiji). Vide li se racunari spojeni na wired port i ovi na wireless?

Meni konkretno treba da na internet idem sa desktop racunarom (UTP kabal) i sa laptopom bezicno (istovremeno) i da se oni vide medjusobno. Na mnogo mjesta sam procitao preporuku da se uzmu dva ovakva uredjaja i da jedan bude veza sa ISP a drugi da pokriva kucu signalom a da se oni medjusobno spoje UTP kablom (sto je dupli trosak).

Jos jedna stvar, gdje se moze kupiti 5460?
 
Odgovor na temu

donlile
Republika Srpska

Član broj: 153225
Poruke: 18
*.teol.net.



Profil

icon Re: Više računara wireless-om na wireless internet26.03.2008. u 21:27 - pre 195 meseci
Da, upravo ti taj mod i treba WISP+Universal Repeater i to sve sto tebi treba garantovano radi u ovom modu, jer i ja imam istu konekciju, kucni racunar i laptop....
Dakle dovoljan ti je jedan uredjaj i moze usmjerena antena, jer ta antena ipak u krugu od 10-ak metara daje dovoljno jak signal u svim smjerovima, a tek na vecim distancama signal postaje jaci tamo gdje je antena usmjerena! Sto se tice kupovine, nisam siguran, na Palama ima sigurno, a ne znam za Sarajevo....pogledaj malo na netu!
 
Odgovor na temu

Almedin

Član broj: 5895
Poruke: 425
87.250.117.*



+27 Profil

icon Re: Više računara wireless-om na wireless internet26.03.2008. u 21:54 - pre 195 meseci
Neko mi rece da uzmem Linksys WRT54GL i da je on mocniji od WL5460, medjutim kako ja mogu vidjeti jedino WL5460 ima ovaj WISP mod (ili ga ostali drugacije nazivaju).Je li to tacno? Koliko otprilike kosta WL5460?
 
Odgovor na temu

Almedin

Član broj: 5895
Poruke: 425
87.250.117.*



+27 Profil

icon Re: Više računara wireless-om na wireless internet01.04.2008. u 21:29 - pre 195 meseci
Citat:
donlile: Da, upravo ti taj mod i treba WISP+Universal Repeater i to sve sto tebi treba garantovano radi u ovom modu, jer i ja imam istu konekciju, kucni racunar i laptop....
Dakle dovoljan ti je jedan uredjaj i moze usmjerena antena, jer ta antena ipak u krugu od 10-ak metara daje dovoljno jak signal u svim smjerovima, a tek na vecim distancama signal postaje jaci tamo gdje je antena usmjerena! Sto se tice kupovine, nisam siguran, na Palama ima sigurno, a ne znam za Sarajevo....pogledaj malo na netu!


Kako si podesio WL-5460? Ja sam ga kupio ali ne mogu da izdajem na net preko njega. Vidim ga, konektujem se na njega ali ne ide dalje. Ukljucio sam WISP-Universal Repeater Mode. Inace na provjaderov AP se spajam bez ikakve autorizacije ili provjere MAC adrese a onda u browseru se otvori stranica gdje ukucam user name i password.
 
Odgovor na temu

Almedin

Član broj: 5895
Poruke: 425
87.250.117.*



+27 Profil

icon Re: Više računara wireless-om na wireless internet02.04.2008. u 20:27 - pre 195 meseci
WL-5460 uredno radi u WISP modu i preko mreže mogu na internet. Kada ukljucim WISP+universal repeater mod, ne mogu na internet a u statusu AP-a pod 'Internet configuration' pise 'Getting AP from DHCP server...' i IP adresa nije dodijeljena dok tu kod WISP moda bude dodijeljena IP adresa. Sve je isto i kod WDS i kod Universal Repeater moda, znaci nema interneta. Ima li neko neki savjet?
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Više računara wireless-om na wireless internet

[ Pregleda: 2958 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.