Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pravljenje hdd skretnice

[es] :: Storage :: pravljenje hdd skretnice

[ Pregleda: 2977 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
193.34.64.*



+3 Profil

icon pravljenje hdd skretnice23.03.2008. u 20:49 - pre 195 meseci
E ovako ,da vam objasnim moju sitvaciju imoju zelju :D
Imam dva hard diska
zelim da napravim sledece.....oba harda montirana u kucishtu sve ok ali ,izmedju njihovog napajanja skretnica.
znaci jedan kabel od napajanje do skretnice i od skretnice se racva na dva kabela (za jedan i drugi hdd)
i kad prebacim u polozaj 1 hdd A ima struju dok B nema struju ,a kad prebacim u 2 polozaj hdd A nema struju a hdd B ima struju....
sad se pitate shta ce to meni kad moz oba harda da rade u isto vreme
Shto da troshim oba harda kas samo jedan koristim? treba mi samo da je jedan u pogonu uvek
e sad kablovi koji idu u hdd ima cetiri zice (jedna crvena,zuta i dve crne)
ako bi koristio sve zice trebala bi mi skretnica koja moze da primi 3*4= 12zica i to bi bila velika tj glomazna i ne bi mogao lepo da je ugradim u kucishte
ja bi da to bude manje ,makar u pola.
E sad mene zanima ,koje su zice bitne za rad hdd-a?
dal bi mogao samo sa dve (npr cvena i zuta ) ili bash moraju sve?
ajmo ko se razume u hardove ;)
Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
Odgovor na temu

nasta
Leskovac

Član broj: 8235
Poruke: 82
79.101.76.*



Profil

icon Re: pravljenje hdd skretnice24.03.2008. u 00:05 - pre 195 meseci
Au al' ti komlikujes :-). Jednostavno u BIOS-u ukljucis jeda a iskljucis drugi i obrnuto... po potrebi. Tako ja radim.
Pozz.
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
*.kladovonet.com.



+5 Profil

icon Re: pravljenje hdd skretnice24.03.2008. u 01:02 - pre 195 meseci
To se vidi u BIOSU tj. vide se oba diska te ih i inspekcija moze selektovati. Ovo mi lici na trenutno aktuelne Lin/Win+prekidac prevare sa boot diskom ali ajde... bitne su samo crvena i zuta, crna tj. masa se ne mora preklapati, moze uvek biti spojena na HDD. Znaci, obicno rele sa dva para kontakata.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: pravljenje hdd skretnice24.03.2008. u 08:40 - pre 195 meseci
To neće raditi kako treba. Kontroleri su skloni kraćem ili dužem zaglupljivanju, kada pronađu HDD koji nema napajanje. Kada uključiš takvu mašinu, ona može i minutima stajati na HDD autodetect-u i bunariti disk.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: pravljenje hdd skretnice24.03.2008. u 10:33 - pre 195 meseci
Pa šta je problem, sad će da napravi i skretnicu za logički kabl pa kontroler neće da se buni. ;) A jel ovde u pitanju potrošnja struje pa da se na ovaj način malo uštedi?
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
*.kladovonet.com.



+5 Profil

icon Re: pravljenje hdd skretnice24.03.2008. u 13:40 - pre 195 meseci
Oce, sa 12 TTL kola! 70% starih kontrolera cekace bar 2-3 minuta dok ne detektuju ispravno diskove u slucaju da je jedan bez napajanja ali, ako treba za****ti inspekciju, nek' kosta sta kosta!
 
Odgovor na temu

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
193.34.64.*



+3 Profil

icon Re: pravljenje hdd skretnice24.03.2008. u 14:52 - pre 195 meseci
Citat:
nasta: Au al' ti komlikujes :-). Jednostavno u BIOS-u ukljucis jeda a iskljucis drugi i obrnuto... po potrebi. Tako ja radim.
Pozz.

kazem necu da mi oba rade odjedanput ;)

Citat:
buljko: To se vidi u BIOSU tj. vide se oba diska te ih i inspekcija moze selektovati. Ovo mi lici na trenutno aktuelne Lin/Win+prekidac prevare sa boot diskom ali ajde... bitne su samo crvena i zuta, crna tj. masa se ne mora preklapati, moze uvek biti spojena na HDD. Znaci, obicno rele sa dva para kontakata.

e najblizi si bio :D dobijesh bambi od mene :) samo nema veze sa inspekcijom i legalnoshcu :D
, nzm kako bash mogu da vide u biosu kad disk A nema struje :/ (nzm mozda si u pravu ,nisam to probao).

Da hocu na jedan lin da stavim a na drugi win
sad vec cujem pametne komentare ,pa imash dual boot,znam i to, al NECU da koristim to
iz razloga ,shto da troshim hdd dok mi ne treba (za dzabe se vrti i troshi,a drugi hdd koji bi koristio je pri crkavanj pa shto vishe da ga odrzim u zivotu) + ukucani mi bi se pogubili sa dual botom i imao bi samo josh vishe problema....

Citat:
StORM48: To neće raditi kako treba. Kontroleri su skloni kraćem ili dužem zaglupljivanju, kada pronađu HDD koji nema napajanje. Kada uključiš takvu mašinu, ona može i minutima stajati na HDD autodetect-u i bunariti disk.
Pozdrav

hm....mozda oce a mozda i ne...jer kod mene kad ubacujem disk B obicno samo izvucem napajanje od diska A da bi radio disk B(bez promena dzapera i sl ,jer su mi oba na master) i dosad je bilo sve ok ....

kako svima pada na pamet ta inspekcija :D iskreno nisam ni znao da to rade...cisto mi treba za privatne stvari...
ajde ako je neko video to da rade lin/win nek mi kaze kako mozda oni jednostavnije i bolje urade to :D
Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: pravljenje hdd skretnice24.03.2008. u 15:00 - pre 195 meseci
Rekose ti lepo ljudi da je to komlikovano i mnogo ce da kosta, jer pored napajanja, diskove treba i da otkacis sa magistrale, a tu ima previse vodova koje treba preklapati. Jetinije ti je da pustis oba diska da rade istvoremeno.

Jedino koliko toliko prihvatljivo resenje je USB disk, posto njega mozes da ukljucujes i iskljucujes nazivo bez problema, ali ce ti tu biti sporiji protok.
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
*.kladovonet.com.



+5 Profil

icon Re: pravljenje hdd skretnice24.03.2008. u 18:08 - pre 195 meseci
Mislim da je poenta da diskovi budu u (zatvorenom) kucistu. Lakse je to postici i sa S-ATA diskovima, i oni su, uz ukljucen AHCI, bezbedni pri cupanju i preklapanju "na zivo" i moguce je, uz malo vise paznje, napraviti sklop za preklapanje.
 
Odgovor na temu

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
193.34.64.*



+3 Profil

icon Re: pravljenje hdd skretnice24.03.2008. u 18:15 - pre 195 meseci
uuu izgleda da me niste dobro skontali....
ne mislim na zivo to da radim....vec pri paljenju kompa....da ubacim u "prvu" ili "drugu" "Brzinu"
znaci prebacim u 1 (da radi disk A ) i upalim pc tek onda....
kazem vam da mi ne treba za inspekciju :D tako da na tanane mogu prebacit disk :D
Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: pravljenje hdd skretnice24.03.2008. u 18:39 - pre 195 meseci
Kupi Ti lepo dva HDD racka sa prekidačima/bravicama, pa kad hoćeš prvi, isključiš drugi i obratno.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Flash411

Član broj: 53039
Poruke: 1846
*.adsl.net.t-com.hr.

Jabber: flash411@jid.pl
ICQ: 296417234
Sajt: www.etfos.hr/~mgavlik/goo..


+4 Profil

icon Re: pravljenje hdd skretnice24.03.2008. u 19:24 - pre 195 meseci
Sto ga i vi komplicirate
Na vecini napajanja,ili hardova obje crne zice su kratko spojene,
sto znaci da vec jedna zica otpada,a posto u njima i tako nema struje
mogu uvijek biti spojene. Na kraju ti ostanu samo dvije zice,a njih je
lako srediti jednim salterom. Nasarao sam i neku "shemu" da vidis na
sta tocno mislim.
P.S.:za svaki slucaj provjeri dali su kod tebe kratko spojene crne zice
na napajanju ili hard disku.


Gone insane,be right back..... | Malo drugacija google pretraga
http://poremecenum.blog.hr/ | http://www.etfos.hr/~mgavlik/googledirectorysearch/
____________________________________________________
Failure is not an option. It comes bundled with Windows.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
193.34.64.*



+3 Profil

icon Re: pravljenje hdd skretnice24.03.2008. u 19:34 - pre 195 meseci
hat ovako sam nashao...
spliter uzmem i prekidac sa 3 kontakta
treba mi samo zuta i pila...iz napajanj u spliter ipsred splitera stavim prekidac na zutoj i iza splitera u dva harda.....
rece mi prijatelj da to radim .....we will see
Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
Odgovor na temu

dejan_osipaonica

Član broj: 117677
Poruke: 438
*.madnet.sohosistem.net.

Sajt: s3.bitefight.rs/user/bite..


+6 Profil

icon Re: pravljenje hdd skretnice25.03.2008. u 21:52 - pre 195 meseci
Ma crna ionako nema veze nemora da se prekida posto ionako imas par gnd vodova kroz sam ata kabl.
amiga je dve godine zaredom dobila gremi nagradu,a ostali?
http://s3.bitefight.rs/user/bite/88097
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
*.kladovonet.com.



+5 Profil

icon Re: pravljenje hdd skretnice25.03.2008. u 21:57 - pre 195 meseci
Crna ne mora da se preklapa ali MORA da ide direktno na HDD. Samo sa signalnim GND vodovima na IDE kablu, tesko da ce HDD raditi kako treba.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-229-28.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: pravljenje hdd skretnice26.03.2008. u 20:41 - pre 195 meseci
nije problem napajanje vec ide kabel,koji ako kao sto je neko iznad napisao,ako stoji ustekan u hard,a hard nema napajanje,zaglupljuje startovanje komp-a


najjednostavnija solucija rack ili nesto napraviti na konto rack-a
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
*.kladovonet.com.



+5 Profil

icon Re: pravljenje hdd skretnice26.03.2008. u 22:00 - pre 195 meseci
Rack, u ovoj situaciji, tesko da nesto menja! I u opciji sa dva racka, IDE kabal je prikljucen na HDD jer, kljuc prekida samo napajanje HDD u fijoci. I u ovom slucaju postoji ogranicenje a resenje je, ne kljuc nego, izvlacenje fijoke kada HDD nije u upotrebi. Pre bilo kakvog "pravljenja" treba proveriti kako se komp ponasa jer, postoji mogucnost da sve radi kako treba, bez zaglupljivanja kontrolera, i sa skinutim napajanjem. Ne secam se dobro ali, nije svejedno da li su oba diska na istoj IDE grani ili su npr. oba MASTER na razlicitim granama. Treba proveriti ponasanje u konkretnom slucaju pa onda odluciti sta je najoptimalnije.
 
Odgovor na temu

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
193.34.64.*



+3 Profil

icon Re: pravljenje hdd skretnice27.03.2008. u 14:31 - pre 195 meseci
e ovako da stavim tacku na ovo sve
kupio sam power spliter (kabel sa jednim ulazom a dva izlaza od napajanja) i skretnicu sa 6 kontakta (2 ulaz crveno-zuta, i 4 izlaza (2 za svaki hdd)
isecko koju zicu koju prespojio preko skretnice i radi ODLICNO ,oba data kabla od hdd-a su ushtekana i kom se ne zaglupi (ni malo ne stane)
imao sam samo juce problem ,kupio neku malu skretnicu i bila slaba pa se jedan hdd gasio no posla dva tri prekida crkla(blokirala) cela skretnica i nije vishe radila,danas sam kupio jacu ,i sad radi bez problema....o cas posla resheno....
fala svima na pomoci :)
P.S oba su mi na istoj grani i oba su master...
Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: pravljenje hdd skretnice

[ Pregleda: 2977 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.