Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

posudje za mikrotalasnu rernu

elitemadzone.org :: TechZone :: posudje za mikrotalasnu rernu

[ Pregleda: 8795 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon posudje za mikrotalasnu rernu29.03.2008. u 22:45 - pre 194 meseci
Koliko je meni poznato, u mikrotalasnoj rerni se moze koristiti razlicit materijal (posudja) za zagrevanje hrane, cak i papir, ako se nesto podgreva / zagreva kratko, ali kako rastu vreme i temperatura potreban je sve bolji materijal, dok se ne stigne do keramike i vatrostalnog stakla.

Ta dva materijala su OK, ali imaju nekoliko mana - teski su, hoce i da se razbiju i jos po nesto. Ja trazim nesto lakse i jace, po mogucstvu jaku plastiku.

Na amazon.com sam nasao nekoliko posuda, za koje pise da se u njima hrana moze "mikrotalasati", podgrevati i skladistiti i da izdrzavaju prilicno visoku temperaturu, kao i da se mogu prati u masini za pranje posudja. Primer - posuda za kuvanje "pod pritiskom", za mikrotalasnu rernu, http://www.amazon.com/Maxi-Aid...B000186XI4/ref=pd_sim_hg_img_3 kao i posuda za kuvanje pirinca http://www.amazon.com/Maxi-Aid...amp;qid=1206829972&sr=1-58, obe od plastike, a cena umerena ~ 10$. Neka firma ovde prodaje nesto slicno, ali prvo - nemaju to u redovnoj prodaji, nego preko promotera, drugo - cene su nesto preko 100 (sto) dolara i navise, sto je dosta cudno.

Zna li neko da se nesto slicno prodaje jos negde osim u (ne)navedenoj firmi? Molim naravno na PP ili mejl.

Postoji jos neka posuda za kuvanje pod pritiskom, ali ne pise izricito od cega je napravljena i cena je vislja - 45$. To sam video slucajno, inace uopste nije bitno da je za kuvanje pod pritiskom, moze i obicno, i takvih posuda sam takodje video vise modela i velicina.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

rsinisa
Siniša Radanočević
Smederevo

Član broj: 2716
Poruke: 1586
91.150.106.*



+321 Profil

icon Re: posudje za mikrotalasnu rernu29.03.2008. u 23:26 - pre 194 meseci
Od plasticnih posuda imas firmu TUPERWARE ciji prozivodi nisu bash jeftini, ali su navodno od neke extra plastike. To se ne prodaje u prodavnicama vec preko promotera; moja koleginica se bavi time pa sam imao prilike da vidim i probam neke od tih proizvoda, cak sam i kupio jednu bash za mikrotalasnu. Nisam neki strucnjak za kulinarstvo, ali ta posuda se pokazala dobro do sada. Ako ne znas nikoga u tvom okruzenju ko se bavi prodajom proizvoda te firme, ako si blizu SD mogu da ti dam broj te koleginice pa da se dogovorite za prezentaciju.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: posudje za mikrotalasnu rernu30.03.2008. u 04:59 - pre 194 meseci
Citat:
rsinisa: Od plasticnih posuda imas firmu TUPERWARE ciji prozivodi nisu bash jeftini,
Hvala lepo, ali ne, hvala. Mislim da je moja rodjaka kontaktirala bas sa njima i njihovi artikli su ovde preskupi u poredjenju sa proizvodima iste firme preko amazon.com. Jednostavno nemam razloga da ih preplacujem posto mogu da ih porucim preko amazona, gde mi cena od recimo 10$ u Americi ovde dodje 20$, zbog troskova prevoza, PDV i carine, sto je jos uvek daleko jeftinije od njihovih cena.

Ovde pitam, jer je i to porucivanje preko amazon gnjavaza, pa sam mislio da izbegnem ako je moguce, ali ne po svaku cenu.

Hvala jos jednom.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

biber021
Novi Sad

Član broj: 55257
Poruke: 246
*.tmd.ns.ac.yu.



+4 Profil

icon Re: posudje za mikrotalasnu rernu02.04.2008. u 10:28 - pre 194 meseci
Amazon.co.uk nije nikakvo cimanje. Mada ja sam naručivao samo dvd i stigao je za 6 dana. Reče mi drugar da je on naručivao i sa amazon.de i da uredno stiže (cd, dvd i knjige) za ostale proizvode ne znam. I da, mislim da se za robu preko 20 eur plaća i carina. U svakom slučaju šta god da kupuješ izadje povoljnije nego ovde, iz dobro poznatih razloga. A tuperware... tuperware je zaista fenomenalan, ali i košta. Ja koristim neke posude Curver i mogu ih nepreporučiti svima. :)
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: posudje za mikrotalasnu rernu02.04.2008. u 14:15 - pre 194 meseci
Citat:
biber021: Amazon.co.uk nije nikakvo cimanje.
Ja kupujem preko jedne firme iz Beograda, kojoj se uplati u dinarima cena sa sajta + izvesna provizija + transport. Skoro iskljucivo kupujem sa amazon.com, dakle iz SAD, jer doticna firma tamo ima nekakav sabirni centar, pa se malo saceka dok se skupi dovoljno robe, i onda oni to salju "kamionom" - kargo avionom . To je najjeftiniji vid prevoza i za mene jedino to dolazi u obzir. Da direktno porucujem nemam mogucnosti iz raznih razloga (organizscionih, zdravstvenih itd.) a i kad bih porucio, opet bi bio problem transport, jer malo koja firma salje ovamo, a i to slanje bi islo preko nekog "DHL", koji robu dostavlja brzo, ali su troskovi ogromni.

Ova "moja" firma nije tako brza, ali je relativno jeftino i ja tako kupujem vec godinu i vise dana. Kupujem uglavnom vece predmete od DVD-a, neki sitan alat i slicno. Najveci komad su bile jedne merdevine od 2 metra i one su srecno stigle. Neka roba se usput osteti, zato najvise i pitam za posude ovde, jer postoji mogucnost da se osteti u transportu. Jeste da trazim plasticno posudje, ali i tvrda plastika moze da se osteti, ako mi se ostetila jedna celicna alatka u transportu. A da posle reklamiram i istrazujemo svi zajedno ko je polomio, nema sanse.

A konacna faza je preuzimanje robe ovde na aerodromu, o cemu smo vec prilicno pisali na ES. Kakogod obrces, tu budu odredjeni troskovi, jer je to vezano sa nizom administrativnih postupaka koje je najbolje da obavi dobro uvezbani "spediter". Troskovi su i fiksni i promenljivi, pa je bolje nabavljati sto vise robe odjednom, jer se time fiksni troskovi dele na vise jedinicia, a opet nije mi uvek da kupujem mnogo toga, pa prakticno ispadne da ono sto u SAD kosta 1$ mene ovde kosta malo manje od 2$. To je jos uvek daleko jeftinije od cene za tuperware ovde, bar od one za koju sam ja saznao.

Trenutno na amazonu ima nesto manje artikala od te firme, da ne ispadne da lazem, ali kad sam zadnji put gledao, pre nedelju dana, bilo ih je i bile su mnogo jeftine.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: posudje za mikrotalasnu rernu

[ Pregleda: 8795 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.