Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

JAT Airways - Kupovina karata online, konacno!

elitemadzone.org :: MadZone :: JAT Airways - Kupovina karata online, konacno!

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 25326 | Odgovora: 78 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ckojam
Washington, DC

ckojam
Član broj: 44252
Poruke: 27



+2 Profil

icon JAT Airways - Kupovina karata online, konacno!01.04.2008. u 10:53 - pre 194 meseci
http://www.jat.com/active/sr-l...vanje_elektronskih_karata.html

Ne putujem cesto JAT-om ali nekoliko puta kada jesam putovao bilo je veoma stresno kupiti kartu, poslati novac, primiti papirnu kartu postom i sve ostale stvari koje su bile normalne mozda pre 10-tak godina. Ovo se verovatno desilo zbog IATA-ove odluke o 100% e-ticketing do kraja maja, da nije toga sve bi bilo po starom verovatno jos dugo godina.
"It is neither the strongest nor most intelligent of a species that will survive, it is those who are most adaptable to change" Charles Darwin.
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.henleymediagroup.com.



+5 Profil

icon Re: JAT Airways - Kupovina karata online, konacno!01.04.2008. u 11:35 - pre 194 meseci
Sjajna vest!

Siguran sam da bih opet poceo da kupujem njihove karte, da nisu uvek najskuplji, da ne kasne redovno i da imaju malo simpaticnije osoblje !!
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: JAT Airways - Kupovina karata online, konacno!01.04.2008. u 11:51 - pre 194 meseci
Citat:
hecky: Sjajna vest!

Siguran sam da bih opet poceo da kupujem njihove karte, da nisu uvek najskuplji, da ne kasne redovno i da imaju malo simpaticnije osoblje :D!!

Koja druga kompanija leti jeftinije na relaciji London-Bg?
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
82.117.206.*



+3 Profil

icon Re: JAT Airways - Kupovina karata online, konacno!01.04.2008. u 12:16 - pre 194 meseci
Zavisi od sezone, promotivnih cena u odredjenom periodu i da li ti je bitno da letis bez transfera posto ponekad izadje jeftinije ako postoji veza u nekom od evropskih gradova. Cesto zalomi jeftinije od JAT.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: JAT Airways - Kupovina karata online, konacno!01.04.2008. u 12:23 - pre 194 meseci
Dobro to je sa presedanjem, znam da ide Swiss ponekad jeftino ali direktan let imaju BA i Jat koliko znam.
Jat se moze naci ispod 200 evra ako se na vreme kupi karta, BA je preko 200. Jos sad kako je funta pala Jat ispada najpovoljniji, bar mi se tako cinilo.
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.henleymediagroup.com.



+5 Profil

icon Re: JAT Airways - Kupovina karata online, konacno!01.04.2008. u 12:54 - pre 194 meseci
Pa Swiss leti za oko £110 (140 eur sa svim taksama) sa City-ja.

Dobro, ima presedanje u Cirihu, ali je checkin, baggage claim i immigration mnogo brzi na London City-ju, pa se ustedi na vremenu i zivcima :D. Dodatno, sa City-ja, avioni mnogo redje kasne, a aerodrom je blizu centra grada, pa je lako/brzo doci do njega. Da ne napominjem da Cirih ima sjajan shipping centar na aerodromu :D.

Direktno za Beograd lete jedino Jat i BA, to si u pravu, ali je cesto BA jeftiniji (ne uvek).
 
Odgovor na temu

andre2000
Aleš Jindra
Beograd

Član broj: 62983
Poruke: 474



+97 Profil

icon Re: JAT Airways - Kupovina karata online, konacno!01.04.2008. u 17:27 - pre 194 meseci
Je li neko izvalio da reklamiraju "Naplata i izdavanje elektronskih karata za INTERENT rezervacije"? Kraljevi!
 
Odgovor na temu

ckojam
Washington, DC

ckojam
Član broj: 44252
Poruke: 27



+2 Profil

icon Re: JAT Airways - Kupovina karata online, konacno!02.04.2008. u 01:53 - pre 194 meseci
Citat:
andre2000: Je li neko izvalio da reklamiraju "Naplata i izdavanje elektronskih karata za INTERENT rezervacije"? Kraljevi!


Hahaha... Znas kako, moraju da osiguraju da niko nece da se zbuni.
"It is neither the strongest nor most intelligent of a species that will survive, it is those who are most adaptable to change" Charles Darwin.
 
Odgovor na temu

dintel011
Beograd

Član broj: 19822
Poruke: 221
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: JAT Airways - Kupovina karata online, konacno!02.04.2008. u 09:20 - pre 194 meseci
Samo mi nije jasno kako za isti let, cas moze, cas ne moze da se izvadi e karta, a o ceni da ne pricam, razlika u rezervaciji 20 minuta, razlika u ceni 6k dinara ...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: JAT Airways - Kupovina karata online, konacno!02.04.2008. u 09:30 - pre 194 meseci
Mozda i dalje traze licnu kupovinu za najjeftinije karte iz K klase?
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.henleymediagroup.com.



+5 Profil

icon Re: JAT Airways - Kupovina karata online, konacno!02.04.2008. u 10:06 - pre 194 meseci
Iako su uveli e-ticket i dalje se ne mogu kupiti karte za recimo sutra ili prekosutra (trebate kupiti kartu najmanje 4 dana unapred).

Izgleda je golub pismonosa i dalje u sluzbi - mozda ima jak sindikat
 
Odgovor na temu

srdjan milic

srdjan milic
Član broj: 44406
Poruke: 148
*.khis.de.



+1 Profil

icon Re: JAT Airways - Kupovina karata online, konacno!02.04.2008. u 15:31 - pre 194 meseci
Pozdrav,

Kupovina karata on-line....Zanimljivo.....

Rezervacija karata preko interneta je i do sada postojala, samo sto smo morali da podignemo kartu licno ili da najavimo podizanje karte na dan putovanja na salteru JAT-a pred sam let.
Koliko sam razumeo ovo sada bi trebalo da postane konacno prava kupovina elektronskih karata, i njihova realna upotreba. Znaci ako je karta rezervisana i kupljena preko interneta, sa tom istom kartom koja je poslata na mail/ili faxom se odlazi na aerodrom gde se vrsi elekronsko cekiranje i smanjuje maksimalno mogucnost kontakta sa zemaljskim osobljem....

Sve ovo ste znali, da ne tupim, posto koliko citam mnogi od vas lete cesto, a napisao sam ceo post podstaknut dozivljajem proslog vikenda

Nedelja, 30. Mart, Dusseldorf aerodrom....

Otisao sam sa prijateljem da ispratimo njegovu devojku koja leti jJAT iz Dusseldorfa za Beograd, i koristim priliku da se raspitam o novoj usluzi kod zene koja je stvarno, bila izuzetno ljubazna, i na moja mozda malo i osiona pitanja, odgovorila krajnje ljubazno i korektno....Veliki plus za JAT osoblje....Razgovor je isao otprilike

ja:Cuo sam da postoji mogucnost rezervacije i kupovine karata preko interneta, tako da se dobija potpuno validna elektronska karta....Dosta sam citao na vasem site pa me zanima da li mozete vi da mi objasnite.....

zena: Jeste, to je sada JAT uveo kao dodatnu uslugu svojim vernim muserijama, i to ce poboljsati saobracaj i podici uslugu na novi nivo....

ja: Super, odusevljen sam, znaci ako ja zelim za nedelju dana da letim, sutra cu kupiti kartu....

zena: Paaaa, nije bas tako. Ne mozete da kupite kartu jos. To je sada smao u povoju, i niste u mogucnosti da se chekirate ovde na aerodromu....Jos uvek ne postoje mogucnosti za elektronsku kartu....ali mozete,

ja: (prekidajuci je) Znaci ne moze....

zena: Paaa, ne moze, ali mi imamo....

ja: kada ce moci ....

zena: Pa nisam bas sigurna, vrlo skoro, eto negde u svetu vec moze, pa krenulo je...Mocice, videcemo za nekoliko meseci....

.....

Mislim da ovaj dialog dosta govori, tako da molim vas proverite telefonom sve uslove pre same kopuvine jer vrlo lako moze da se desi da u Kongu postoji mogucnost, dok u Austriji je jos u povoju.... :))))


Na kraju zelim da istaknem da ja ipak volim nasu nacionalnu kompaniju, stvarno, i divim se svojim kolegama koji pokusavaju da ucine nesto u cilju poboljsanja, jer je ona ipak za mene ostala simbol boljih vremena vazduhoplovstva i mojih decackih snova, a osoblje im je veoma ljubazno i pored svih turbulencija u koje zapadaju....


Milic Srdjan :)
MB GigaByte 7N400L * AMD 1800+ * HDD WD80GB * Kingston 3*256 MB DC* Asus ATI 9550GE *
WinXPSp2
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: JAT Airways - Kupovina karata online, konacno!02.04.2008. u 15:59 - pre 194 meseci
Citat:

Na kraju zelim da istaknem da ja ipak volim nasu nacionalnu kompaniju, stvarno, i divim se svojim kolegama koji pokusavaju da ucine nesto u cilju poboljsanja, jer je ona ipak za mene ostala simbol boljih vremena vazduhoplovstva i mojih decackih snova, a osoblje im je veoma ljubazno i pored svih turbulencija u koje zapadaju....


Lako je voleti ih kada ne finansiras njihovu bahatost (recimo, kancelarije svuda po svetu po najskupljim lokacijama u gradovima sa osobljem poslatim iz Srbije - bez ikakve, ali ikakve potrebe u 21vom veku) od svog poreza ;-)

JAT je gubitas i u drzavnom vlasnistvu - to je socijalni program za ko zna koliko hiljada ljudi placen od strane srpskih taxpayera.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.henleymediagroup.com.



+5 Profil

icon Re: JAT Airways - Kupovina karata online, konacno!02.04.2008. u 16:08 - pre 194 meseci
Osoblje JAT-a su gomila idiota! Barem oni koji se javljaju na telefon u Londonu (ako se uopste jave)...

Posle ovoga iskustva sam prestao da ih zovem...

Ja: Dobar dan, hteo bih da pitam da li mogu poneti skije sa sobom i koliko ce to da me kosta?
JAT: Uh, ne znam ti ja to... momak koji to zna trenutno radi nesto oko aviona...
Ja: Wtf?!
JAT: Hm, da, nazovite malo kasnije

Jedino sto valja u celoj toj "kompaniji" jesu ljudi koji su im pravili reklame (sto je opet verovatno radila neka druga kompanija, ali se mora odati priznanje ljudima u JAT-ovom marketingu)
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: JAT Airways - Kupovina karata online, konacno!02.04.2008. u 16:55 - pre 194 meseci
Ja sa JAT-om nemam neka previse losa iskustva. Ok, lose je osoblje i usluga, to sve stoji, ali van toga nemam neke zamerke.

Karte sam kupovao po pristojnoj ceni ako se uzmu na vreme, slali su mi postom uredno karte, pre par meseci su mi izdali elektronsku kartu za let Bg-Pariz (ne znam kako je tek sad proradilo zvanicno) i nemam velika iskustva sa kasnjenjima.

Nisu u rangu low-costa ali nisu ni najskupljii.

Usluga u avionu je meni poptuno nebitna, ne znam da li sam ikad pojeo pristojan obrok na bilo kojem evropskom letu. Najbolje da je izbace ili pocnu da naplacuju i smanje cene karata.

Sto se tice call supporta, probaj da zovnes da priupitas nesto Ryanair za funtu po minuti.

 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.henleymediagroup.com.



+5 Profil

icon Re: JAT Airways - Kupovina karata online, konacno!02.04.2008. u 17:09 - pre 194 meseci
Ryanair je low budget, pa je razumno da je poziv £1/min.

Sa druge strane JAT ima lokalni broj, ali je osoblje totalno neinformisano, neprofesionalno, a da ne napominjem da radnim daima rade do 9-6pm, a vikendom uopste (pa da, ko jos vikendom leti ili mu treba neka informcija u 7am , misi'm daaaaj)!

Probaj nazvati Swiss, pa ces da vidis razliku, a poziv isto kosta (a karta manje).

Mogli su lepo u JAT-u outsource-ovati call centar u Srbiju pa da radi 24h, za male novce, a usput i zaposle jos nekoga, ali neeee, zasto bi to sebi radili (valjda nece da se zezaju sa kablovima).

Bar da sajt ima sve informacije, pa da ih ne moras zvati... jedino sto na sajtu valja jeste rezervacioni sistem, a njega nisu oni pravili, vec koriste gotov servis.

Ukratko, JAT je nacionalni ruglo, koje izdrzavaju srpski poreski obveznici! Bolje lepo da ih sve oteraju i bace na socijalu. Bilo bi jeftinije za Srbiju.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: JAT Airways - Kupovina karata online, konacno!02.04.2008. u 17:16 - pre 194 meseci
Citat:
hecky: Ukratko, JAT je nacionalni ruglo!

Previse subjektivno posmatras JAT, on jeste za Srbiju masina za trosenje para poreskih obveznika, ali ako ga posmatras objektivno kao potrosac....nista nije specijalno losiji od vecine.
Karte se mogu kupiti bez problema po pristojnim cenama. Nista vise mi i ne treba.

Citat:
Ryanair je low budget, pa je razumno da je poziv £1/min.

Sta je tu molim te razumno, objasni mi?
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.henleymediagroup.com.



+5 Profil

icon Re: JAT Airways - Kupovina karata online, konacno!02.04.2008. u 17:28 - pre 194 meseci
Pa s obzirom da te prevezu 2,000km za nekih £20, ne mozes ocekivati od njih da ti pire u gu*u.

Ryanair prodaje karte iskljucivo online, a ko hoce preko telefona, treba da plati osobu koja radi u call centru (otuda tih £1/min).

Meni je to sasvim fer.

Svesno su tako oblikovali svoju uslugu

... dok JAT-ovu uslugu oblikuje njihova nekompetentnost i stranacka prepucavanja...
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: JAT Airways - Kupovina karata online, konacno!02.04.2008. u 17:31 - pre 194 meseci
Citat:
hecky: Pa s obzirom da te prevezu 2,000km za nekih £20, ne mozes ocekivati od njih da ti pire u gu*u.

Ne bih zeleo da ovo predje u raspravu koliko su low-cost kompanije ustvari jeftine, ali mislim da i ti sam ne verujes u ovo sto si napisao.

Citat:
Ryanair prodaje karte iskljucivo online, a ko hoce preko telefona, treba da plati osobu koja radi u call centru (otuda tih £1/min).

Nije to samo sa kupovinu karata vec za bilo kakav problem ili pitanje.
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.henleymediagroup.com.



+5 Profil

icon Re: JAT Airways - Kupovina karata online, konacno!02.04.2008. u 17:36 - pre 194 meseci
Tako su oblikovali svoju uslugu, sta ti tu nije jasno?

Kad ti Fijat proda Punta, ti ocekujes odgovarajuci kvalitet (ne ocekujes Mercedes kvalitet, ne ocekujes Zastava kvalitet, vec znas sta te ceka).

E pa JAT prodaje karte po cenama kao i normalne kompanije, a ponasa se gore od low budget.

Nisam to ja izmislio, pretrazi malo po internetu review-e.

Njihov "poslovni uspeh" govori sam za sebe.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: JAT Airways - Kupovina karata online, konacno!

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 25326 | Odgovora: 78 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.